نشریه الکترونیکی سیاسی-فرهنگی اجتماعی حوزه بسیج دانشجویی شهید سید محمد جهان آرا پیام نور مرکز پاکدشت

ميرحسين رسما دستور اغتشاشات چهارشنبه سوري را داد

كانديداي شكست خورده انتخابات رياست جمهوري دهم كه بعد از انتخابات با ادعاي تقلب مورد توجه رسانه هاي غربي قرار گرفت، بار ديگر اظهار نظرهاي خنده داري كرده است.

به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجويان ايران» ميرحسين موسوي در گفت و گو با خودش (سايت كلمه متعلق وي) از چهارشنبه سوري به عنوان "مراسم این روز، یادمان جشنواره نور علیه تاریکی است اما علاقمندان به جنبش راه سبز ضمن انکه به نمادها و مراسم ملی و مذهبی دلبستگی دارند، حاضر نیستند که این نوع مراسم ها باعث اذیت و آزار مردم بشود" ياد كرده است.

وي كه به نظر مي رسد در وضعيت خوبي به سر نمي برد و بعد سكته ي قبلي هفته ي قبل اين گفت و گو را صورت داده است گفته "جنبش سبز در روز ۲۲ بهمن حضور داشت" ولي توضح نداده است كه چرا هيچ تصوير و گزارشي از حضور سبزها در اين روز منتشر نشده است.

ميرحسين در گوشه اي از صحبت هايش به اين نكته كه هيچ سبزي در 22 بهمن ديده نشد اشاره مي كند و آن را تقصير فضاي سنگين آن روز مي اندازد.

ما براي تلطيف اوقات خوانندگان گرامي پاسخ موسوي به سوالي درباره تعداد جنبش سبز را عينا در زير مي آوريم: "آمار دقیقی نمی توان ارایه کرد ولی از طریق قراینی می شود فهمید. یکی از این قراین، وزن جمعیتی راهپیمایی خودجوش ۲۵ خرداد و مقایسه آن با ۲۲ بهمن است و قرینه دیگر فضای خالی میدان آزادی به هنگام سخنرانی و مقایسه آن با سال های پرجمعیت راهپیمایی است. هنوز جوابی برای خالی بودن میدان و این که چرا دوربین ها فقط نقاط محدود نزدیک به جایگاه را رصد می کرده داده نشده است. اینکه مردم مراقب چمن و محیط زیست بوده اند، مخصوصا برای کسانی که سال های قبل حضور مردم در میدان را مشاهده کرده اند، مضحک است. اگر برای نطام تخمین وزن جمعیتی جنبش سبز اهمیت داشت، جلوی ابراز هویت جمعیت های سبز را نمی گرفت"

ميرحسين درباره اختلاف ها ميان سبزها توضيح جالبي مي دهد: "شییه بازارهای سنتی که که تعداد زیادی مغازه، حجره، تیمچه، مسجد، قهوه خانه و غیره را به هم متصل می کند و علیرغم تنوع آدم ها و حجره ها، مفهوم بازار یک ساختار به هم پیوسته از واحدها را تداعی می کند. جالب است در یک راسته بازار، می تواند اختلاف عقیده و سلایق و سرمایه وجود داشته باشد، ولی این تنوع، وحدت مفهومی و وحدت عملی بازار را بهم نمی زند، بلکه جزو نقاط قوت آن استلينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:5 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

هتاکان عاشورا را شناسایی کنید

پليس اطلاعات و امنيت عمومي نيروي انتظامي با انتشار تصاوير تعدادي از عوامل ناامني و آسيب رساندن به اموال بيت المال، اخلال در نظم عمومي و اهانت كنندگان به مقدسات و شعائر اسلامي در روز عاشوراي حسيني، از شهروندان خواست تا چنانچه اطلاعي از افراد حاضر در اين صحنه ها دارند، به پليس اطلاع رهند.


بسم الله الرحمن الرحيم

نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران ضمن تسليت ايام سوگواري سرور و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين(ع) و ياران با وفايش و اعلام انزجار از حرمت شكني عناصر مجرم و هنجار شكن كه در روز عاشوراي حسيني(ع) به هيات هاي مذهبي حمله و نسب به تخريب اموال عمومي و توهين به مقدسات و شعاير اسلامي اقدام نمودند، از عموم مردم عزيز درخواست مي شود در صورت شناسايي تصاوير درج شده در پايگاه اطلاع رساني نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران به نشانيwww..news.police.irهرگونه اطلاعات ومستندات مربوط به وقايع ياد شده بالا را از طريق تلفن هاي زير اعلام دارند.

شماره هاي تماس : 88889704 – 88889705 ،شماره نمابر 22225544 و صندوق پستي : 331 - 14565

پليس اطلاعات وامنيت عمومي نيروي انتظامی

تصوير اغتشاشگران حرمت‌شكن عاشورادر ادامه آمده است:


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 12:11 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

جزئیات تازه از ترور "علی موسوی"

شبکه ایران: در حالی که موضوع کشته‌شدن خواهرزاده میرحسین موسوی در روز عاشورا همچون پروژه مشکوک قتل ندا آقا سلطان در روزهای آغازین آشوب ها، دستمایه هجمه های تبلیغاتی رسانه های ضد ایرانی علیه کشورمان قرار گرفته است، یک مقام آگاه از پروژه فتنه گران پرده برداشت.

این مقام مطلع به شبکه ایران گفت که "برخلاف ادعای آشوبگران مبنی بر کشته‌شدن علی موسوی در جریان تظاهرات و درگیری با ماموران، خواهر زاده موسوی در محیطی خارج از اغتشاشات و با فاصله زیاد از درگیری ها و در جریان یک برنامه کاملا مشکوک به قتل رسیده است."

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:52 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

کشته شدگان روز عاشورا

راهپیمایی و درگیری های روزعاشورا

تظاهرات تهران

تظاهرات تهران در عاشورا بستن خیابان ها

تظاهرات تهران

عکس خواهر زاده میر حسین در کنار او

عکس خواهرزاده موسوی
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:51 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

شباهت رفتار حامیان موسوی با تروریست های کومله و دموکرات

حمله روز گذشته حامیان میر حسین موسوی به عزاداران حسینی و هتک حرمت ساحت قرآن و سالار شهیدان در روز عاشورای حسینی پیش از این نیز توسط منافقین در اوایل دوران انقلاب اتفاق افتاده بود.

گرچه دیروز به نظر می امد جریان حامی موسوی در صدد بر هم زدن مراسم عزاداری مردم است اما هتک حرمت و به راه انداختن کارناوال های کف و سوت در روزی که تمام مردم عزادار هستند نشان از فاصله گرفتن حداکثری این عده از میل و دلخواه مردم و نیز نزدیکی به گذشته و سابقه سران مافقین هستند.

بازخوانی تاریخ نشان می دهد پیش از هتک حرمت دیروز توسط جریان حامی خاتمی و موسوی هتک حرمت روز عاشورا بر عهده اعضای تروریست سازمان منافقین بوده است.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:37 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

حمله به مغازه و خودروهای پارک در خیابان توسط حامیان موسوی در روز عاشورا

جمعی از حامیان موسوی که نمادهای سبز به همراه دارند با حمله به مغازه و خودروهای پارک در چند خیابان تهران میزان ارادت خود به امام حسین (ع) را نشان دادند.
پس از آنکه خاتمی و میرحسین موسوی در روزهای مختلف سال برخی از حامیان چماق به دست خود را به خیابان ها فرستاده بودند تا رسانه های خارجی به پوشش خبری آن بپردازند، این افراد در روز عاشورا هم دست به آشوب طلبی زدند.

بر اساس گزارش های رسیده از مرکز تهران جمعی از حامیان سبز اموی با آتش زدن چند خودرو و موتور سیکلت و حمله به مغازه های بسته در خیابان هایی مانند خیابان خوش (حوالی میدان آزادی) اغشاش آفرینی کردند.

پیش از این مردم ایران تصور می کردند موسوی و خاتمی تنها با امام خمینی (ره) مشکل دارند.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 7:42 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

ممانعت از حضور عزاداران حسینی در حسینیه جماران

عزاداران حسینی که هرساله با حضور در حسینیه ی جماران علاوه بر ذکر مصیبت حضرت اباعبدالله(ع)، به تجدید پیمان با آرمان های امام خمینی(ره) می پردازند، امسال با صحنه ی متفاوتی رو به رو شدند.
صبح امروز عاشورا، در اقدامی غیر منتظره و تعجب برانگیز مسئولان حسینیه ی جماران مانع از حضور مردم عزادار در این حسینیه شدند.
مردم عزادار که بنا بر سنت هر ساله قصد حضور در حسینیه ی جماران را داشتند، به طور سوال برانگیزی، با درب های بسته مواجه شدند!

گمان می رود این اقدام در راستای اعتراض به نیمه تمام گذاشتن سخنرانی سید محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین، در شب گذشته انجام گشته است.

این در حالی است که شب گذشته، سخنرانی آقای خاتمی در مسیری ساختارشکنانه و خلاف آموزه های دینی درباره عاشورا، برنامه ریزی شده بود.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 7:39 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
فائزه هاشمي روز عاشورا هم به اغتشاشگران پيوست

فائزه هاشمي پس از چند روز سپري كردن تعطيلات در شمال كشور، روز عاشورا هم به جمع آشوبگران در تهران پيوست.

، فائزه هاشمي كه در چند روز تعطيلات در تفرج در شمال كشور بسر مي‌برد اين منطقه را به قصد حضور در اغتشاشات روز عاشورا تهران ترك كرد.
وي روز عاشورا به همراه حدود 15 نفر از بستگان و خانواده در اغتشاشات حضور پيدا كرد.
گفتني است اغتشاشگران پيش از ظهر روز عاشورا با برگزاري تجمع‌هاي پراكنده در برخي خيابان‌هاي تهران به طرح شعارهاي ضدانقلابي و ساختار شكنانه زدند و در عين حال اموال عمومي، دولتي و شخصي را به آتش كشيدندلينك ثابت نوشته شده در ساعت 7:38 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

پروژه "كشته ‌سازي " فتنه‌گران و سناريوي شماره 2 ندا آقاسلطان

با كشتن خواهر زاده موسوي كليد خورد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در حالي كه فتنه‌انگيزان از ابتداي آغاز اغتشاشات پس از انتخابات همواره به دنبال پروژه‌ كشته‌سازي و سوءاستفاده از احساسات افكار عمومي براي دستيابي به مقاصد سياسي خود بودند، امروز نيز در جريان اغتشاش‌آفريني در روز عاشوراي حسيني و حمله به عزاداران سيد‌الشهدا(ع) مجدداً به دنبال عملي كردن اين پروژه خود هستند.
گزارش‌‌هاي امروز از كشته شدن 4 نفر، از جمله شخصي به نام سيد علي موسوي كه خواهرزاده موسوي اعلام شده به دست نيروي انتظامي! خبر دادند. اين در حالي است كه طبق اعلام سردار رادان جانشين فرمانده نيروي انتظامي حتي يك تير امروز از سوي مأموران انتظامي حاضر در خيابان‌ها شليك نشده است و گزارش‌هاي دريافتي حاكي از قتل مشكوك وي دارد.
به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 7:37 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
 حسينعلي منتظري شب گذشته در سن 87 سالگي در منزلش دار فاني را وداع گفت.

به گزارش خبرگزاري فارس از قم، حسينعلي منتظري شب گذشته در منزلش دار فاني را وداع گفت. يوسف صانعي و ابراهيم اميني در منزل منتظري حضور يافته و درگذشت او را تسليت گفتند.
وي اوايل انقلاب به قائم مقامي رهبري امام انتخاب شد اما به دليل اتخاذ مواضعي عليه نظام اسلامي در تاريخ 06/01/68 توسط حضرت امام خميني(ره) از قائم مقامي رهبري عزل شدلينك ثابت نوشته شده در ساعت 12:56 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

آيت الله يزدي فاش كرد: هاشمي ...

رئيس جامعه مدرسين حوزه علميه قم گفت: با ولايت نزديك شويد، اگر بياييد رهبري استقبال مي‌كند، چند بار ايشان در صحبت‌هايشان از توبه كردن افراد صحبت كردند، رهبري در صحبت‌هاي خود حجت را تمام كردند.


به گزارش خبرگزاري فارس از قم، آيت‌الله شيخ محمد يزدي ظهر امروز در ديدار با مديران گروه تبليغي اعزام مبلغ سازمان اوقاف و امور خيريه كشور با بيان اينكه همه چهره سران فتنه را شناخته‌اند، اظهار داشت: من ناراحتم، شخصيتي كه لباس روحانيت بر تن دارد، امروز به عنوان يك جوك در جامعه مطرح شده است و به او شيخ اصلاحات هم مي‌گويند، چه كسي اين شخصيت را تزلزل داده است، در همين سفر اخير وي به قم اگر از او مراقبت نمي‌شد معلوم نبود چه اتفاقي برايش مي‌افتاد.

از مركب شيطان پياده شويد

وي با بيان اينكه مردم براي حفظ دين قيام كردند، تصريح كرد: آقاي موسوي چه افتخاري به همراه دارد، در دوران نخست وزيري همه مي‌دانند كه چه فكري داشت، من در مجمع تشخيص مصلحت به آقاي موسوي گفتم، شما در روز قيامت چه پاسخي خواهيد داشت كه شوراي نگهبان را اينگونه متهم مي‌كنيد، البته هر وقت كه من و امثال من در جلسه حضور نداريم، اين آقايان حرف مي‌زنند و در جلساتي كه ما هستيم هيچ نمي‌گويند، من به آنها مي‌گويم كه از مركب شيطان پياده شويد و عليه اسلام كاري نكنيد.
به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:42 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
انجمن اسلامي 7 دانشگاه به سيد حسن خميني: به جاي سفر به خارج از كشور از امام(ره) دفاع كنید

اعضاي انجمن اسلامي دانشجويان 7 دانشگاه كشور با صدور نامه‌اي سرگشاده خطاب به سيد حسن خميني، نسبت به سكوت وي در قبال اهانت فتنه‌گران و قانون‌شكنان به ساحت بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي و خروج وي از كشور در برهه فعلي انتقاد كردند.

انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه صنعتي شريف، انجمن اسلامي دانشگاه شاهد، انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه تهران، انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه يزد، انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه و انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شهركرد با صدور نامه‌اي سرگشاده خطاب به سيد حسن خميني نوه بنيانگذار كبير انقلاب اسلامي و رئيس مؤسسه حفظ و نشر آثار امام خميني(ره) تأكيد كردند: با خبر شديم كه شما در روز جمعه و در حالي كه مردم ايران از توهين عده‌اي اغتشاشگر فرصت‌طلب فتنه‌گر به ساحت مقدس امام خميني(ره) خون مي‌گريند،‌ از كشور خارج شده و به سفر خارجي رفته‌ايد و اين در حالي است كه حضرتعالي به عنوان رئيس مؤسسه حفظ و نشر آثار امام خميني(ره) در اين برهه حساس مي‌بايست بيش از پيش احساس وظيفه كرده و نسبت به اين اهانت بي‌شرمانه واكنش نشان مي‌داديد.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:39 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

همان‌ها كه گويند ما يار تو؛ چرا پاره كردند رخسار تو؟

دانشگاهيان دانشگاه امير كبير ظهر امروز يكشنبه با تجمع در اين دانشگاه توهين به ساحت مقدس بينانگذار كبير انقلاب اسلامي را محكوم كردند.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، مسئولان، اعضاي هيئت علمي، كاركنان و دانشجويان دانشگاه صنعتي اميركبير بعد از اقامه نماز ظهر و عصر در اعتراض به توهين به ساحت مقدس بينانگذار كبير انقلاب اسلامي در اين دانشگاه تجمع كردند.

تجمع مذكور از مقابل مسجد اين دانشگاه و در حالي كه دانشجويان شعار "الله اكبر " سر مي‌دادند، آغاز شد.
دانشگاهيان تجمع‌كننده شعارهايي همچون "مرگ بر آمريكا "، "عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، خميني بت شكن، صاحب عزاست امروز "، "خميني شاهد باش، با انقلاب مانديم "، "دانشجو مي‌ميرد، ذلت نمي‌پذيرد "، " دانشجويان كشوريم، فدائيان رهبريم "، "اماما اماما، راهت ادامه دارد "، "ما ذوالفقار حيدريم، مطيع امر رهبريم "، "هيهات من الذله "، " الله الله الله، الله اكبر، جانم فداي يك لحظه عمر تو رهبر "، "خامنه اي خميني ديگر است، ولايتش ولايت حيدر است "، " خامنه‌اي كوثر است، دشمن او ابتر است "، " دانشجوي با غيرت، بصيرت بصيرت "، "اين همه لشكر آمده به عشق رهبر آمده "، " حزب فقط حزب علي، رهبر فقط سيد علي " و ... سر مي‌دادند.
به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:39 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

گزارش حضور گسترده دانشجويان در حرم امام (ره)

خيل كثيري از دانشجويان معترض به اين هتك حرمت كه در حرم امام(ره) گرد هم آمدند با شعار هاي انقلابي به حمايت از آرمان هاي انقلاب و امام (ره) و رهبري مي پردازد.


دانشجويان در حالي كه شعارهايي چون "ملت ما حسيني است رهبر ما خميني است" هنوز در حال ورود به صحن اصلي امام هستند.در حال حاضر جمعيتي كثيري از مردم و دانشجويان در حال ورود به صحن هاي حرم مطهر امام(ره) است.

به گزارش خبرنگار ما مردم و دانشجويان در حال سر دادن شعارهاي انقلابي در طرد سران نفاق و فتنه و مصوبان اين هتك حرمت جديد است.در حال حاضر مردم و دانشجويان در حال برگزاري مراسم عزاداري هستند.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:30 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

هتريك شكست حاميان ميرحسين در دانشگاه تهران؛ موسوي از بلوار كشاورز برگشت

در حالي كه شب گذشته در كوي دانشگاه تهران و از صبح امروز در پرديس هاي اين دانشگاه اعلام شد هرگونه تجمعي در صحن دانشگاه تهران غير قانوني است، يك جريان وابسته به احزاب سياسي بيرون دانشگاه تجمع كرد. انجمن اسلامي دانشگاه تهران كه در آستانه تعليق قرار دارد، بعد از دو شكست پي در پي در روزهاي 16 و 17 آذر با هماهنگي با اطرافيان موسوي تصميم گرفتند كه در روز چهارشنبه 18 آذر (امروز) تجمعي بزرگ در سطح دانشگاه ترتيب دهند و با كشاندن اين تجمع به بيرون دانشگاه و پيوستن ميرحسين موسوي به آن زمينه بازگشت اميد به بدنه اجتماعي خود را فراهم كنند.

اما اين طيف سياسي كه در دو روز گذشته مات و مبهوت حضور اكثريت دانشجويان در سطح دانشگاه با پرچم 3 رنگ ايران بودند، امروز هم در حالي دانشجويان به احترام قانون تجمعي ترتيب ندادند ناكام ماندند.
ماجرا به اين ترتيب است كه مهندس موسوي صبح امروز از محل كار خود در فرهنگستان هنر به يك ساختمان در ضلع جنوبي بلوار كشاورز منتقل شد تا در نزديكي دانشگاه تهران باشد و به محض بيرون آمدن اعضاي انجمن اسلامي به آنها بپيوندد.
ولي آنچه در صحن دانشگاه رخ داد چيز ديگري بود، چه آنكه درحالي كه اطرافيان ميرحسين تصور مي كردند با وجود يكه و تنها بودن تجمع كنندگان انجمن اسلامي ديگر مشكلي براي بيرون آمدن از دانشگاه وجود ندارد كه به يكباره ورق برگشت.
مهندس موسوي آماده پيوستن قهرمانانه(!) به حاميانش بود كه خبر رسيد انجمن اسلامي دانشگاه تهران در انجام ماموريتش شكست خورد.
به اين ترتيب اين سومين شكست پي در پي حاميان موسوي در 16 آذر امسال بود كه اليته با يك فرق بزرگ نيز همراه بود و آن دخيل شدن شخص مهندس موسوي و به نتيجه نرسيدن كار.
هم اكنون دانشگاه تهران آرام است.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:2 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

ربع قرن مدیریت دست نخورده "جاسبی" دانشگاه آزاد تمام شد

 بالاخره پس از پیگیری های 4 ساله دانشجویان عمر مدیریت مادام العمر جاسبی بر دانشگاه آزاد پایان یافت.

به گزارش«خبرنامه دانشجویان ایران»، دبير شورايعالي انقلاب فرهنگي گفت: انتخاب رئيس دانشگاه آزاد به پيشنهاد هيات امنا و تاييد شورايعالي انقلاب فرهنگي و با حكم رئيس هيات امنا براي 4 سال انجام مي‌شود.

فارس در ادامه نوشته است: محمدرضا مخبردزفولي دبير شورايعالي انقلاب فرهنگي پس از جلسه شب گذشته اين شورا كه با حضور اكثر اعضا و به رياست رئيس جمهور برگزار شد، با اشاره به ادامه بررسي و اصلاح اساسنامه‌ دانشگاه آزاد اظهار داشت: در اين جلسه تصويب شد كه انتخاب رئيس دانشگاه آزاد به پيشنهاد هيات امنا و تاييد شورايعالي انقلاب فرهنگي و با حكم رئيس هيات امنا براي 4 سال انجام شود.

وي با بيان اينكه انتخاب مجدد رئيس دانشگاه آزاد نيز بلامانع است، افزود: در مواردي كه رئيس دانشگاه تعيين نمي‌شود، قرار شد كه سرپرست براي مدت 3 ماه مشخص شود كه در اين فاصله 3 ماهه هيات امنا بايد رئيس پيشنهادي خود را به شورايعالي انقلاب فرهنگي معرفي كند.

دبير شورايعالي انقلاب فرهنگي در ادامه گفت: اگر بعد از گذشت 3 ماه كسي نتوانست از شورايعالي انقلاب فرهنگي راي اعتماد بگيرد، اين شورا براي مدت محدودي سرپرست تعيين مي‌كند تا هيات امنا رئيس پيشنهادي خود را براي تاييد شورايعالي انقلاب فرهنگي معرفي كند.

بنابراين گزارش، در جلسه شب گذشته شورايعالي انقلاب فرهنگي مرندي به عنوان رئيس فرهنگستان علوم پزشكي و علي معلم دامغاني به عنوان عضو فرهنگستان هنر انتخاب شدندلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:58 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

انجمن اسلامي دانشگاه تهران در انجام ماموريت خود موفق شد؟

با اتمام تجمع دانشجويان در دومين روز متوالي به مناسبت سالروز 16 آذر، روز دانشجو، مي توان با بررسي رويداد هاي از آغاز سال تحصيلي تاكنون به فعاليت چند گروه موثر در وقايع اخير (چه مثبت چه منفي) نمره داد.


به گزارش خبرنگار «خبرنامه دانشجويان ايران» روز دانشجو قطعا شاه كليد حل مشكل رساندن صداي اعتراض حاميان موسوي به جامعه معرفي شده بود، البته اين عنوان براي روزي كه متعلق به دانشجويان و دانشگاه است ساخته ذهن جامعه ايراني بر اساس برخي وقايع تاريخي مانند 18 تير 78 است.

با جا گذاشتن اين بحث كه اين فرضيه از اساس درست يا نادرست است بايد اذعان كرد كه آنچه امسال در صحن دانشگاه ها روي داد، تقريبا 180 درجه متفاوت با نتيجه ي محتمل فرض بالا بوده است.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:30 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

روز پر مشغله حاميان مهندس موسوي؛ از حمله به دفتر يك تشكل تا پرتاب يك دانشجو


روز گذشته حاميان مهندس موسوي در دانشگاه بوعلي سينا همدان روز پرمشغله اي داشتند.


يك فعال دانشجويي در اين دانشگاه به خبرنگار «خبرنامه دانشجويان ايران» گفت: متاسفانه 16 آذر امسال نيز شاهد اغتشاشات و آشوب از طرف عده اي حاميان يك كانديداي شكست خورده انتخابات بوديم كه با حمله به طرف نمايشگاه و ايجاد اختلال در برنامه ي يك تشكل دانشجويي هوچي گري و غير عقلاني خود را به نمايش گذاشتند.

وي افزود: البته در اين حمله فيزيكي كه با مقاومت و دعوت به آرامش توسط دانشجويان حاضر مواجه شد مجبور به عقب نشيني شدند ولي لگد مال كردن پرچم مقدس ايران لكه ي ننگين ديگري بر كارنامه ي سياه طيف غير دانشجويي علامه در دانشگاه بوعلي سينا بر جاي گذاشت.

در همين حال فارس نوشت:

حاميان موسوي در دانشگاه بوعلي سينا در جريان برگزاري مراسم‌هاي روز دانشجو در اين دانشگاه، يكي از دانشجويان را از طبقه دوم دانشكده علوم پايه به پايين پرتاب كردند.

محمد تقي اسدي مسئول بسيج دانشگاه بوعلي سينا همدان در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، با اشاره به تجمع ديروز دوشنبه دانشجويان انقلابي اين دانشگاه، اظهار داشت: تجمع دانشجويان بوعلي سيناي همدان با برگزاري نماز جماعت در داخل سالن دانشكده علوم پايه آغاز شد.

وي با بيان اينكه در اين تجمع عده‌اي از طرفداران موسوي قصد داشتند تا با درگيري دانشجويان در دانشگاه اغتشاش ايجاد كند، تصريح كرد: برخي از دانشجويان منتسب به طيف غيرقانوني علامه با در دست داشتن بطري‌هاي حاوي وايتكس، محتويات اين بطري‌ها را بر روي صورت دانشجويان مي‌پاشيدند.

مسئول بسيج دانشگاه بوعلي سيناي همدان ادامه داد: در حالي كه دانشجويان انقلابي دانشگاه بوعلي سينا از درگيري با طرفداران موسوي اجتناب مي‌كردند، افراطيون يكي از دانشجويان دانشگاه بوعلي را از طبقه دوم دانشگاه علوم پايه اين دانشگاه به پايين انداختند.

اسدي با اشاره به اينكه متاسفانه برخي از بيرون از دانشگاه وارد فضاي دانشگاه بوعلي شده و با دانشجويان به زد و خورد پرداختند، تصريح كرد: ما اين گونه اقدامات و ورود برخي افراد غيردانشجو را به فضاي دانشگاه‌ها محكوم مي‌كن
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:25 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

تعدادي از افراطيون ساعت 4:30 بامداد امروز سه‌شنبه دفتر بسيج دانشجويي پرديس ابوريحان دانشگاه تهران را به آتش كشيدند

بهمن دالايي مسئول بسيج دانشجويي پرديس ابوريحان دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاري فارس، با اعلام اين مطلب، اظهار داشت: ساعت 4:30 بامداد امروز 17 آذر، هنگامي كه در اتاقي كه اعضاي بسيج دانشگاهي در خوابگاه در آن ساكن هستند، در حال استراحت بوديم عده‌اي اتاقمان را به آتش كشيده و فرار كردند.
وي افزود: هنگامي كه مشغول خاموش كردن شعله‌هاي آتش اتاق‌مان بوديم يكي از اعضاي بسيج نيز خبر آورد كه دفتر بسيج دانشجويي در دانشگاه نيز توسط عده‌اي نيز به آتش كشيده شده است، لذا به محل رفته و مشغول خاموش كردن اين آتش شديم.
مسئول بسيج دانشجويي پرديس ابوريحان دانشگاه تهران با بيان اينكه فعلا نمي‌دانيم كه چه كساني اقدام به اين عمل زشت و افراطي كرده‌اند، اظهار داشت: پيش از اين نيز چنين اقداماتي عليه بسيج دانشجويي پرديس ابوريحان دانشگاه تهران انجام شده بود كه از آن جمله مي‌توان به شكستن درب‌هاي دفتر بسيج دانشجويي از سوي گروهي شناخته شده در اين دانشگاه اشاره كرد.
دالايي ادامه داد: در آن برهه‌ها و در پي آن رفتارهاي اعضاي انجمن كه بسيج دانشجويي هيچ اقدامي متقابل و يا شكايتي انجام نداد چرا كه معتقد بود بايد با خويشتنداري به حفظ آرامش و حفظ شان دانشجو و دانشگاه كمك كند.
وي افزود: همچنين حدود ساعت 2:30 بامداد 20 روز پيش نيز همين گروه شناخته شده، درب اتاق خوابگاه تعدادي از اعضاي بسيج دانشجويي را با طناب از پشت بسته و شروع به لگد زدن و هياهو در پشت در كردند كه اين بار نيز بسيج براي آرامش بخشي به فضاي دانشگاه هيچ عكس‌العملي و شكايتي انجام نداد.
مسئول بسيج دانشجويي پرديس ابوريحان دانشگاه تهران گفت: تا كنون مسئولان آتش زدن اتاق خوابگاه و اتاق بسيج دانشجويي مشخص نشده‌اند و ما به دنبال شناسايي مرتكبان اين اقدام بسيار زشت و دون شان دانشجو و دانشگاه هستيم.
دالايي ادامه داد: با توجه به شناسايي شدن اقدامات پيشين عليه بسيج دانشجويي اين دانشگاه، در خصوص عوامل اقدام دون شأن دانشجوي ديشب نيز حدس‌هايي زده مي‌شود كه در صورت اثبات موضوع، اسامي و گروهي كه اين افراد به آن وابسته‌اند را اعلام خواهيم كرد.
وي افزود: اين اقدام در پي القائات و تحريك‌هاي صورت گرفته از سوي برخي چهره‌هاي سياسي داخلي كه پس از شكست خود در انتخابات دهمين دوره رياست‌جمهوري اقدامات ساختارشكنانه و غيرقانوني را به اوج رساندند و همچنين القائات رسانه‌هاي بيگانه صورت گرفته استلينك ثابت نوشته شده در ساعت 11:32 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

دردسر آفريني شماره گذاري براي بيانيه هاي مهندس موسوي


 سير بيانيه هاي مهندس موسوي پس از انتخابات به گونه اي بوده است تا شماره اين بيانيه ها با عدد مناسبت هاي خاص همخواني داشته باشد.


اما جالب آن است كه اطرافيان مهندس موسوي كه تنظيم كننده اين بيانيه ها هستند به همخواني شماره اين بيانيه ها و  مناسبت مورد نظر بيش از محتوي بيانيه نظر دارند.

براي مثال با نزديك شدن به مراسم روز دانشجو در 16آذر و با وجود سرمايه گذاري موسوي و اطرافيانش براي اين روز ستاد موسوم به سبز منتسب به وي با صدور بيانيه ي شماره 15به مناسبت هفته بسيج هدف خود را از صدور بيانيه ها نشان دادند.

آنجا بيانيه شماره 15 مهندس موسوي هدف همخواني روزها و شماره بيانيه ها را نشان داد كه مهندس موسوي در اين بيانيه اظهاراتي برخلاف اعتقادات قبلي خود بيان كرده بود.

وجود تناقض ها و ابهام هاي گسترده در اين بيانيه با اعتقادات گذشته وي صحه بر اين مدعي است.

موسوي در بيانيه شماره 15 خود در حالي دچار تناقضات گسترده اي در خصوص بسيج مستضعفين و علت تشكيل آن با دستور امام(ره)شده است كه، وي همواره بر خط امامي بودن خود و نيز اتخاذ مواضع خط امامي در خصوص ارگان هاي انقلابي  تاكيد مي كند.

لازم به ياد آوري است مهندس موسوي پيش از اين نيز سعي داشت، نهاد هاي انقلابي مورد اعتماد و وثوق امام(ره) چون سپاه و شوراي نگهبان را با ابهام زايي هاي ممتد خود با چالش هاي غير منصفانه و غير انقلابي مواجه كند.

جالب است كه موسوي در حالي آخرين بيانيه خود مواضع شخصي اش در خصوص بسيج را اعلام مي كند كه وي پيش از اين در دوران انتخابات قسمتي در ستادهاي انتخاباتي اش با  عنوان «حاميان بسيجي موسوي »به راه انداخته بود.

موسوي كه در دوران انتخابات بسيج را مدرسه عشق خوانده و خود را بسيجي ناميده بود در بيانيه اخير خود نشان داد، كه صدور اين بيانيه و استفاده از مناسبت هفته بسيج تنها پيش زمينه اي عددي براي صدور بيانيه 16 وي به مناسبت 16آذر و روز دانشجو بوده است.

لازم به ذكر است مهندس موسوي پيش از اين نيز  بيانيه 12خود را به مناسبت دستگيري مشاور خود صادر كرده بود تا بتواند از بيانيه شماره 13 خود براي مناسبت 13آبان استفاده كند.

قابل توجه آنكه موسوي در بيانيه شماره 13 خود نيز حداقل اشاره هاي لازم به آمريكا ستيزي در روز 13 آبان اشاره نكرده بود.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:6 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
تیترهایی که در تاریخ ثبت می شوند: انرژی هسته ای؛از وادادگی تا اقتدار

خبرنامه دانشجویان ایران:در حالیکه شورای حکام نسبت به مواضع هسته ای ایران و سایت جدید فردو موضع عجیب و غیر منصفانه ای در پیش گرفت که البته با عدم همراهی 10 کشور از 35 کشور شورای امنیت همراه بود، هيات وزيران احداث 10 سايت جديد تا دو ماه آينده توسط سازمان انرژي اتمي تصویب کرد.


رييس شوراي امنيت ملي همچنين از بررسي توليد سوخت 20 درصد در جلسه چهارشنبه هيات دولت خبر داد و تصريح كرد: ما با همه دنيا برخورد دوستانه و محبت‌آميز داريم اما در عين حال اجازه نمي‌دهیم سرسوزني از حق ملت ايران ضايع شود.


از سوی دیگر 226 نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با صدور بیانیه ای خواستار کاهش سطح روابط دولت ایران با آژانس شدند.در همین حال اکثر جراید امروز خبر از تاسیس 10 سایت جدید هسته ای دادند.با مروری گذارا به روزنامه های آبان و آذر 5 سال گذشته، به تیترهایی برمی خوریم که بار دیگر تفاوت اقتدار و عزت و ابتکار عمل را در برابر وادادگی و تسامح و ذلیل بودن را نشان می دهد.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 12:15 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

همشهری توقیف شد

روزنامه همشهري به سبب درج عكس معبد بهائيان و تشويق گردشگران جهت بازديد از اين مكان از سوي هيات نظارت بر مطبوعات توقيف شد.

محمدعلي رامين، دبير هيئت نظارت بر مطبوعات در گفتگو با خبرنگار اجتماعي فارس با اعلام اين خبر افزود: در بيست‌امين جلسه از دوازدهمين دوره هيئت نظارت بر مطبوعات به تاريخ 2/9/88 گزارش تخلف روزنامه همشهري از مفاد ماده 6 قانون مطبوعات مصوب 2/12/64 و اصلاحات بعدي آن مطرح و مقرر شد؛ به سبب درج عكس معبد بهائيان و تشويق گزارشگران جهت بازديد از اين مكان در صفحه نخست شماره 4992 مورخ 1/9/88 ضمن توقيف نشريه مذكور به استناد تبصره ماده 12 قانون مزبور، موضوع جهت پگيري قانوني به مراجع ارسال شد.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 12:12 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
حالی که دادستان تهران چندی پیش از ضرورت بازگشت مهدی هاشمی به کشور برای پاسخگویی درخصوص اتهامات مطرح سخن گفته بود، فرزند هاشمی با انتشار نامه ای به دادستان شیوه فرار به جلو را در پیش گرفت.

به گزارش رجانیوز حدود یک هفته پیش بود که دکتر عباس جعفري دولت‌آبادي طی مصاحبه ای با خبرگزاری ایرنا از ضرورت بازگشت مهدی هاشمی از انگلستان سخن گفت. او در پاسخ به خبرنگاری که پرسید:«در دادگاه‌هايي که در مورد حوادث پس از انتخابات برگزار شد، برخي متهمين در دفاعيات خود از مهدي هاشمي نام بردند و گفتند که به دستور وي اقداماتي انجام داده اند. منتقدان دستگاه قضايي مي‌گويند چرا دادستان به عنوان نماينده مدعي‌العموم در اين زمينه اقدام نمي کند؟»، گفت:«مطالبي که به مهدي هاشمي نسبت داده شده است نيازمند بررسي است زيرا اظهارات افراد عليه ديگران بايد در مرجع قضايي اثبات شود ودر اين مورد، حاشيه امني وجود ندارد.»

دادستان تهران همچنین توصيه کرد که مهدي هاشمي هر چه زودتر به ايران بازگردد و اگر وي معتقد است که اتهامي به او وارد نيست، با بازگشت به کشور از خود دفاع کند. موضع گیری دادستان تهران در حالی بود که مهدی هاشمی مدتی است در انگلستان به سر می برد و سفر بلند مدت او به این کشور حرف و حدیث های زیادی را در پی داشته است.

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید

ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 12:10 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

در حالی كه برخی رسانه‌ها شایعه آزادی ابطحی را منتشر كرده‌اند، فاطمه سادات ابطحی، دختر حجت‌الاسلام محمدعلی ابطحی در گفتگو با «آینده»، این شایعه را تكذیب كرد.

این رسانه ها نوشته بودند: "ابطحی شب گذشته آزاد شده، ولی بازجوها از وی و خانواده اش درخواست كرده اند كه خبر این آزادی را اعلام نكنند و با كسی نیز دیدار نداشته باشد."

به گفته وی، صبح امروز پنج تن از مأموران به همراه محمدعلی ابطحی به  خانه وی رفته و با حضور وی به بازرسی از منزل پرداخته و سپس عازم دادگاه شده‌اند. در این دادگاه به واسطه پنج اتهام موجود در كیفرخواست وی، محكومیت به 6 سال حبس تعزیری به محمدعلی ابطحی ابلاغ شده است.

همچنین پس از ابلاغ حكم، ابطحی مجددا به زندان اوین منتقل شده است.

با توجه به صدور حكم، قرار است وكیل محمدعلی ابطحی فردا برای تعیین قرار وثیقه و ایجاد زمینه آزادی وی، به مراجع قضایی مراجعه كند.

با این وصف غیر از اولین جلسه دادگاه متهمان انتخابات كه محمد علی ابطحی سخنانی را تحت عنوان اعترافات بیان كرد، تنها یك جلسه دادگاه در مورد وی در روز 13 آبان‌ ماه برگزار شده است.

در جلسه مذكور كه به ریاست قاضی صلواتی بر گزار شد، 6 اتهام: اجتماع و تبانی با هدف اقدام علیه امنیت داخلی كشور، فعالیت تبلیغاتی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، توهین به رئیس جمهور، اخلال در نظم عمومی از طریق شركت در تجمع غیرقانونی مورخ 25/3/88 و نگهداری اسناد طبقه بندی شده درباره وی مورد بررسی قرار گرفت.

این اتهامات مستند بر مطالب منتشره در وبلاگ شخصی در تاریخ های 21،23،24 و 25 خرداد ، شركت در راهپیمایی 25 خرداد، شركت در جلسه مجمع روحانیون مبارز و همچنین مصاحبه با شبكه BBC فارسی در تاریخ 25 خرداد بوده است.

گفتنی است وكلای متهمان حوادث پس از انتخابات امیدوارند با توجه به وعده‌های مسئولان قضایی، احكام بدوی سنگین صادرشده، در مرحله تجدیدنظر تقلیل یابد.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:45 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

شماره حساب كمك به فائزه هاشمي

پيرو صحبت هاي آقامحسن

بعد از آنكه آقا محسن هاشمي يكي از فقير زاده هاي معروف كشور در نطقي اعلام كرد فائزه هاشمي در زندگي شخصي اش بامشكل مالي مواجه است موج حمايت از محرومان جامعه با اعلام تالمات و تاثرات فراوان از بي توجهي اغنيا به اين مساله شماره حسابهايي را اعلام كرد تا كهنه دوستان جامعه با كمك هاي مالي خود  خانواده اي را از اين وضع رقت بار نجات دهند !

شاهدان مي گويند در حين سخنراني محسن خان و بيان وضع مالي دشوار خانم هاشمي حضار دچار احساسات شديد شدند تا جايي كه دستمال كاغذي براي پاك كردن اشك هاي حاضرين ناياب شد و همه با هم با بيان جمله قربان ساندويچهاي آشوبگري ات فائزه جان به فوران احساسات خود پرداختند شاهدان ادامه مي دهند جلسه به اندازه اي در غم و اندوه فرو رفته بود كه ماموران آتش نشاني و امداد به زور جلسه را از فرو رفتگي در آوردند!

شنيده هاي خبر نگار ما حاكي است دكتر احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران بعد از شنيدن اين خبر بلافاصله دستور داده سهام عدالت خانم هاشمي بدون نوبت و در درب منزل وي و شخصا به خود وي تحويل داده شود گفتني است بعد از اين دستور ماموران سهام به چهار گروه جهار نفره تبديل شده و يك گروه در كلاردشت دنبال ويلاي محقرانه و يك گروه عازم لندن براي يافتن وي و گروه سوم در لواسان و گروه چهارم در ساندويچ فروشي ها مستقر شده اند تا هر چه سريع تر كمك مالي دولت را به دست اين خانم فقير و قانونمند برسانند ! خبر نگار ما خبر داد تا لحظه مخابره اين خبر ماموران هيچ اثري از خانم هاشمي نيافته اند.

كميته امداد ، بهزيستي و ساير انجمن ها و تشكل هاي بشر دوستانه نيز بيكار ننشسته و هر كدام با صدور بيانيه هاي جداگانه ضمن عذر خواهي از خانم هاشمي به دليل كوتاهي اشان در رسيدگي به وضع مالي وي اعلام كردند كه كمك هاي بشر دوستانه خود را به محض كسب اطلاع از اقامت گاه فصلي وي ارسال خواهند كرد.

خوب است بدانيد همين الان بيانيه اي از طرف همسايگان خانم هاشمي در لندن به دستمان رسيد كه در آن آمده است:

قسم به جان ملكه عزيز، خانم هاشمي از اول با مشكل مالي مواجه بوده و ما همگي شاهد هستيم كه وي فاصله 800 متري از ساختمان تا درب حياتشان در لندن را با پاي پياده طي مي كردند!

در پايان ما نيز ضمن توبه به درگاه احديت از اين غفلت بزرگ خود، اعلام مي داريم 10 درصد از حقوق نگرفته مان! را تقديم خانم هاشمي مي كنيم هر چند مي دانيم 30 هزار تومان دردي از فائزه خانم حل نخواهد كرد ولي لا اقل پول ساندويچ يك روزش را مي تواند تامين كندلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:26 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
mankan_hijab.jpgتمام فروشندگان پوشاك اسلامی در سوریه، برای آموزش و یادآوری نحوه رعایت مناسب حجاب بانوان ملزم به نمایش مانكن های پوشیده شدند.

به گزارش عصر ایران، روزنامه تشرین چاپ سوریه به نقل از یكی از كارشناسان مذهبی این كشور نوشت: زمانی كه فردی روسری یا مقنعه به سر می كند، به این معناست كه حجاب را پذیرفته و باید طبق شریعت اسلامی آنرا حفظ كند.

وی افزود: بهترین روش برای آموزش نحوه حفظ حجاب نیزآن است كه در زمان خرید روسری و مقنعه، فروشنده بدون دخالت مستقیم و تنها از طریق مانكن های موجود در مغازه، نحوه داشتن حجاب مقبول را به خریدار آموزش بدهد.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:1 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

دهقان عضو کمسیون قضایی مجلس در گفت و گو با جهان با بیان مطلب فوق اظهار داشت:برخورد قضایی با کروبی در حال حاضر به نفع او تمام می شود چرا که وی تلاش می کند با مظلوم نمایی امکان شنیدن حقایق اصلی وقایع بعد از انتخابات از بین برود.

به گفته وی تلاش کروبی برای مظلوم نمایی بیشتر است.شاید مصلحت باشد که در حال حاضر با وی برخورد قضایی صورت نگیرد.

دهقان با این حال تاکید کرد نباید هم طوری رفتار شود که مردم احساس کننند در برخورد قضایی تبعیض صورت می گیرد و یا نظام برای سران آشوب حاشیه امنی قائل است. طبیعی است که وقتی حیثیت نظام به خطر افتد باید با متخلف برخورد قضایی شود.

دهقان همچنان تاکید کرد وقایع بعد از انتخابات نیاز به روشنگری دارد.به عنوان نمونه بسیاری از کسانی که به موسوی رای دادند بعد از روشن شدن حقایق از رای خود پشیمان شدند.

این نماینده مجلس تاکید کرد که رفتار خارج از عرف و خلاف قانون و مشی روحانیت کروبی به جهت مسموع نشدن همین حقایق است.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 7:54 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
منطقه مرزي سرباز در كنترل كامل ماموران مرزباني قرار دارد

خبرگزاري فارس: معاون امنيتي- انتظامي استاندار سيستان و بلوچستان گفت: در پي حادثه تروريستي در سرباز اين منطقه مرزي در كنترل كامل ماموران مرزباني قرار دارد.


جلال سياح امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: صبح امروز در جريان انفجاري كه در ساعت 20/8 دقيقه در نزديكي محل برگزاري همايش هم‌انديشي طوايف شهر پيشين از توابع شهرستان سرباز، به وقوع پيوسته است، جمعي از سران طوايف و معتمدان شركت كننده در اين همايش و تعدادي از مهمانان شركت كننده از جمله سردار شوشتري فرمانده قرارگاه قدس سپاه و سردار محمد زاده و تعدادي ديگري از مسئولان سپاه شهرستان‌هاي ايرانشهر و سرباز به شهادت رسيده و تعدادي هم مجروح شدند.
وي افزود: در حال‌حاضر امدادرساني به مجروحان اين حادثه همچنان ادامه دارد.
سياح ادامه داد: ماموران انتظامي و امنيتي سيستان و بلوچستان نيز ضمن حضور در منطقه و تشديد تدابير امنيتي در حال رسيدگي به حادثه هستند.
معاون امنيتي- انتظامي استاندار سيستان و بلوچستان تصريح كرد: اسامي كامل مجروحان و شهدا را پس از گرفتن گزارش دقيق به تدريج اعلام مي‌كنيم زيرا مجروحان به بيمارستان‌هاي مختلف اعزام شده‌اند كه اعلام اسامي آنها نيازمند زمان است.
سياح در زمينه علت بروز اين حادثه تروريستي گفت: تروريست‌ها از حضور گسترده مردم در صحنه‌هاي مختلف وحشت‌زده‌اند و هميشه حتي با تبليغات سوء سعي كرده‌اند از حضور مردم در صحنه‌ها بكاهند.
وي ادامه داد: در حال‌حاضر هم با ايجاد رعب و وحشت در منطقه مي‌خواهند به اهداف ننگين خود برسند كه اميدواريم مانند هميشه با هوشياري مردم مرزدار سيستان و بلوچستان توطئه‌هاي آنها خنثي شود.
به دنبال حركت‌هاي مثبت براي توسعه هر چه بيشتر وحدت شيعه و سني در اين منطقه و وحدت به وجود آمده در سيستان و بلوچستان و نا‌كامي گروهك‌هاي تروريستي در اجراي اهداف شوم خود، در ماه‌ها و سال‌هاي اخير سبب شده تا آنان امنيت و وحدت به وجود آمده در اين منطقه را برنتابند و درصدد اجراي نقشه‌هاي شوم با اقدامات كور تروريستي در سطح منطقه كنند.
حادثه تروريستي به‌وجود آمده بار ديگر ماهيت ددمنشانه خود را بروز داد و اثبات كرد كه براي عوامل استكبار شيعه و سني معنايي ندارد و هدف مردم خونگرم و صبور منطقه هستند كه اينگونه با اين عوامل تحت اقدامات تروريستي قرار مي‌گيرند.
منطقه پيشين در فاصله 40 كيلومتري شهرستان سرباز و در جنوب استان سيستان و بلوچستان قرار دارد.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 13:12 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

3 تن از شهيدان قرارگاه قدس سپاه كرماني بودند

خبرگزاري فارس: در اقدام تروريستي صبح امروز سيستان و بلوچستان، سه تن از فرماندهان كرماني قرارگاه قدس سپاه به شهادت رسيدند.


به گزارش خبرگزاري فارس از كرمان، در پي اقدام تروريستي صبح امروز كه منجر به شهادت تعدادي از فرماندهان سپاه در استان سيستان و بلوچستان شد، علي علويان فرمانده تيپ صاحب‌الزمان (عج) سپاه ثارالله استان كرمان، حسين بني‌اسدي معاون طرح و برنامه نمايندگي ولي‌فقيه در قرارگاه قدس اهل زرند و حسين مرادي فرمانده قرارگاه داخلي اهل بم جزو اين شهدا هستند، همچنين ابراهيم شهرياري مسئول مركز كنترل فرماندهي قرارگاه قدس اهل شهرستان جيرفت مجروح و در بيمارستان چابهار بستري است، حال عمومي وي رضايت‌بخش اعلام شده الينك ثابت نوشته شده در ساعت 13:10 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

خبرگزاري فارس: جمعي از نيروهاي امدادي و اورژانس استان سيستان و بلوچستان براي انتقال شهدا و زخمي‌هاي احتمالي اين حادثه راهي منطقه پيشين شدند.


به گزارش خبرگزاري فارس از زاهدان، به دنبال عمليات‌ تروريستي در منطقه پيشين، نيروهاي امدادي اعم از اورژانس و بالگردهاي امدادي در حال اعزام به منطقه براي انتقال زخمي‌ها و شهداي اين حادثه هستند.
آمار شهدا و زخمي‌هاي احتمالي اين حركت تروريستي حدود 40 تا 50 نفر اعلام شده كه جمعي از فرماندهان سپاه منطقه كه در راس آنها سردار نورالله شوشتري جانشين فرمانده زميني سپاه است.
تلاش خبرنگار فارس براي برقراري ارتباط با مسئولان تا اين لحظه نتيجه‌اي دربر نداشته است و آمار شهدا با توجه به شرايط حاكم و به وجود آمده قطعا افزايش خواهد داشت.
تلاش خبرنگار فارس براي برقراري ارتباط با مسئولان استاني در راستاي كسب اطلاعات بيشتر نتيجه‌اي ندارد و حتي در پي درج خبر شهادت سردار شوشتري خبرنگاران فارس در سيستان مورد تهديد قرار گرفتند.
اخبار تكميلي متعاقبا اعلام مي‌شدلينك ثابت نوشته شده در ساعت 13:8 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

خبرگزاري فارس: سردار شوشتري جانشين فرمانده زميني سپاه و برخي ديگر از فرماندهان سپاه در شهر سرباز استان سيستان و بلوچستان به مقام شهادت نائل شدند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاري فارس از زاهدان، فرماندهان نيروي زميني سپاه در محدوده پيشين شهرستان سرباز ترور شدند.
سردار شوشتري كه با هدف شركت در جلسه سران طوايف و ريش‌سفيدان راهي منطقه پيشين در محدوده منطقه سرباز شده بود، توسط افراد ناشناس مورد حمله قرار گرفته و ترور شد.
گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس نيز حاكي است،‌ صبح امروز در اقدامي تروريستي جمعي از فرماندهان سپاه استان سيستان و بلوچستان به فيض شهادت نائل آمدند.
در اين اقدام تروريستي سردار نورعلي شوشتري جانشين فرمانده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و فرمانده قرارگاه قدس،‌ سردار محمدزاده فرمانده سپاه استان سيستان و بلوچستان، فرمانده سپاه ايرانشهر و فرمانده سپاه سرباز و فرمانده تيپ اميرالمومنين (ع) به شهادت رسيدند.
اين اقدام تروريستي زماني به وقوع پيوست كه اين گروه از فرماندهان در تدارك برگزاري همايش وحدت ميان عشاير شيعي و سني كشور بودند.
اخبار تكميلي متعاقبا اعلام مي‌شودلينك ثابت نوشته شده در ساعت 13:6 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
موسوي به دنبال كودتا بود

خبرگزاري فارس: رئيس ستاد حقوق بشر قوه قضائيه گفت: كساني كه ساعت 11 شب 22 خرداد خود را رئيس‌جمهور مملكت ناميدند به دنبال كودتا بودند، اما كودتاي آنها شكست خورد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محمد جواد لاريجاني رئيس پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي در دانشگاه صنعتي شريف با بيان اينكه خداوند نعمت‌هاي بسياري را از روي مهرباني به مردم ارزاني داشته،‌اظهار داشت: بالاترين نعمت خداوند به مردم نعمت تعليم قرآن يعني هدايت است. البته در اين بين نعمت‌هاي ديگري مانند انسانيت و وجود انسان نيز براي ما در نظر گرفته شده است.
وي با بيان اينكه پيامبر اكرم نيز در قبال اين هدايت خواستار پيروي از اهل بيت شده‌اند، افزود: در اين بين نكته حائز اهميت اين است كه تنها بحث محبت مطرح نيست بلكه رسول اكرم مي‌خواست مقوله پيروي از مكتب اهل بيت را مورد تاكيد قرار دهد. مكتبي كه امروز به دردسر بزرگ جهان كفر و طاغوت‌هاي مسلط بر جهان شده است.
رئيس پژوهشگاه دانش‌هاي بنيادي و رئيس ستاد حقوق بشر قوه قضائيه در ادامه با اشاره به اينكه همين مكتب اهل بيت باعث خيزش جهان اسلام شده، ادامه داد: حضرت امام رضا (ع) در رساله ولايت، شمائي از اين مطلب را ترسيم كرده و نشان داده كه اسلام در مكتب اهل بيت 4 پايه دارد كه شامل نماز، حج، زكات و روزه است اما اگر ولايت را در نظر نگيريم اين 4 مورد نيز ناديده انگاشته مي‌شود.
لاريجاني با تاكيد بر اينكه ولايت اكسير عظميي است كه مر هدايت محسوب مي‌شود گفت: ولايت بر اساس فرمايشات معصومين داراي 4 ركن است كه نخستين ركن آن داشتن دغدغه مشروعيت است يعني بايد بدانيم كه در زير بيرق چه كسي هستيم و در واقع تشخيص ملاك مشروعيت سرچشمه مشروعيت حكم ولايت است. به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:6 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

اعلام تأسیسات جدید هسته‌ای ایران در منطقه فردو در حالی جمعه هفته گذشته طی بیانیه‌ای از سوی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران انجام شد که از صبح این روز، رسانه‌های غربی خط سنگین تبلیغاتی خود علیه جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرده بودند.

براساس این سناریو، ابتدا خبرگزاری آسوشیتدپرس که خبرنگار مستقر در وین آن بهودی است و عمدتاً نسبت به ایران اخبار مغرضانه‌ای منتشر می‌کند از نامه ایران به آژانس درباره تأسیسات جدید هسته‌ای ایران به نقل از 2 دیپلمات اروپایی خبر داد.

ساعتی پس از انتشار این خبر، باراک اوباما رئیس‌جمهوری امریکا که به همراه همتایان فرانسوی و انگلیسی خود مقابل خبرنگاران قرار گرفته بود، نگرانی خود را اظهار کرد و از ایران خواست درهای خود را برای بازدیدهای بیشتر باز کند.

تأکید غرب برای القای پنهانکاری از سوی ایران اما نتوانست موجی جدی ایجاد کند و منطق ایران مبنی بر موظف بودن به اظهار تأسیسات بر طبق پادمان ظرف 180 روز تا تزریق مواد رادیواکتیویته به دستگاه‌ها نه تنها بر ادعاهای مقامات و رسانه‌های غربی غلبه داشت، بلکه رئیس‌جمهور نیز که مثل همیشه تحمیل‌های غرب را با لحن مطایبه‌آمیز پاسخ می‌دهد، به واکنش واداشت و وی با اشاره به اینکه در این زمینه پیش‌بینی می‌کردیم تشویق شویم، ادامه داد: بالاخره ما باید تأسیسات خود را اعلام کنیم یا خیر؟

به هر حال، پس از گذشت حدود یک هفته، متن نامه آژانس به ایران که حاوی تقدیر از اظهار تأسیسات است، چندان مورد توجه رسانه‌های حاشیه‌ساز غرب واقع نشده و این رسانه‌ها ترجیح دادند که با سکوت از کنار این ماجرا عبور کند.

در نسخه‌ای از نامه‌ی هرمن ناكارتس مسئول بخش پادمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی كه خطاب به امیری مقام مسئول مربوطه در سازمان انرژی اتمی نوشته شده است، برخلاف ادعاها و مواضع چند روز گذشته سران كشورهای امریكا، انگلیس و فرانسه كه ایران را به نقض همكاری‌ها با آژانس و مقررات و قوانین ان‌.پی‌.تی متهم كرده‌اند، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به فراهم آوردن اطلاعات مرتبط با ساخت تأسیسات جدید غنی‌سازی از ایران تشكر كرده است و هیچ نشانه‌ای از این‌كه ایران نقض قوانین كرده است، دیده نمی‌شود.

هم‌چنین در بخشی از این نامه آمده است: از همكاری ایران برای این‌كه اطلاعات مرتبط با ساخت تأسیسات جدید غنی‌سازی بیشتر و زودتر در اختیار آژانس قرار گیرد، استقبال می‌كنیملينك ثابت نوشته شده در ساعت 12:13 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
هم زمان با شروع سال تحصیلی جدید برخی واحد های دانشگاه آزاد برخلاف رویه قبلی خود فضای سیاسی دانشگاه را آزادتر کرده اند.

 هر چند که این اقدام در جای خود قابل تقدیر است اما پی بردن به نیات اصلی تصمیم گیران، دانشجویان را دچار تردید کرده است.

بنابراین گزارش در تعدادی از واحد های دانشگاه آزاد در تهران و برخی شهرهای بزرگ کشور، برخی دانشجویان با هماهنگی با واحد دانشگاهی خود، در برابر درب ورودی دانشگاه به دانشجویانی تازه وارد مچ بندهای سبز می دادند، که این اقدام مورد اعتراض تعدادی از دانشجویان قرار گرفته است.

این اقدام که با توجه به گذشت ایام انتخابات تنها برای دامن زدن به برخی التهابات ارزیابی می شود در حالی انجام می شود که دانشگاه آزاد به شدت حمایت خود از کاندیدای خاص را که توجه برخی متهمان دستگیر شده بدان اعتراف شد تکذیب می کند.

با این وجود دفتر فرهنگی دانشگاه آزاد در اقدامی قابل تحسین در ابلاغیه ای خطاب به واحدهای دانشگاهی، خواسته است تا این دفاتر برنامه پرسش و پاسخ در رابطه با شبهات انتخاباتی برگزار کنند.

همچنین با خبر شدیم دکتر(!) زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی، از ابتدای امسال به تدریس در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی مشغول شده استلينك ثابت نوشته شده در ساعت 11:54 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
گزارش فارس از حاشیه‌های امروز دانشگاه تهران؛
بادكنك‌های سبز در دانشگاه‌ تهران تركیدند

خبرگزاری فارس: جمعی از عناصر سبزپوش با هدایت طیف غیرقانونی و افراطی علامه و همچنین سازماندهی برخی عناصر انجمن اسلامی دانشكده‌های دانشگاه تهران در این دانشگاه تجمع كرده و شعارهایی را علیه دولت سر دادند.

A0747340.jpg

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، همزمان با مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها كه با حضور كامران دانشجو وزیر علوم و تحقیقات در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار می‌شد، تجمعی نیز در مقابل این تالار برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در میان این عده كه با خود نشان‌های سبزرنگ به نشانه حمایت از موسوی داشتند، افرادی نظیر "الف.الف " نیز حضور داشتند كه پیش از این در تجمعات ماركسیست‌ها در دانشگاه تهران از عناصر اصلی به شمار می‌رفتند.
برخی از این افراد علیرغم ادعای ماركسیست بودن خود، شعارهای الله اكبر نیز سر می‌دادند!
در حالی كه از عصر روز گذشته یكشنبه تراكت‌هایی با حجم گسترده در سطح دانشگاه تهران و كوی این دانشگاه به منظور دعوت از دانشجویان برای شركت در تجمع مذكور پخش شده بود، اما هسته اولیه این تجمع با شركت حدود 50 نفر آغاز شد و تلاش‌های این‌ عده برای همراهی سایر دانشجویان نیز نتیجه‌ای نداشت به طوریكه تعداد تجمع‌كنندگان در شلوغ‌ترین هنگام آن به بیش از 200 نفر نمی‌رسید. این در حالی است كه فقط حجم تراكت‌های توزیع شده بالای 2000 تراكت بود.
افراد تجمع‌كننده پس از آغاز این تجمع در مقابل تالار علامه امینی دانشگاه تهران، در حالی كه شعارهایی را علیه مسئولان دولتی و برخی از شخصیتهای حوزه علمیه و نظام سر می‌دادند، به سمت درب اصلی حركت كردند.
این افراد همچنین در شعارهای خود خواستار آزادی عناصر دستگیر شده در جریان اغتشاشات اخیر شدند.
تجمع‌كنندگان پس از رفتن به سمت درب اصلی و دور زدن در این دانشگاه برای همراه كردن دانشجویان، مجددا به سمت تالار علامه امینی حركت كردند، اما با رسیدن به نزدیكی این تالار با جمعی از دانشجویان تجمع‌كننده دیگر روبرو شدند كه شعارهایی را علیه افراطیون سر می‌دادند.
این دانشجویان كه به صورت خودجوش گردهم آمده بودند،‌ شعارهای "توهین به رای ملت، خیانت خیانت "، "قبول اكثریت، نشان آدمیت "، "دروغگو دروغگو 72 كشته‌ات كو "، "مرگ بر دیكتاتور مخملی "، "مرگ بر اسلام آمریكایی "، "آمریكا حیا كن، موسوی رو رها كن "، "انگلیس حیا كن، كروبی رو رها كن "، "سبز فقط سبز نبی، رهبر فقط سید علی "، "مرگ بر مزدور ماهواره‌ای "، "بازیچه حیا كن، بادكنكو رها كن "، "آزادی اندیشه با اغتشاش نمی‌شه "، "بازیچه حیا كن، اغتشاشو رها كن "، "مرگ بر دیكتاتور دروغگو " سر داده و پلاكاردهایی با مضامین "امام خمینی(ره): تو غلط میكنی قانون را قبول نداری، قانون تو را قبول ندارد " در دست داشتند.
محمود خرم‌آبادی از دانشجویان تجمع‌كننده طی سخنانی با تأكید بر اینكه این سبزپوشان علیرغم ادعایشان چیزی از خط امام نمی‌دانند، گفت: رفتار و عملكرد اینان نشان می‌دهد كه بویی از آرمان‌های امام و انقلاب نبرده‌اند.
امین خیام از دیگر دانشجویان بود كه به سخنرانی پرداخت و اظهار داشت: دیكتاتور دروغگو كسی است كه به رأی مردم تمكین نكرده و به اغتشاش روی می‌آورد.
همچنین وحید اشتری نیز در جمع تجمع‌كنندگان تأكید كرد: اینان كه شعار "یا حسین، میرحسین " سر می‌دهند، طرفدار همان گروهی هستند كه در 8 سال دولت اصلاحات علیه ائمه شعار داده و قصد داشتند از جامعه كشور دین‌زدایی كرده و ایران را به كشوری سكولار تبدیل كنند.
وی افزود: گویا آقایان یادشان رفته است كه كار را به جایی رساندند كه علمای حوزه علمیه قم در اعتراض به عملكردشان تحصن كردند.
تجمع‌كنندگان مقابل كه شعارهایی را علیه احمدی‌نژاد و دستگاه قضایی كشور سرداده و نشانه‌های سبز از قبیل بادكنك با خود حمل می‌كردند، با مشاهده تجمع دانشجویان راه خود را كج كرده و به سمتی دیگر حركت كردند.
دانشجویان نیز به دلیل جلوگیری از اهانت احتمالی این سبزپوشان به مقبره شهدای گمنام مدفون دانشگاه تهران، به سمت مقبره شهدا حركت كرده و با ایجاد حلقه انسانی در اطراف این مقبره و همچنین تجمع در اطراف آن هر گونه نزدیك شدن افراطیون به این مقبره را غیرممكن كردند.
در حالی كه عناصر سبزپوش تجمع‌كننده در حوالی ساعت 12 ظهر به سمت تالار امینی حركت می‌كردند، دانشجویان تجمع‌كننده در اطراف مزار شهدای گمنام این دانشگاه پرچم سبزرنگی منقش به نام ائمه اطهار(ع) به اهتزار درآوردند كه با هیاهوی سبزپوشان مواجه شد.
تجمع‌كنندگان سبزپوش ساعت 12:20 پس از پاره كردن پلاكاردهای اطراف محل برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها به كار خود پایان دادند.

* پشت پرده:
بر اساس این گزارش، علاوه بر طیف غیرقانونی و افراطی علامه كه ردپای آن در اكثر اغتشاشات دانشجویی به چشم می‌خورد، یكی از عوامل اصلی سازمان‌دهی این تجمع غیرقانونی در سطح دانشگاه تهران كه قصد داشتد از آن به عنوان مقدمه‌ای برای به تشنج كشاندن دانشگاه‌ها بهره‌برداری كنند، برخی انجمن‌های دانشگاه تهران بوده است.
بر این اساس افرادی نظیر "پ.الف "، "الف.ك "، "م.ه " و "م.ب " از اعضای انجمن‌های اسلامی دانشكده‌های دانشگاه تهران و بخصوص دانشكده حقوق این دانشگاه از جمله افرادی بودند كه نقش سازماندهی و هدایت این تجمع غیرقانونی را برعهده داشتند.
همچنین "م.م " دبیر انجمن اسلامی دانشكده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران نیز از جمله كسانی بود كه نقش هدایت تجمع‌كنندگان را بر عهده داشت. وی ریاست شاخه جوانان ناحیه شمال حزب مشاركت را نیز بر عهده دارد.
خبرهایی از تحركات برخی اعضای انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشكی تهران نیز به گوش می‌رسد كه حاكی از برنامه‌ریزی این تشكل دوم خردادی برای پیگیری تجمعات در روزهای آتی است.

 
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 15:35 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
نامه سرگشاده احمدتوكلي به موسوي و خاتمي

معارضه خيانت به امام و انقلاب است؛ تصميم به بازگشت بگيريد

خبرگزاري فارس: احمد توكلي در نامه سرگشاده اي خطاب به موسوي و خاتمي اعلام كرد: گويا مي‌خواهيد حاكميت را به برخورد با خود بكشانيد. ترديدي نيست كه معارضه چيزي جز خيانت به امام، انقلاب، اسلام، مردم و ايران نيست. تصميم به بازگشت بگيريد.


به گزارش خبرگزاري فارس، متن كامل نامه رئيس مركز پژوهش هاي مجلس شوراي اسلامي به شرح ذيل است:
بسمه تعالي
برادر محترم جناب آقاي ميرحسين موسوي
برادر محترم جناب آقاي سيد محمد خاتمي
سلام عليكم
در دو سه ماه گذشته، حوادثي گزنده و تلخ بر كشور،انقلاب و مردم رفت كه حرف‌هاي شنيدني و لابد گفتني بسياري پيرامون آن‌ها وجود دارد كه بحث از آن‌ها در حوصله اين مقال نيست. قصد نامه نوشتن به شما را نداشتم؛ چرا كه از مكاتبه با جناب آقاي كروبي اثر چنداني حاصل نشده است. ولي در روز قدس حوادثي رخ داد و به نام طرفداري از شما شعارهاي داده شد كه خود را ناچار از اين كار ديدم تا وجدان‌تان را در معرض سؤالاتي قرار دهم كه نه به من، بلكه به مردم توضيح دهيد. شما كه همواره به‌درستي گفته‌ايد پرسشگري ازصاحبان و طالبان قدرت امرمقدسي است، طبعا نبايد رنجشي پيدا كنيد؛ بلكه " فان الذكري تنفع المؤمنين " اما نكات قابل عرض:
1. در روز قدس كساني‌كه به حمايت شما اجتماع و راهپيمايي داشتند، و كم هم نبودند، شعار مي‌دادند:
* استقلال، آزادي ، جمهوري ايراني
* نه غزه نه لبنان جانم فداي ايران
* مرگ بر...
* ما اهل كوفه نيستيم، پشت يزيد بايستيم
اين شعارها حاكي از استراتژي به ظاهر تازه‌اي است كه در سال‌هاي اول انقلاب هم به ميدان آمد و با مقاومت امام راحل و مردم ميدان را خالي كرد.اين استراتژي به وضوح با سه محور اعتقادي و استراتژيك امام در تضاد است. آن بزرگوار حتي در وصيت‌نامه‌شان نيز بر اين محورها تاكيد دارند. آيا امام نفرمود جمهوري اسلامي نه يك كلمه كم، نه يك كلمه زياد؟ و اين را اساس سياست داخلي نمي شمرد؟ آيا امام نفرمود روز قدس روز اسلام است و حمايت از فلسطين را يكي از اركان سياست خارجي قرار نداد؟ آيا امام مكررا نفرمود پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبي نرسد؟ آيا پردازنده نظريه ولايت فقيه و پايه‌گذار آن نبود؟
پاسخ اين پرسش‌ها آن‌قدر روشن است كه كسي را ياراي انكار نيست. حالا شما بايد جواب دهيد كه وقتي با ادعاي احياي ارزش‌هاي فراموش‌شده خط امام، معترضان را علمداري مي‌فرماييد، آيا از اين شعارها و سردهندگانشان برائت مي‌جوييد يا با ادامه سكوتتان آن‌ها را تاييد مي‌كنيد؟ در اين صورت جواب امام را چه مي‌دهيد؟
2. تا اين‌جا، حوادث نشان داد كه جريان موسوم به سبز لااقل چها ويژگي زير را دارد:
* با مباني انقلاب اسلامي ناسازگار است.
* از پشتباني بيگانگان مخالف اسلام، استقلال ايران و مسلمانان جهان برخوردار است.
* رفتار وظاهر كثيري از افراد آن حاكي از عدم تقيد به شرع و ارزش‌هاي انقلابي است.
* قصد معارضه با نظام قانوني و مردمي حاكم را دارد و به اعتراض در شكل قانوني راضي نمي‌شود.
آيا اگر امام زنده بود چنين جرياني را خيانت‌بار نمي‌خواند؟
3. در ميان معترضان، طرفداران نظام و دينداران ناراضي از اوضاع كم نيستند. بعضي از اعتراضات اينان و حتي معارضان بي‌اعتقاد به دين و نظام نيز درست است و بايد زمينه‌هاي اعتراض برانگيز را رفع كرد؛ ولي آيا شما فكر مي‌كنيد اكثريت معترضاني كه راه معارضه را برگزيده‌اند و شعار جانم فداي ايران سرداده‌اند، وقتي خطري متوجه ايران شود روي حرفشان مي‌ايستند؟ جان كه هيچ، يك گام هم اكثرشان براي استقلال و آزادي ايران عزيز بر نخواهند داشت. مي‌نشينند و منتظر مي‌مانند تا همان اكثريت مستضعفي كه به پيروي از امام و مراجع و روحانيت انقلابي، ايران را حفظ كردند بازهم جانفشاني كنند و بعد هم غرولند و ملامت تحمل كنند. شما پشتيباني چه كساني را به‌دست آورده‌ايد و حمايت چه اقشاري را از دست داده‌ايد؟ مؤكدا مي‌گويم كه اين نگاه به‌هيچ‌وجه نافي حقوقي كه بر عهده حكومت حتي در قبال معارضان قرار دارد نيست و نبايد باشد، چه رسد به مخالفان و معترضان. حق هركس محترم است و بايد اداء شود.
4. جناب آقاي موسوي! يادتان هست كه يكبار امام در پاسخ اعتراض برخي روحانيان صاحب‌نام نسبت به دولت جنابعالي، خطاب به آنان فرمود نه شما از اميرمؤمنان برتريد و نه نخست‌وزير از خلفا بدتر؛ همان‌طور كه علي عليه‌السلام با خلفا در برابر خطر خارجي همكاري كرد، شما هم با دولت مدارا كنيد( نقل به مضمون). درحالي‌كه به شهادت صحيفه نور امام همانند آن معترضان، با سياست‌هاي اقتصادي دولت‌سالارانه جنابعالي مخالف بود ولي به‌خاطر وجود خطر دشمن خارجي از شما به شدت حمايت مي‌كرد و مخالفانتان را به همكاري فرا‌مي‌خواند. حالا چه شده است كه آن استدلال امام را فراموش كرده‌ايد؟ خطر بيگانه كم شده يا معارضه مجاز گشته است؟ حتي اگر حق كاملا با شما مي‌بود- كه حتما چنين نيست- باز اجازه معارضه نداشتيد.
5. برادران محترم! شما در ايام مسؤليت‌تان موضوع فلسطين را به‌‌درستي، موضوع همه ما مي‌دانستيد حالا چرا در برابر شعار انحرافي نه غزه نه لبنان سكوت كرده‌ايد؟ نظرتان عوض شده يا صهيونيست‌ها تغيير ماهيت داده‌اند؟ آيا قدرت آن‌قدر شيرين است كه براي رسيدن به آن بايد پا روي اعتقادات امام گذاشت؟ شما كه مي‌گوييد خط امامي هستيد.
6. جناب آقاي خاتمي! شما و يا اطرافيان‌تان، زماني نفرينِ "مرگ بر آمريكا " را كه شعار برحق ملت ستمديده ايران بوده است، خشونت‌بار خوانديد. حالا نظرتان در باره شعارِ "مرگ بر ... " چيست؟ آيا امام بر اصالت امر ولايت فقيه در اسلام تاكيد نمي‌كرد و نفرمود : " پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملكت شما آسيبي نرسد " ؟ فكر نمي‌كنيد كه شما هرچه داريد از حكومت ولايت فقيه است؟ فكر مي‌كنيد اگر كساني كه امروز شعار جمهوري ايراني مي‌دهند، سركار بيايند، شما را خلع لباس و منزوي نخواهند كرد؟ البته اگر زنده‌تان بگذارند.
7. روش شما در اين ايام چنان است كه گويا مي‌خواهيد حاكميت را به برخورد با خود بكشا نيد. داريد سلاح كساني را تيز مي‌كنيد كه اعتقاد چنداني به مدارا با مردم و مردم‌سالاري ديني و لوازمش ندارند. ترديدي نيست كه معارضه به ظاهر جديد، با شعارها و استراتژي‌هاي شمرده شده، چيزي جز خيانت به امام، انقلاب، اسلام، مردم و ايران نيست. اگرچه خيانت فاعلي بر همه افراد اين جريان صدق نمي‌كند، ولي قطعا خيانت فعلي هست. فكر مي‌كنيد حكومت تا كجا مدارا خواهد كرد؟ اگر تصور شود اجازه داده مي‌شود نظامي كه با خون‌دادن‌ها و خون دل خوردن‌هاي بسيار برپا شده و تنها حكومت ديني جهان، ولو پر عيب و نقص، است، به اين راحتي عوض مي‌شود؛ يا تصور كنيد همه آناني كه امروز زير علم شما سينه مي‌زنند، به شما وفادار خواهند ماند، هردو تصور اشتباه است.
سه نتيجه ناگوار ديگرنيز بر اوضاع فعلي مترتب است:
8.. دولت فعلي برخاسته از راي مردم و قانوني است. ولي در كنار خدماتش، خودرايي‌ها، ندانم‌كاري‌ها و جهت‌گيري‌هاي نادرستي نيز دارد كه رفتار و روش شما، كار برخورد با اين كژي‌ها را(كه در دولت‌هاي پيشين هم بي‌سابقه نيست) دشوار مي‌كند و ميدان نقادي حاكميت تنگ مي‌گردد.
9. علاوه بر اين، طبيعي است كه وقتي حضور جريان حامي شما، با اغتشاش و خسارت‌هاي اجتماعي همراه مي‌گردد، حضور نيروهاي انتظامي و اطلاعاتي به ضرورت بيشتر مي‌شود، از اين حيث نيز آزادي‌ها محدود مي‌گردد. در اين محدوديتي كه براي نقادي و آزادي‌خواهي به‌وجود مي‌آيد شما چقدر مسؤليت داريد؟
10. نكات فوق، به اضافه فضاي نامطمئن سياسي ناشي از معارضه جريان به اصطلاح سبزبا نظام، نااطميناني را به دنبال دارد، نتيجه‌اش كاهش سرمايه‌گذاري است كه توليد و اشتغال را كاهش و قيمت‌ها را افزايش مي‌دهد. يعني فشار بر مردم بيشتر مي‌شود. در واقع بازنده اصلي مردم‌اند. آيا مي‌ارزد؟
برادران محترم! همه ما كم‌وبيش، و امروز شما آقايان به ويژه، مخاطب اين آيه قران هستيم:
يا ايهاالذين امنوا لم تقولون ما لا تفعلون كبر مقتا عندالله ان تقولوا ما لا تفعلون، اي مؤمنان! چرا سخني مي‌گوييد كه بدان عمل نمي‌كنيد؛‌ اين‌كه چيزي را كه بدان عمل نمي‌كنيد مدعي باشيد، در نزد خداوند بسيار خشم‌برانگيز است. شما با ادعاي احياء ارزش‌هاي فراموش‌شده حضرت امام رضوان الله عليه به ميدان آمده‌ايد، بايد با صراحت تكليف خود را مشخص بفرماييد تا گرفتار خشم خدا نشويد.
اين نصيحت مرا با ذكر عيوب مخالفان خود پاسخ ندهيد. سعي نفرماييد با فهرست كردن اقوال بي‌عمل آنان يا تعارضات قول و فعلشان خود را مبرا بنماييد. و لا تزر وازرة وزر اخري، كسي بار ديگري را به‌دوش نمي‌كشد. تعدادي از نيروهاي وفادار به انقلاب و ولي فقيه مظلوم و مردم شريف، از جمله بنده، در اين ايام همواره خواسته‌ايم كه شما در عرصه سياست با احترام، و البته با رعايت تكاليف قانوني خودتان، فعال بمانيد تا در فرايندي مردم‌سالارانه به رقابت بپردازيد و ضمن آن‌كه به تصحيح مسير و كاركرد حكومت مدد مي‌رسانيد، خطر تحجر را كاهش دهيد، اميد و مشاركت مردم در سرنوشت خويش را بالا ببريد و فرصت جولان در عرصه آزمايش عملي براي‌تان باقي بماند. آيا شما نمي‌خواهيد امكان دهيد تا اين خيرخواهي مؤثر شود؟ مقصود من اين نيست كه همه تقصيرها، صددرصد بر عهده شماست و ما و ديگران بي‌قصور و تقصيريم؛ اما آن‌كه بايد اول تصميم به بازگشت بگيرد، شماييد نه مخالفان شما.
من آن‌چه شرط بلاغ است با تو مي‌گويم
تو خواه از سخنم پند گير خواه ملال
برادر شما - احمد توكلي
29/6/1388لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:9 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
کروبی ده‌ها میلیارد تومان از اموالش را از ایران خارج کرد

یک منبع آگاه گفت: مهدی کروبی بخشی از اموال خود را از ایران خارج کرده است.

به گزارش رجانیوز، این منبع آگاه افزود: بررسی عملکرد مالی 5 شعبه صرافی مستقر در جزیره کیش نشان داد که مهدی کروبی از 6 تیر لغایت 18 شهریور 88 طی 38 مرحله، مبلغ 24 میلیون و 829 هزار و 480 یورو را به خارج از کشور انتقال داده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر عملکرد مالی واسطه هایی که نقل و انتقالات پولی کروبی را کارسازی کرده اند، به دقت در حال بررسی است.

این منبع آگاه تأکید کرد: پرونده ای برای این نقل و انتقال ارزی در حال تشکیل بوده که پس از تکمیل به مراجع قضایی و امنیتی ارجاع خواهد شد.

وی در پایان گفت: با توجه به این حجم بالای نقل و انتقال ارزی، احتمالاً کروبی قصد خروج از ایران را دارد که بر همین اساس لازم است وی در اولین فرصت ممنوع الخروج شودلينك ثابت نوشته شده در ساعت 11:7 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
با حضور آحاد ملت و مسئولين نظام؛
نماز عيد فطر به امامت رهبر معظم انقلاب برگزار شد

خبرگزاري فارس: نماز عيد فطر به امامت رهبر معظم انقلاب و با حضور آحاد ملت و مسئولين نظام اسلامي برگزار شد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، نماز عيد سعيد فطر صبح امروز به امامت حضرت آيت‌الله سيد علي خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي و با حضور آحاد مختلف ملت ايران و مسئولين نظام اسلامي در دانشگاه تهران برگزار شد.
محمود احمدي‌نژاد رئيس جمهور، آيت‌الله آملي لاريجاني رييس قوه قضائيه، علي لاريجاني رييس مجلس شوراي اسلامي، آيت‌الله جنتي دبير شوراي نگهبان، سردار سرلشكر محمدعلي جعفري فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، سرلشكر عطاءالله صالحي فرمانده كل ارتش و آيت‌الله هاشمي رفسنجاني رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام از جمله حاضران در نماز عيد فطر امسال بودند
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:59 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
رئيس اداره نهضت سوادآموزي پاكدشت در گفت‌و‌گو با فارس:
سوادآموزي در پاكدشت 90درصد رشد داشته است

خبرگزاري فارس: رئيس اداره نهضت سوادآموزي پاكدشت گفت: سوادآموزي در پاكدشت امسال90 درصد رشد داشته است.


محسن آرزومندي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: در سال جاري،90 درصد از سوادآموزان در پاكدشت افراد زير 50 سال هستند.
وي ادامه داد: سوادآموزي در پاكدشت امسال 90 درصد رشد داشته است همچنين مراكز متعدد يادگيري محلي در پاكدشت وجود دارد كه براي گسترش سواد فعاليت‌هاي زيادي را انجام مي‌دهند.
رئيس اداره نهضت سوادآموزي پاكدشت افزود: 8 مركز يادگيري محلي در پاكدشت وجود دارد كه از اين 8 مركز، 7 مركز مربوط به خانم‌ها و يك مركز امر سواد آموزي براي آقايان را انجام مي‌دهند.
وي گفت: در كلاس‌هاي سوادآموزي علاوه بر كسب سواد قرآن، احكام، آئين همسرداري، تصميم‌گيري، بهداشت و زندگينامه پيامبران و ائمه آموزش داده مي‌شود.
آرزومندي اضافه كرد: احكام روزه‌داري، كمك‌هاي اوليه، آشپزي، گلسازي، گلدوزي و خياطي نيز از ديگر فعاليت‌هايي است كه در كنار كسب سواد به سوادآموزان آموزش داده مي‌شود.
وي درباره افرادي كه در پاكدشت به مدارج علمي بالايي دست‌ يافتند، عنوان كرد: 4 نفر از سوادآموزان با تلاش‌هايي كه داشته‌اند در پاكدشت توانستند مدارج عالي علمي را كسب ك
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:58 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
بررسي آثار حذف صفرهاي پول ملي
اقبالي: تورم ناشي از حذف صفرهاي اضافي مقطعي است

خبرگزاري فارس: يك كارشناس بانكي ضمن تاكيد براينكه تورم ناشي از اجراي طرح حذف صفرهاي اضافي از پول ملي طبيعي است، گفت: تورمي كه در راستاي اجراي اين طرح به‌وجود مي‌آيد مقطع است و بعد از يك مدت زمان خاصي اين مشكلات منتفي خواهد شد.


عليرضا اقبالي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» با اشاره به بكارگيري روش حذف صفر‌هاي اضافي از واحد‌ پولي ملي در كشورهايي مانند تركيه و روسيه، اظهار داشت: طبيعي است كه اجراي طرح مذكور يك اثر تورمي از سوي بازار داشته باشد و اين امر نيز به اين دليل است كه آنها احساس مي‌كنند پول ملي به نوعي تضعيف شده است.
وي افزود: با اجراي طرح حذف صفر‌هاي اضافي از پول ملي برخي اقتصاددانان و مردم احساس مي‌كنند كه آثار تورمي به دنبال طرح مذكور در جامعه به وجود خواهد آمد.

*تورم احتمالي ناشي از حذف صفرهاي اضافي گذرا است

به گفته اين كارشناس بانكي حتي در صورتي كه تورم نيز به دنبال طرح مذكور به وجود آيد، يك اتفاق موقتي است و بعد از مدت كوتاهي مانند 4 الي 5 ماه وضعيت به حالت عادي بر مي‌گردد.
اقبالي با تاكيد بر اينكه بعد از مدت زمان مشخصي انتظارات بنگاه‌ها و عاملين و كارگزاران اقتصادي حالت عقلايي پيدا مي‌كند، گفت: اين امر در واقع به اين دليل است كه نسبت‌هاي پولي در عمل هيچ تغييري نكرده بلكه فقط مقياس سنجش پول عوض شده است و بعد از يك مدت زمان خاصي مشكلات تورمي به وجود آمد منتفي خواهد شد.

* اجراي طرح حذف صفرهاي اضافي در تورم پايين بهتر است

وي ضمن اشاره به اين نكته كه بانك مركزي اعتقاد دارد بايد در شرايطي كه نرخ تورم در جامعه پايين است طرح مذكور عملي شود، افزود: اين امر بدين دليل است كه طبعاً در نرخ تورم پايين اگر انتظارت تورمي به وجود بيايد، شامل هزينه‌هاي سنگين نمي‌شود.
به اعتقاد اين كارشناس بانكي در صورتي كه نرخ تورم در جامعه بالا باشد و صفر‌هاي اضافي نيز از پول ملي حذف شود در واقع شوك اقتصادي در جامعه به وجود خواهد آمد و سيكل تورمي با آثار دراز مدت را به دنبال مي‌آورد.

* مكانيزم حذف صفرهاي اضافي يك تصميم اداري است

اقبالي با تاكيد بر اينكه مكانيزم اجرا و حذف صفر‌هاي اضافي از واحد پول ملي در واقع يك كار و تصميم اداري است، تصريح كرد: در ايران بايد پول‌هاي قبلي جمع‌آوري و در مقابل جديد وارد بازار شود كه اين امر باعث مي‌شود هزينه‌هاي چاپ اسكناس و مسكوكات نيز كاهش پيدا كند.
به گفته اين كارشناس بانكي حذف صفر‌هاي اضافي از واحد پول ملي در مقابل كل كار و حجم عظيم اقتصاد زياد تاثير نخواهد داشت و جزء منافع به حساب نمي‌آيلينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:57 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
بررسي آثار حذف صفرهاي پول ملي
موسويان: حذف صفرها باعث ساده شدن محاسبات مالي مي شود

خبرگزاري فارس: يك كارشناس بانكي گفت:حذف صفرهاي پول ملي باعث كمك به افزايش ارزش آن، ساده شدن محاسبات مالي و كاهش سفارش اسكناس مي شود.


سيد‌عباس موسويان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» حذف صفر‌هاي اضافي از پول ملي را داراي آثار مثبت و منفي دانست و اظهار داشت: براي اجراي اين طرح جديد بايد هم در زمان حذف صفر‌هاي اضافي از پول ملي و هم در روش و هم در تعداد صفر‌هايي كه حذف خواهد شد، نهايت دقت انجام شود و كارشناسي‌هاي لازم صورت بگيرد.
وي افزود: در غير اين صورت ممكن است آثار منفي طرح مذكور بيشتر از آثار مثبت آن باشد.

* حذف صفرهاي اضافي يك ضرورت اجتناب ناپذير است

اين عضو كارگروه بانكداري بدون ربا با اشاره به بحث ضرورت حذف صفرهاي اضافي از پول ملي ايران، گفت: اين امر يك ضرورت اجتناب‌ناپذير است به اين دليل كه از سال 1353 تا به امروز كشور با تورم‌هاي بالاي 10 درصد و حتي نزديك 50 درصد مواجه شده بود و در نتيجه اين امر پول ملي به شدت كاهش ارزش پيدا كرده است.
به گفته اين كارشناس بانكي از سال‌هاي بعد از انقلاب تاكنون 200 برابر ارزش پول ملي كاسته شده است و اين امر نشان‌ دهنده ضرورت تجديد نظر در وضعيت پول ملي است.

* كاهش هزينه‌هاي ملي با حذف صفرهاي اضافي از پول ملي

موسويان ضمن تاكيد بر اينكه با تجديد‌نظر در واحد پول ملي در درجه اول هزينه‌هاي بالاي چاپ و نشر اسكناس كاسته مي‌شود، گفت: پيش از اين براي جابه‌جايي كالاها و چاپ حجم بالايي از اسنكاس هزينه‌هاي بالايي به وجود مي‌آمد ولي با اجراي اين طرح در واقع حجم بالايي از هزينه‌هاي دولت كاهش مي‌يابد.
وي اضافه كرد: پايين بودن ارزش پول ملي باعث مي‌شود كه حسابداري‌ها و كنترل محاسبات مالي پيچيده و وقت‌گير شود به گونه‌اي كه براي ثبت و ضبط قيمت كالا و خدمات انرژي‌هاي بالايي به هدر رود كه اين امر براي اقتصاد ملي ضررآور است.
اين عضو كارگروه بانكداري بدون ربا به طولاني بودن صف بانك‌ها براي سفارش اسكناس‌ها و به هدر رفتن وقت و انرژي مردم اشاره كرد و گفت: وجود پول كم ارزش در جامعه و استفاده آن در معاملات و مبادلات اقتصادي آثار منفي زيادي دارد.
وي افزود: دلايل فوق تقويت ارزش پول ملي و كاهش صفرهاي اضافي آن را ضروري مي‌نمايد.

* كاهش ارزش پول ملي آثار منفي اجتماعي در پي دارد

موسويان در ادامه با بيان اينكه كاهش ارزش پول ملي آثار رواني و اجتماعي زيادي دارد، تصريح كرد: زماني كه پول ملي ارزش پاييني دارد مردم در مقايسه با پول‌هاي قوي احساس يك نوع تحقير مي‌كنند به عنوان مثال وقتي آنها مي‌بينند كه يك دلار آمريكا به 10 هزار ريال ايران خريد و فروش مي‌شود از نظر قوانين نوعي تاثيرات منفي را در پي خواهد داشت.
اين كارشناس بانكي ادامه داد: زماني كه ريال عربستان حدود 2 هزار و 700 ريال ايران خريد و فروش مي‌شود آثار منفي زيادي از جهت رواني بر جاي خواهد گذاشت.
وي با بيان اينكه كاهش ارزش پول ملي آثار بهداشتي نيز در بر دارد، گفت وقتي حجم پول زيادي در دست مردم گردش مي‌كند، از نظر انواع بيماري‌ها ممكن است جامعه را آلوده كند.
موسويان ضمن تاكيد بر اينكه زماني كه پول در دست مردم كاهش پيدا كند، آثار و طبعاتش نيز كاسته مي‌شود، تصريح كرد: اين نكته از جهت امنيتي نيز در بخش حمل و نقل پول مشكلات زيادي مي‌آفريند و اين امر در واقع به معني مشكل‌ آفريني جابه‌جايي حجم بالايي از اسكناس است.
به گفته اين كارشناس بانكي تمام موارد نام برده ضروري مي‌دارد كه مسئولان پولي و بانكي تدابيري را بينديشند و اقدام به حذف صفر‌هاي اضافي از واحد پول ملي كه در اثر تورم سال‌هاي پس از انقلاب به وجود آمده، نمايند.

* تثبيت شرايط اقتصادي پيش‌شرط اصلي حذف صفرهاي اضافي است

اين عضو كارگروه بانكداري بدون ربا با بيان اينكه حذف صفر‌هاي اضافي از واحد پول ملي به پيش شرط‌هايي نياز دارد، گفت: در درجه اول مسئولان بايد با اخذ سياست‌هايي شرايط اقتصادي را تثبيت نمايند و با به دنبال اين طرح نرخ تورم نيز تك رقمي شود.
وي در ادامه تصريح كرد: نرخ تورم بايد در حدود 2 الي 3 درصد تثبيت شود و بعدا مسئولان اقدام به حذف سه صفر از پول ملي نمايند وگرنه مشكلات اقتصادي و تورمي زيادي به دنبال خواهد داشت.

* حذف صفرهاي اضافي بدون كاهش نرخ تورم مشكل‌زا است

به اعتقاد موسويان اگر صفرهاي اضافي از پول ملي حذف شود ولي در مقابل نرخ تورم هيچ تغييري نكرده و حتي افزايش نيز پيدا كند باعث خواهد شد تا ارزش پول ملي به صورت متوالي در سال‌هاي آينده نيز كاهش پيدا كند.
اين كارشناس بانكي ادامه داد: باتوجه به مواردي كه در فوق يادآور گرديد ادامه اين امر بدون در نظر گرفتن نرخ تورم در واقع از نظر حيثيت ملي به اقتصاد كشور لطمه مي‌زند.
وي گفت: دولت بايد براي اجراي هرچه بهتر طرح حذف سه صفر از واحد پول ملي در درجه اول شرايط اقتصاد جامعه را تثبيت نمايد.

* تعدا صفرهاي احتمالي براي حذف بايد با واقعيت جامعه همگون باشد

موسويان در ادامه به كيفيت تعداد صفرهايي كه قرار است حذف شوند اشاره و بيان كرد: بايد تعداد صفر‌هايي كه حذف خواهند شد به گونه‌اي باشد كه با واقعيت‌هاي اقتصادي هماهنگ و بازنگر باشند و جلوي آسيب‌هاي رواني جدي در اجتماع گرفته شود.

* بايد واحد "ريال " به صورت جدي احيا شود

وي افزود: اگر سه صفر حذف شود و پول ريالي احيا شود، به دليل اينكه «ريال» واحد ملي به حساب مي‌آيد طرح خوبي خواهد بود اما اگر واحد شمارش مانند گذشته همچنان «تومان» باشد و سه صفر حذف شود، طرحي نامطلوب خواهد بود.
به گفته اين كارشناس بانكي اگر طرح فوق اجرا شود و همچنان «تومان» واحد شمارش باشد به اين معناست كه هزار تومان در واقع يك تومان به حساب آيد و در آن زمان كالاهايي كه زير هزار تومان قيمت داشته خود به خود قيمت آنها افزايش پيدا كرد و به يك تومان مي‌رسد كه اين امر اثر تورمي در جامعه به دنبال خواهد داشت.
اين عضو كارگروه بانكداري بدون ربا تاكيد كرد: بايد واحد «ريال» به صورت جدي احياء شود و آن موقع سه صفر از واحد پول ملي حذف شود و يا اينكه به جاي سه صفر، 2 صفر از پول ملي حذف شود.

* صفرهاي اضافي بايد در يك فرآيند ميان مدت حذف شوند

وي اضافه كرد: بايد در يك فرآيند ميان مدت اين اقدام صورت بگيرد و سه صفر از واحد پول ملي حذف شود.
موسويان ضمن تاكيد بر اينكه نبايد طرح مذكور در يك فاصله كوتاه مدت انجام شود، گفت: در يك فاصله زماني سه تا پنج ساله بايد اين طرح طراحي شود و در اين فاصله نيز هم پول جديد هم پول قديم در جريان باشد.
وي افزود: با روش مذكور مردم در واقع مي‌توانند به تدريج با معاملات با پول جديد عادت كنند و در اين صورت اگر ضوابط مذكور از سوي مسئولان پولي و بانكي رعايت شود، حذف سه صفر از پول ملي آثار مثبتي به دنبال خواهد داشت.
به گفته اين كارشناس بانكي با اجراي روش‌ها و طرح‌هايي كه در فوق نام برده شد علاوه بر اينكه آثار مثبتي در اقتصاد به وجود خواهد آمد از آثار منفي به اقتصاد جلوگيري مي‌شولينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:57 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
بررسي آثار حذف صفرهاي پول ملي
تقوي: حذف صفرها هزينه چاپ اسكناس را كاهش مي‌دهد

خبرگزاري فارس: يك كارشناس بانكي گفت: زماني كه صفرهاي اضافي از پول ملي حذف شود، در واقع مقدار پولي كه براي مبادلات موردنياز است، كاهش پيدا مي‌كند.


مهدي تقوي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: زماني كه سه صفر از واحد "ريال " برداشته شود در واقع هزار ريال به يك ريال جديد تبديل خواهد شد، اين طرح مربوط به زمان فعلي نيست بلكه از 2 سال گذشته اين طرح در دست بررسي بوده است.
تقوي تصريح كرد: زماني كه صفرهاي اضافي از پول ملي حذف شود در واقع مقدار پولي كه براي مبادلات موردنياز است كاهش پيدا مي‌كند.
وي افزود: با اجراي طرح فوق فرسودگي اسكناس‌ها نيز كاهش پيدا كرده و ديگر نيازي نيست كه اسكناس جديد چاپ شود،در واقع با اين كار از هزينه چاپ اسكناس كاسته مي‌شود.
به گفته اين كارشناس بانكي حذف صفرهاي اضافي از واحد پول ملي علي‌رغم تاثيرات مورد اشاره در ثبت دفاتر نيز اشتباهات احتمالي را مي‌كاهد و در آرامش اعصاب مردم نيز تاثير بسزايي بر جاي خواهد گذاشت.

*حذف سه صفر از پول ملي تورم زا نيست

اين كارشناس بانكي ضمن تاكيد بر اينكه طرح حذف سرصفر از واحد پول ملي در واقع به خاطر بالا بودن نرخ تورم بوده است، گفت: حذف سه صفر از واحد پول ملي تورم‌ زا نيست.
وي در خصوص مزاياي حذف سه صفر از واحد پول ملي ابتدا به اجراي اين طرح در كشورهاي تركيه و روسيه اشاره كرد و در ادامه اظهار داشت: در كشورهاي مذكور نيز حذف سه صفر از پول ملي تجربه شده و اين امر مختص آنها نبوده بلكه بعد از جنگ جهاني دوم نيز در كشورهاي آلمان اين طرح به اجرا گذاشته شده بود.
وي با بيان اينكه در سالهاي بعد از جنگ جهاني فرانسوي ها 100 فرانك خود را به يك فرانك جديد تبديل كردند، گفت: معمولا در كشورهايي كه نرخ تورم بالاست اين طرح به اجرا گذاشته مي‌شود و هيچ تفاوتي نيز در اقتصاد به وجود نمي‌آيد.

* حذف سه صفر از پول ملي اصولي است

وي ضمن تاكيد بر اينكه حذف سه صفر از واحد پول ملي كار درستي است، افزود: برخلاف اظهارات برخي از كارشناسان اقتصادي به جرات مي‌توان گفت با توجه به تاريخچه اقتصادي جهان طرح حذف سه صفر از واحد پول ملي كار ساده‌اي به حساب مي‌آيد.
تقوي با اشاره به اينكه با حذف صفرهاي اضافي از واحد پول ملي در واقع از جابه‌جايي حجم بالاي اسكناس نيز جلوگيري مي‌شود، گفت: انتقاداتي كه از سوي برخي مبني بر افزايش انتظارات تورمي مردم و يا افزايش مخارج مردم به دليل كوچك بودن حجم اسكناس مطرح مي‌شود در واقع غيراصولي بوده و حذف صفرهاي اصافي از پولي ملي اصلاً به اين مواد مربوط نمي‌شود.

* اگر حذف سه صفر در 30 سال بعد نيز تكرار شود موثر خواهد بود

اين كارشناس بانكي در ادامه با بيان اينكه زماني كه ارزش پول كاهش پيدا مي‌كند در واقع مقدار اسكناسي كه بايد براي مبادلات منتشر شود نيز زياد مي‌شود، تصريح كرد: اسكناس موجود نيز در اين بين نسبت به سابق روز به روز براي مبادلات كمتر مي‌شود زيرا تورم قدرت خريد آنها را نسبت به سابق كمتر مي‌كند.
وي ادامه داد: زماني كه تورم قدرت خريد اسكناس‌هاي موجود را كاهش مي‌دهد مسئولان پولي و بانكي مجبور هستند كه اسكناس‌هاي بزرگتر چاپ كنند و اين امر نيز سبب كاهش قدرت خريد مردم در جامعه خواهد شد.
تقوي گفت: حتي در صورتي كه 30 سال آينده نيز اين اقدام صورت بگيرد هيچ مشكلي براي جامعه به وجود نمي‌آيد.

* بالا بودن نرخ تورم دليل اصلي حذف صفرهاي اضافي است

اين عضو هيئت علمي دانشگاه طباطبايي ضمن تاكيد بر اينكه طرح حذف سرصفر از واحد پول ملي در واقع به خاطر بالا بودن نرخ تورم بوده است، تصريح كرد: در واقع حذف سه صفر از واحد پول ملي تورم‌ زا نيست بلكه علت چاپ پول و يا اسكناس جديد همان نرخ تورم بالا بوده است.
وي اضافه كرد: اگر بعد از حذف صفرهاي اضافي از واحد پول ملي، تورم به وجود بيايد نمي‌توان گفت كه تورم به وجود آمده ناشي از طرح مذكور بوده است.

*حذف صفرهاي اضافي از پول ملي بر تورم تاثيري ندارد

به گفته اين كارشناس بانكي حذف سه صفر از پول ملي هيچ تاثيري بر تورم نخواهد داشت بلكه تورم به دليل اين بوده است كه اقتصاد قادر به توليد نيست و عرضه كمتر از تقاضا است.
تقوي اضافه كرد: اگر صفرهاي اضافي از پول فعلي برداشته شود هيچگونه آثار تورمي به دنبال نخواهد داشت و اين استناد را نيز مي‌توان از تجربه كشورهايي مانند تركيه تاكيد كرلينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:56 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
معاون استاندار قزوين:
كروبي با ادعاهاي كذب خود خوراك به بدخواهان نظام داده است

خبرگزاري فارس: معاون سياسي امنيتي استاندار قزوين گفت: كروبي با ادعاهاي كذب خود خوراك به بدخواهان نظام در سطح جهان داده است.


سيروس صابري امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قزوين اظهار داشت: متأسفانه كروبي حتي عاقلانه‌تر از هم‌كيشان خود عمل نكرد، آنها عاقلانه عمل كردند و متوجه شدند اشتباه كردند و يا اينكه تاكتيك‌شان بود كه عقب‌نشيني كردند.
وي ادامه داد: ادعاي كروبي كذب است و كذب بودن آن نيز كاملا مشخص است اگر مداركي وجود داشت زودتر از اين افشا مي‌كردند، ضمن اينكه اسنادي وجود دارد كه اينها در حال ساختن مدارك جعلي بودند و نمي‌دانيم با اين وجود چرا كروبي ادامه مي‌دهد اما بايد گفت مشخص است كه اين ادعاها صحت ندارد.

معاون سياسي امنيتي استاندار قزوين اضافه كرد: مسئولان قضايي هم بايد به شرع اسلام لبيك بگويند و هم به خواسته مردم كه بعد از انتخابات و حضور 40 ميليوني كه برخي آمدند تا شيريني اين پيروزي بزرگ را به كام آنها تلخ كنند، پاسخ دهند زيرا مردم توقع دارند با اين افراد برخورد شود.

وي عنوان داشت: اميدواريم كه مسئولان قضايي با جديت بيشتري اين موضوع را دنبال كنند و با اين افراد برخورد شود.
صابري تصريح كرد: اين مسئله، مسئله مهمي است چرا كه كساني دارند به بيگانگان خوراك مي‌دهند و كروبي نيز در اين مدت كم‌خوراك به بدخواهان ما در سطح جهان نداده است و بايد جوابگو باش
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:51 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
با حكم رئيس جمهور
رحيم مشايي سرپرست نهاد رياست جمهوري شد

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور در حكمي اسفنديار رحيم مشايي را به عنوان سرپرست نهاد رياست جمهوري منصوب كرد.


به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، متن حكم احمدي نژاد به اين شرح است:
جناب آقاي اسفنديار رحيم مشايي
سلام عليكم
نظر به اهميت امور مربوط به نهاد رياست جمهوري و اعتمادي كه به شما دارم، جنابعالي را با جفظ سمت به "سرپرستي نهاد " منصوب مي نمايم. لازم مي دانم كه از زحمات و خدمات ارزشمند جناب آقاي علي سعيدلو در طول دوره مسئوليت سرپرستي نهاد صميمانه سپاسگزاري نمايم.
توفيقات جنابعالي را در سايه توجهات حضرت ولي عصر(عج) از درگاه ايزد سبحان مسئلت مي كنم
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:44 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
نامه فرزندان آيت الله رفسنجاني به رياست قوه قضائيه

خبرگزاري فارس: مهدي، ياسر، محسن، فاطمه و فائزه هاشمي در نامه‌اي به رئيس قوه قضائيه با اشاره به عدم اجراي دستور رهبر انقلاب براي تعقيب عوامل تخريب‌هاي صورت گرفته از سوي مسئولان قضائي و غير قضائي آمده است كه امروز حجت بر مسئولان تمام شده است و بايد براي شفاف‌سازي امور اقدام كنند.


به گزارش خبرگزاري فارس، فرزندان آيت الله هاشمي رفسنجاني رئيس مجلس خبرگان و مجمع تشخيص مصلحت نظام، با ارسال "تظلم‌نامه‌اي " به رئيس قوه قضائيه كه نسخه اي از ان در اختيار خبرگزاري فارس قرار گرفته است، خواستار تشكيل مرجعي صلاحيت‌دار براي رسيدگي به همه شايعات و تهمت‌هايي كه عليه آنان مطرح است و اعلام نتايج آن براي اطلاع مردم و مسئولان شده‌اند.
هاشمي‌ها در نامه خود با اشاره به خدمات پدرشان در همه عرصه‌هاي انقلاب، هدف از ترويج اين شايعات را تلاش براي ترور شخصيت‌ او دانسته‌اند، زيرا بدخواهان از تخريب چهره‌اش ناكام مانده و اكنون از حربه اتهام به نزديكانش استفاده مي‌كند.
در اين نامه آمده است: ما هاشميان اگر چه همچون ساير شهروندان اين كشور مي‌توانيم خواهان احقاق حقوق خود باشيم، و به رغم آنكه اذعان داريم، خدمات پدر هرگز امتيازي براي ما ايجاد نمي‌كند و هيچ كس، جز به تقوا و تلاش خالصانه براي اسلام و انقلاب و ملك و ملت بر ديگري برتري ندارد، اما از آ‌نجا كه طرح اين اتهامات، به عنوان اهرم فشار و ابزاري براي حذف هاشمي رفسنجاني به كار گرفته مي‌شود و خواسته يا ناخواسته آب به آسياب دشمن مي‌ريزد، بر احقاق حق خود پافشاري مي‌كنيم. وگرنه امر خود به خداي عادل منتقم و به رسيدگي در روز جزا وا مي‌نهاديم.
در نامه فرزندان هاشمي رفسنجاني به رئيس قوه قضائيه، با اشاره به تعارض شايعه پراكني‌ها با موازين شرعي، قانوني و اخلاقي و مصالح كشور و جامعه، به آسيب‌هاي فضاي كنوني اشاره شده است. تضييع حقوق فردي، لطمه به اعتبار قانون، بر هم زدن نظم، اخلاق و حقوق عمومي و شان نهادهاي قانوني و مديريت عالي كشور و القاي ناكارآمدي و ناتواني دستگاه قضائي و نظام و سلب اعتماد عمومي و همراهي با تبليغات سوء دشمنان از جمله اين آسيب‌ها شمرده شده است.
فرزندان هاشمي رفسنجاني در نامه خود آورده‌اند كه تاكنون نتايج رسيدگي بعضي نهادها مسكوت مانده، هيچ سندي از سوي مدعيان در دولت ارائه نشده و اين تهمت‌ها براي رسيدگي قضائي به دادگاه‌ها ارجاع نشده است و در عوض به شكايت‌ها عليه شايعه سازان در محاكم رسيدگي نمي‌شود و تلاش مي‌شود،‌ با پخش اظهارات متهمان حوادث اخير كه اگر اقرار قانوني تلقي شود، تنها عليه اقرار كننده قابل استناد است، اين ادعاها مستندسازي شود.
در اين نامه با اشاره به عدم اجراي دستور رهبر انقلاب براي تعقيب عوامل اين تخريب‌ها از سوي مسئولان قضائي و غير قضائي آمده است كه امروزه حجت بر مسئولان تمام شده است و بايد براي شفاف‌سازي امور اقدام كنند.
متن كامل نامه فرزندان هاشمي رفسنجاني بدين شرح است:

حضرت آيت الله آملي لاريجاني
رياست محترم قوه قضائيه جمهوري اسلامي ايران
سلام عليكم
احتراما، آغاز مسئوليت جناب عالي در دارالعدل ايران كه با تاكيد بر اجراي قانون همراه بود، اميد به بالندگي «سيستم قضائي برپايه عدل اسلامي» و «پاسداري از حقوق مردم» و برقراري «امنيت قضايي عادلانه براي همه» را چنان كه در قانون اساسي كشور - اين خون بهاي هزاران شهيد انقلاب اسلامي - آمده است، دو چندان كرد و ما را بر آن داشت، با نگارش اين نامه تظلم نزد شما بريم،‌باشد كه از رهگذر روشن شدن حقايق،‌حقوق فردي و اجتماعي و تحقق عدالت نيز كه پشتيباني از آن،‌بر اساس اصل 156 منشور ملي از وظايف آن قوه است، تضمين شود.
همان‌گونه كه مستحضريد،‌يكي از حربه‌هاي دشمنان انقلاب اسلامي در 30 سال گذشته،‌هتك حرمت و ترور شخصيت رهبران انقلاب بوده است تا ضمن تخريب الگوهاي اصيل، در مورد اهداف راستين انقلاب و از جمله عدالت، پاك دستي مسئولان و خدمت بي‌چشمداشت آنان به ملت شبهه‌افكني شود و اين نهضت بي‌مانند،‌از چشم مردم ايران و جهان بيفتد و زمينه بازگشت به دوراني فراهم آيد كه قدرت‌هاي مسلط ،‌بي‌دغدغه‌ از عدالت خواهي مردمان،‌سلطه غارت گرانه خود را تداوم بخشند.
متاسفانه علاوه بر برخي افراد غافل،‌گروه‌ها و جناح‌هاي داراي مطامع سياسي در داخل نيز با دشمنان همنوا شده، بر بستر شايعات و شبهاتي كه بنيان‌هاي حقوقي و اخلاقي و سياسي انقلاب و كشور را درهم مي‌شكند، با سوء استفاده از احساسات عمومي، به قدرت و مناصب مورد نظر دست يافتند.
پدر ارجمند ما و فرزند خدوم و فداكار نهضت و ملت «هاشمي رفسنجاني» كسي است كه به دليل نقش بي‌بديل و ماندگار خويش در همه عرصه‌هاي انقلاب در بيش از نيم قرن اخير،‌ بيشترين سهم را از اين حملات و اقدامات مخالف با شرع و قانون و اخلاق داشته است. رمز ناكامي دشمنان و بدخواهان درباره ايشان را به رغم تكالب آنان، بايد در خدمات جاويدان ايشان در مبارزه و دفاع مقدس و سازندگي و در كلام شگفت‌انگيز امام راحل (ره)‌يافت كه مانايي هاشمي را با زندگي و حيات نهضت پيوند زدند، سخني كه با چنين اطلاق و قاطعيتي،‌در مورد كس ديگري صادر نشده است.
هدف از نگارش اين نامه اما دفاع از اين استوانه انقلاب و كشور نيست كه للبيت رب بحميه،. آخرين حربه دشمنان، پس از ناكامي در تخريب چهره اين شخصيت خدوم و آگاهي از ناكارآمدي شيوه‌هاي گذشته، تلاش براي طرح شايعات، اتهامات و اكاذيب درباره فرزندان هاشمي رفسنجاني است كه از ديرباز و بخصوص در سال‌هاي اخير رواج يافته است.
ما «هاشميان » اگرچه همچون ساير شهروندان اين كشور مي‌توانيم خواهان احقاق حقوق خود باشيم،‌و به رغم آن كه اذعان داريم، خدمات پدر هرگز امتيازي براي ما ايجاد نمي‌كند و هيچ كس، جز به تقوا و تلاش خالصانه براي اسلام و انقلاب و ملك و ملت بر ديگري برتري ندارد، اما از آنجا كه طرح اين اتهامات، به عنوان اهرم فشار و ابزاري براي حذف هاشمي رفسنجاني به كار گرفته مي‌شود و خواسته يا ناخواسته آب به آسياب دشمن مي‌ريزد، بر احقاق حق خود پافشاري مي‌كنيم، وگرنه امر خود به خداي عادل منتقم و به رسيدگي در روز جزا وا مي‌نهاديم.

آيت الله آملي لاريجاني
روشن است كه استمرار شيوه گذشته كه افرادي با احساس مصونيت از برخورد قانوني، به ترويج اين شايعات بپردازند، نه با موازين شرعي، قانوني و اخلاقي سازگاري دارد و نه به مصلحت كشور و جامعه ماست و آسيب‌هاي جدي به انقلاب و كشور و ملت وارد مي‌كند، زيرا:
- از باب تضييع حقوق فردي، مايه هتك حرمت افراد، از راه ايراد اتهام‌هاي اثبات نشده و ناروا مي‌شود و ناقض «كرامت و ارزش والاي انسان» است كه در اصل دوم قانون اساسي، از پايه‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران شمرده شده است، و نيز از حيث عدم رسيدگي در محاكم صالح، موجب سلب حق دفاع متهان و دسترسي آنان به دادگاه‌هاي صالح (مصرح در اصل 34 قانون اساسي)‌ است.
- از حيث نقض اصول و موازين حقوقي و لطمه به اعتبار قانون،‌موجب ناديده گرفتن اصل برائت - كه در اصل 37 قانون اساساي نيز بر آن تاكيد شده است - و بي‌توجهي به حفظ و احياي حقوق عمومي و گسترش و اجراي عدالت و پشتيباني از حقوق فردي و اجتماعي و امنيت قضايي عادلانه است، و با توجه به رفتارهاي فراقانوني برخي نهادهاي رسمي كشور و همراهي در گسترش شايعات، مروج عبور از قانون و در مواردي منجر به جرم انگاري اموري كه قانون آنها را جرم ندانسته و نيز القاي محكوميت افراد در اذهان عمومي شده و در نتيجه ناقض استقلال قوه قضائيه است.
- از نظر مخالفت با نظم، اخلاق و حقوق عمومي و شان نهادهاي قانوني و مديريت عالي كشور: شكست اخلاق حسنه از راه گسترش شايعه و دروغ و افترا و تهمت و اهانت و فريب افكار عمومي و تشويق اذهان و ...، سلب اعتماد عمومي به مسئولان و به تبع آن انقلاب و كشور كه متاسفانه با توجه به آنچه افشاگري قلمداد مي‌شود و آميخته شدن با دروغ پردازي‌هاي منظومه
خبري گسترده دشمنان جهاني انقلاب، حد يقفي براي آن متصور نيست‌، و در نتيجه ايجاد نوميدي و بي‌تفاوتي در مردم و آسيب‌پذير كردن نظام در برابر توطئه‌ها و فشارهاي روزافزون خارجي؛ باز كردن دست بيگانگان و بدخواهان براي جاانداختن ادعاهاي سي‌ساله خود و درست‌انگاري آنها و سواستفاده از شايعات براي هجمه به بالاترين اركان نظام؛ متزلزل كردن مديريت اجتماعي كلان كشور، به دليل آن كه كساني با هر ابزاري- از جمله تهمت و دروغ - هدف خود را در دستيابي به مناصب قدرت توجيه مي‌كنند؛ القاي ناتواني مديريت عالي كشور در برخورد با صاحبان قدرت و مكنت و رانت‌خواران و اعمال نفوذ آنان و در نتيجه ترويج عدم مشروعيت يا ناكارآمدي نظام؛ ادعاي عجز دستگاه قضايي از رسيدگي به جرايم اين افراد و در نتيجه القاي فقدان امنيت قضايي در كشور؛ ناديده گرفتن حقوق عمومي و نقض مباني شريعت اسلامي و قانون اساسي؛ بخشي از آسيب‌هاي اين روند است.
- از همه اينها بالاتر، آسيب به مباني اعتقادي انقلاب و نظام، از راه القاي ناكارآمدي الگوي حكومت مبتني بر احكام شريعت است كه برگرفته از تعاليم پيامبر اكرم «ص» و اهل بيت «ع» است و زير نظر ولايت امور و امامت امت و با برخورداري از اختيارات ولايت مطلقه فقيه، ايجاد «جامعه نمونه و اسوه اسلامي» را براساس جهان‌بيني و اصول و ضوابط اسلامي و مكتبي هدف خود قرار داده، دولت را مؤظف به «ايجاد محيط مساعد براي رشد فضائل اخلاقي» كرده است.

آيت‌الله آملي لاريجاني
تاكنون نهادهايي همچون وزارت اطلاعات و سازمان بازرسي كل كشور و در يك مورد، هيئتي ويژه كه با موافقت مسئولان عالي نظام تشكيل شد، رسيدگي‌هايي معمول داشته‌اند كه متأسفانه به علل نامعلوم نتايج آن به اطلاع افكار عمومي نرسيده است.
به‌رغم آنكه دست كم در چهار سال گذشته، دولت محترم به همه اسناد در همه نهادهاي اجرايي دست يافته، اما هيچ دليلي براي اثبات اين شايعات كه متأسفانه احياناً مدعاي دولتمردان هم واقع شده است، ارائه نشده است.
به گمان ما هم از اين روست كه تاكنون، به رغم همه درخواست‌هاي مكرر و مصرانه قربانيان اين اتهامات و انتظار افكار عمومي و الزامات قانوني، از ارجاع موارد به محاكم، به جاي تلاش براي اثرگذاري بر افكار عمومي از راه پخش شايعات خودداري شده است.
و شايد به همين دليل، اخيراً شاهد آن بوده‌ايم كه از راه پخش اظهارات بعضي متهمان حوادث اخير - كه در صورت داشتن اعتبار اقرار قانوني، تنها عليه شخص قابل استناد است - تلاش مي‌شود كه تا ادعاهاي بي‌سند، عليه احدي از امضاكنندگان اين نامه با نقض ابتدايي‌ترين اصول حقوقي، به زعم طراحان اين سناريو مستندسازي شود.
و از سوي ديگر، متأسفانه تاكنون به چندين شكايت ارائه شده به دستگاه قضايي كه برابر اصل 34 و 36 و از 61 و 156 قانون اساسي تنها مرجع دادخواهي به عنوان حق مسلم افراد جامعه است، رسيدگي نشده است.
اينجانبان فاطمه، محسن، فائزه، مهدي و ياسر هاشمي با اتكال بر خداي متعال، نخست براساس حق شخصي خود، و براي احياي حقوق عامه و عمل به مباني شريعت و اصول قانون و پاسداشت ارزش‌هاي اخلاقي، و بالاخره به عنوان درخواست از مسئولان قضايي براي اطاعت از دستور آيت‌الله خامنه‌اي براي نهادهاي قانوني كشور كه در نماز جمعه 29 خرداد 1388، ضمن تنزيه شخصيت موجه آقاي هاشمي رفسنجاني و اظهار اين كه «مردم بايد به اين حقايق توجه داشته باشند» و تأكيد بر منع بيان ادعاها «قبل از اثبات در مراجع و مجاري قانوني» كه به تعبير ايشان «اين گونه اقدامات در جامعه و به ويژه در اذهان جوانان تلقي نادرست ايجاد مي‌كند»، امر به تعقيب عواقب اين تخريب‌ها از سوي مسئولان قضايي و غير قضايي به عنوان يك وظيفه داده‌اند؛
از جناب‌عالي كه مستظهر به پشتوانه علمي و ديني هستيد و از شائبه اثرپذيري از قدرت و نقض موازين قانوني و اخلاقي دوري مي‌جوئيد و ادعاي استقلال نهاد قضايي را داريد و در صورت عدم رعايت موازين و حركت به سوي دنياطلبي و قدرت‌گرايي به جاي قانون‌مداري و آخرت‌ترسي، بنا به حديث شريف و چنان كه در نظام‌هاي نامشروع شاهد آن بوده‌ايم، به جايگاه اشقيا بدل خواهد شد كه ساحت مقدس دارالعدل‌نشينان ايران همواره از آن مبرا باد، استدعا داريم كه دستور فرماييد، مرجعي صلاحيتدار، مستقل و با اختيارات كامل،‌و دور از بازيهاي سياسي، رسيدگي به اين شايعات و اتهامات را در دستور كار خود قرار دهد و نتايج را به اطلاع ملت فهيم و رشيد ايران اسلامي و مسئولان محترم كشور برساند و با اجراي عدالت، از تكرار اين رويه مجرمانه پيشگيري كند، گرچه رياست قوه قضاييه در سال 1376، در انجام تكليف قانوني خود در رسيدگي به دارايي‌هاي رئيس جمهوري و خانواده‌ روي، با صراحت كاهش آن را نه تنها نسبت به آغاز دوره مسئوليت، اعلام داشته، به نادرستي شايعات موجود شهادت داد، اما دست‌هاي فتنه همچنان به كار است تا علاوه بر تخطئه آن حكم قانوني، ارتكاب تخلفاتي را در سال‌هاي اخير كه از همه مناصب و دسترسي به قدرت و بيت‌المال دور بوده‌ايم، به ما نسبت دهد و چنان به تكرار آن از تريبون‌هاي رسمي و رسانه‌ها ادامه مي‌دهد كه رسيدگي به تخلفات احتمالي حاكمان در سايه قرار گيرد و بدتر از اينها به ناحق ادعا دارند كه مراكز قدرت مانع رسيدگي به اتهامات‌اند.
رجاء واثق داريم، جناب‌عالي كه در نخستين لحظات تصدي رسمي خود اعلام داشته‌ايد كه تخلف از قانون را هرگز روا نمي‌داريد، به قضات شريف و عادل ابلاغ خواهيد فرمود، ضمن بررسي همه ادعاها و شايعات و اعلام نتايج، رسيدگي به شكايات مطرح شده از سوي اينجانبان را نيز وجهه همت خود قرار دهند.
در پايان تأكيد مي‌كنيم و برآنيم كه با اين درخواست، حجت را بر اهل حل و عقد تمام كرده‌ايم كه اگر امروز كه بسط يد و قوه قهريه دارند،‌داد مظلوم از بدخواهان نستانند، فردا در روز حسرت كه همه در محضر دادگاه عدل خداي قاهر حاضر خواهيم شد، داد خويش از آنان، از دادستان منتقم خواهيم ستاند.
با سپاس از دستور جناب‌عالي و اقدام شايسته قضات شريف، امر خود به خداي متعال كه احكم الحاكمين و به بندگان خود بصير و آگاه است، تفويض مي‌كنيم. و آخردعوانا ان الحمدالله رب العالمين
فاطمه هاشمي، محسن هاشمي، فائزه هاشمي، مهدي هاشمي، ياسر هاشميلينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:43 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
نماينده مردم اسدآباد در مجلس:
كروبي به اشتباه بودن اظهارات خود در صدا و سيما اعتراف كند

خبرگزاري فارس: نماينده مردم اسدآباد در مجلس گفت: كروبي با حضور در صدا و سيما به اشتباه بودن اظهارات خود اعتراف كند در غير اين صورت سخت‌ترين مجازات براي وي در نظر گرفته شود.


علي‌اكبر رنجبرزاده امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در همدان با اشاره به لزوم محاكمه عناصر پشت پرده اغتشاشات پس از انتخابات اظهار داشت: به نظر مي‌رسد كروبي و امثال وي يكي از محورهاي عناصر اصلي پشت پرده آشوب‌هاي پس از انتخابات بودند تا عده‌اي با استفاده از آنها در تشويش اذهان عمومي و به تبع آن آسيب زدن به كليت نظام اقدام كنند.
وي گفت: شواهد و قرائن حاكي از اين موضوع است كه كروبي با قرار گرفتن در وسط معركه گروه‌‌هاي برانداز فقط صداي آنها را مي‌شنيد و تحت تأثير صحنه‌سازي‌ها و دروغ‌هاي آنان قرار گرفته بود.
نماينده مردم اسدآباد در مجلس با بيان اينكه متأسفانه كروبي زبان گوياي عناصر پشت پرده اغتشاشات شد، افزود: آ‌نها مي‌خواستند با استفاده از كروبي و سابقه وي از زبان او دروغ‌هاي خود را در سطح جامعه به منظور آلوده كردن فضاي آن انتقال دهند و متأسفانه كروبي نيز در اين ميان نتوانست تمايزي ميان واقعيت و اكاذيب قائل شود.
وي اضافه كرد: كروبي با ساده‌انگاري خود علاوه بر اينكه حيثيت نظام را زير سئوال برد، اعتبار خود را نيز خدشه‌دار كرد.
رنجبرزاده ادامه داد: به نظر بنده براي برگرداندن آبروي نظام، اين حق براي مردم وجود دارد كه مانند برنامه‌هاي مناظره در انتخابات، حقايق را به صورت شفاف از طريق صدا و سيما بشنوند.
وي ابراز داشت: كروبي بايد با حضور در صدا و سيما و شركت در يك مناظره در مقابل مسئولان، به منظور اعتراف در خصوص اشتباه بودن اظهارات خود، اعتماد آن‌ دسته از افرادي را كه به نظام ترديد كرده‌اند را دوباره برگرداند.
نماينده مردم اسدآباد در مجلس خاطرنشان كرد: در صورت انجام چنين اقدام شجاعانه‌اي از سوي كروبي به منظور جلوگيري از آسيب بيشتر به نظام، احتمال تخفيف در مجازات وي از سوي مردم وجود دارد در غير اين صورت مردم خواهان مجازات سخت‌تري براي وي نسبت به ديگر عناصر پشت پرده مي‌شوند.
وي در پايان با بيان اينكه بايد در پي طراحان اصلي جريان برانداز نظام بود نه گزارش‌دهندگان آن، تصريح كرد: درست است كه هر دو گروه مجرم هستند و بايد نسبت به اقدامات خود پاسخگو باشند ولي با در نظر گرفتن اين احتمال كه گزارش‌دهندگان وقايع، تحت تأثير صحنه‌سازي‌هاي عناصر اصلي قرار گرفته باشند، بايد با به اين افراد فرصت لازم براي بازگرداندن باور و اعتماد به مردم داده شود در غير اين صورت برخورد قانوني با آنها صورت گيرد.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:8 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
امام خميني (ره) پايه گذار نظام جمهوري اسلامي ايران:
روز قدس تمايز منافقين از متعهدين است

خبرگزاري فارس: روز قدس روزي است كه بين منافقين و متعهدين امتياز خواهد شد. روز هشدار به ابرقدرت ها و تفاله هاي آنان است. روزي است كه بايد به اين روشنفكراني كه در زير پرده با آمريكا و عمال امريكا روابط دارند، هشدار داد.


به گزارش خبرگزاري فارس، متن بخشي از سخنان حضرت امام خميني (ره) پايه گذار نظام جمهوري اسلامي ايران در روز 25 مرداد 1358به شرح ذيل است:
«روز قدس» يك روز جهاني است. روزي نيست كه فقط اختصاص به قدس داشته باشد. روز مقابلة مستضعفين با مستكبرين است. روز مقابلة ملتهايي است كه در زير فشار ظلم ‌آمريكا و غير امريكا بودند، در مقابل ابرقدرتهاست. روزي است كه بايد مستضعفين مجهز بشوند در مقابل مستكبرين، و دماغ مستكبرين را به خاك بمالند. روزي است كه بين منافقين و متعهدين امتياز خواهد شد. متعهدين اين روز را روز قدس مي‌دانند، و عمل مي‌كنند به آنچه بايد بكنند. و منافقين ـ آنهايي كه با ابرقدرتها در زير پرده آشنايي دارند و با اسرائيل دوستي ـ در اين روز بي‌تفاوت هستند، يا ملتها را نمي‌گذارند كه تظاهر كنند.
روز قدس روزي است كه بايد سرنوشت ملتهاي مستضعف معلوم شود، بايد ملتهاي مستضعف اعلام وجود بكنند در مقابل مستكبرين. بايد همانطور كه ايران قيام كرد و دماغ مستكبرين را به خاك ماليد و خواهد ماليد،‌ تمام ملتها قيام كنند و اين جرثومه‌هاي فساد را به زباله‌دانها بريزند. روز قدس روزي است كه بايد اين دنباله‌روهاي رژيم سابق در ايران، و آن توطئه‌چينهاي رژيم فاسد و ابرقدرتها در ساير جاها خصوصاً در لبنان، تكليف خودشان را بدانند. روزي است كه بايد همت كنيد و همت كنيم كه قدس را نجات بدهيم؛ و برادران لبناني را از اين فشارها نجات بدهيم. روزي است كه بايد تمام مستضعفين را از چنگال مستكبرين بيرون بياوريم. روزي است كه بايد جامعة مسلمين همه اظهار وجود بكنند و هشدار بدهند به ابرقدرتها و به اين تفاله‌هايي كه مانده است از آنها ـ چه در ايران و چه در ساير جاها.
روز قدس، روزي است كه بايد به اين روشنفكراني كه در زير پرده با آمريكا و عمال امريكا روابط دارند هشدار داد. هشدار به اينكه اگر از فضولي دست برنداريد، سركوب خواهيد شد! ما به آنها مهلت داديم و با ‌آنها با ملايمت رفتار كرديم كه شايد دست از شيطنت بردارند و اگر دست برندارند، كلمة آخر را خواهيم گفت و خواهيم به آنها فهماند كه ديگر رژيم سابق قابل برگشتن نيست و ديگر امريكا نمي‌تواند به اينجا حكومت كند، و ديگر ساير ابرقدرتها نمي‌توانند در اين مملكت حكومت كنند. روز قدس روزي است كه بايد به همة ابرقدرتها هشدار داد كه بايد دست خود را از روي مستضعفين برداريد و سر جاي خود بنشينيد
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 16:34 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
حجت‌الاسلام رسايي در گفتگو با فارس:
سيلي نظام به مهدي هاشمي‌ مصونيت آقازاده‌ها را از بين مي‌برد

خبرگزاري فارس: نماينده مردم تهران در مجلس ضمن انتقاد از دستگاه قضايي در برگزاري پنجمين جلسه رسيدگي به متهمان كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران، گفت كه مي‌بايست سيلي نظام به امثال مهدي هاشمي رفسنجاني نواخته شود تا از اين به بعد آقازادگي موجب مصونيت نشود.


حجت‌الاسلام و المسلمين حميد رسايي نماينده مردم تهران و عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس به بررسي پيامد عملكرد دستگاه قضا در برگزاري پنجمين جلسه رسيدگي به متهمان كودتاي مخملي كه بدون ذكر مشخصات آنان در رسانه‌ها برگزار شد، پرداخت.
وي افزود: برپايي دادگاه‌هاي متهمان به طراحي و دست داشتن در اغتشاشات اخير توسط دستگاه قضايي پس از تلاش‌هايي كه سربازان گمنام امام زمان در وزارت اطلاعات و قرارگاه ثارالله داشتند، نويدبخش يك اراده جدي در اين دستگاه براي كساني بود كه با اقدامات و مواضع خود موجب اغتشاش، مشكل‌آفريني و لطمه به آبروي نظام اسلامي در جهان شدند.

* فشارها به دستگاه قضا درنحوه برگزاري متهمان كودتاي مخملي موثر واقع شد

رسائي رسيدگي به پرونده متهمان كودتاي مخملي و اغتشاش‌هاي اخير تهران را در چهار جلسه گذشته آن طبق مستندات حقوقي و اعلام رضايت وكلاي متهمان برشمرد و خاطرنشان كرد: پس از تغيير و تحول در دستگاه قضا فشارهاي سنگيني به قوه قضائيه ايراد شد تا روند برگزاري دادگاه‌ اين متهمان تغيير كند كه البته اين فشارها ظاهرا مثمر ثمر واقع شد.
وي با اشاره به اقدام مسئولين دستگاه قضا، دادستان و قاضي دادگاه پنجم متهمان كودتاي مخملي و اغتشاش‌هاي اخير تهران در جلوگيري از انتشار نام و چهره متهمين در رسانه‌ها، گفت: فكر مي‌كنم كه پروژه‌اي در كار است؛ پس از اينكه طراحان اين پروژه ديدند روند دادگاه موجب شفاف‌سازي افكار عمومي مي‌شود، با فشار سياسي نظرات خود را به دستگاه قضا قبولاندند.
عضو مركزيت فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس با طرح اين سئوال از مسئولان دستگاه قضا مبني بر اينكه اگر روند شما در 4 جلسه دادگاه متهمان اغتشاشات اخير درست بوده است چرا در جلسه پنجم از نام و مشخصات آنان جلوگيري كرديد؟ افزود: در مقابل اگر نحوه برگزاري پنجمين جلسه دادگاه اغتشاشات اخير درست بود چرا 4 جلسه گذشته آن به گونه‌اي ديگر برگزار شد. از اين رو به نظر مي‌رسد كه توسط همان جرياناتي كه دستگاه قضا را مجبور كردند كه روال دادگاه را تغيير دهد الان هم به برگزاري اين روش از سوي آنان دامن زده مي‌شود.
رسايي خطاب به دستگاه قضا متذكر شد كه اين جريانات با اقدامات خود تغيير و فشاري را به دستگاه قضا متحمل مي‌كنند و پس از آن از اقدام خود چندباره از آن بهره‌برداري مي‌كنند.
"الان همين جريانات شايعه‌اي را مطرح كرده‌اند مبني بر اينكه چون دستگاه قضايي نمي‌خواهد اسم‌هاي متهمان كهريزك را منتشر كند از اين رو نحوه برگزاري جلسات بعدي را بدون نام و مشخصات متهمان برگزار مي‌كند؛ يعني اين جريانات خود فشار مي‌آورند، شايعه‌اي را درست مي‌كنند و در ادامه آن را مي‌پرورانند كه دستگاه قضا نبايد تسليم آنان شود. "
عضو كميسيون فرهنگي مجلس شوراي اسلامي حيثيت دستگاه قضايي را مهم‌تر از حيثيت چند متهم كه بعضا داراي اسم و رسم هم هستند دانست و تاكيد كرد: اين روال جديد برگزاري دادگاه‌هاي متهمان اغتشاشات اخير به ضرر دستگاه قضايي است و يقينا روند اطلاع‌رساني و بررسي عاملان براندازي و اغتشاشات اخير را دچار لطمه مي‌كند.

* انتظار مردم براي محاكه موسوي، خاتمي و كروبي

وي اضافه كرد: مردم اكنون مي‌دانند كه چه كساني پشت قضاياي اخير بوده و هستند و به هيچ وجه با اينگونه اقدامات دستگاه قضايي قانع نمي‌شوند چرا كه آنان امروز منتظر محاكمه موسوي، كروبي، خاتمي و كساني هستند كه به اندازه خود مسائل اخير را حمايت و در آن نقش داشته‌اند.
رسائي با تاكيد بر اينكه مي‌بايست برخي فرزندان شخصيت‌هايي كه در اغتشاشات اخير نقش پشتيبان و حمايت‌كننده را داشته‌اند برخورد جدي و عاجل صورت گيرد از مسئولان خواست تا با افرادي همچون مهدي هاشمي رفسنجاني برخورد شود.
وي تصريح كرد: مي‌بايست سيلي نظام به امثال مهدي هاشمي رفسنجاني نواخته شود تا از اين به بعد "آقازادگي " موجب مصونيت نشود و اين امر به كلي از جامعه برچيده شود.
عضو فراكسيون اصولگرايان مجلس خطاب به دستگاه قضايي توصيه كرد كه از هم اكنون به امثال "آقازاده " پيغام دهد كه در نظام جمهوري اسلامي پديده‌اي به عنوان "آقازاده " نداريم.
وي در خاتمه تاكيد كرد: بايد به حساب "آقازاده و آقا " در نظام رسيدگي شود و همگان بايد از قهر نظام اسلامي بترسند چرا كه اين نظام متعلق به آنان نيست بلكه متعلق به خون هزاران شهيد است
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 16:33 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
پس از آزادي از زندان؛
منتظر الزيدي: كفش من به خون قربانيان اشغالگري آمريكا آغشته بود

خبرگزاري فارس: منتظر الزيدي خبرنگار عراقي كه كه به نشانه اعتراض به سياست‌هاي آمريكا به طرف جورج بوش لنگه كفش پرتاب كرده بود امروز پس از آزادي از زندان گفت: آن كفش با خون‌هاي بيگناهاني كه توسط اشغالگران آمريكايي كشته شده بودند، آغشته شده بود و آن پرتاب پاسخ مناسبي به جنايات آنها بود.


به گزارش فارس، منتظر الزيدي خبرنگار عراقي شبكه البغداديه كه سال گذشته با كفش خويش سر بوش را نشانه رفته بود، لحظاتي قبل پس از آزادي از زندان با حضور در يك نشست مطبوعاتي انگيزه اصلي خويش از پرتاب كفشش به سوي بوش را ظلمي دانست كه بر ملت عراق رفت و افزود: بسيار ساده بگويم كه اشغالگران خواستار ذليل كردن ملتم و زير چكمه قرار دادن آنها بود كه در طي سال‌هاي گذشته بيش از يك ميليون عراقي مستقيما در اثر گلوله‌ باران‌هاي اشغالگران شهيد شدند.
وي در ادامه به گوشه‌اي از جنايات اشغالگران در عراق پرداخت و افزود: جنايات آنها حدود 5 ميليون يتيم و يك ميليون بيوه زن، صدها هزار معلول و 5 ميليون آواره در داخل و خارج كشور برجاي گذاشت.
الزيدي در ادامه با اشاره به انسجام همه قوميت‌ها و اديان مردم عراق در پيش از اشغال گفت: شيعه و سني با هم نماز مي خوانند و مسلمانان همراه با مسيحيان، عيد ميلاد حضرت مسيح (ع)را جشن مي‌گرفتند تا اينكه اشغالگران با توهم آزادسازي كشورمان به ما حمله كردند و بين برادر با برادرش، بين همسايه با همسايه‌اش و منازل ما را عزادار كرد.
وي در ادامه در برشمردن جنايات اشغالگران در عراق اشغالگري را به مثابه طاعوني خواند كه عراق را در بر گرفت و با بيان اينكه اشغالگران خيابان‌ها و بوستان‌هاي كشور ما را به گورستان تبديل كردند، افزود: اشغالگران هر روزه ما را مي‌كشند و اماكن مذهبي ما را آلوده مي‌سازند. به آزادگان تجاوز مي‌كنند و روزانه هزاران تن را زنداني مي كند.
اين آزاده عراقي كه در پاسخ به كساني كه وي را قهرمان توصيف مي كردند، گفت: من اعتراف مي كنم كه قهرمان نيستم ولي ديدگاه و موضع خاص خودم را دارم برايم بسيار ذلت بار بود كه (خون ريختن مردم)‌كشور مباح شمرده شود، بغداد من به آتش كشيده شود و خانواده‌ام كشته شوند. هزاران تصوير از اين امور در ذهنم نقش بسته بود و هر روز بر من فشار مي‌آورد و راه حق و رويارويي را نشانم مي داد. راه امتناع از پذيرش ناحقي و تزوير و باطل را به من نشان ‌مي‌داد به گونه‌اي كه هيچ شبي راحت نخوابيدم.
الزيدي در ادامه در توصيف جنايات اشغالگران در عراق گفت: آن جنايات جوان را پير مي‌كند. در حقيقت رسوايي ابو غريب، قتل عام‌هاي فلوجه،‌نجف،‌بصره،‌ديالي و...اشكم را در مي‌آورد و مرا مي‌شكست. در طول سال‌هاي گذشته در ا ين سرزمين سوخته مي‌گشتم و با چشمان خودم دردهاي قربانيان را مشاهده مي كردم و صداي زجه‌هاي بيوه زنان و يتيمان را با گوش خود مي‌شنيدم و احساس كردم كه عار و ننگ دامن گيرم شده است. بنابراين صبرم تمام شد.
الزيدي درباره پرتاب كفشش به سوي بوش گفت: فرصتي پيش آمد و از آن استفاده كردم آن كفش با خون‌هاي بيگناهاني كه توسط اشغالگران كشته شده بودند، آغشته شده بود و آن پرتاب پاسخ مناسبي به جنايات آنها بود.
وي افزود: مي‌خواستم با پرتاب كفش به سوي بوش آن جنايتكار جنگي، انزاجار و اعتراض خودم نسبت به دروغش و اشغالگري‌اش را ابراز بكنم.
تا ساعتي بعد مشروح اين كنفرانس مطبوعاتي مخابره خواهد شد
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 16:32 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
دفتر حقوقي رياست جمهوري از صانعي شكايت كرد

خبرگزاري فارس: دفتر حقوقي رياست‌جمهوري به علت ايراد سخناني توهين‌آميز، از صانعي شكايت كرد.


يك منبع آگاه در رياست‌جمهوري در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با اعلام اين خبر گفت: در پي سخنراني توهين‌آميز آقاي صانعي در يكي از مجالس عليه رئيس‌جمهور، دفتر حقوقي رياست‌جمهوري، شكايتي عليه ايشان تنظيم كرده است.
وي افزود: شكايت تنظيم شده تقديم دادگاه ويژه روحانيت خواهد شد
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:20 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
تازه‌ترين پيام‌هاي تبريك روساي جمهور جهان به مناسبت انتخاب مجدد احمدي‌نژاد

خبرگزاري فارس: روساي جمهور و سران كشورهاي زنگبار، لسوتو، برونئي دارالسلام و موريتاني در پيامهايي جداگانه انتخاب مجدد احمدي نژاد را تبريك گفتند.


به گزارش خبرگزاري دفارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، روساي جمهور و سران كشورهاي زنگبار، لسوتو، برونئي دارالسلام و موريتاني در پيام‌هاي كتبي و همچنين گفتگوهاي تلفني جداگانه، با اشاره به حضور چشمگير و افتخار آفرين ملت ايران در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، انتخاب مجدد احمدي نژاد با راي قاطع ملت ايران را تبريك گفتند.

* پيام تبريك پادشاه لسوتو به مناسبت انتخاب مجدد احمدي نژاد

پادشاه لسوتو در پيامي انتخاب مجدد احمدي نژاد به عنوان رييس جمهوري اسلامي ايران را تبريك گفت.
پادشاه لسوتو در اين پيام براي رييس جمهوري اسلامي ايران موفقيت و سربلندي در عرصه هاي گوناگون آرزو كرد.

*پيام تبريك رييس جمهور زنگبار به مناسبت آغاز فعاليت دولت دهم به رياست احمدي نژاد

رئيس جمهور زنگبار در پيامي آغاز فعاليت دولت دهم به رياست احمدي نژاد را تبريك گفت.
رئيس جمهور زنگبار در اين پيام ابراز اميدواري كرد روابط دوستانه ايران و زنگبار بيش از پيش گسترش و افزايش يابد.

*رئيس جمهور برونئي دارالسلام انتخاب مجدد احمدي نژاد را تبريك گفت

رئيس جمهور برونئي دارالسلام با تبريك انتخاب مجدد احمدي نژاد، خواستار افزايش و توسعه روابط و همكاري هاي ايران و برونئي دارالسلام شد.
رئيس جمهور برونئي دارالسلام در پيام تبريك خود به رئيس جمهوري اسلامي ايران، براي دولت و ملت ايران از خداوند متعال پيروزي و موفقيت مسالت كرد.

*پيام تبريك رئيس جمهور موريتاني به مناسبت دور دوم رياست جمهوري احمدي نژاد

رئيس جمهور موريتاني با تبريك انتخاب مجدد احمدي نژاد با راي قاطع ملت ايران بر گسترش مناسبات وهمكاري هاي ايران و موريتاني تاكيد كرد.
رئيس جمهور موريتاني در پيام تبريك خود به رئيس جمهوري اسلامي ايران براي دولت و ملت ايران از خداوند متعال پيروزي و موفقيت مسالت كرد.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:19 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
خبرگزاري فارس: معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي اعلام كرد: با هماهنگي دبيرخانه ستاد مركزي توزيع سهام عدالت به 10هزار و 794 نفر از روزنامه‌نگاران در سراسر كشور با خانوار آن‌ها سهام عدالت تخصيص يافته است.

به گزارش خبرگزاري فارس، از اين تعداد حدود 4831 دعوت‌نامه دريافت سهام عدالت براي روزنامه‌نگاران شاغل در استان تهران صادر شده و 5963 مابقي مربوط به 29 استان ديگر كشور است.
در استان تهران روزنامه‌نگاران و خبرنگاراني كه مدارك خود را براي دريافت سهام عدالت تحويل داده‌اند بايد از امروز 22 شهريور به مدت 10 روز براي دريافت دعوت‌نامه‌هاي مزبور به نشاني خيابان شهيد استاد مطهري، خيابان فجر(جم سابق)، كوچه مدائن(روبروي بيمارستان جم) پلاك11، طبقه1 مراجعه كنند.
كار توزيع دعوت نامه هاي دريافت سهام عدالت روزنامه‌نگاران در 29 استان ديگر كشور از مدتي قبل آغاز شده و با توجه به پايان مهلت تحويل دعوت‌نامه‌هاي مذكور طي 10 روز آينده لازم است تمام روزنامه‌نگاران در استان ها نيز كه تاكنون نسبت به دريافت دعوت‌نامه سهام عدالت خود اقدام نكرده‌اند هرچه سريع‌تر به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان مربوط مراجعه كن
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:18 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
حجت‌الاسلام بي‌ريا در گفتگو با فارس:
دولت همواره براي نظرات مراجع تقليد احترام قائل است

خبرگزاري فارس: مشاور رئيس جمهور در امور روحانيت گفت: دولت همواره نسبت به نظرات مراجع عظام تقليد درباره مسائل روز احترام ويژه‌اي قائل بوده است.


حجت‌الاسلام والمسلمين ناصر سقاي بي‌ريا امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به ديدار مكرر مراجع عظام تقليد با يكديگر در چند روز اخير گفت: ديدار مراجع عظام تقليد كه در هفته‌هاي اخير مكررا برگزار شد، با توجه به مصاحبه‌هايي كه انجام شده است انتظار مي‌رود ادامه‌دار باشد و بايد منتظر ديدارهاي ديگر هم باشيم.
مشاور رئيس جمهور در امور روحانيت با تاكيد بر اينكه نظر دادن در مورد مسايل روز و عملكرد دولت حق همه است، تصريح كرد: البته مراجع عظام تقليد نظراتي در مورد مسايل روز دارند و اين حق آنها است كه درباره اين مسايل مهم اظهار نظر كنند و انتظار مي‌رود كه در سطح عالي نظرات مراجع ما مورد توجه قرار بگيرد.
حجت‌الاسلام والمسلمين سقاي بي‌ريا با تاكيد بر اينكه دولت از نظر مراجع عظام تقليد استقبال مي‌كند، گفت: با توجه به اينكه دولت هميشه نسبت به مراجع عظام تقليد احترام قائل بوده است، از نظر مراجع عظام تقليد در مورد مسايل روز استقبال مي‌كنيم.
وي با اشاره به بازپس‌گيري نامه رئيس جمهور از مجلس بيان داشت: رئيس جمهور اين موضوع را مرتبط با تعطيلي چند هفته‌اي مجلس دانست، اما بعضي هم اين را به دليل رهنمودها و نصيحت‌هاي مقام معظم رهبري مي‌دانند كه اين احتمال هم وجود دارد و آقاي رئيس جمهور هم اعلام كرد كه ما به همه فرمايشات مقام معظم رهبري عمل خواهيم كرد و آنها را سرلوحه كار خود قرار خواهيم داد
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:18 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
در نامه‌اي به رئيس قوه قضائيه؛
كروبي به دروغ بودن ادعاي خود اعتراف كرد

خبرگزاري فارس: مهدي كروبي در نامه‌اي به رئيس قوه قضائيه با اذعان به دروغ بودن ادعاي خود درباره آزار جنسي يكي از متهمان، از آيت‌الله لاريجاني خواست كه ديگر از او سند نخواهند.


به گزارش خبرنگار سرويس "فضاي مجازي " خبرگزاري فارس، كروبي روز جمعه در نامه‌اي به رئيس قوه قضائيه نوشته بود من در مسير تحقيق خود به نتيجه‌اي خلاف نتيجه سابق در خصوص صحت و سقم ادعاي يكي از شاكيان رسيدم.
وي نوشت؛ از جمله در مورد سعيده پورآقايي كه برخي تحقيقات تكميلي من ناقض گفته‌هاي پيشين بود.
كروبي همچنين در اين نامه از آيت‌الله لاريجاني رئيس قوه قضائيه خواست ماجراي سندآوردن و سندبردن را در همين جا خاتمه دهيم.
بر پايه اين خبر متن كامل نامه كروبي به رئيس قوه قضاييه در سايت اعتماد ملي منتشر شده است.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:15 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
 همزمان با سالروز شهادت اميرالمومنين حضرت علي (ع)
نماز جمعه تهران امروز به امامت رهبر معظم انقلاب اقامه مي‌شود

خبرگزاري فارس:همزمان با سالروز شهادت مولي‌الموحدين حضرت علي (ع) نماز جمعه اين هفته تهران امروز به امامت حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي اقامه مي‌شود.


به گزارش خبرگزاري فارس، ستاد نماز جمعه تهران اعلام كرد: در بيست و يكمين روز از ماه مبارك رمضان، سالروز شهادت اميرالمومنين و مولي‌المتقين حضرت علي (ع)، نماز جمعه تهران‌ اين هفته با حضور گسترده مردم مومن روزه‌دار به امامت ولي امر مسلمين حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در دانشگاه تهران اقامه مي‌شودلينك ثابت نوشته شده در ساعت 11:11 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

وبلاگ‌محمد علی ابطحی به نام "وب‌نوشت " از سوی شركت انگلیسی ارائه دهنده "هاست " ـ فضای اینترنتی ـ مسدود شد.

A0733411.jpg


به گزارش خبرنگار سرویس "فضای مجازی " خبرگزاری فارس، طی روزهای گذشته ابطحی با انتشار سه پست وبلاگی درباره پروژه شكست خورده كودتای مخملی و با تاكید براینكه "استدلال‌هایی كه در دادگاه ارائه كرده را باور دارد خواستار محاكمه سران اصلی آشوب‌های اخیر شده بود.
محمد علی ابطحی عضو مجمع روحانیون مبارز و رئیس ‌دفتر خاتمی در زمان ریاست‌جمهوری، كه به اتهام دست داشتن در اغتشاشات پس از انتخابات در زندان به سر می‌برد، در سومین به روز رسانی "و‌ب‌نوشت " خود آورده بود: هركس ایران امروز را بشناسد می‌داند كه دود آشوب‌های خیابانی تنها به چشم مردم و تاریخ و عظمت ایران می‌رود و این واقعیت را بیش از دیگران، آنهائی می‌دانند كه مردم به دفاع از آنان به خیابان‌ها آمدند.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:55 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

خبرگزاری فارس: فرمانده نیروی مقاومت بسیج گفت: عده‌ای كه در اغتشاشات و آشوبهای پس از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران برای انجام خرابكاری لباس پلیس یا بسیج پوشیده بودند، دستگیر شدند.

A0552094.jpg
به گزارش خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین حسین طائب در همایش پیامدها و آسیب های حماسه 22 خرداد در آكادمی ملی المپیك، گفت: افراد متعددی كه لباس پلیس یا بسیج را پوشیده بودند، دستگیر شده‌اند.
وی افزود:‌ ورود به نیروهای بسیج بسیار راحت است و هر كسی می تواند خیلی آسان وارد بسیج شود و با هدف خراب كردن وجهه بسیج،‌اقدامات زشت و ناشایسته ای انجام دهد تا نگاه مردم به فرزندان خود را تغییر دهد.
طائب همچنین با اشاره به شهادت 8 نفر از نیروهای بسیج در اغتشاشات اخیر گفت: حدود 300 بسیجی نیز به دلیل جراحات ناشی از اصابت سنگ، چوب و چاقوی اغتشاشگران به بیمارستان منتقل شده اند.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج با اشاره به استفاده از سلاح‌های گرم مشكوك در آشوبهای اخیر گفت:‌ اخبار متعددی از واردات انواع اسلحه و چاشنی به داخل كشور از سوی گروه های مخالف و كشورهای خارجی گزارش شده است.
وی یادآور شد: اگر قرار باشد به منطقه نظامی و تحت تسلط بسیج حمله شود، به دلیل وجود تعداد زیادی سلاح، بسیج به هر نحوی كه شده است از مقر خود دفاع می كند اما درغیر این صورت، بسیج هیچگاه مسلح نبوده است. در درگیری های اخیر، برخی هستند كه به صورت باندی و گروهی متشكل شده و اهداف مشخصی را دنبال می كنند كه باید با آنها به شدت برخورد شود.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج تاكید كرد: با این حال، بسیج با مردمی كه ناراضی هستند و گمان می كنند كه باید از رای خود دفاع كنند، برخورد نمی كند. ما امروز 70 میلیون بسیجی داریم كه از انقلاب اسلامی دفاع می كنند.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت:‌ در آستانه دهه چهارم انقلاب اسلامی، آمریكایی ها با مشاهده این امر كه در طول سه دهه نتوانسته اند با انواع روش ها، ملت ایران را تضعیف كنند، شعار تغییر را مطرح كردند.
طائب افزود:‌ بخشی از این شعار به انقلاب اسلامی ایران مربوط می شد و بیانگر این نكته بود كه آمریكایی ها در سه دهه گذشته در نوع برخورد خود با ملت ایران اشتباه كرده اند و در نظر دارند روحیه خشن خود را در برابر ملت ایران تغییر دهند.
طائب گفت: آنها سپس عنوان كردند كه می خواهند با دولت و ملت ایران گفت وگو كنند و از آنجا كه در سیاست های اعمال فشار بین المللی و منطقه ای بر ایران ناموفق بودند، به این نتیجه رسیدند كه باید مردم ایران را از درون درگیر كنند.
وی افزود: سیاست آنان درگیركردن نخبگان جامعه ایران با یكدیگر بود تا بتوانند از این طریق شتاب و روند توسعه در ایران را كاهش دهند و فرصت های ایران را در عرصه بین المللی بگیرند.
فرمانده نیروی مقاومت بسیج اظهار داشت: به همین دلیل، سناریوی قرار دادن مردم در برابر یكدیگر را نوشتند و آرام آرام از طریق شبكه های رادیویی و تلویزیونی خود ، آن را تقویت كردند.
به اعتقاد طائب، دشمنان زمانی كه دیدند در برابر دولتی قرار گرفته اند كه راه امام راحل و رهبری را طی می كند ، سناریوی تغییر دولت یا درگیری مردم را در دستور كار خود قرار دادند.
وی نخستین گام آنان را ایجاد شبهه در نتیجه انتخابات و بطور كلی القای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری عنوان كرد و گفت:‌ آنها به گونه ای در این زمینه عمل كردند كه حتی نخبگان كشور نیز دچار این احساس شدند كه یا در انتخابات پیروز خواهند بود یا اینكه تقلبی صورت خواهد گرفت.
طائب گفت: تبلیغات متعدد و گسترش احساس تقلب و احساس پیروزی در نخبگان دومین اقدام از پیش برنامه ریزی دشمنان انقلاب بود.
وی با اشاره به مناظره های صورت گرفته در صدا و سیما اظهار داشت:‌اگر چه این مناظره ها ، جمع زیادی از مردم را در جریان انتخابات قرار داد اما در برخی مواقع بجای بیان برنامه ها و انتقادها ، مسائلی مطرح شد كه هیچ كس آنان را نمی پسندد.
طائب با اشاره به پروژه های بعدی دشمنان انقلاب اسلامی پس از اعلام نتایج انتخابات، اظهار داشت: پروژه ابطال انتخابات بلافاصله با اعلام نتایج انتخابات كلید خورد به شكلی كه برخی را ناراضی از انتخابات كرد.
فرمانده بسیج كشور با بیان اینكه معترضانی در خصوص انتخابات در كشور داریم ، اظهار داشت:‌ براساس آخرین پژوهش صورت گرفته بیش از 85 درصد مردم نسبت به روند انتخابات اعتماد دارند.
وی گفت: اگر روند انتخابات به مانند دیگر انتخابات در كشور دنبال می شد، بسیاری از معترضان به این نتیجه می رسیدند كه نامزد مورد نظرشان ، به هر صورت آرای كافی برای پیروزی در انتخابات را به دست نیاورده است.
طائب با بیان اینكه فصل الخطاب در همه امور به عقیده ما و مردم ایران ، بیانات مقام معظم رهبری است، اظهار داشت:‌ دشمنان ما باورهای مردم را هدف قرار گرفته اند و تلاش می كنند تیر را بر باورهای مردم بزنند.
وی به تصویر منتشر شده از زن جوانی كه توسط شلیك گلوله در خیابان امیرآباد تهران جان سپرد، ‌اشاره كرد و گفت‌:‌ این سناریویی از پیش تعیین شده بود وگرنه چگونه ممكن است پس از چند دقیقه از وقوع این حادثه، شبكه های خارجی و مخصوصا، منافقین تمام اطلاعات خانوادگی و شخصی فرد مذكور را در رسانه خود منتشر كنند ؟
وی هدف از این اقدام رسانه ای را مخدوش كردن وجهه جمهوری اسلامی ایران در جهان عنوان كرد و گفت‌: دشمنان تمام تلاش خود را به كار گرفته اند تا افكار عمومی دنیا را به سمتی ببرند كه ایران را خشن نشان دهند.
طائب پروژه دیگر دشمنان را ایجاد شورای حكمیت عنوان كرد و گفت: چگونه ممكن است در كشوری كه هر ساله یك انتخابات برگزار می شود ،‌ شورای حكمیت تشكیل داد و انتظار نداشت هر سال این اقدام تكرار شود.
وی گفت: از نخبگان نیز انتظار می رود از این به بعد، از آرای 40 میلیونی مردم ایران دفاع كنند چرا كه اگر نخبگان كشور دچار تردید شوند، هزینه های نگهداری انقلاب اسلامی بالا می رود.
وی از نخبگانی كه به هر دلیلی در باره مسائل انتخابات دچار شبهه هستند، خواست روند انتخابات را بار دیگر مرور كنند تا به واقعیت ماجرا پی ببرند و از یكپارچگی و وحدت ملت حمایت كنند.
طائب در پاسخ به پرسشی در مورد مجرم بودن یا نبودن برخی افراد سیاسی با توجه به درگیری های اخیر گفت:‌ نباید به سرعت فضای كشور را امنیتی كرد. معتقد نیستیم كه موسوی دروغگو است اما گمان می كنم به نحوی روی احساسات وی تاثیر گذاشته شده است كه او گمان می كند برنده انتخابات بوده یا اینكه تقلبی صورت گرفته است اما هنر انقلاب اسلامی این است كه كسانی كه وابسته به خارج از ایران هستند را پیدا كند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: مشكلات باید در چهارچوب نظام حل و فصل شود. بنابراین باید تحمل كرد تا مشكلات در درون نظام حل و فصل شود.
طائب همچنین گفت: به همه توصیه می كنم كه از امام و رهبر خود پیشی نگیریم چرا كه مقام معظم رهبری در این خصوص صحبت كرده اند. در هر صورت از نخبگان كشور انتظار می رود كه از نظام و جمهوری اسلامی دفاع كنند نه اینكه افراد وابسته به آنان وارد صحنه اعتراضات شوند چرا كه باید پایه ها و اركان اصلی انقلاب اسلامی حفظ شود.
این مقام مسئول در نیروهای مسلح كشورمان در پاسخ به پرسشی در خصوص دیدگاهش در باره سلامت انتخابات گفت:‌ همواره در یك طرف انتخابات افراد ناراضی و طرف دیگر افراد سپاسگزار قرار می گیرند اما هیچگاه ناراضی ها به معترضان تبدیل نمی شوند. آیا تعداد معترضان از تعداد 40 میلیون رای دهنده بیشتر بوده است یا آنكه تعداد معترضان به یك چهلم تعداد رای دهندگان هم نمی رسد؟
وی در پایان در خصوص قطع پیامك و شبكه های اینترنتی نیز گفت: هر سیستم امنیتی برای كنترل برخی مسائل، اجازه چنین اقداماتی را دارد اما این مسئله امنیتی است و ربطی به سلامت انتخابات ندارد.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 15:3 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی:

مسئولان خاطی بازداشتگاه كهریزك بركنار شدند

خبرگزاری فارس: دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اعلام كرد: به دنبال تعطیلی بازداشتگاه كهریزك با پیشنهاد هیات ویژه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی افراد و مسئولان خاطی از سمت‌های خود بركنار شدند و تحت تعقیب قضایی قرار می‌گیرند.

A0596431.jpg
به گزارش خبرگزاری فارس، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی اعلام كرد: در پی تاكید مقام معظم رهبری بر برخورد دقیق و قانونی با عوامل تعرض به حقوق شهروندی و اقدام فوری هیات ویژه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی در بازدید از بازداشتگاه تعطیل شده كهریزك و تحقیق از مسوولان بازداشتگاه، مقامات و ماموران انتظامی و قضایی و نیز دیدار با بازداشت‌شدگان و خانواده‌های افراد آسیب دیده در اغتشاشات اخیر و بررسی گزارش‌های بیمارستانی و پزشكی قانونی به پیشنهاد این هیات تمام افراد خاطی اعم از مسئولان و ماموران انتظامی و قضایی مربوطه از مسئولیت‌های خود بركنار می‌شوند و پرونده‌های انتظامی و قضایی آنان برای رسیدگی به تخلفات و اتهامات تشكیل می‌شود.
بر همین اساس دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی مسوولان ذی‌ربط را مكلف كرده علاوه بر جبران زیان‌های وارده به افرادی كه نسبت به حقوق آنها تعدی صورت گرفته تسهیلات لازم را برای رسیدگی به شكایت آنان فراهم كند.
هیات ویژه دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بار دیگر بر لزوم رسیدگی به جرایم و تخلفات از مسیر قانونی و حفظ حقوق شهروندی متهمان تاكید كرده استلينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:1 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
با حضور رئيس جمهوري؛
مجلس فردا بررسي صلاحيت كابينه پيشنهادي احمدي‌نژاد را آغاز مي‌كند

خبرگزاري فارس: محمود احمدي نژاد رئيس جمهوري اسلامي ايران فردا براي بررسي مراحل راي اعتماد، به همراه وزراي پيشنهادي خود به مجلس مي‌رود.


به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس، بر اساس آيين نامه داخلي مجلس شوراي اسلامي، يك هفته پس از معرفي وزيران از سوي رييس جمهوري به مجلس، جلسات مجلس به طور متوالي براي بحث و بررسي خط مشي و اصول كلي برنامه دولت و اخذ راي اعتماد براي هيئت وزيران تشكيل مي‌شود.
در اين جلسات كه در 2 نوبت به صورت صبح و بعدازظهر برگزار مي‌شود، در ابتدا رئيس جمهوري برنامه دولت را تشريح و ضمن معرفي وزيران از تركيب كابينه دفاع خواهد كرد. پس از آن، مجلس بررسي برنامه دولت و تركيب هيئت وزيران ‌را با اظهارات پنج‌نفر از نمايندگان مخالف و پنج نفر از نمايندگان موافق با حفظ ترتيب يك نفر مخالف و يك نفر موافق آغاز مي‌كند.
احمدي نژاد 28 مرداد ماه در نامه‌اي به رئيس مجلس شوراي اسلامي، نامزدهاي تصدي وزارتخانه‌ها را معرفي كرده بود.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:0 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

خبرگزاري فارس: مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي در جديدترين گزارش خود درباره برنامه هسته‌اي ايران براي بيستمين بار بر نبود انحراف در برنامه هسته‌اي تهران تاكيد كرد.


به گزارش فارس، "محمد البرادعي "، مديركل آژانس بين‌المللي انرژي اتمي جمعه شب جديدترين گزارش خود درباره برنامه هسته‌اي ايران را بين اعضاي شوراي حكام آژانس منتشر كرد كه متن كامل آن در ادامه آمده است:


اجراي توافقنامه پادمان‌هاي ان‌پي‌تي و مفاد مرتبط با قطعنامه‌هاي 1737 (2006)، 1747 (2007) ، 1803 (2008) و 1835 (2008) شوراي امنيت در جمهوري اسلامي ايران

گزارش مدير كل

1. مديركل در تاريخ در 5 ژوئن 2009 درباره اجراي توافقنامه پادمان‌هاي ان‌پي‌تي و مفاد مرتبط با قطعنامه‌هاي 1737 (2006)، 1747 (2007) ، 1803 (2008) و 1835 (2008) شوراي امنيت در جمهوري اسلامي ايران به شوراي حكام گزارش داد (GOV/2009/35). گزارش پيش رو به پيشرفتهاي مرتبط از آن تاريخ تا كنون مي‌پردازد.

A. فعاليتهاي مرتبط غني‌سازي فعلي

2- در 12 آگوست 2009، ايران به دستگاه آ24 (A24)، ده آبشار دستگاه آ26 (A26) در تاسيسات غني‌سازي سوخت در نطنز گاز يواف6 (UF6) تزريق مي‌كرد. در آن روز، هشت آبشار ديگر دستگاه A26 تحت خلا بودند. ايران به نصب آبشارها در دستگاه A28 ادامه داده است؛ 14 آبشار نصب شده‌اند و نصب آبشار ديگر ادامه دارد. تمام دستگاههاي نصب شده تا تاريخ مزبور سانتريفيوژهاي IR-1 هستند. كار نصب در دستگاههاي A25 و A27 همچنان ادامه دارد.

3- ايران تخمين زده است كه بين 18 نوامبر 2008 و 31 جولاي 2009، 7 هزار و 942 كيلوگرم گاز يواف6 در آبشارها تزريق شد و مجموع 669 كيلوگرم يواف6 با درصد غناي پايين توليد شد. مواد هسته‌اي در تاسيسات غني‌سازي سوخت (شامل تزريق، محصول و دور‌ريز) بعلاوه تمام آبشارهاي نصب شده، تزريق و ايستگاههاي تخليه تحت نظارت و مهار آژانس باقي هستند.

4- همانگونه كه پيشتر گزارش شد، آژانس به ايران اطلاع داده بود كه با توجه به شمار فزاينده آبشارهاي در حال نصب در تاسيسات غني‌سازي سوخت و ميزان افزايش يافته توليد اورانيوم با درصد غناي پايين در تاسيسات، پيشرفتها در اقدامات نظارتي و مهاركننده در تاسيسات غني‌سازي سوخت مورد نياز آژانس بوده تا بطور كامل به برآورده ساختن اهداف پادماني خود براي تاسيسات ادامه دهد(GOV/2009/35, para. 3). در جريان يك سري ديدارها، ايران و آژانس درباره اصلاحات توافق كردند كه در 12 آگوست 2009 اجرا شد. راستي‌آزمايي فهرست اقلام فيزيكي (PIV) بعدي در تاسيسات غني‌سازي سوخت براي نوامبر 2009 برنامه‌ريزي شده است. در آن زمان، آژانس قادر خواهد بود اقلام تمام مواد هسته‌اي در تاسيسات را راستي‌آزمايي كرده و تعادل مواد هسته‌اي را پس از اينكه دريچه‌هاي سرد تخليه شدند، ارزيابي كند.

5- ايران و آژانس همچنين درباره اصلاحات مرتبط با تهيه ثبت‌ محاسبه و عمليات و ملزومات دسترسي بموقع براي بازرسي‌هاي سرزده توافق كرده‌اند(GOV/2009/35, para. 5).

6- بين 24 مي 2009 و 13 آگوست 2009، مجموعا حدود 37 كيلوگرم گاز يواف6 به آبشار IR-4 ده دستگاه، آبشار IR-2m ده دستگاه و IR-1 تكي، سانتريفيوژهاي IR-2m و IR-4 در تاسيسات غني‌سازي آزمايشي سوخت تزريق شد. مواد هسته‌اي در تاسيسات غني‌سازي آزمايشي سوخت بعلاوه ناحيه آبشاري، تزريق و ايستگاههاي تخليه تحت نظارت و مهار آژانس باقي هستند.

7- نتايج نمونه‌هاي محيطي گرفته شده در تاسيسات غني‌سازي سوخت و تاسيسات غني‌سازي آزمايشي سوخت نشان مي‌دهد كه هر دو مركز همانگونه كه اعلام شده در حال فعاليت بوده‌اند(كمتر از پنج درصد غني‌سازي اورانيوم-235 (U-235)). از زمان گزارش قبلي، آژانس با موفقيت سه بازرسي سرزده انجام داده است. مجموع 29 بازرسي سرزده در تاسيسات غني‌سازي سوخت از مارس 2007 انجام شده است.

B. فعاليتهاي بازفرآوري

8- آژانس به نظارت بر استفاده و ساخت سلولهاي داغ در رآكتور تحقيقاتي تهران (TRR) و تاسيسات توليد موليبدنوم، آيودين و راديو اكتيو زنون (MIX) ادامه داده است. هيچ نشانه‌اي از فعاليتهاي مرتبط بازفرآوري در حال جريان در آن تاسيسات وجود نداشته است. در حالي كه ايران اعلام كرده است كه هيچ بازفرآوري مرتبط با فعاليت‌هاي توسعه و تحقيق در ايران وجود نداشته است، آژانس مي‌تواند اين را فقط در رابطه با اين دو تاسيسات تاييد كند، زيرا اقدامات پروتكل الحاقي در دسترس نيستند.

C. طرحهاي مرتبط رآكتور آب سنگين

9- در 19 ژوئن 2009، آژانس از ايران خواست تا پرسشنامه اطلاعات طراحي مركز توليد سوخت و رآكتور تحقيقات هسته‌اي ايران (IR-40) را به‌روز كند تا ويژگي‌هاي طراحي روند توليد سوخت راستي‌آزمايي شده توسط آژانس در حين بازرسي مي 2009 در مركز توليد سوخت منعكس شود(GOV/2009/35, para. 9). ضمن نامه‌اي به تاريخ 21 آگوست 2009، ايران يك پرسشنامه اطلاعات طراحي مركز توليد سوخت ارائه كرد كه آژانس اكنون در حال بررسي آن است.

10- در 11 آگوست 2009، آژانس راستي‌آزمايي فهرست اقلام فيزيكي و اطلاعات طراحي در مركز توليد سوخت را انجام داد؛ كه در آن زمان اشاره شد كه تجهيزات كنترل كيفيت نهايي نصب شده بودند و روند توليد سوخت كه در بالا به آن اشاره شد تحت آزمايش كنترل كيفيت جاري بود. ارزيابي نتايج راستي‌آزمايي فهرست اقلام فيزيكي هنوز در جريان است.

11- در 17 آگوست 2009 و به دنبال درخواست‌هاي مكرر آژانس، ايران دسترسي آژانس به رآكتور IR-40 در اراك را تامين كرد كه در آن زمان آژانس قادر بود راستي آزمايي فهرست اقلام فيزيكي را انجام دهد. آژانس تاييد كرد كه ساخت اين تاسيسات در حال جريان بود. به ويژه، آژانس تاكيد كرد كه هيچ مخزن رآكتور هنوز وجود نداشت. اپراتور اعلام كرد كه مخزن رآكتور هنوز در حال ساخت بود و اين مخزن در سال 2011 نصب خواهد شد. ايران همچنين اعلام كرد كه هيچ روزنه سلول داغ يا بازوي مكانيكي از منابع خارجي بدست نيامد و اين كشور در حال بررسي توليد بومي آنها بود. ايران تخمين زد كه كار ساخت عمراني حدود 95 درصد و خود مركز حدود 63 درصد تكميل بودند. تاسيسات در مرحله كنوني ساخت خود با اطلاعات طراحي كه ايران از تاريخ 24 ژانويه 2007 در اختيار آژانس قرار داد، مطابق بود. اما ايران هنوز نيازمند تامين اطلاعات طراحي جزئي‌تر و به‌روزتر به ويژه درباره ويژگي‌هاي سوخت هسته‌اي، مديريت سوخت، تجهيزات انتقال، حسابرسي مواد هسته‌اي و سيستم كنترل است. آژانس با استفاده از تصاوير ماهواره‌اي به نظارت بر وضعيت مركز توليد آب سنگين ادامه داده است كه به نظر مي‌رسد از گزارش قبلي تا كنون در حال فعاليت نبوده است.

D. ديگر موضوعات اجرايي

D.1. تبديل اورانيوم

12. آژانس ارزيابي خود از نتايج راستي‌آزمايي فهرست اقلام فيزيكي انجام شده در تاسيسات تبديل اورانيوم را در مارس 2009 نهايي كرد(GOV/2009/35, para. 11)، و به اين نتيجه رسيد كه اقلام مواد هسته‌اي در تاسيسات تبديل اورانيوم همانگونه كه توسط ايران اعلام شده بود با آن نتايج، كه در آن‌ها به طور معمول موارد نامشخص اندازه‌گيري همراه با مراكز تبديل با توان عملياتي مشابه وجود دارند، مطابقت دارد. بين 8 مارس 2009 و 10 آگوست 2009، حدود 11 تن اورانيوم در قالب يواف6 در تاسيسات تبديل اورانيوم تبديل شد. اين، مجموع ميزان اورانيوم در قالب يواف6 توليد شده در تاسيسات تبديل اورانيوم را از مارس 2004 به حدود 366 تن مي‌رساند كه مقداري از آن به تاسيسات غني‌سازي سوخت و تاسيسات غني‌سازي آزمايشي سوخت منتقل شد و تمام آن تحت نظارت و مهار آژانس باقي است. بين مارس 2009 و 10 آگوست 2009، 159 نمونه ديورانات آمونيوم شامل دو كيلوگرم اورانيوم در تاسيسات تبديل اورانيوم از مركز توليد اورانيوم بندرعباس دريافت شد.

13- در 21 جولاي 2009 و 10 آگوست 2009، آژانس راستي‌آزمايي اطلاعات طراحي در تاسيسات تبديل اورانيوم را انجام داد. آژانس قادر بود تاييد كند كه تاسيسات با اطلاعات طراحي ارائه شده توسط ايران مطابقت دارد.

D.3 اطلاعات طراحي

14- ايران تا كنون اجراي متن تعديل شده بخش عمومي ترتيبات تكميلي موسوم به كد 3.1 درباره تهيه اوليه اطلاعات طراحي را از سر نگرفته است (GOV/2008/59,para.9;GOV/2007/22,para 12-14). ايران تنها كشوري با فعاليت‌هاي هسته‌اي قابل ملاحظه است كه داراي يك توافق پادماني جامع در حال اجراست اما در حال اجراي مفاد متن تعديل شده موسوم به كد 3.1 نيست. نبود چنين اطلاعاتي به اطلاع رساني ديرهنگام به آژانس اتمي درباره ساخت و ساز تاسيسات جديد و تغييرات صورت گرفته در طراحي تاسياست موجود منجر شده است.

15- آژانس تا كنون اطلاعات طراحي اوليه درخواست شده نيروگاه برق هسته‌اي كه قرار است در دارخوين ساخته شود را دريافت نكرده است (GOV/2008/38, para. 11).

D.3 ديگر موارد

16- نظر به بارگذاري پيش‌بيني شده سوخت در نيروگاه برق هسته‌اي بوشهر (GOV/2009/35,para. 15)، كه هم اكنون انتظار مي‌رود در اكتبر/نوامبر 2009 صورت پذيرد، آژانس اتمي يك سامانه سنجش آلودگي و نظارت در آن تاسيسات [نيروگاه بوشهر] در تاريخ 22 تا 25 سال 2009 نصب كرده است.

17- ايران در نامه‌اي به تاريخ 12 جولاي 2009 آژانس را مطلع ساخت كه تمام مواد هسته‌اي "لابراتوار شيميايي اورانيوم " در اصفهان را منتقل كرده است و اينكه هيچگونه طرحي براي ديگر فعاليت‌هاي هسته اي در اين محل نداشته و از آژانس درخواست كرده تا اين تاسيسات را به عنوان يك تاسيسات بلا استفاده تلقي كند.

E. ابعاد نظامي احتمالي

18- همانگونه كه در گزارش‌هاي قبلي مدير كل آژانس بين‌المللي به شوراي حكام (گزارش اخير GOV/2009/35,para. 17) اشاره شد، شماري از مسايل باقيمانده وجود دارد كه باعث نگراني شده و بايد براي از بين بردن وجود ابعاد نظامي احتمالي برنامه هسته‌اي ايران شفاف سازي شود. همانطور كه در آن گزارش‌ها اشاره شد، ضروري است ايران مجددا با آژانس براي شفاف سازي همكاري كند و سوالات مربوط به مطالعات ادعايي، شرايط تحصيل سند فلز اورانيوم و تهيه و فعاليت‌هاي تحقيق و توسعه نظامي مرتبط با موسسات و شركت‌هايي كه مي‌توانند با برنامه هسته‌اي مرتبط باشند و همچنين توليد تجهيزات و ادوات مرتبط هسته‌اي توسط شركت‌هاي متعلق به صنايع دفاع را پايان بخشد.

19- بايد اشاره شود كه علي رغم اينكه آژانس راه‌ها براي تصديق مستقل سندسازي كه اساس مطالعات ادعايي را تشكيل مي‌دهد، محدود كرده است، اين اطلاعات به طور دقيقي طبق مقررات آژانس و با حمايت آن و از ديگر موارد، با اطلاعات ديگري كه از منابعي ديگر و از يافته‌هاي خود آژانس در اختيار آن قرار گرفته است، در حال ارزيابي است. شرحي از تمام آن سندسازي درباره مطالعات ادعايي در اختيار آژانس است كه آژانس اجازه يافته است تا اين اطلاعات را به ايران ارائه دهد و اينكه اين اطلاعات به اندازه كافي توسط آژانس بررسي شده و در گزارش ماه مه 2008 مديركل آژانس اتمي آمده است (GOV/2008/15, Annex A). با اين وجود لازم به ذكر است كه فشارهاي اعمال شده توسط برخي كشورهاي عضو آژانس درباره ارائه اين اطلاعات به ايران اين امر را براي آژانس دشوارتر ساخت تا گفت‌وگوهاي مفصل را با ايران درباره اين موضوع انجام دهد. با اين وجود همانگونه كه مدير كل مكررا تاكيد كرده است، به نظر مي‌رسد اطلاعات موجود در آن سندسازي از منابع چندگانه‌اي در برهه‌هاي زماني مختلف به دست آمده باشد و به طور كلي تناقضي نداشته و اينكه به اندازه كافي جامع و مفصل باشد به گونه‌اي كه ايران بايد با ديدگاه رفع ترديدهايي كه طبيعتا به وجود آمده به آن بپردازد با توجه به تمام مباحث باقيمانده درباره ماهيت صرفا صلح آميز برنامه هسته‌اي ايران.

20- در ارتباط با مباحث باقيمانده، ايران موارد زير را به آژانس ارائه داده است:
(a) ارزيابي كلي از سندسازي مرتبط با مطالعات ادعايي (GOV/2008/15, Annex A)، و (b) پاسخ‌هاي جزئي و يك سند،‌ در پاسخ به سوالات خاصي كه توسط آژانس مطرح شد (GOV/2008/15, Annex B). ايران به علاوه اشاره كرده است كه اطلاعاتي دارد كه مي‌تواند ماهيت مطالعات ادعايي را روشنتر سازد اما تاكنون اين اطلاعات را با آژانس ارائه نداده است (GOV/2008/15, para. 23). ضمنا، آژانس اطلاعاتي را كه تاكنون توسط ايران به آژانس ارائه شده مطالعه كرده است اما هنوز اين فرصت از جانب ايران داده نشده تا درباره يافته‌هاي آژانس به طور مفصل بحث شود به اين دليل كه ايران تاكيد دارد كه اخيرا پاسخ‌هاي نهايي خود را ارائه داده است. با اين همه از نظر آژانس اتمي، هنوز موضوعاتي وجود دارد كه بر اساس اسناد و اطلاعات ارائه شده توسط ايران يا اطلاعات مرتبطي كه آژانس به طور مستقل از آن حمايت مي‌كند بايد مورد بحث قرار گيرد. نمونه‌هايي از اطلاعات آمده در سندسازي مذكور كه ايران اعتراضي به آن نداشته و بنابراين صحيح تلقي مي‌شود در زير آمده است.

21- با وجود اينكه ايران اين ادعا را به چالش كشيده كه در مطالعات آزمايش مواد منفجره با قدرت بالاي مرتبط با مواد هسته‌اي دخيل بوده است، ايران به آژانس اعلام كرده است كه با كاربرد غيرنظامي به صورت همزمان چاشني‌هاي چندمنظوره‌اي را آزمايش كرده است (GOV/2008/15, para. 20), و آژانس از ايران درخواست كرده تا اطلاعاتي ارائه دهد مبني بر اينكه ثابت كند چنين اقداماتي براي مقاصد غيرنظامي و نظامي غيرهسته‌اي بوده است (GOV/2008/38, para. 17(c)). ايران تا كنون آن اطلاعات را به آژانس ارائه نداده است. آژانس تمايل دارد تا با ايران درباره نقش احتمالي كه يك خارجي متخصص مواد منفجره (GOV/2008/38, para. 17(d)) كه سفرش به ايران توسط آژانس تاييد شده است و در كار توسعه مواد منفجره نقش داشته است، گفت‌وگو كند.

22- با توجه به نامه‌اي كه توضيحات دستنويس همراه آن بود كه بخشي از سندسازي مرتبط با پروژه نمك سبز ادعايي است (GOV/2008/15, Annex A.1, Doc. 2)، ايران وجود نامه فوق را تاييد كرد، اصل نامه را به آژانس نشان داد و يك كپي از آن به آژانس تحويل داد. وجود نامه نشان دهنده رابطه‌اي مستقيم بين سندسازي مرتبط و ايران است. همانگونه كه اخيرا از ايران درخواست شده است، آژانس بايد نامه‌نگاري‌هاي بيشتر را ملاحظه كند و به افرادي كه در آن نامه نام آنها برده شده دسترسي داشته باشد.

23- با توجه به مطالعات ادعايي كلاهك موشك، آژانس هنوز اميدوار است تا از كارگاه‌هاي غيرنظامي كه ايران به آژانس اعلام كرده كه وجود دارند و آن كارگاه‌هايي كه در سندسازي به عنوان دخيل در توليد نمونه‌هاي اوليه مدل حفره بار مفيد جديد يك موشك است (GOV/2008/38, para. 17(e)). به علاوه، در حاليكه ايران اعلام كرده كه اين سندسازي درباره كلاهك موشك ادعايي جعلي و كذب است، اما به آژانس اطلاع داده كه اين واقعيت را همه مي‌دانند كه ايران در حال كار بر روي موشك شهاب 3 است. با توجه به اين موضوع، آژانس بر لزوم انجام گفت‌وگوهايي با ايران درباره مطالعات مهندسي و مدلسازي مرتبط با طراحي مجدد حفره بار مفيد موشك فوق الذكر كه در سندسازي مطالعات ادعايي آمده است تاكيد ورزيده تا احتمال اينكه آنها براي حفره بار مفيد بوده باشند را برطرف كند.

24- با توجه به موضوعات بالا، آژانس مكررا ايران را مطلع كرده است كه اين سازمان ايران را به اندازه كافي در حال پرداختن به موضوع اصلي اين مباحث نيافته است،‌ به گونه‌اي كه بر سبك و فرم ارائه اسناد دستنويس مرتبط با مطالعات ادعايي و ارائه پاسخ‌هاي محدود يا تكذيبيه‌هاي ساده در پاسخ به ديگر سوالات تمركز كرده است. بنابر اين آژانس از ايران درخواست كرده تا پاسخ‌هاي واقعي‌تر ارائه داده و براي آژانس فرصت برگزاري مباحثات مفصل با ديدگاه حركت به جلو در خصوص اين مسايل را فراهم كند كه شامل دادن اجازه دسترسي آژانس به اشخاص، اطلاعات و مكان‌هايي كه در اسناد آمده است تا اينكه آژانس قادر باشد تا اظهارات ايران را كه اين سندسازي‌ها كذب و جعلي است تاييد كند. آژانس تمايل خود براي بحث درباره مداليته‌هاي كه مي‌تواند ايران را قادر سازد تا به طور موثق اثبات كند كه فعاليت‌هايي در سندسازي فوق الذكر اشاره شده است همانگونه كه ايران اعلام كرده مرتبط با فعاليت‌هاي هسته‌اي نيست و در عين حال از اطلاعات حساس مرتبط با فعاليت‌هاي نظامي متعارف آن دفاع كند.

25- براي اينكه آژانس در اين جايگاه باشد كه در راستي‌آزمايي نبود مواد و فعاليت هاي هسته‌اي اعلام نشده در ايران پيشرفت حاصل كند، ضروري است كه ايران گام‌هاي لازمي را بردارد تا آژانس قادر باشد شفاف سازي كرده و به مسايل باقيمانده خاتمه بخشد و پروتكل الحاقي را اجرا كند.

F. خلاصه

26- آژانس به راستي‌آزمايي نبود انحراف در مواد هسته‌اي اعلام شده در ايران ادامه مي‌دهد. ايران با آژانس در راستاي بهبود اقدامات پادماني در تاسيسات غني‌سازي سوخت و تامين دسترسي آژانس به رآكتور IR-40 به منظور راستي‌آزمايي اطلاعات طراحي همكاري كرده است. اما ايران متن تعديل شده بخش عمومي ترتيبات تكميلي موسوم به كد 3.1 درباره مفاد اوليه اطلاعات طراحي را اجرا نكرده است.

27- ايران فعاليت‌هاي مرتبط غني‌سازي يا كار بر روي طرحهاي مرتبط آب سنگين را تعليق نكرده است كه شوراي امنيت آن را خواستار شده بود.

28- ايران بر خلاف درخواستهاي شوراي حكام و شوراي امنيت، نه پروتكل الحاقي را اجرا كرده است و نه با آژانس در رابطه با مسائل باقيمانده مورد نگراني كه نيازمند شفاف‌سازي به منظور از بين بردن احتمال ابعاد نظامي برنامه هسته‌اي ايران هستند، همكاري كرده است. متاسفانه، آژانس قادر نبوده است با ايران به هرگونه مذاكرات واقعي درباره اين مسائل باقيمانده به مدت بيش از يك سال وارد شود. آژانس بر اين باور است كه به ايران دسترسي كافي به اسناد تحت اختيار خود داده است تا ايران را قادر سازد به طور واقعي به سئوالهاي مطرح شده توسط آژانس پاسخ دهد. اما مديركل از كشورهاي عضوي كه اسناد را در اختيار آژانس قرار دادند مي‌خواهد مداليته‌هاي جديدي با آژانس ايجاد كنند تا بتواند اسناد بيشتري را به طور مقتضي به ايران ارائه كند، زيرا ناتواني آژانس براي انجام چنين كاري، پيشرفت بيشتر در روند راستي‌آزمايي‌ را براي آژانس مشكل مي‌كند.

29- اجراي پروتكل الحاقي و شفاف‌سازي مسايل باقيمانده براي ايران حياتي است تا اينكه آژانس در موقعيتي باشد كه تضمين معتبر درباره نبود مواد و فعاليت‌هاي هسته‌اي اعلام نشده در ايران را ارائه كند.

30- مديركل به ارائه گزارش خود به طور مقتضي ادامه خواهد داد.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:59 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
متكي در جمع مردم اصفهان ـ 2
سران اغتشاشگران در پي چوب حراج زدن به حيثيت نظام بودند

خبرگزاري فارس: وزير امور خارجه با تاكيد بر اينكه حضور حداكثري مردم در انتخابات بهترين اهر‌م براي به چالش كشيدن دنيا‌ست، گفت: ‌پس از انتخابات كساني بودند كه آگاهانه و مرتبط با محافل مختلف خواستند به حثيت انتخاباتي ايران چوب حراج بزنند.


به گزارش خبرگزاري فارس از اصفهان، ‌منوچهر متكي جمعه شب در جمع مردم اصفهان در ادامه سخنان خود با تاكيد بر اينكه دولت نهم به روستاهاي كشور توجه بسياري كرده است، افزود: مردم ديدند كه دولت نهم شهر به شهر و روستا به روستا به سراغ مردم رفت و در راستاي رفع مشكلات آنها اقدامات موثري را انجام داد.
وي اظهار داشت: شاهد اين ماجرا اينجاست كه به روستاهاي استان اصفهان ‌طي سال‌هاي گذشته تنها به 147 روستا گاز رساني شده بود، اما طي چهار سال گذشته به بيش از 500 روستا گاز‌رساني شد.
وزير امور خارجه كشورمان با تاكيد بر اينكه احمدي‌نژاد تشنه خدمت‌رساني به مردم است، تصريح كرد: مردم خود نيز اين موضوع را از نزديك مشاهده و ‌احساس كردند كه كسي با نگاه جديد وارد عرصه مديريت كلان شده است.
وي با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي نيازمند سوزن‌باني دقيقي است، اظهار داشت: اگر دولت در جهت‌گيري‌ها و سوزن‌باني خود درست عمل نكند به طور قطع نگاه مردم نيز در اين عرصه متفاوت مي‌شود و اين در حاليست كه دولت دهم بايد همچون شهيد رجايي توجه به حقوق مستضعفين‌، ‌بازنشستگان و رسيدگي به تمام نقاط كشور را در دستور كاري خود قرار دهد.
متكي با تاكيد بر اينكه وزاري دولت نهم و دهم سوگند ياد كرده‌اند كه فعاليت اقتصادي شخصي نداشته باشند، خاطرنشان كرد: وزاري دولت نهم و دهم سوگند ياد كرده‌اند كه تنها در خدمت مردم باشند و فكر و ذهن و تلاش آنان نيز تنها براي مردم باشد.
وي افزود: حكومت در ايران مردمي است و با توجه به مردم قوت و قدرت‌ مي‌گيرد و مردم بايد همواره احساس كنند كه نظام از آن آنها است.
وزير امور خارجه با تاكيد بر اينكه حضور حداكثري مردم در انتخابات بهترين اهر‌م براي به چالش كشيدن دنيا است، تصريح كرد: ‌پس از انتخابات كساني بودند كه آگاهانه و مرتبط با محافل مختلف خواستند به حثيت انتخاباتي ايران چوب حراج بزنند.
وي خاطرنشان كرد: در انتخابات بايد برنده اصلي نظام تصور مي‌شد و هر دو رقيب نيز برنده اين ميدان بودند.
متكي با اشاره به حضور 85 درصدي مردم در انتخابات تصريح كرد: ملت در اين انتخابات اهرامي را به دست مسئولان داد كه مي‌شود با آن دنيا را به چالش كشيد، ‌البته به ياري خدا اين كار را نيز خواهيم كرد.
وزير امور خارجه به تبريك سران كشور‌هاي مختلف پس از انتخابات به ايران اشاره كرد و اظهار داشت: پس از انتخابات برخي از جمعيت‌هاي مسلمان، نهضت‌ها و كشورهاي دوست غير مسلمان به جمهوري اسلامي ايران پيام دادند كه ايران الگو و پيشتاز است و انقلاب اسلامي براي ما مهم است.
وي افزود: ‌آنها به ما مي‌گفتند كه مراقب آشوب‌ها و اغتششات باشيد و كساني در اين عرصه مقاله نوشته و يا در اين خصوص اشك‌ها ريختند كه نكند اين پناهگاه و چشمه آگاهي جهان خشك شود.
متكي با تاكيد بر اينكه ‌كساني در اين آشوب‌ها شروع مطرح كردن مسائل حقوق بشر كردند كه پرونده‌هاي سياه آنها در زندا‌ن‌هاي ابوقريب و گوانتانامو هنوز باز است، اظهار داشت: اينان روي جنايتكاران سفيد كرده و حال مدافع حقوق ملت ايران شدند.
وي با اشاره به اين كشور‌ها و اشخاص گفت: آيا شما طرفدار حقوق بشر شده‌ايد؟
وزير امور خارجه با اشاره به اينكه كلام فصل‌الخطاب رهبري در اين عرصه توانست تمام فتنه‌ها را در هم شكند، تصريح كرد: با ايراد سخنراني ايشان در نماز جمعه تهران غربي‌ها در تحليل‌هاي خود گفتند ديگر كاري نمي‌توان انجام داد و ايران خواهد توانست خودش را بر اساس حق و قانون مديريت كنید
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:58 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
معاون نخست‌وزير بحرين:
حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با درايت ايران را از بحران پس از انتخابات عبور دادند

خبرگزاري فارس: معاون نخست‌وزير بحرين در ديدار سفير ايران در منامه گفت: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تدبير، حكمت و درايت ايران را از بحران پس از انتخابات رياست جمهوري عبور دادند.


به گزارش خبرگزاري فارس، «حسين اميرعبداللهيان» سفير جمهوري اسلامي ايران در منامه با شيخ «محمد بن مبارك آل خليفه» معاون نخست‌وزير بحرين ديدار و گفتگو كرد.
در اين ديدار طرفين با بررسي روابط دوستانه فيمابين در زمينه‌هاي مختلف، بر توسعه و تحكيم هر چه بيشتر آن در راستاي منافع دو كشور و دو ملت دوست و همسايه تاكيد كردند.
شيخ محمد بن مبارك آل خليفه معاون نخست وزير بحرين در اين ديدار تاكيد كرد: ما همواره خواهان صلح و ثبات كشور برادر و همسايه خود ايران هستيم.
وي با بيان اينكه حوادث داخلي ايران با مديريت رهبري نظام جمهوري اسلامي ايران و درايت و حكمت ايشان به پايان رسيد، گفت: حضرت آيت‌الله خامنه‌اي و نظام با تدبير، حكمت و درايت كشور را از بحران پس از انتخابات رياست جمهوري عبور دادند.
شيخ محمد بن مبارك ضمن تمجيد از همكاري جمهوري اسلامي ايران با آژانس بين‌المللي انرژي اتمي، بار ديگر بر موضع بحرين در برخورداري كشورهاي منطقه و ايران از انرژي هسته‌اي در زمينه‌هاي صلح‌آميز تاكيد كرد.
حسين اميرعبداللهيان سفير جمهوري اسلامي ايران در اين ديدار آمادگي جمهوري اسلامي ايران جهت توسعه همكاري‌هاي دوجانبه فيمابين دو كشور ايران و بحرين در عرصه‌هاي مختلف سياسي، اقتصادي، امنيتي براساس توافقات به عمل آمده و نيز همكاري‌هاي منطقه‌اي در خدمت به منافع كشورها و ملت‌هاي منطقه را اعلام كرد.
سفير جمهوري اسلامي ايران در اين ملاقات با اشاره به حضور پرشور و گسترده ملت بزرگ ايران در دهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، ابعادي از مداخله بيگانگان در اين حوادث را تبيين كرد و بر اهميت همكاري‌هاي منطقه‌اي با هدف برقراري ثبات، صلح و توسعه منطقه حساس خليج فارس تاكيد كرد.
شيخ محمد بن مبارك آل خليفه معاون اول نخست وزير بحرين، پيش از اين به مدت 16 سال وزير خارجه بحرين بوده است.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:57 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
جامعه مدرسين حوزه علميه قم:
عبدالعزيز حكيم تلاش جدي براي رستگاري ملت عراق داشت

خبرگزاري فارس: جامعه مدرسين حوزه علميه قم با صدور پيامي ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمين سيد عبدالعزيز حكيم را تسليت گفت.


به گزارش خبرگزاري فارس از قم، در پيام تسليت جامعه مدرسين حوزه علميه قم در پي ارتحال حجت‌الاسلام والمسلمين سيد عبدالعزيز حكيم رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق آمده است: ارتحال عالم مجاهد و مبارز خستگي ناپذير حجت‌الاسلام والمسلمين حاج سيد عبد العزيز حكيم رئيس مجلس اعلاي اسلامي عراق موجب تأسف و تأثر عميق گرديد. اين عالم وارسته كه برخواسته از بيت مكرم مرجع فقيد حضرت آيت‌الله العظمي حكيم «ره» بود، سال‌هاي متمادي عمر با بركت خود را صرف مبارزه با رژيم بعث عراق و مقابله با جريان‌هاي انحرافي و استقرار حكومت مردمي در عراق كرد.
در ادامه اين پيام آمده است: او كه در كنار ساير برادران شهيد و زجر كشيده خويش خاصه حضرت آيت‌الله حاج سيد محمد باقر حكيم «ره» لحظه‌اي در مسير تلاش براي سربلندي و رستگاري ملت عراق از پا ننشست و همواره با همراهي و همدلي با مرجعيت عراق تمام مساعي خويش را براي حل مشكلات عراق و استقرار نظام مردمي و مبتني بر تعاليم اسلامي در اين كشور تلاش بسيار و ارزنده‌اي كرد.
در بخش پاياني اين پيام آمده است:‌ جامعه مدرسين حوزه علميه قم ارتحال ايشان را به محضر حضرت بقيه‌الله الاعظم ارواحنا له الفداء، مقام معظم رهبري «مدظله العالي»، مراجع عظام تقليد «دامت‌بركاتهم»، خاصه مرجعيت عراق، ملت شريف عراق، بيت‌مكرم حكيم و به خصوص آقازادگان آن مرحوم تسليت عرض نموده و علو درجات ايشان را از ذات باري‌تعالي مسئلت مي‌ك
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:49 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
دانشجويان عزيز، افسران جوان ايران در جبهه مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند

خبرگزاري فارس: رهبر معظم انقلاب اسلامي با اشاره به توطئه‌هاي اخير دشمنان عليه ايران اسلامي ، فرمودند: دانشجويان عزيز، افسران جوان ايران و جمهوري اسلامي در جبهه مقابله با جنگ نرم دشمنان و جريان شيطاني متكي بر زور و تزوير و پول هستند.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري دانشجويان دانشگاههاي مختلف، نخبگان علمي – فرهنگي دانشگاهها و «اعضا و نمايندگان» تشكلهاي مختلف دانشجويي، عصر امروز در فضايي صميمانه و پرنشاط با حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي، ديدار كردند.
در اين ديدار نمايندگان تشكلهاي دانشجويي، و «نخبگان علمي و فرهنگي دانشگاهها» به بيان ديدگاههاي خود درباره مسائل مختلف دانشگاهي – علمي – اجتماعي – فرهنگي و سياسي پرداختند.
پس از سخنان نمايندگان دانشجويان و تشكلهاي دانشجويي حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به برخي سخنان متين، دقيق و تحليلهاي صحيح دانشجويان در اين ديدار روحيه پرجوش، پژوهنده، مطالبه گر، پراحساس و پرعاطفه نسل جوان دانشجويي را تضمين كننده آينده كشور و آينده اسلام و امت اسلامي دانستند و تأكيد كردند: مجموعه هاي دانشجويي مسلمان و مؤمن با همه اختلاف نامها، نويد آينده درخشان ايران و جمهوري اسلامي به شمار مي آيند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به سخنان چند نفر از دانشجويان درباره لزوم برخورد و محاكمه مجرمان پشت پرده حوادث اخير خاطرنشان كردند: در مسائلي با اين درجه از اهميت، نبايد با حدس و گمان و براساس شايعه حركت كرد.
ايشان، نظام اسلامي را محصول مجاهدتهاي عظيم ملت ايران در سي سال اخير خواندند و افزودند: همه مطمئن باشند كه در مقابل جرم و جنايت هيچگونه اغماضي نخواهد شد اما در مسائلي به اين اهميت، دستگاه قضا بايد براساس دلايل محكم قضاوت كند و حتي اگر براي بسياري از شايعات، شواهد و قرينه هايي وجود داشته باشد اين شواهد نمي تواند مبناي قضاوت قرار گيرد.
حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه تأكيد كردند: كارهايي كه نظام در سطح كلان انجام مي دهد بايد با ملاحظه همه مسائل و پرهيز از نگاه يك بعدي صورت گيرد و اگر از اين زاويه به فعاليتهاي صورت گرفته در اين زمينه و فعاليتهاي آينده نگاه شود، هر ذهن با انصافي قانع خواهد شد.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به سخنان دانشجويان درباره لزوم پيگيري دستور رهبري در برخورد با حادثه كوي دانشگاه و مسئله كهريزك افزودند: در حوادث پس از انتخابات تخلفات و جناياتي صورت گرفته است كه بطور قطع با آنها برخورد خواهد شد.
ايشان با تأكيد بر لزوم پرهيز از كارهاي صرفاً تبليغاتي در موضوع برخورد با عاملان كوي دانشگاه و حوادث مشابه افزودند: كار تبليغاتي لازم نيست اما از اولين روزها دستور اكيد داده شد كه ضمن مراقبت و دقت لازم با اينگونه مسائل برخورد قاطع شود.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: در حادثه كوي دانشگاه تخلفات بزرگي انجام شده كه پرونده ويژه اي براي آن تشكيل شده تا مجرمان بدون توجه به وابستگي سازماني، به مجازات برسند.
حضرت آيت الله خامنه اي با تشكر و تقدير از خدمات پليس امنيت، پليس انتظامي و بسيج خاطرنشان كردند: اين خدمات بزرگ نبايد موجب رسيدگي نكردن به برخي جرائم شود و اگر كسي با وابستگي به هر كدام از اين سازمانها، تخلف و جرمي مرتكب شده، بايد كاملاً رسيدگي شود.
ايشان با تأكيد بر رسيدگي به آسيب ديدگان در مسئله كهريزك و همينطور بررسي موضوع معدود كساني كه در اين مسئله جان باخته اند افزودند: البته اينگونه مسائل نبايد با مسئله اصلي بعد از انتخابات خلط مبحث شود.
رهبر انقلاب اسلامي در همين زمينه افزودند: عده اي، ظلم بزرگي را كه پس از انتخابات به مردم و نظام اسلامي شد و هتك آبروي نظام در مقابل ملتها را ناديده مي گيرند و مسئله كهريزك يا كوي دانشگاه را قضيه اصلي قلمداد مي كنند اما اين نگاه، خود يك ظلم آشكار است.
ايشان در تشريح مسئله اصلي پس از انتخابات افزودند: نظام اسلامي با پيشرفتهاي متعدد سالهاي اخير، در مرحله اي عالي از امتياز و آبروي منطقه اي و جهاني قرار داشت و مشاركت 85 درصدي و پرشكوه ملت بر اين موقعيت مي افزود اما ناگهان حركتي براي نابود كردن اين حادثه افتخارآميز صورت گرفت كه به اعتقاد من از قبل طراحي شده بود.
حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: من، پيش قراولان حوادث اخير را به دست نشاندگي بيگانگان از جمله امريكا و انگليس متهم نمي كنم چرا كه اين موضوع براي من ثابت نشده است اما ترديدي وجود ندارد كه اين جريان، چه مسئولان و پيش قراولان آن بدانند و چه ندانند جرياني حساب شده بود. البته طراحان اين جريان يقين نداشتند كه طرح آنها اجرايي مي شود اما تحركات بعضي افراد پس از انتخابات، آنها را اميدوار كرد به گونه اي كه طراحان اصلي با گسيل همه وسائل و امكانات رسانه اي و الكترونيكي خود به ميدان، حضور خود و عواملشان را در صحنه تشديد كردند.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به شكست اين توطئه تأكيد كردند: خوشبختانه دشمنان همچنان مسائل ايران را بد مي فهمند و ملت ايران را نمي شناسند به همين علت در حوادث اخير نيز از ملت تو دهني و سيلي خوردند اما هنوز نااميد نيستند و ماجرا را رها نمي كنند.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر لزوم هوشياري مردم به ويژه همه دانشجوياني كه به اسلام، ايران و آينده خود علاقمندند، افزودند: طراحان حوادث اخير، صحنه گرداناني دارند و صحنه گردانان ديگري نيز پيدا مي كنند البته همه تحركات و تحريكات آنان به فضل الهي، شكست خواهد خورد اما هوشياري و بيداري آحاد مردم به ويژه جوانان ضرر و زيان اينگونه تحركات و جريانها را كاهش مي دهد.
ايشان درباره حوادث پس از انتخابات همچنين خاطرنشان كردند: اصل حوادث خيلي خلاف انتظار نبود اما اشخاصي كه وارد صحنه شدند خلاف انتظار ما بود.
رهبر انقلاب اسلامي در بخش ديگري از سخنانشان درباره حمايتهاي رهبري از دولت و رئيس جمهور خاطرنشان كردند: دولت كنوني و رئيس جمهور محترم، مثل همه انسانها، داراي نقاط ضعف و قوت هستند و بنده فقط از نقاط قوت حمايت مي كنم و هركس ديگري نيز اين گرايش، تحرك و جديت را از خود نشان دهد مورد حمايت من خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي در همين زمينه خاطرنشان كردند: تأكيد بر نقاط ضعف، به سياه نمايي و نااميدي مي انجامد ضمن اينكه موضع گيري علني در مقابل نقاط ضعف، بسياري از مواقع به حل مشكل كمكي نمي كند بنابراين و براساس منطق، فقط هنگامي كه چاره ديگري نباشد بايد در مقابل نقاط ضعف، موضع علني گرفت.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به جنگ نرم عظيمي كه دشمنان در مقابل ملت ايران و نظام اسلامي به راه انداخته اند، نخبگان فكري از جمله دانشجويان را به هوشياري و فعاليت مبتني بر فكر و تدبر در اين عرصه فراخواندند و افزودند: دانشجويان عزيز، افسران جوان ايران و جمهوري اسلامي در جبهه مقابله با جنگ نرم دشمنان و جريان شيطاني متكي بر زور و تزوير و پول هستند.
ايشان در تبيين علت دشمني سلطه گران با جمهوري اسلامي، به موقعيت استراتژيك امت اسلامي در مناطق حساس جهان اشاره كردند و افزودند: در اين منطقه بسيار حساس، جمهوري اسلامي با قدرت روز افزون خود در مقابل سلطه گران جهاني ايستاده است و طبعاً شبكه بزرگ صهيونيستي، كمپانيهاي جهاني و مراكز پولي كه عرصه سياسي امريكا و اروپا را نيز هدايت و اداره مي كنند قدرت عظيم ملت ايران و جمهوري اسلامي را دشمن مي پندارند و با آن مقابله مي كنند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تداوم خصومت زورگويان جهاني با نظام اسلامي خاطرنشان كردند: اين توطئه ها تنها هنگامي پايان خواهد يافت كه ايران به همت جوانانش از لحاظ علمي – اقتصادي و امنيتي به نقطه اي برسد كه امكان آسيب رساندن به آن، نزديك به صفر شود و به همين علت است كه بنده هميشه دانشگاهها را به توليد علم و نهضت نرم افزاري فرامي خوانم چرا كه برتري علمي را يك ركن امنيت بلندمدت كشور مي دانم.
رهبر انقلاب اسلامي با هشدار به دانشجويان و دانشگاهيان درباره طرح دشمنان براي ايجاد اختلال در كار علمي دانشگاهها افزودند: همه مراقبت كنند در اين مسائل سياسي كوچك و حقير، كار علمي دانشگاهها و كلاسها و مراكز تحقيقاتي دچار آسيب نشود و هدف آشكار و مشخص دشمن براي اينكه حداقل مدتي دانشگاهها را به تعطيلي و تشنج و اختلال بكشاند محقق نگردد.
رهبر انقلاب اسلامي، نگاه اميدوارانه و خوشبينانه به آينده را باعث تقويت جبهه ملت ايران در مقابل جنگ نرم دشمنان دانستند و افزودند: اين خوشبيني، متكي بر تحليلِ واقع بينانه است و جوانان عزيز دانشجو بايد ضمن پرهيز از افراط و تفريط در برخورد با مسائل مختلف و با تكيه بر فكر و تدبر و تأمل، به وظايف سنگين خود در پيشرفت علمي كشور و دفاع از ايران عزيز در مقابل جنگ نرم بيگانگان طمع ورز ادامه دهند.

در اين ديدار و پيش از سخنان رهبر معظم انقلاب، آقايان و خانمها:
- عليرضا آرامي نژاد – نماينده اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان از دانشگاه بوعلي سينا همدان
- علي پيران نژاد – رتبه اول كارشناسي ارشد و برنده جايزه علمي بنياد ملي نخبگان از دانشگاه تهران
- زهرا احمدي – عضو شوراي مركزي دفتر تحكيم وحدت از دانشگاه الزهرا
- شعبان عليزاده – دانشجوي نمونه كشوري سال 1384 و رتبه اول كارشناسي ارشد و دانشجوي دكتراي دانشگاه تربيت مدرس
- سعيد سليماني – نماينده بسيج دانشجويي از دانشگاه علم و صنعت
- محمدعلي صميمي – نخبه فعال فرهنگي از دانشگاه شهيد رجايي
- مهدي اجرايي طوسي – نماينده اتحاديه انجمن اسلامي دانشجويان مستقل
- سيدمجتبي منتظري – از دانشگاه آزاد اسلامي- نماينده سازمان اسلامي دانشجويان ايران
- سارا مشحون – نخبه علمي، دارنده مدال از المپياد بين المللي نجوم از دانشگاه صنعتي شريف
- سيدحسن فغان موملي – نماينده جنبش عدالتخواه دانشجويي از دانشگاه صنعتي شاهرود
- و علي عسگري – فعال دانشجويي از دانشگاه صنعتي شريف در سخنان خود بر اين موارد تأكيد كردند:
- تقويت اعتماد به نفس ملي به ويژه در مجامع دانشگاهي به عنوان زمينه افزايش شتاب نهضت نرم افزاري
- معرفي جذاب مفاخر و تاريخ پرافتخار علمي ايران به نسل جوان
- ضرورت تدوين مدل ايراني – اسلامي براي پيشرفت علمي كشور
- پرهيز از وادادگي و احساس ضعف در مقابل پارادايم ها و گفتمانهاي غالب غربي
- ضرورت رسيدگي قضايي سريع، قاطع و قانع كننده به حادثه كوي دانشگاه و دلجويي از دانشجويان آسيب ديده
- لزوم پاسخگويي مسببان و محركان فتنه اخير در مقابل افكار عمومي
- ضرورت بصيرت و هوشياري نخبگان در قبال توطئه ها و فتنه ها
- توجه حقيقي به علوم انساني به عنوان زيربناي رشد و پيشرفت جامعه و كشور
- برخورد بدون اغماض قوه قضاييه با فساد مالي و قانون شكني در هر رده و سطحي
- ايستادگي قاطع و مدبرانه در مقابل هرگونه دخالت بيگانگان از جمله امريكا و انگليس در امور داخلي ايران
- ضرورت بازخواني عميق انديشه هاي راهبردي حضرت امام خميني (ره) درباره «ولايت فقيه»
- راه اندازي سريعتر كرسي هاي آزادانديشي در دانشگاهها
- تعامل بيشتر رئيس جمهور و دولت با نخبگان و گسترش حلقه مشاورت دولت
- لزوم شايسته سالاري و نفي ديدگاههاي جنسيتي
- اطلاع رساني دقيق و جامع درباره مسائل و رويدادها به افكار عمومي
- ضرورت ايجاد نظامي جامع براي تحقيقات دانشگاهي و جلوگيري از موازي كاري در پژوهشهاي دانشجويي و دانشگاهي
- توجه كامل به الزامات چهارگانه دهه پيشرفت و عدالت يعني «تقويت بنيه علمي – توجه به مطالبات روزافزون و به حق نسل دانشجو – تقويت روند عدالت خواهي نسل سوم و ترويج گفتمان «انقلاب، امام و رهبري»
- برنامه ريزي صحيح و كارآمد براي مقابله علمي و جامع با جنگ نرم و جنگ رواني بيگانگان
- برخورد هوشيارانه با ظهور جريان پيچيده نفاق جديد به عنوان نمادي از مسجد ضرار
- تقويت حركتهاي «جهادي» دانشجويي در عرصه سازندگي و محروميت زدايي، و پرهيز از دولتي شدن اينگونه فعاليتها
- درك پيام حقيقي حضور 85 درصدي مردم در انتخابات رياست جمهوري به عنوان رأي اعتماد ملت به نظام مردم سالاري ديني
- تلاش بي وقفه همه مسئولان براي پاسخ به عدالت خواهي ملت
- تدبير بيشتر مسئولان دستگاهها در مقابل حوادث مختلف اجتماعي – سياسي
- نقد منصفانه و ارزيابي واقع بينانه عملكرد مسئولان
- اجراي همه اصول قانون اساسي از جمله اصول مربوط به تأمين معيشتي و اجتماعي قشرهاي مختلف مردم

در پايان اين ديدار نماز مغرب و عشا به امامت حضرت آيت الله خامنه اي اقامه شد و دانشجويان، روزه خود را همراه با رهبر انقلاب اسلامي افطار كردن
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:45 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
در پنجمين روز از ماه مبارك رمضان
جمع كثيري از دانشجويان با رهبر معظم انقلاب ديدار كردند

خبرگزاري فارس: هزاران نفر از دانشجويان، نخبگان علمي - فرهنگي دانشگاهها و «اعضا و نمايندگان» تشكلهاي مختلف دانشجويي، عصر امروز در فضايي صميمانه و پرنشاط با حضرت آيت الله خامنه اي مقام معظم انقلاب اسلامي، ديدار كردند.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، هزاران نفر از دانشجويان، نخبگان علمي - فرهنگي دانشگاهها و «اعضا و نمايندگان» تشكلهاي مختلف دانشجويي، عصر امروز در فضايي صميمانه و پرنشاط با حضرت آيت الله خامنه اي مقام معظم انقلاب اسلامي، ديدار كردند.
در اين ديدار كه همچنان ادامه دارد، نمايندگان تشكلهاي دانشجويي و نخبگان علمي و فرهنگي دانشگاهها به بيان ديدگاههاي خود درباره مسايل مختلف دانشگاهي - علمي - اجتماعي - فرهنگي و سياسي مي پردازند.

خبر تكميلي متعاقبا ارسال مي گردد
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 10:43 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
خبرگزاري فارس: بايد از سخن درشت خيرخواهان نرنجيم؛ البته بدخواهانى هم هستند كه سخن درشت و نرم و همه نوع سخنى دارند اما كسى كه مى‏دانيد قصد عناد و دشمنى ندارد ولو با لحن درشتى هم حرف مى‏زند، از او نبايد واقعاً برنجيد.

به گزارش خبرگزاري فارس، مقام معظم رهبري در دولت نهم، چهار ديدار با اعضاي هيئت دولت داشتند كه در اين ديدارها به بيان نكته ها و سفارشاتي پرداختند كه سي نكته مهم اين سخنان به اين شرح است:

شهريور ماه 1387:
*خدمت به اهداف عالي ملت با ارزش است
...از اين توفيق خدمتى كه در اختيار شما قرار گرفته، قدردانى كنيد. اين كه انسان در جايگاهى قرار بگيرد كه ميتواند به مردم خدمت بكند و دست او باز است، خيلى قيمت دارد. اين باز بودن دست انسان - در هر بخشى از بخشها - براى از اين توفيق خدمتى كه در اختيار شما قرار گرفته، قدردانى كنيد. اين كه انسان در جايگاهى قرار بگيرد كه ميتواند به مردم خدمت بكند و دست او باز است، خيلى قيمت دارد. اين باز بودن دست انسان - در هر بخشى از بخشها - براى خدمت به ملت و خدمت به اهداف عالى ملت، خيلى چيز با ارزشى است.


*انرژى و نشاطِ كار اين دولت، يك امر برجسته است
يك خصوصيت اين است كه اين دولت، واقعاً يك دولت كار است؛ دولت حركت و اقدام است؛ انرژى و نشاطِ كار اين دولت، يك امر برجسته است. الحمدللَّه شما از سال اول همين‏جور حركت كرديد، الان هم با اين كه سه سال از عمر اين دولت گذشته، انسان احساس ميكند كه تحرك و نشاط و فعاليت و اقدام در اين دولت محسوس است - يعنى كاهش پيدا نكرده، افت پيدا نكرده - اين خيلى چيز با ارزشى است. در خدمت به مردم جديت وجود دارد.

*شعار و گفتمان كلى اين دولت منطبق برگفتمان امام و انقلاب است
خصوصيت و امتياز دوم كه در اين دولت هست، شعار و گفتمان كلى اين دولت است كه منطبق بر شعار و گفتمان امام و منطبق بر شعارها و گفتمانهاى انقلاب است؛ اين خيلى چيز باارزشى است. اين را هيچكس نمى‏تواند نديده بگيرد. هر دلبسته‏ به انقلاب، اين را قدر مى‏داند.

*تعامل با مجلس و قوه‏ قضائيه را مطلقاً نبايد نديده گرفت
عامل با دو قوه‏ ديگر هم يكى از اين توصيه‏هاست. تعامل با مجلس و تعامل با قوه‏ قضائيه، كار لازمى است. اين را مطلقاً نبايد نديده گرفت. البته ممكن است در اين راه تلخيها و مشكلاتى وجود داشته باشد ولى بايد تحمل كرد؛ بهتر است.

* در اين دولت با گرايش‌هاي سكولاريستى مقابله شد
گرايش‏هاى سكولاريستى كه متأسفانه باز داشت در بدنه‏ مجموعه‏ مديران كشور نفوذ مى‏كرد، جلويش گرفته شد. نظام انقلابى، بر مبناى دين و بر مبناى اسلام و بر مبناى قرآن شكل گرفته و به همين دليل از حمايت ميليونى اين ملت برخوردار شده و جانهايشان را كف دستشان گرفته‏اند و جوانهايشان را به ميدانهاى خطر فرستاده‏اند؛ آن وقت مسئولان يك چنين نظامى دم از مفاهيم سكولاريستى بزنند؟! «يكى بر سر شاخ و بن ميبريد»؛ يعنى خودشان بنشينند و بنا كنند بنِ اين‏مبنا و قاعده را كلنگ زدن! خيلى چيز خطرناكى بود. خب، الحمدللَّه اينها جلويش گرفته شد.

*جرات مقابله با فساد يك امتيازى دولت است
جرأت در مقابله‏ با فساد. مقابله‏ با فساد خيلى كار سختى است. يك وقتى بنده گفتم كه اين اژدهاى هفت سرِ فساد را به اين آسانى نميشود قلع و قمع كرد؛ خيلى كار سختى است. نه اينكه حالا بگويم قلع و قمع شده؛ نخير، الان هم قلع و قمع نشده؛ ليكن جرأت مقابله‏ با آن هست. خب، وقتى كه اجزاء مجموعه، خودشان آلوده‏ به فساد نباشند، طبعاً جرأتشان بيشتر است. بسيارى از مجموعه‏هاى قبلى هم حقيقتاً پاكيزه بودند - يعنى آلودگى نداشتند - اما بالاخره جرأت در مقابله‏ى با فساد يك امتيازى است كه در شما هست.

*روحيه‏ تهاجم در مقابله‏ با زورگويان بين‏المللى
يك وقت هست كه زورگويان بين‏المللى مى‏آيند و ميگويند كه آقا شما فلان كار را كرده‏ايد و ما رفع و رجوع مى‏كنيم و نه واللَّه، نه باللَّه...؛ ولى يك وقت هست كه تهاجمش، تهاجم زورگويانه است؛ بهترين دفاع در چنين مواقعى هجوم است. زورگويان بين‏المللى، نقاط ضعف زيادى دارند: جنايت ميكنند، فساد ميكنند، به حقوق بشر تجاوز ميكنند، به حقوق ملتها تعدى ميكنند، انسانها را لگدمال ميكنند و همه‏ كارهاى زشت را انجام ميدهند؛ آخر هم طلبكار همه‏اند! خب، نقاط ضعفشان، با حالت تهاجمى و با حالت طلبكارى، گفته و بيان بشود.

*با مردم تماس بگيريد و با آنها انس پيدا كنيد
امتياز سوم هم روحيه‏ مردمى و خاكى اين دولت است؛ اين هم خيلى با ارزش است؛ اين را قدر بدانيد. شما امتيازتان به تشخص ظاهرى و شكل و قيافه نيست؛ امتيازتان به همين است كه خودتان را با مردم هم‏سطح كنيد، به شكل مردم و در ميان مردم باشيد، با مردم تماس بگيريد، با آنها انس پيدا كنيد، از آنها بشنويد. اين امتياز بزرگى است و در شما هست؛ آن را حفظ كنيد و نگه داريد.

*فاصله‏تان را با طبقات ضعيف كم كرده‏ايد
ساده‏زيستى چيز بسيار با ارزشى است. ما اگر بخواهيم تجمل و اشرافيگرى و اسراف و زياده‏روى را كه واقعاً بلاى بزرگى است از جامعه‏مان ريشه‏كن كنيم، با حرف و گفتن نميشود كه از يك طرف بگوئيم و از طرف ديگر مردم نگاه كنند و ببينند عملمان جور ديگر است! بايد عمل كنيم. عمل ما بايستى مؤيد و دليل و شاهد بر حرفهاى ما باشد تا اينكه اثر بكند. اين خوشبختانه هست. فاصله‏تان را با طبقات ضعيف كم كرده‏ايد و كم نگه داريد و هر چه كه ممكن است آن را كمتر كنيد.

*مسأله‏ نظارت بر زيرمجموعه‏تان را بسيار اهميت دهيد
نظارت بر زيرمجموعه هم خيلى مهم است. من اصرار و تأكيد دارم كه شما دوستان عزيز - كه مسئولان بالا و مديران ارشد هستيد - مسأله‏ نظارت بر زيرمجموعه‏ى خودتان را بسيار اهميت بدهيد. چشمهاى بينا و بصير و باز شماست كه وقتى در دائره‏ مسئوليتتان ميچرخد، ميتواند صحت كار و پيشرفت كار را تضمين كند. اگر چنانچه شما غفلت كرديد، ممكن است در همان بخشى كه غفلت كرده‏ايد نابسامانى انجام بگيرد.

شهريورماه 1386:
*دولت در قول و عمل به اصول انقلاب پايبند است
اولاً مسئله‏ى پايبندى به اصول و ارزشهاست كه خيلى شاخص مهمى است. دولت، هم در قول و شعار كه مهم است - و هم در عمل، نشان مى‏دهد كه به اصول انقلاب و ارزشهاى انقلاب پايبند است. توجه كنيد به اين‏كه وقتى به همه‏ى انقلابهاى بزرگ دنيا نگاه مى‏كنيم - تحولات عظيم سياسى كه در اين قرون نوزدهم و بيستم ميلادى در دنيا اتفاق افتاده و قبل از اينها انقلاب فرانسه - مى‏بينيم اين انقلابها در مدت كوتاهى به مبادى و اصول خودشان پشت كردند و بى‏وفايى كردند! اين، بدون هيچ تحليلى - برخاسته و برگرفته‏ى از متن تاريخ است.

*پركارى اين دولت انصافاً چيز برجسته‏اى است
پركارى اين دولت هم انصافاً چيز برجسته‏اى است؛ حتى بعضيهايى كه مخالف هم هستند، اين را نمى‏توانند انكار كنند؛ يعنى بى‏انصافيها هرچه هم زياد باشد، نمى‏تواند بر اين حقيقت غلبه پيدا كند كه دولت شما انصافاً دولت پركارى است و تلاشتان و كارتان و تحركتان خيلى زياد است. اين بسيار جاى خرسندى دارد.

*اين دولت در برابر زياده‏خواهيهاى استكبار، دچار انفعال نشد
يك خصوصيت ديگر هم كه باز جاى ذكر دارد، اين است كه اين دولت در برابر زياده‏خواهيهاى استكبار، دچار انفعال نشد؛ اين به‏نظر من خيلى مهم است كه در تعامل با دنيا، انسان جاى خودش را بداند، خواست خودش را بداند، نيرو و قدرت خودش را بداند و بداند كه بايد چه‏كار كند. امروز دنيا يك ميدان بى دردسر آرامِ بى‏رقيبى نيست كه انسان بگويد: خب، ما هم منافعى داريم، دنبال منافعمان آرام آرام راه مى‏افتيم و مى‏رويم! نه، دنيا اين‏طور نيست. البته هميشه همينجور بوده؛ امروز با ارتباطات نزديكى كه بين افراد بشر هست، اين تشديد شده. دنيا جاى تعارض، جاى كارشكنى و جاى تعرض زورمندهاست به كسانى كه زور ندارند يا كم زور دارند؛ به معناى واقعى، يك قانون جنگل در فضاى سياسى دنيا حاكم است.

*سفرهاى استانى خيلى مهم است
در رساندن خدمت به افراد محروم جامعه و عدالت، به اعتقاد اين مسئله‏ سفرهاى استانى خيلى مهم است. اين كارى كه آقايان بر دوش گرفتيد و راه افتاديد و رفتيد و همه‏جاى كشور را زير پا گذاشتيد و با مردم تماس گرفتيد و از نزديك درد دلهاى مردم را - كه از زبان مسؤولينشان، ائمه‏ جمعه‏شان و افراد شاخصشان گفته مى‏شود - شنيديد، خيلى به‏نظر من خوب است. بنده خودم سالهاست در مسائل اجرائى و غير اجرائى اين كشور هستم؛ اما وقتى به يك منطقه‏اى مسافرت مى‏كنم و برمى‏گردم، معلومات من نسبت به آن منطقه چند برابر معلوماتى مى‏شود كه انسان از روى كاغذ و در گزارشها و به‏طور كلى مى‏بيند.

*سفارش اول ما مسأله‏ «سند چشم‏انداز» است
سفارش اول ما مسأله‏ «سند چشم‏انداز» است. در گزارش آقاى رئيس‏جمهور يك جمله‏ كوتاهى گفته شد و اسم سند چشم‏انداز آمد؛ لكن اين كافى نيست. سند چشم‏انداز، يك مسأله‏ فرادولتى است؛ مال اين دولت و آن دولت و اين سياست و آن سياست و اين جريان و آن جريان نيست؛ محصول يك كار فشرده و متراكم است؛ كارِ كارشناسى شده است؛ و درست هم هست. اين سند، در واقع برنامه‏ كلان بيست‏ساله ماست و يك سند به معناى حقيقى كلمه است. آنچه كه در اين سند گفته شده، تعارف نشده. بايد در همه برنامه‏ريزيها - چه در قانون‏گذارى كه قانون‏گذارها مسؤولش هستند، چه در اجرا و مقررات اجرائى كه شماها مسؤولش هستيد.

*كار كارشناسى را حقيقتاً جدى بگيريد
سفارش دوم مسأله‏ تقويت كارشناسى است. من حرفهايى را كه مخالفان شما و منتقدان باانصاف و بى‏انصاف شما در زمينه‏ كارشناسى نشده بودنِ كارهاى دولت ذكر مى‏كنند، هيچ جدى نمى‏گيرم و آنها ملاك قضاوت من نيست؛ چون مى‏بينم كه يك جاهائى كارهاى كارشناسى بسيار خوبى هم انجام مى‏گيرد؛ اما مى‏خواهم تأكيد كنم بر اين‏كه كار كارشناسى را حقيقتاً جدى بگيريد؛ بخصوص در كارهاى مبنايى و بنيانى، مثل مسأله‏ برنامه‏ريزى و بودجه‏نويسى، يا مسأله‏ شوراها و امثال اينها؛ اينها كارهاى بنيانى و ماندگار است؛ يعنى بايد بماند.

* از نخبگان استفاده كنيد؛ نخبگان كشور زيادند
البته در اين كار كارشناسى، مسئله‏ تعامل با نخبگان هم - كه من مكرراً هم به شماها گفته‏ام و هم با آقاى رئيس‏جمهور مكرر صحبت شده - مطرح مى‏شود؛ يعنى از نخبگان استفاده كنيد. نخبگان كشور زيادند و در اين جمع و جمعهاى مرتبط با اين جمع هم منحصر نمى‏شوند.ما انصافاً آدمهاى نخبه در كشور كم نداريم؛ در دانشگاهها هستند، در محيطهاى كارى و تحقيقاتى هستند. گاهى كه انسان با افراد نخبه برخورد مى‏كند، مى‏فهمد كه همه هم آماده و مشتاقند و دلشان مى‏خواهد كمك كنند.

*تعامل با ساير قوا
سفارش ديگر من مسأله‏ تعامل با ديگر قواست. خوشبختانه امروز روابط قوه‏ مجريه با قوه مقننه و قوه‏ قضائيه روابط خوبى است؛ لكن در بدنه بايد اين تعامل تقويت بشود؛ يعنى كوشش بشود كه تعامل منطقى و صحيح برقرار شود.

*اطلاع‏رسانى را قوى كنيد؛ رسانه‏هاى مناسب را تغذيه كنيد
نكته‏ ديگرى كه مى‏خواهم سفارش بكنم، مسأله‏ى اطلاع‏رسانى است كه آن روز هم در اجتماع كارگزاران دولتى(1) گفتم؛ واقعاً اطلاع‏رسانى را قوى كنيد؛ رسانه‏هاى مناسب را تغذيه كنيد؛ رسانه‏ ملى هم بايد در مورد دولت كار فعالانه بكند. البته كار اطلاع‏رسانى، كارِ ظريفى است؛ اين‏طور نيست كه يك نفر مقابل دوربين بنشيند و خطاب به مردم بگويد كه ما اين كار را كرديم، آن كار را كرديم؛ مردم هم وقتى شنيدند، كاملاً همه قبول كنند و باور كنند كه بله، اين كارها شده! اصلاً اطلاع‏رسانى اين‏گونه نيست. اطلاع‏رسانى يك كار هنرمندانه است.

*از انتقاد اصلاً عصبانى نشويد
از انتقاد هم اصلاً عصبانى نشويد. بعضى از انتقادكن‏هاى از دولت، هدفشان اين است كه شما را عصبانى كنند، خسته كنند و از جا در ببرند. اصلاً انتقاد با اين هدف انجام مى‏گيرد. يا عيبجويى‏هاى بيخود؛ ديده‏ايد گاهى يك خبرى را تيتر مى‏كنند، بزرگ مى‏كنند؛ فردا، پس‏فردايش معلوم مى‏شود اصلاً دروغ است و اصل ندارد!

* از بخش فرهنگ رفع مظلوميت كنيد
نكته‏ بعدى كه مى‏خواهم سفارش كنم، اين است كه از بخش فرهنگ رفع مظلوميت كنيد. بخش فرهنگ انصافاً بخش مظلومى است. الان در گزارش آقاى رئيس‏جمهور، اصلاً اسمى از فرهنگ نيامد؛ يا در اولويت‏بنديها اين اولويت فداى اولويتهاى ديگر شد و آنها تقدم پيدا كرد كه در كوتاهى وقت، بيان بشود! اين مظلوميت است ديگر. واقعاً مسأله‏ى فرهنگ را دست كم نگيريد. خيلى از مشكلات جامعه‏ ما با فرهنگ‏سازى حل مى‏شود. توجه بكنيد كه امروز، عمده‏قواى دشمنان ما در جبهه‏ فرهنگى دارد كار مى‏كند.

*سياستهاى اصل 44 خيلى مهم است
يك مسئله هم مسئله‏ سياستهاى اصل 44 است كه حالا بطور موردى من اين را عرض مى‏كنم؛ سياستهاى اصل 44 خيلى مهم است. لايحه‏اى كه به مجلس داده شد، نواقصى داشت؛ در مجلس هم بعضى از نواقص آن را برطرف كردند؛ من مى‏خواهم توصيه كنم به گونه‏اى رفتار شود كه اين لايحه با اهداف ذكر شده‏ در اين سياستها تطبيق كند؛ يعنى حقيقتاً اين خط غلطى كه در سالهايى از اوائل انقلاب به ناحق در امر اقتصاد كشيده شده و همينطور هم ادامه پيدا كرده، اين خط را كور كنيد و به خط درست برويد!

*رابطه‏تان را روز به روز با معنويت و خداى متعال تقويت كنيد
به خدا توكل كنيد. از خداى متعال توفيق بخواهيد. رابطه‏تان را روز به روز با معنويت و خداى متعال تقويت كنيد. مبادا اشتغالات كارى، شما را از ذكر و توجه و پرداختن به معنويات باز بدارد! يعنى يكى از خطرها اين است كه در عمل‏زدگى غرق بشويم و از آن ارتباط قلبى خودمان غافل بمانيم.

شهريورماه 1385:
*عدالتخواهى و عدالت‏گسترى از شاخصه‌هاي اصولگرايي است
شاخصه‏ اول «عدالتخواهى و عدالت‏گسترى» است. به زبان آسان است؛ اما در عمل بسيار كار دشوارى است.
نكته‏ بعدى اين است كه اين دولت به عنوان يك دولت «اصولگرا» شناخته شده و رفتار و تلاشى هم كه تا امروز نشان داده و آنچه در عمل و قولش منعكس شده، همين اصولگرايى را نشان ميدهد كه ان‏شاءاللَّه خودِ همين براى كشور و شما بركاتى خواهد داشت. شاخصه‏هاى اصولگرايى، شاخصه‏هاى مهمى است؛ اين شاخصه‏ها بايد مورد توجه قرار بگيرد.

*فسادستيزى، اعتزاز به اسلام، ساده‏زيستى و مردم‏گرايى، اجتناب از اسراف و ريخت‏وپاش
«فسادستيزى» شاخصه‏ى ديگرى است. «سلامت اعتقادى و اخلاقىِ مسئولان كشور» - بخصوص مسئولان عالى‏رتبه، در سطوح دولت و معاونين و از اين قبيل - بسيار مهم است و شاخصه‏ ديگرى است كه از لحاظ اعتقادى و اخلاقى اشخاص سالمى باشند.

*تواضع و نغلتيدن در گرداب غرور لازمه‏ اصولگرايى است
«تواضع و نغلتيدن در گرداب غرور» هم يكى از شاخصه‏هايى است كه لازمه‏ اصولگرايى است؛ ما در معرض اين هستيم. ببينيد عزيزان! شماها در موضع بالايى قرار داريد و مورد احتراميد؛ افراد پيش شماها ميآيند و تعريف و تمجيد ميكنند - بعضى از روى اعتقاد، بعضى بدون اعتقاد - براى اينكه شما خوشتان بيايد. ما خودمان بايد مواظب باشيم حرفهايى كه در تمجيد و ستايش ما ميزنند، اينها را باور نكنيم.

*دولت بايستى از عملكردش دفاع كند
سعه‏ صدر و تحمل مخالف كه از جمله‏ شاخصه‏هايى است كه جزوِ پايه‏هاى اصولگرايى است. گاهى انسان از حرفى كه ميزنند، ناراحت هم ميشود؛ حرص هم ميخورد، گاهى به خدا هم شكايت ميكند كه خدايا! تو كه مى‏بينى واقع قضيه چيست و چقدر با چيزى كه اينها ميگويند، فاصله دارد اما در عين حال، انسان بايستى حلم به خرج دهد. حلم يعنى ظرفيت و تحمل صداى مخالف را داشتن. البته اين - شايد بعداً هم عرض بكنم - به معناى آن نيست كه دولت از عملكرد خودش دفاع نكند؛ نه، حتماً بايستى دفاع كند.

مهرماه 1384:
*گمان مصونيت از انحراف را مطلقاً نبايد در خودمان راه دهيم
نكته‏ اول اينكه گمان مصونيت از انحراف را مطلقاً در خودمان نبايد راه بدهيم؛ يعنى هيچ‏كس نبايد بگويد وضع ما كه روشن است و مثلاً در خط صحيح و در خط دين و خدا داريم حركت مى‏كنيم و منحرف نمى‏شويم؛ نه، چنين چيزى نيست. امكان لغزش و انحراف از خط مستقيم براى همه هست و همه هم وسيله‏ اجتناب از اين انحراف را دارند.

*نبايد از سخن درشت خيرخواهان برنجيم
بايد از سخن درشت خيرخواهان نرنجيم؛ يكى از راههاى سلامت اين است. البته بدخواهانى هم هستند كه سخن درشت و نرم و همه نوع سخنى دارند و از شايعه‏پراكنى و جنگ روانى و دروغ بستن به اين و آن واهمه‏يى ندارند و انسان ممكن است در دلش از آنها برنجد؛ اما كسى كه مى‏دانيد قصد عناد و دشمنى ندارد، ولو با لحن درشتى هم حرف مى‏زند، از او نبايد واقعاً برنجيد. به سخن نرم و دلنشين چاپلوسان هم دل نسپريد. اگر ما اين را رعايت كنيم، به نظر من خيلى به سود ماستلينك ثابت نوشته شده در ساعت 12:15 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:33 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
چهارمين دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي
باستاني: دستمزد ما در سايت جمهوريت از طريق دانشگاه آزاد پرداخت مي‌شد

خبرگزاري فارس: يكي از متهمان پرونده حوادث اخير تهران با اشاره به گردانندگي سايت جمهوريت توسط مهدي هاشمي رفسنجاني و نيز استقرار اين سايت در محل دانشگاه آزاد گفت: دفتر اين سايت در يكي از دفاتر دانشگاه آزاد مستقر بود و مبالغي كه به ما ارائه مي‌شد از طريق چكي از سوي دانشگاه آزاد بود.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در ادامه رسيدگي به پرونده متهمان كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران كه از صبح امروز در شعبه 15 دادگاه عمومي و انقلاب تهران به رياست قاضي صلواتي در حال برگزاري است متن كيفرخواست مسعود باستاني فرزند محمدرضا متولد 1357 صادره از اراك از متهمان طراحي كودتاي مخملي از سوي معاون دادستان عمومي و انقلاب تهران قرائت شد.
متن كيفرخواست ارائه شده براي مسعود باستاني به شرح زير است:
" رب بما انعمت عليّ فلن اكون ظهيراً للمجرمين "
رياست محترم دادگاه هاي انقلاب اسلامي تهران
مقدمه:
همانگونه كه استحضار داريد پس از حضور حداكثري مردم خدا دوست و پرافتخار ايران اسلامي در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و لبيك به دعوت مقام معظم رهبري "مدظله العالي " و ساير مسئولين نظام در تجديد ميثاق مجدد با آرمانهاي امام راحل "رحمه اله عليه " در سي امين سال پيروزي انقلاب اسلامي كه برگ زريني در مردم سالاري ديني و ركوردي
بي¬سابقه از حضور مردم در جهان به ثبت رسانيد جرياني معاند با افتخارات نظام اسلامي در داخل و خارج از كشور درصدد ايجاد فتنه و سياه نمايي اين افتخار عظيم و اخلال در نظم و امنيت جامعه و تشويش اذهان عمومي برآمد و با بهره گيري از رسانه هاي معاند و افراد فرصت طلب و ارتباط با بيگانگان و استفاده از همه ظرفيت گروههاي ضد انقلاب كه از سالها قبل درصدد فرصتي براي ضربه زدن به امنيت ميهن اسلامي ما بودند با طراحي توطئه و سناريوي فريب كارانه ادعاي تقلب و جعل در انتخابات سعي در تبديل نمودن يكي از بزرگترين افتخارات سياسي نظام جمهوري اسلامي ايران به چالش امنيتي و حربه تبليغاتي براندازانه عليه نظام داشتند. در همين راستا متهم پرونده عليرغم علم و اطلاع از غيرقانوني بودن تجمعات و اغتشاشات وحساسيت زماني پس از انتخابات و ضد مصالح امنيتي- اقتصادي و سياسي و اجتماعي بودن اين حركات به لحاظ
اطلاع¬رساني¬ها و روشنگريهاي مكرر و متعدد رسانه هاي ديداري و شنيداري و مكتوب داخلي و توصيه مسئولين و دلسوزان نظام از جمله مقام معظم رهبري "دام ظله " بر لزوم پيگيري قانوني اعتراضات از طريق مبادي و مراجع قانوني اقدام به حضور در تجمعات غيرقانوني و مشاركت درايجاد اغتشاش و بلوا و آشوب پس از انتخابات نموده است. اقدامي كه با فراخوان رسانه هاي معاند و ضد انقلاب و افراد آشوب طلب داخلي صورت گرفته و علاوه بر سلب آسايش عمومي موجب ايجاد فضاي التهاب آلود سياسي و اجتماعي- ناامني رواني، اقتصادي و اجتماعي- ايجاد هزينه هاي امنيتي در مقابل حاكميت - اختلال در نظم عبور و مرور روزانه شهروندان - تخريب و احراق گسترده اموال عمومي، دولتي و خصوصي- ايجاد رعب و ترس و
اخافه¬الناس و ايراد خسارت جاني و مالي به مردم- ايجاد فضاي تبليغاتي منفي بر عليه نظام جمهوري اسلامي ايران و به نفع گروههاي معاند و مخالف نظام و اخلال در امنيت كشور گرديد. لهذا با توجه به دستگيري متهم در صحنه ارتكاب جرم توسط مأموران امنيتي و انتظامي حين اقدام عليه امنيت و ايجاد اغتشاش و بلوا و آشوب به شرح محتويات پرونده و گزارش اعلامي اتهام وي ثابت و محرز مي¬باشد. بنا به مراتب آتي به استناد ماده 3 قانون اصلاح قانون تشكيل دادگاههاي عمومي و انقلاب مصوب سال 1381 مبادرت به صدور كيفرخواست مي نمايد:
الف: هويت متهم : آقاي مسعود مرادي باستاني فرزند: محمدرضا اهل: تهران ساكن:تهران متولد:1357
بازداشت با قرار : بازداشت موقت - داراي پيشينه سابقه محكوميت كيفري - شغل: كارمند روزنامه فرهيختگان دانشگاه آزاد
ب : اتهام متهم : 1- فعاليت تبليغي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي از طريق ارسال اخبار و مطالب جهت دار براي سايتهاي ضد انقلاب در خارج از كشور و اخذ وجه از سايت هاي ضدانقلاب بطور متوالي طي چهارسال 2- اقدام عليه امنيت كشور ازطريق فعاليت به گروهكهاي معاند و ضدانقلاب در جهت براندازي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران 3- جاسوسي و ارسال اخبار و اطلاعات خلاف واقع عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و به نفع گروهكهاي معاند و ضدانقلاب 4- نشر اكاذيب بقصد تشويش اذهان عمومي و توهين و افتراء به مسئولان عاليرتبه نظام ازطريق سايت جمهوريت 5- فعاليت تبليغي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از طريق شركت در تجمعات غيرقانوني و ايجاد شبهه جعل و تقلب در نتيجه انتخابات و سلب اعتماد عمومي نسبت به حاكميت و مراجع رسمي كشور 6- اخلال در نظم عمومي از طريق بلوا و آشوب و حركات غيرمتعارف و ايجاد ترس و وحشت در جامعه
ج: مكان دستگيري متهم :تهران
د: دلايل و مستندات اتهام:
1- گزارش و تحقيقات وسيع مرجع امنيتي (وزارت اطلاعات) درخصوص متهم
2- اقارير صريح متهم به بزه هاي انتسابي فوق الذكر در پرونده
3- گردشكار نهايي وزارت اطلاعات درخصوص متهم كه در راستاي فعاليتهاي تبليغي عليه نظام وجوهي از اشخاص ضدانقلاب خارج از كشور طي ساليان متمادي دريافت كرده و حتي مردم را در راستاي ايجاد كودتاي مخملي (براندازي نرم) تحريك و تشويق نموده و بر اين اساس نيز اقدام به تهيه و توزيع شب نامه معروف به موج كه حاوي مطالب خلاف واقع و توهين و هتك حرمت نسبت به مسئولين نظام مي باشد نموده است و با ارسال اخبار كذب، با عناصر ضدانقلاب خارج از كشور جهت براندازي نرم همكاري مستمر داشته است قابل ذكر است نامبرده داراي سابقه هواداري در جريانات چپ ماركسيستي نيز مي باشد.
4- ساير قراين و امارات موجود در پرونده
ح: دلايل قانوني درخواست مجازات:
اتهامات نامبرده با توجه به مجموع محتويات پرونده و دلايل و مستندات موجود منطبق است با مواد 500 ، 610، 611، 609، 502، 499، 618 ، 697 و 698 قانون مجازات اسلامي با رعايت مواد 42، 46 و 47 قانون مرقوم.
بناء عليهذا با توجه به مطالب صدرالذكر و مجموع محتويات پرونده به لحاظ اهميت موضوع و ميزان خسارت وارده به كشور و اعتماد عمومي جامعه و همسويي با رسانه هاي معاند و گروههاي مخالف نظام و اخلال شديد در نظم و امنيت جامعه درخواست محاكمه و اشد مجازات براي متهم مذكور را دارم.
در ادامه پس از قرائت كيفرخواست، و دلايل اتهامي مسعود باستاني وي با حضور در جايگاه متهمين به دفاع از موارد اتهامي خود پرداخت.
باستاني با كسب اجازه از رياست دادگاه دفاعيات خود را بيان داشت.
اين متهم به كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران در بخشي از اظهارات خود گفت: بنده به مدت 10 سال در كار حرفه‌اي خبرنگاري در داخل كشور مشغول بودم و در دوران گذشته از نظر فكري گرايشات چپ ماركسيستي داشتم.
باستاني با اشاره به همكاري خود با رسانه‌ها و روزنامه‌هاي اصلا‌ح‌طلب اين همكاري را موجب استحاله فكري خود و نيز شكسته شدن قبح همكاري با رسانه‌هاي بيگانه برشمرد.
وي در ادامه به همكاري و ارتباط خود با سايت‌ها و شبكه‌هاي ضد انقلاب اشاره كرد و گفت كه با راديو فردا، سايت ضد انقلابي روز آنلاين، هفته نامه شهرگان و نيز راديو چكاوك ارتباط داشته‌ام كه در خصوص وضعيت كشور سياه‌نمائي عليه نظام و نيز اخباري از وضعيت زندان‌ها و برجسته‌سازي مسائل سياسي گزارشاتي به اين رسانه‌ها ارائه كردم.
وي به اخذ وجه نقدي از سوي رسانه‌هاي بيگانه توسط يك صرافي در تهران كه ماهيانه به وي ارائه مي‌كردند اعتراف كرد و گفت: چندي پيش فردي به نام شميراني گرداننده يكي از رسانه‌هاي ضد انقلاب در كانادا از من خواست تا از وضعيت سنديكاهاي كارگري ايران گزارشي تهيه كنم و در ازاي مبلغ 400 دلار كانادا آنرا به اين رسانه‌ها ارائه دهم كه من با ارسال اين گزارشات به خارج موجب تبليغ عليه نظام شدم.
باستاني با اشاره به سابقه فعاليت خود با سايت جمهوريت كه مكررا وي گرداننده اصلي اين سايت را مهدي هاشمي رفسنجاني اعلام مي‌كرد گفت: سايت جمهوريت زير نظر مهدي هاشمي رفسنجاني اداره مي‌شد و من به عنوان عضو شوراي سردبيري شيفت بعدازظهر زير نظر افرادي چون كرمي و نوربخش كار مي‌كردم.
اين متهم به كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران با اشاره به محورهايي كه از سوي مهدي هاشمي رفسنجاني مديريت كلان سايت جمهوريت به آنها ارائه مي‌شد گفت: حمله به عملكرد 4 ساله دولت و تضعيف نهادهاي قانوني كشور همچون شوراي نگهبان، سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، نيروي مقاومت بسيج و نيز نيروي انتظامي، تضعيف شخص احمدي‌نژاد، ايجاد شبهه در انتخابات، ارائه اخبار ضد و نقيض مبني بر سوء استفاده از اموال دولتي، القاء تقلب در انتخابات جزو محورهايي بود كه در راستاي وحدت شكني و ايجاد التهاب در جامعه ما آن را در دستور كار داشتيم.
وي با اشاره به گردانندگي سايت جمهوريت توسط مهدي هاشمي رفسنجاني و نيز استقرار اين سايت در محل دانشگاه آزاد گفت: دفتر اين سايت در يكي از دفاتر دانشگاه آزاد مستقر بود و مبالغي كه به ما ارائه مي‌شد از طريق چكي از سوي دانشگاه آزاد بود.
باستاني با اشاره به سندسازي‌ها و استفاده از امكانات دولتي در سايت جمهوريت افزود: سندسازي‌ها و استفاده از امكانات اين سايت مانند رياست مهدي هاشمي رفسنجاني در سازمان بهينه‌سازي بود.
وي سايت جمهوريت را اطاق جنگ رواني عليه مسئولين نظام دانست و گفت كه در اين سايت با درج اخباري نادرست و نمايش ناكارآمدي دولت نهم اقدام مي‌كرديم.
اين متهم اغتشاشات اخير تاكيد كرد: سوژه ده برابر شدن صندوق‌هاي سيار از طريق مهدي هاشمي رفسنجاني به سايت جمهوريت داده شد.
همچنين اخبار ستادهاي موسوي نيز در دستور كار اين سايت بود.
وي با اشاره به انتشار شب‌نامه‌اي توسط وي و گردانندگان سايت جمهوريت عليه رئيس جمهور اين شب‌نامه را مصداق توهين و افترا عنوان كرد و گفت: مقرر شد تا هزينه مالي اين ويژه‌‌نامه از سوي كرمي و هاشمي رفسنجاني تامين شود و سپس پس از تهيه به اعضاي ستاد 88 تحويل داده شد تا آنان اين شب‌نامه را توزيع كنند.
باستاني با تاكيد بر اينكه در سايت جمهوريت اخبار مربوط به مواضع و بيانيه‌هاي موسوي در اعتراض به نتيجه انتخابات دائما از سوي سايت جمهوريت براي التهاب‌آفريني منتشر مي‌شد گفت: من تحت تاثير القائات برخي از آقايان دچار توهم شدم و در سايت جمهوريت مطالبي را همسو با روزنامه‌هاي بيگانه منتشر كردم از اين رو از عملكرد خود پشيمانم و از آنجا كه خود را متعلق به نظام مي‌دانم از محضر خداوند متعال، رهبر معظم انقلاب و دادگاه درخواست عفو مي‌كنم.
وي تاكيد كرد: با توجه به اميال سياسي نادرستي كه داشتم وسيله‌اي براي پيشبرد اغراض سياسي برخي افراد قرار گرفتم.
وي در پايان گفت كه از سوي راديو ضد انقلابي چكاوك به صورت ماهانه بين 300 الي 350 دلار طي 2 الي 3 سال دستمزد دريافت مي‌كردم.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:29 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
چهارمين دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي
كرمي: پرسنل سايت مهدي هاشمي اقدام به انتشار شبنامه عليه نظام مي‌كردند

خبرگزاري فارس: حمزه كرمي عضو حزب كارگزاران و مدير سايت جمهوريت، گرداننده واقعي اين سايت را مهدي هاشمي رفسنجاني اعلام كرد و گفت: پرسنل سايت با چاپ شبنامه در ستادهاي ميرحسين موسوي و توزيع آنها، به تضعيف دولت و نظام مي‌پرداختند.جاسبي به بنده گفت كه بايد هر كاري انجام دهيم تا هر كسي به غير از احمدي نژاد رئيس جمهور شود.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس معاون دادستان تهران در ادامه برگزاري چهارمين دادگاه علني رسيدگي به اتهامات متهمان كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران، كيفرخواست حمزه كرمي را قرائت كرد كه بدين شرح است:
"رب بما انعمت عليّ فلن اكون ظهيراً للمجرمين "
رياست محترم دادگاه هاي انقلاب اسلامي تهران
مقدمه :
همانگونه كه استحضار داريد پس از حضور حداكثري مردم خدا دوست و پرافتخار ايران اسلامي در انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و لبيك به دعوت مقام معظم رهبري "مدظله العالي " و ساير مسئولين نظام در تجديد ميثاق مجدد با آرمانهاي امام راحل "رحمه اله عليه " در سي امين سال پيروزي انقلاب اسلامي كه برگ زريني در مردم سالاري ديني و ركوردي
بي¬سابقه از حضور مردم در جهان به ثبت رسانيد جرياني معاند با افتخارات نظام اسلامي در داخل و خارج از كشور درصدد ايجاد فتنه و سياه نمايي اين افتخار عظيم و اخلال در نظم و امنيت جامعه و تشويش اذهان عمومي برآمد و با بهره گيري از رسانه هاي معاند و افراد فرصت طلب و ارتباط با بيگانگان و استفاده از همه ظرفيت گروههاي ضد انقلاب كه از سالها قبل درصدد فرصتي براي ضربه زدن به امنيت ميهن اسلامي ما بودند با طراحي توطئه و سناريوي فريب كارانه ادعاي تقلب و جعل در انتخابات سعي در تبديل نمودن يكي از بزرگترين افتخارات سياسي نظام جمهوري اسلامي ايران به چالش امنيتي و حربه تبليغاتي براندازانه عليه نظام داشتند. در همين راستا متهم پرونده عليرغم علم و اطلاع از غيرقانوني بودن تجمعات و اغتشاشات وحساسيت زماني پس از انتخابات و ضد مصالح امنيتي- اقتصادي و سياسي و اجتماعي بودن اين حركات به لحاظ
اطلاع‌رساني‌ها و روشنگريهاي مكرر و متعدد رسانه هاي ديداري و شنيداري و مكتوب داخلي و توصيه مسئولين و دلسوزان نظام از جمله مقام معظم رهبري "دام ظله " بر لزوم پيگيري قانوني اعتراضات از طريق مبادي و مراجع قانوني اقدام به حضور در تجمعات غيرقانوني و مشاركت درايجاد اغتشاش و بلوا و آشوب پس از انتخابات نموده است. اقدامي كه با فراخوان رسانه هاي معاند و ضد انقلاب و افراد آشوب طلب داخلي صورت گرفته و علاوه بر سلب آسايش عمومي موجب ايجاد فضاي التهاب آلود سياسي و اجتماعي- ناامني رواني، اقتصادي و اجتماعي- ايجاد هزينه هاي امنيتي در مقابل حاكميت - اختلال در نظم عبور و مرور روزانه شهروندان - تخريب و احراق گسترده اموال عمومي، دولتي و خصوصي- ايجاد رعب و ترس و
اخافه الناس و ايراد خسارت جاني و مالي به مردم- ايجاد فضاي تبليغاتي منفي بر عليه نظام جمهوري اسلامي ايران و به نفع گروههاي معاند و مخالف نظام و اخلال در امنيت كشور گرديد. لهذا با توجه به دستگيري متهم در صحنه ارتكاب جرم توسط مأموران امنيتي و انتظامي حين اقدام عليه امنيت و ايجاد اغتشاش و بلوا و آشوب به شرح محتويات پرونده و گزارش اعلامي اتهام وي ثابت و محرز مي¬باشد. بنا به مراتب آتي به استناد ماده 3 قانون اصلاح قانون تشكيل دادگاههاي عمومي و انقلاب مصوب سال 1381 مبادرت به صدور كيفرخواست مي نمايد:
الف: هويت متهم : آقاي حمزه كرمي فرزند: بخشعلي اهل: كرمانشاه ساكن: تهران متولد:1341
بازداشت با قرار : بازداشت موقت- فاقد پيشينه محكوميت كيفري - شغل: كارمند دانشگاه آزاد اسلامي
ب : اتهام متهم : 1- اقدام عليه امنيت كشور از طريق اجتماع و تباني به قصد برهم زدن امنيت عمومي 2- فعاليت تبليغي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و تقلب در نتيجه انتخابات و سلب اعتماد عمومي نسبت به حاكميت و مراجع رسمي كشور 3- اخلال در نظم عمومي از طريق بلوا و آشوب و حركات غيرمتعارف و ايجاد ترس و وحشت در جامعه 4- نشر اكاذيب بقصد تشويش اذهان عمومي و توهين و افتراء به مسئولان عالي رتبه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ازطريق سايت جمهوريت 5- تهيه و توزيع و پخش شب نامه موج در راستاي تشويش اذهان عمومي توسط نامبرده 6- اختلاس از سازمان بهينه سازي با سندسازي (جعل سند) بالغ بر سه 3 ميليارد ريال كه در راستاي انتخابات مصرف گرديده است.
ج: مكان دستگيري متهم : تهران

د: دلايل و مستندات اتهام :
1- گزارش و تحقيقات گسترده مرجع امنيتي (وزارت اطلاعات) درخصوص متهم
2- اقارير صريح متهم موصوف به ارتكاب اتهامات مطروحه در پرونده
3- گردشكار نهايي كميته تحقيق وزارت اطلاعات مبني بر انجام تخلفات متعدد متهم فوق الذكر در جهت تحريك و القاي شبه تقلب در انتخابات و ايجاد التهاب در سطح جامعه ، تضعيف و تخريب نهادهاي رسمي و قانوني، همسو بودن با تبليغات و اقدامات ضدانقلاب در راستاي كودتاي مخملي (براندازي نرم) عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و سوء استفاده و سند سازيهاي متعدد صوري و جعل فاكتور شركتهاي مختلف انتشاراتي در راستاي دريافت صدها ميليون تومان از وجوه بيت المال جهت مصارف شخصي و انتخاباتي
4- ساير قراين و امارات ذكر شده در پرونده

ح: دلايل قانوني درخواست مجازات:
اتهامات نامبرده با توجه به مجموع محتويات پرونده و دلايل و مستندات موجود منطبق است با مواد 500 ،609، 610، 618 ، 697، 698 و 535 قانون مجازات اسلامي و ماده 3 قانون تشديد مجازات مرتكبين ارتشاء ، اختلاس و كلاهبرداري با رعايت مواد 42، 46 و 47 قانون مرقوم.
بناء عليهذا با توجه به مطالب صدرالذكر و مجموع محتويات پرونده به لحاظ اهميت موضوع و ميزان خسارت وارده به كشور و اعتماد عمومي جامعه و همسويي با رسانه هاي معاند و گروههاي مخالف نظام و اخلال شديد در نظم و امنيت جامعه درخواست محاكمه و اشد مجازات براي متهم مذكور را دارم.

در ادامه قاضي صلواتي رئيس دادگاه خطاب به كرمي گفت: شما وكيل انتخاب نكرده‌ايد، آيا اختياري بوده است ؟
كرمي در پاسخ گفت: بله بنده خودم درخواست وكيل ندادم از اين رو خود نيز دفاعياتم را بيان خواهم كرد.
كرمي در ادامه در بيان دفاعيات خود اظهار داشت: با توجه به اينكه اين جانب مدير اسمي سايت جمهوريت بودم و در واقع مدير رسمي اين سايت مهدي هاشمي بود، از دادگاه اجازه مي‌خواهم كه ابتدا مسائل مربوط به انتخابات نهم رياست جمهوري را توضيح بدهم.
وي افزود: اظهارات بنده نه به دليل فشار و نه به دليل اعمال نظر كسي است، چنانچه همين شبهه را در خصوص اظهارات جلسات اخير برخي متهمان نيز وارد كردند.
اين متهم بازداشت شده در جريان حوادث اخير تصريح كرد: از سال 82 به توصيه محمد هاشمي رفسنجاني به سازمان بهينه سازي مصرف سوخت رفتم. وقتي وارد آن سازمان شده و شروع به كار كردم در خلال كار متوجه قصد حضور آيت الله هاشمي رفسنجاني در انتخابات دور نهم شدم.
كرمي ادامه داد: بايد بگويم كه در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت نيز مهدي هاشمي نقش موثري داشت. وي معتقد بود كه انتخابات در ايران با پول بيت المال برگزار مي‌شود و اعتقادي به هزينه شخصي براي انتخابات نداشت. لذا بنده با وي صحبت كردم و البته گوشزد هم كردم كه استفاده از پول بيت المال در انتخابات جرم است ولي مهدي هاشمي نمي‌پذيرفت.

* 2 ميليارد تومان از بيت‌المال صرف هزينه هاي انتخاباتي سال 84 شد

وي خاطر نشان كرد: سازمان بهينه سازي مصرف سوخت بايد در جهت كاهش و بهينه سازي مصرف سوخت كار مي‌كرد. البته شركت‌هاي مختلفي هم با اين سازمان قرارداد داشتند كه از جمله اين شركت‌ها شركتي با مديريت امير علي آقاياري بود كه كار اين شركت نيز ساخت تيزر‌هاي تبليغاتي و در كل تبليغ بود. همه روساي اين شركت‌هايي كه با سازمان بهينه سازي قرارداد داشتند از دوستان مهدي هاشمي بودند و آمادگي گرفتن پول تحت عنوان بهينه سازي و تبليغات انتخاباتي براي كانديداي مد نظر مهدي هاشمي را داشتند و اين شركت‌ها با سند سازي‌هاي صورت گرفته، موظف شدند كه كار تبليغاتي براي مهدي هاشمي انجام بدهند.
اين متهم بازداشت شده در جريان حوادث اخير ادامه داد: يك شركت 500 ميليون تومان براي چاپ يك ميليون جلد كتاب پول دريافت كرده بود در حالي كه تنها 25 هزار جلد كتاب شد و مابقي پول صرف تبليغات مورد نظر مهدي هاشمي شد.
كرمي افزود: مهدي هاشمي معتقد به پولشويي بود. وي پول‌هاي را از سازمان بهينه سازي دريافت مي‌كرد و آنها را مكررا به دلار و ريال تبديل مي‌كرد. وقتي كه دليل اين كار را از وي پرسيديم، وي گفت كه با اين كار كسي نمي‌تواند منشاء پول‌ها را كشف كند.
وي اضافه كرد: با فشار مهدي هاشمي از سازمان بهينه سازي مصرف سوخت به منظور تبليغات در دوره نهم انتخابات رياست جمهوري براي پدرش يعني آيت الله اكبر هاشمي رفسنجاني پول برداشت مي‌شد و مهدي هاشمي پس از شكست پدرش در انتخابات به اقدامات خود ادامه داد و مابقي پول‌هاي باقي مانده و بدهكار شده خود را نيز به شركت‌هايي كه براي پدرش تبليغ مي كردند، پرداخت كرد.
اين متهم دستگير شده در جريان حوادث اخير اظهار داشت: مهدي هاشمي به اين اقدامات خود در حالي دست مي‌زد كه كه اين پول‌ها بايد صرف تبليغات براي بهينه سازي مصرف سوخت صرف مي‌شد نه تبليغات براي پدر وي. پول‌هايي كه وي براي تبليغات در انتخابات دور نهم انتخابات رياست جمهوري براي پدرش هزينه كرد معادل 2 ميليارد تومان بود.

* پرسنل سايت مهدي هاشمي اقدام به انتشار شبنامه مي‌كردند

كرمي با بيان اينكه در بيان مسائل رخ داده در انتخابات دهم رياست جمهوري تاكيد كرد: مهدي هاشمي با بنده صحبت كرده و گفت كه ما بايد براي انتخابات كار رسانه‌اي قويي‌اي را آغاز كنيم. چند روز بعد هم در جلسه اي جاسبي به بنده گفت كه بايد هر كاري انجام دهيم تا هر كسي به غير از احمدي نژاد رئيس جمهور شود. از اين رو ما نيز سايت جمهوريت را با مديريت رسمي مهدي هاشمي راه اندازي كرديم، البته چند روز بعد جاسبي با تغيير نظر به ما اطلاع داد كه بنده مي‌خواهم در انتخابات بدون موضع باشم لذا دستور تعطيلي سايت جمهوريت را صادر كرد ولي با فشارهاي هاشمي اين سايت به كار خود همچنان ادامه داد.
وي افزود: سايت جمهوريت ابتدا قرار بود از كانديدايي در انتخابات حمايت و نسبت به دولت نهم نيز نقدهايي داشته باشد ولي با فشارهاي مهدي هاشمي، اين سايت تبديل به سايت تضعيف كننده سازمان هاي نظامي از جمله بسيج و سپاه و سازمان‌هاي دولتي شد و حتي اين سايت خدمات دولت را نيز پول پاشي معرفي مي‌كرد و كار به جايي كشيد كه اين سايت بر خلاف واقعيت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقين كرد.
اين متهم دستگير شده در جريان حوادث اخير خاطرنشان كرد: مهدي هاشمي حتي مطالب تندتري را براي انتشار به سايت جمهوريت ارائه مي‌داد كه از جمله مطالب مي توان به گزارشي كه 2 روز قبل از انتخابات توسط وي به ما داده شده، اشاره كنم كه در اين گزارش فرمانده بسيج متهم به تخريب و تضعيف مير حسين موسوي شده بود، البته ما اين گزارش را هرگز منتشر نكرديم.
كرمي در ادامه تاكيد كرد: در روزهاي آخر هم برخي پرسنل سايت با چاپ شبنامه در ستادهاي ميرحسين موسوي و توزيع آنها، به تضعيف دولت و نظام مي‌پرداختند و بنده متاسفم كه توسط افرادي مورد سوء استفاده قرار گرفته ام.
وي ادامه داد: سياسيون ما قاعده بازي را بلد نيستند، اطرافيان كانديداها با پول بيت المال قصد رئيس جمهور كردن كانديدايي را داشتند. حتي آنها اين اقدام خود را به قيمت بدبخت كردن زير مجموعه خود نيز انجام مي دهند؛ همان كاري كه با ما در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت شد. در حالي كه همه مي دانستند استفاده از بيت المال جرم است.
اين متهم دستگير شده در جريان حوادث اخير افزود: موسوي و ستاد وي پس از انتخابات و اعلام نتايج، اقدام به عدم پذيرش راي مردم كردند كه بايد بگويم اين اقدام موسوي هيچ تناسبي با شعارهاي وي نداشت. كشاندن مردم به خيابان‌ها امري خلاف قانون و مقررات كشور بود كه باعث مخدوش شدن چهره نظام نيز شد.
كرمي در دفاع از اتهامات مطرح شده در خصوص خود گفت: بنده خود را مصداق اتهامات وارده نمي دانم چرا كه سايت جمهوريت مدير مسئول داشته و طبق قانون هم بايد مدير مسئول اين سايت پاسخگوي تخلفات آن باشد و شبنامه را هم مجموعه سايت دنبال مي‌كرد و بنده در توزيع اين شبنامه ها نيز اقدامي انجام ندادم.
وي در پايان ضمن عذرخواهي، از دادگاه تقاضاي عفو كرد.
پس از پايان دفاعيات حمزه كرمي قاضي صلواتي خطاب به وي گفت: با توجه به پايان رسيدگي‌ها، آخرين دفاعيات خود را بيان كنيد.
كرمي هم در پايان اظهار داشت: بنده مصداق اين مسائل مطروحه در كيفرخواست نبودم چرا كه سايت مدير مسئول دارد، اگر چه سايت جمهوريت تندروي داشت ولي بنده با اين تندروي ها مخالفت داشتم منتهي كسي به حرف ما گوش نمي‌داد.
وي در پاسخ به سوال قاضي دادگاه در باره اينكه در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت چقدر وجه از مهدي هاشمي دريافت كرديد، گفت: فقط به خود من 320 ميليون تومان پول دادند كه البته حاضرم بخشي از آنها را كه در اختيارم هست بازگردانم ولي بخش ديگر را بين پرسنل توزيع كردم.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:29 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
چهارمين دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي 

حجاريان: بخاطر انحرافات و خسارت‌هايي كه به مردم زديم از حزب مشاركت استعفا مي كنم

خبرگزاري فارس: سعيد حجاريان از مراجع فكري و نظريه پردازان حزب مشاركت و تئوريسين برجسته اصلاح طلبان در دفاعيه خود ضمن ابراز برائت از آشوب ها و حوادث تلخ اخير بخاطر انحرافاتي كه موجب خسارت به مردم شده خواستار بخشش و حلاليت شد و همچنين استعفاي خود را از حزب مشاركت اعلام كرد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، پس از قرائت كيفرخواست، سعيد حجاريان از رييس دادگاه خواست متن دفاعيه خود را كه آماده كرده بود، سعيد شريعتي در محضر دادگاه قرائت كند.
متن كامل دفاعيه سعيد حجاريان به اين شرح است:

شعارهاي وهن آلود و قانون شكني هاي بي سابقه دشمن را به طمع انداخت
بسم الله الرحمن الرحيم
رياست محترم دادگاه
در جريان انتخابات دهمين دوره رياست جمهوري و وقايع پس از آن متاسفانه حوادثي رخ دادكه قلب همه دلسوزان سرنوشت كشور را بدرد آورد . از شعارهاي وهن آلود بگير تا قانون شكني هاي آشكار و صدمه به اموال شخصي وعمومي و حتي قتل و جرح تا كنون در هيچ انتخاباتي سابقه نداشته و سايه كدورت خود را بر زلال چهل ميليون راي مردم افكند و دشمنان اين مرز و بوم را به طمع خام انداخت كه شايد بتوانند از اين وضع گل آلود ماهي مراد را صيد كنند .

*ابراز برائت و تنفر از ناامني ها

من به شخصه خود را از اين همه جور و عدوان كه بر مردم و نظام اسلامي مان رفته بري مي دارم و انزجار و تنفر خود را از كليه تحركات كه امنيت كشور را به خطر انداخته ابراز مي كنم . كشور عزيزمان ايران در منطقه پر تلاطمي قرار دارد و لااقل دو جنگ خانمان سوز در شرق و غرب كشورمان در جريان است. از سويي ديگر بسياري از كشورها مدارج توسعه و پيشرفت را با شتاب طي مي كنند و دريغ است ايران كه از نعمت امنيت در اين منطقه آشوب زده برخوردار است ، هم پاي ديگران تعالي و ترقي نيابد .
دشمنان با تحريم ها و تحريك هاي متعدد تلاش دارند مانع اين روند شوند اما وظيفه ما حفظ وحدت وانسجام ملي است وبايد هوشيارانه مانع رخنه در صفوف ملت شويم .

*بايد انابه و طلب بخشش كنيم

هر يك از ما اگر پا را از يك انتخابات سالم فراتر گذاشته ونعمت امنيت را كه پشتوانه توسعه اقتصادي است متزلزل كنيم نزد وجدان خود و نسل هاي آينده واز همه بالاتر پروردگار عالميان بايد انابه كنيم و طلب بخشايش نماييم .

*مرتكب خطاهاي سهمگين شده ام .از خطاها اظهار تبرئه و ندامت مي كنم

من هم در اين انتخابات با ارائه تحليل هاي ناصواب مرتكب خطاهاي سهمگين شده ام كه از آنها تبري مي جويم چون قطعا مورد رضاي محبوب عالميان نيست و موجب ندامت است . من به خاطر اين تحليل هاي ناصواب كه مبناي بسياري از اعمال نادرست قرار گرفته از ملت عزيز ايران عذر خواهي مي كنم .
هرچه گفتيم غير از صحبت دوست در همه عمر از آن پشيمانيم
اميدوارم اين سخنان كه از دل بر آمده بر دل بنشيند اما اين كافي نيست و من در تعاملات تنهايي خود ريشه ها و علل موضع گيري هاي خود را واكاوي كرده ام كه به طور اختصار به عرض مي‌رسانم :
طي ده پانزده سال اخير مقالاتي از من به چاپ رسيده كه حاوي بعضي از نظريات نامربوط به شرايط كشورمان بوده كه قصد دارم بعضي از مهم ترين آنها را درين مجال بشكافم وعلت انحراف اين مواضع را تشريح كنم .

*علوم انحرافي غرب در دانشگاه هاي ايران

يكي از مهمترين اين نظرات انطباق شرايط كشورمان با تئوري ماكس‌وبر در باره ي سلطانيسم است كه معتقد است بر بسياري از امپراطوري هاي شرقي اين شيوه از حكومت جاري بوده ويك حاكم پاتريمونيال تيولدار وتعدادي حاميان وي كه هر كدام خيل عظيمي از تحت الحمايگان را يدك مي‌كشيده اند نظام سلطه را در سراسر قلمرو سرزمين مستقر كرده بودند.
قبل از اينكه به نقد اين نظريه در خصوص انطباق آن با شرايط ايران بپردازم لازم ميدانم نكاتي را متذكر شوم :
1- متاسفانه در ايران با ضعف علوم انساني بخصوص در رشته هاي جامعه شناسي وعلوم سياسي مواجه ايم و عليرغم گسترش مراكز آموزشي عالي و كثرت دانشجو در رشته هاي علوم انساني ، متون آن از عمق چنداني بر خوردار نيست ومطالب با ترجمه هاي اغلب ناقص و بدون نقد در اختيار دانشجويان گذاشته مي شود.
2- حجم وسيعي كتاب بعد از انقلاب ترجمه شده كه بسياري از آنها جنبه ايدئولوژيك دارند ودر كنه آنها مي توان ردپاي مكاتب مختلف از ماركسيسم ارتدوكس تا نئوليبراليسم را مشاهده كرد واين كتب (وبايد اضافه كرد مجلات را) به وفور دردسترس مشتاقان است .
3- علاوه بر اين فارغ التحصيلان علوم انساني (بخصوص در دانشگاههاي خارج )كه بعنوان اعضاء هيئت علمي استخدام مي شوند ناخود آگاه حامل آخرين دستاورد هاي اين علوم به ايران هستند وهم اكنون ميتوان مشاهده كرد كه ديدگاه هاي پست استوراكتوراليسم ، پست ماركسيسم ، فمينيسم و انواع مكاتب غربي تحت عنوان علم ترويج مي شوند .

*تئوري هاي ماكس وبر منشاء انحراف و ناسازگار با شرايط ايران

عوامل مذكور بعلاوه شرايط خاص من وضعي را پديد آورد كه من هم بدون ديدگاه انتقادي بدام چاله اين علوم انحرافي در غلطيدم .اما شرايط ويژه اي كه من را به اين سمت سوق داد عبارت اند از :
1- من بعد از ارتحال حضرت امام (ره) و آغاز دولت سازندگي به معاونت سياسي مركز تحقيقات استراتژيك برگزيده شدم در آنجا بود كه فهميدم براي هدايت پروژه ها تجربه علمي سياسي كار ساز نيست و لاجرم بايد آموزش دانشگاهي هم داشته باشم لذا فوق ليسانس ودكتراي خود را در علوم سياسي اخذ كردم وانبوه نظريات وايدئولوژي هاي سياسي نادرست در ذهنم تلمبار شد بدون آنكه بازنگري و نقد آنها را داشته باشم.
2- با شروع موج اصلاحات و به خصوص تشكيل جبهه مشاركت كه به تئوري راهنماي عمل نياز داشت طبعا از من توقع مي رفت كه بعنوان نظريه پردار دست بكار شوم وتحليلي علمي از شرايط جامعه ، دولت و نيروهاي سياسي عرضه كنم تا راهنماي عمل حزبي قرار گيرد با مقدمات فوق اكنون مي توانم توضيح دهم كه چرا نظريه ماكس‌وبر نظريه پرداز آلماني قرن گذشته كه مبناي تحليل هاي ما قرار گرفت هيچ ربطي به شرايط ايران ندارد.
4- ماكس‌وبر تجربيات خود را عمدتا از امپراطوري عثماني ، امپراطوري چين وامپرا طوري مغولهاي هند گرفته بود ويك نظريه عمومي بنام پاتريمونياليزم يا سلطانيزم وضع كرده بود وجه مشترك اين كشورهاي منطبق بر اين نظريه به شرح زير بود.
اولا) اين كشورها بصورت امپراطوري و سلسله هاي خانداني بودند.
ثانيا) اين امپراطوري ها ماقبل مدرن بوده و هيچ قانوني حاكم بر آنها نبود ودر راس آنها حكام خود كامه جلوس كرده بودند.
ثالثا) حكومت در اين كشورها از راه خون و وراثت مستقر مي شد وبه اصطلاح نظام هاي موروثي بودند.
رابعا) مردم بعنوان رعايا از كليه حقوق شهروندي محروم بودند و همراه زمين خريد و فروش مي شدند .

*نظام ولايت فقيه مشروعيت خود را از ناحيه مقدسه امام زمان (عج) مي گيرد
با اين اوصاف انطباق نظريه ماكس‌وبر ، بر شرايط كنوني ايران كاملا نا بجا و بي ربط است چون :
اولا) جمهوري اسلامي ايران ، نظامي مابعد انقلابي است كه مردمي رشيد دارد تحت تربيت حضرت امام (ره) بخوبي به حقوق خود واقفند .
ثانيا) نظام ما داراي قانون اساسي مدوني است كه در آن حق حاكميت ملي به رسميت شناخته شده ومسئولان آن بطور مستقيم يا غير مستقيم از سوي مردم انتخاب مي شوند لذا مردم ما شهروندند نه رعيت .
ثالثا) حكومت در ايران موروثي نيست واز طريق خون منتقل نمي شود بلكه خبرگان مبعوث مردم هستند كه در هر زمان اعلم اعدل و اشجع مجتهدين را كه مدير و مدبر وآگاه به مسائل زمان است انتخاب مي كنند.
رابعا) مذهب غالب مردم ايران تشيع است ونظام ولايت فقيه مشروعيت خود را از ناحيه مقدسه امام زمان (عج) مي گيرد وبدين لحاظ حكم ولي فقيه شعبه اي از ولايت رسول اكرم (ص) مي باشد.

*نظريات ماكس‌وبر در ايران كنوني هيچ كاربردي ندارد
بنابر اين ملاحظه مي شود كه نظريات ماكس‌وبر در ايران كنوني هيچ كاربردي ندارد و من از سر غفلت بدون نگاه انتقادي به اين نظرات آنها را به شرايط كشورمان تعمين دادم .
رياست محترم دادگاه
چنانچه ملاحظه فرموديد كار بسط نظريات نامنقّح و عدم تلاش براي يافتن تئوري‌هاي بومي كه با شرايط ايران انطباق داشته باشد مي‌تواند چه نتايج سهمگيني را به بار آورد كه اين موضوع موجب عبرت جدّي براي تمام دوستان دانشگاهي وفعالان سياسي است. وظيفه اين عزيزان به عنوان نخبگان جامعه آن است كه حربه نقد را عليه همه كس به كار ببرند ولو بزرگترين انديشمندان شناخته شده جهان باشند و بسيار با احتياط و هوشمند به بومي كردن نظريات بپردازند به صرف اينكه فلان استاد ويا فلان كتاب مرجع ، مطلبي را نقد كرده است بسنده نكنند و تا يقين پيدا نكرده اند از اين نظريات در عمل استفاده نكنند.

*شوراي عالي انقلاب فرهنگي ومسئولان آموزش عالي كشور همه در انحراف بي‌تقصير نيستند
همچنين شوراي عالي انقلاب فرهنگي ومسئولان آموزش عالي كشور همه در اين انحراف بي‌تقصير نيستند . با اينكه مكرراً هشدار داده شده كه علوم انساني با علوم دقيقه تفاوت دارد و بسياري از حربه‌هاي ايدئولوژيك در پوشش علوم انساني عرضه مي‌شوند متاسفانه شاهديم بجاي دقّت در كيفّيت اين علوم هر ساله بر كميت مراكز آموزشي عرضه كننده آن افزوده مي شود ، اوائل انقلاب شايد چهار پنج دانشگاه دولتي بيشتر نداشتيم كه تا حّد اكثر در حد فوق ليسانس براي اين علوم ، دانشجويان محدودي تربيت مي‌كردند امّا امروزه در هر شهري دانشگاه دولتي وآزاد و پيام نور وخصوصي تا مدارج بالا تربيت دانشجو مشغولند بدون آنكه به محتواي نادرست عرضه شده توجهّي كنند.
گرچه اين نظريات در قالب هاي تنگ علمي و شبه علمي بيان شده است اما به هنگام بسط وگسترش بخصوص در مرحله عملياتي شدن ضايعات وصدمات فراواني به بار مي آورد كه يك نمونه‌اش را در تخريب وحدّت ملي در جريان انتخابات دهم ديديم كه به اموال عمومي وشخصي مردم خسارات فراواني وارد شد وده‌ها كشته وزخمي بجا گذاشت وطمع بيگانگان را بر انگيخت .
سياسيون وفعالان سياسي هم در اين قضيه مسئولند اين گروه هرچند در عرصه نظريه پردازي معمولا نقشي ندارند اما در جهت عملياتي كردن و به اجراء در آوردن تئوري ها نقشي بس مهم ايفا مي‌كنند وسازمانهايي در جهت اهداف منبعث از تئوري ها به وجود آورده راهبري ميكند واين امر خطيري است . چه بسا يك لغزش از آن به اضعاف مضاعف در جامعه بازتاب يابد چون اينان مرجع سياسي بخش هايي از مردم هستند وهرگونه تزلزل موضع آنان در سطوحي بازتاب مي يابد.
همانگونه كه مراجع ديني لغزششان خطير است و به قول معصوم (ع) "انكسار العالم كانكسار السفينه تغرق وتغرق " (شكستن دانشمند مانند شكستن كشتي است كه هم خودش غرق مي شود وهم عده اي را غرق مي كند ) لذا سياسيون بايد متوجه تئوري هايي كه منشاء استراتژي عمل سياسي آنهاست باشند.
اما عده اي از فعالان سياسي عالما عامدا با توجه به پيامدهاي يك نظريه آنرا در سطح دانشگاه احزاب وجامعه اشاعه مي دهند كه اينجا بر مسئولين ذيربط است كه با پيگيري شواهد و قرائن ردپاي اين گونه افراد را پيگيري كنند وقانون را در مورد آنها اجرا نمايند.
مثلا در حوادث اخير شعارهايي سر داده شد كه هر كس ذره‌اي عرق وطن پرستي ودغدغه وحدّت ملي وشرم از خون شهدا داشته باشد ونگران ترقي وتوسعه كشور باشد آنها را بر نمي تابد ومنزجر مي شود.
معلوم است وقتي همه دلسوزان نظام از بعضي حركات وسخنان وشعارها مشمئز مي شوند لابد محركين اين ماجراها حركتي دشمن شاد كن انجام داده اند اگر نگوئيم خود از دشمن دستور گرفته اند.

*نتيجه گيري
حضرت امام (ره) به ما آموختند كه روي پاي خود بايستيم
از مجموعه مباحث پيش گفته شده مي توان استنتاج كرد كه احساس رعب در نزد انديشمندان غربي موجب ذلّت نفس و پذيرش بي قيد وشرط نظريات آنان مي شود وحضرت امام (ره) به ما آموختند كه روي پاي خود بايستيم و مقهور شرق و غرب نشويم و رمز توفيق ما تا كنون همين بوده است . البته ما در علوم تجربي و دقيقه اين نكته را خوب يافته ايم و دانشمندان جوان ، از زمان جنگ به اين سو دستاوردهاي چشمگيري داشته اند اما در زمينه علوم انساني آنچنان كه بايد و شايد فعاليتي نكرده‌ايم ويكي از روزنه ها و رخنه هاي فرهنگ وارداتي و حّتي ضربات دشمنان از اين ناحيه بوده است كه به هر حال جزو آسيب پذيري هاي نظام علمي كشور محسوب مي شود . البته موضوع اگر فقط يك نقيصه علمي بود قابل تحمل مي نمود اما خطر آنجاست كه نظريات علوم انساني حاوي حربه هاي ايدئولوژيك هستند و قادرند به استراتژي وتاكتيك تبديل شوند ودر مقابل ايدئولوژي رسمي كشور صف آرايي كنند و آن را به چالش بكشند.
زماني ماركسيسم به عنوان آخرين دستاورد علمي مبارزه در مقابل اسلام صف كشيده بود و امروزه نئوليبراليسم نداي پايان تاريخ را سر مي دهد و خود را بعنوان برترين دستاورد در تاريخ بشريت قالب مي كند اگر بناست ما در مقابل اين مدعيان سرخم كنيم چه احتياجي به انقلاب و مقاومت هشت ساله در مقابل دشمن بعثي بود.
در ضمن اگر قرار است نظرات امثال پارسونز ، ماكس‌وبر يا هابرماس آثاري از خود بجا بگذارد كه در حوادث اخير ديديم كه هم امنيت ملي را به خطر انداخت و هم در اركان توسعه اقتصادي تزلزل ايجاد نمود قطعا بايد تجديد نظري در راه طي شده انجام دهيم ونقاط اعوجاج و انحراف را شناسايي كنيم.
اگر اين كارها صورت نگيرد با گردنه‌هاي صعب العبورتري روبرو وخداي ناكرده به فتنه‌هائي دچار خواهيم شد كه گرد و غبار آن اندكي اهل بصيرت همه را كور خواهد كرد فتنه‌هايي كه به تعبير قرآن "و اتقوا فتنه لا تصيبن الذين ظلموا منكم خاصه واعلموا ان الله شديد العقاب "(سوره انفال آيه 25) ويا به تعبير ديگر "الفتنه اشد من القتل " (سوره بقره آيه 191).
در اينجا لازم مي دانم دونكته را در انتهاي عرايضم بعنوان تكمله ذكر كنم.

از حزب مشاركت كه منحرف شده استعفا مي كنم
دوستان مطلعند كه من از ابتداي تاسيس حزب مشاركت عضو شوراي مركزي آن بوده ام ودر كنگره يازدهم اين حزب نيز عضويت داشته ام وشايد يكي از مراجع فكري ونظريه پردازان اين حزب به شمار بروم از آنجا كه نظرات و آراء من آثار خود را در مواضع حزب وبخصوص جزوه تاملات راهبردي (سياسي - عقيدتي) بجاي گذاشته ومن در تاملات تنهايي خود آن را منافي ومغاير با مشي حضرت امام (ره) وقانون اساسي ومرامنامه حزب يافته ام وهمين امر را موجب انحراف حزب بخصوص در ايام انتخابات اخير مي‌دانم استعفاي خود را از حزب مشاركت اعلام داشته وديگر حزب را جايگاه مناسبي براي خود نمي بينم.

ملت ايران بخاطر انحرافات خسارت بار ما را ببخشد
و نكته دوم آنكه لازم مي دانم التزام عملي خود را به قانون اساسي و فرمايشات مقام معظم رهبري اعلام كرده واگر از سر تقصير يا قصور به اركان نظام جسارتي روا داشته‌ام حلاليت بطلبم. و بار ديگر از ملّت بزرگ ايران كه اين انحرافات واشتباهات موجب وارد آمدن خسارات بزرگي به آنان گرديد، بخواهم كه همه ي ما را به بزرگواري خود ببخشند.
واز اينكه رياست محترم دادگاه به اينجانب فرصت دادند كه عرايضم را مطرح نمايم تشّكر وافر دارم.
وآخر دعوانا ان الحمد الله رب العالمين
سعيد حجاريانلينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:28 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
چهارمين دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي -
امين زاده: بنا بود كه در صورت عدم پيروزي موسوي به خيابان ها بريزيم

خبرگزاري فارس: متهم پرونده انقلاب مخملي در متن اعترافات خود گفته است: چند هزار نفر جلوي ستاد جمع شده‌اند و خوب شد كه اينها آمده‌اند، احتمالاً پيروزي موسوي اعلام مي‌شود و اينها مي‌توانند به بزرگراه صدر بروند و از آنجا كل اتوبانها، تحت تاثير قرار مي‌گيرد، اگر هم موسوي اعلام نشد، حتماً بعنوان اعتراض به خيابانها مي‌ريزيم.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، محسن امين زاده در متن اعترافات خود در خصوص شگل گرفتن اغتشاشات اخير پس از انتخابات گفته است: عده اي از مامورين اينجا ريخته اند و دارند بازرسي مي‌كنند، خبر اين جمله پخش شده چند هزار نفر جلوي ستاد جمع شده‌اند و خوب شد كه اينها آمده‌اند، احتمالاً پيروزي موسوي اعلام مي‌شود و اينها مي‌توانند به بزرگراه صدر بروند و از آنجا كل اتوبانها، تحت تاثير قرار مي‌گيرد، اگر هم موسوي اعلام نشد، حتماً بعنوان اعتراض به خيابانها مي‌ريزيم.
وي با اشاره به اطلاعيه‌ها و متن‌هاي حساسيت برانگيز و مساله آفرين گفت: به عقيده بنده اين شيوه عمل و تحليل و بي دقتي‌هايي كه در اين جزوه نمود پيدا كرده است عملاً سوء تفاهم ها ميان احزاب و مسئولين نظام را افزايش مي‌دهد، چيزي كه نه تنها راهكاري براي آينده حزب پيش رو نگذاشته بلكه باعث دشوارتر شدن شرايط فعاليت هاي آتي حزب هم مي‌شود
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:27 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
چهارمين دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي -
متن كامل كيفرخواست عمومي گروهي از متهمان پرونده كودتاي مخملي

خبرگزاري فارس: متن كامل كيفرخواست عمومي گروهي از متهمان پرونده كودتاي مخملي كه به ايجاد آشوب و اغتشاش پس از انتخابات اخير پرداخته‌اند در سومين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات آنان منتشر شد.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس سپهري معاون دادستان تهران متن كيفرخواست عمومي گروهي ديگر از متهمان پرونده كودتاي مخملي را در چهارمين دادگاه رسيدگي به اتهامات اين متهمان قرائت كرد. متن كيفرخواست به اين شرح است:
بسم الله الرحمن الرحيم
قال الله سبحانه و تعالي:
"و اذا قيل لهم لاتفسدوا في الارض قالوا انما نحن مصلحون الا انهم هم المفسدون ولكن لايشعرون "
"سوره بقره آيه 11 "
متن ادعانامه دادستاني تهران عليه برخي طراحان و محركين آشوبهاي اخير

به ادامه مطلب مراجعه فرمایید


ادامه مطلبلينك ثابت نوشته شده در ساعت 14:19 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
خطاب به سران كشورهای اسلامی و مسلمانان جهان صادر شد؛
پیام تبریك احمدی‌نژاد به مناسبت حلول ماه مبارك رمضان

خبرگزاری فارس: رئیس جمهوری اسلامی ایران در پیامی حلول ماه مبارك رمضان، ماه ضیافت الهی و رهایی از قیود و وابستگی های زمینی را به سران كشورهای اسلامی و همه مسلمانان جهان تبریك گفت.

A0507406.jpg
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌های ریاست‌جمهوری، محمود احمدی نژاد در این پیام با اشاره به فرصت های ماه فرخنده رمضان، تصریح كرده است: امیدوارم امت اسلامی بتواند بیش از گذشته در مسیر تعالی و شكوفایی ، تحكیم پیوندهای مودّت و اخوت و برقراری صلح و آرامش حركت نمایلينك ثابت نوشته شده در ساعت 11:43 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
بسيج دانشجويي: با كليه كساني كه شعله فتنه را روشن‌ كرده‌اند برخورد قانوني كنيد

بسيج دانشجويي 8 دانشگاه بزرگ كشور در نامه‌اي سرگشاده خطاب به آيت‌الله صادق لاريجاني رئيس جديد قوه قضائيه تاكيد كرد: با كليه كساني كه شعله‌ فتنه را روشن كرده‌اند و هر روز سعي مي‌كنند آن را فراگيرتر كنند برخورد قانوني صورت گيرد.

به گزارش فارس، متن نامه بسيج داشجويي دانشگاه‌هاي امام صادق(ع)، اميركبير، تهران، خواجه نصيرالدين طوسي، شريف، شهيد بهشتي، علامه طباطبايي و علم و صنعت خطاب به آيت‌الله صادق لاريجاني رئيس جديد قوه قضائيه به شرح ذيل است:

بسمه تعالي

حضور محترم آيت‌الله لاريجاني

رياست محترم قوه‌ قضائيه

با سلام و تحيت

ضمن عرض تبريك به مناسبت فراهم شدن فرصت خدمت‌گزاري براي جناب‌عالي در جايگاه رياست قوه‌ي قضائيه، برخود لازم دانستيم مهمترين خواسته جريان دانشجويي در حال حاضر را خدمت‌تان عرض نماييم.

اصل و اساس نظام اسلامي بر پايه‌ عدالت استوار شده است. و در يك نظام اسلامي توقعي جز‌ اين نيست كه همگان در پيشگاه قانون و عدالت به‌صورت برابر قرار بگيرند. دادگاه اسلامي جايي‌ست كه در آن، ميان مولا علي عليه‌السلام و يك يهودي، قضاوت بي‌هيچ ملاحظه‌اي صورت مي‌گيرد. در اسلام براي هيچ فرد و گروهي، حاشيه‌ي امني در برابر عدالت وجود ندارد.

ايران اسلامي پس از انتخابات دهم رياست جمهوري، فتنه‌اي بزرگ را شاهد بود. هرچند به فضل الهي و تلاش خدمتگزاران نظام، اين بار نيز توطئه ي دشمنان و دوستان ناداني كه پياده نظام دشمنان شدند، ناكام ماند، اما متاسفانه هنگام خاموش كردن آتش فتنه -كه در اصل لزوم آن جاي هيچ شكي نبود-، مواردي نيز شاهد بوديم كه بعضا تر و خشك با هم سوختند. و بعضاً در گوشه و كنار اتفاقاتي افتاد كه مايه آزردگي خاطر هر انسان آزاده‌ و علي الخصوص امت حزب‌الله شد. برخي اتفاقاتي كه در خيابان‌ها، در كوي دانشگاه تهران و يكي از بازداشت‌گاه‌ها صورت گرفت، بايد به طور كامل مورد توجه و بررسي مأمورين قانون قرار گرفته، و هرگونه تضييع حق افراد -ولو مجرم- از جانب دستگاه قضا مورد رسيدگي قاطع واقع گردد. از نظام اسلامي ما توقعي جز اين نيست كه حتي نسبت به ظلمي ناخواسته حساس باشد. البته لازم است در كنار رسيدگي دقيق قضائي به اين موارد، اطلاع رساني مناسب به عموم مردم شريف ايران نيز به طور جدي و هوشمندانه در دستور كار آن نهاد محترم قرار گيرد؛ بي شك با فرو نشستن غبارها، آتش فتنه‌ها خاموش و منافقين رسوا مي‌گردند.

در كنار مسأله‌ فوق، مسأله‌ مهم‌تري كه مطرح است مشخص شدن عاملان و صحنه‌گردانان اصلي اين فتنه است. آنان كه با توهم تقلب و ادعايي كه امروز سست و بي اساس بودن آن براي همگان مشخص شده است، آتش فتنه را روشن كردند، چه بخواهند و چه نخواهند عامل اصلي به‌وجود آمدن تمامي اين حوادث‌اند. اين حوادث شامل پيامدهاي ناگواري بود كه باعث وارد آمدن خسارات غير قابل جبراني به نظام اسلامي گشت؛ از همه مهم‌تر، شكافي بين بخش‌هايي از مردم به‌وجود آورد كه طبيعتاً اثر نامطلوبي بر امنيت ملي و تعاملات كشورمان با جامعه بين‌الملل داشت. اما گويي اين افراد علي رغم تمام اقدامات نا صواب و تحريك آميز خود، در حاشيه‌ امني قرار گرفته‌اند. در حالي كه عدالت هيچ مصونيتي را براي كسي نمي‌شناسد و داشتن مسئوليت يا سابقه مسئوليت، نه تنها افراد را در حاشيه امن قرار نمي‌دهد، بلكه وظيفه رسيدگي هوشمندانه را صدچندان مي‌نمايد.

امروز افكار عمومي بر اين باور است كه بايستي با كليه كساني كه شعله‌ فتنه را روشن كرده‌اند و هر روز سعي مي‌كنند آن را فراگيرتر كنند (هر چند كه ناكامند) برخورد قانوني صورت گيرد، علي الخصوص آقايان كروبي و موسوي كه گويا آن‌چنان احساس مصونيت در برابر عدالت مي‌كنند كه خود را آزاد مي‌دانند نا هر سخني كه مي‌خواهند بر زبان برانند و هرگونه كه مي‌خواهند (هر چند كه مخّل امنيت ملي باشد) عمل كنند و موجبات خرسندي بيگانگان را فراهم نمايند.

جريان دانشجويي خود را در مقام قضاوت نمي‌بيند، اما درخواست دارد كه مطابق قانون، قاطعانه - و بدون هيچ تساهل و تسامحي- دادگاه اين افراد نيز برگزار شده، مجرم بودن يا نبودن آنان اثبات، و مطابق آن، با آنان برخورد متناسب صورت گيرد.

در پايان باز هم خواهشمند است كه با فرو نشاندن غبارها، فضا را شفاف كرده و در نظام اسلامي براي هيچ فرد يا گروهي مصونيت در برابر قانون قائل نشويد و همه‌ مسائل را تا آنجا كه مقدور است براي مردم بازگو نماييد و ترديد نداشته باشيد كه اجراي بدون تبعيض و تسامح قانون و عدالت - هرچند بسيار مشكل باشد-، مايه قدرت روزافزون نظام و افزايش بيش از پيش اعتماد مردم به آن خواهد شد.

توفيقات حضرتعالي در عمل به تكاليف سنگين الهي در اين منصب خطير را از خداوند متعال مسئلت داريم.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:24 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
کرزی و عبدالله هر دو مدعی پیروزی هستند
تکرار الگوی آشوب‌آفرینی انتخاباتی در مرزهای شرقی ایران

انتخابات رياست جمهوري افغانستان با مشاركت 40 تا 50 درصدي مردم اين كشور در حالي برگزارشد كه كرزي مدعي پيروزي در انتخابات شده و رقيب وي عبدالله عبدالله از تقلب گسترده در انتخابات خبر مي دهد.

به گزارش رجانيوز، این انتخابات با تبليغات و دخالت كشورهاي غربي به خصوص امریکا و انگلستان همراه بوده است.

بنا بر این گزارش، افغانستان كه در همسايگي جمهوري اسلامي ايران است و از لحاظ جغرافيايي اهميت ويژه اي براي ايالات متحده امریکا و متحدانش دارد، همواره مورد توجه اين كشورها قرار داشته و انتخابات رياست جمهوري بستر مناسبي براي همراهي كامل اين كشور با سياست هاي امریکا را فراهم مي آورد.

حمله امریکا در سال 2001 به افغانستان به بهانه مبارزه با تروريسم وضعيت اسفناكي براي مردم اين كشور به وجود آورد، از سويي شرارت نيروهاي طالبان علي‌رغم وعده‌هاي امریکايي‌ها بيشتر شد و سبب شد تا نوعي راديكاليسم افراطي در افغانستان پديد آيد و از طرفي كشت مواد مخدر به ويژه ترياك با وجود حضور نيروهاي نظامي امریکا افزايش بي سابقه اي پيدا كرد.

اين كشور كه از دوران جنگ جهاني دوم همواره تحت سلطه قدرت‌هاي شرقي و غربي قرار داشته است، در تازه‌ترين رويداد سياسي خود، با دخالت بيگانگان و تبليغات آن‌ها براي برگزاري انتخابات اين كشور به نحوه مطلوب آن‌ها مواجه شده است و از هم اكنون نامزدهاي رياست جمهوري و در حالي كه هنوز نتايج انتخابات اعلام نشده است، خود را پيروز انتخابات قلمداد مي كنند.

از سوي ديگر، بحث پيرامون تقلب در انتخابات و بهره گيري از همان مدلي كه در انتخابات رياست جمهوري ايران به وقوع پيوست، در همسايه شرقي ايران بالا گرفته است.

حامد كرزي رييس‌جمهور فعلي افغانستان و نامزد انتخابات رياست جمهوري پس از برگزاري انتخابات رياست جمهوري در اين كشور از كسب اكثريت آرا خبر داد.

خبرگزاري رويترز در گزارشي به نقل از "دين محمد" سخنگوي ستاد انتخابات اين نامزد رياست جمهوري اعلام كرد كه نتايج اوليه انتخابات از پيروزي "حامد كرزي" در انتخابات رياست جمهوري و كسب اكثريت آرا توسط وي حكايت دارد.

وی در گفتگو با اين خبرگزاري انگليسي اظهار داشت: ما مي توانيم در دور اول انتخابات برنده باشيم و آقاي كرزي به رياست جمهوري افغانستان برسد.

او در حالي از اعلام اوليه نتايج انتخابات رياست جمهوري اين كشور خبر داد كه اعلام نتايج رسمي انتخابات وظيفه كميسيون انتخابات افغانستان است.

دين محمد با اطمينان نسبت به كسب اكثريت آرا توسط كرزاي سخن گفت و اظهار داشت كه انتخابات به دور دوم نخواهد كشيد.

انتخابات رياست جمهوري افغانستان از مدت‌ها پيش مورد توجه رسانه هاي فارسي زبان غربي واقع شده بود و روزانه گزارش ها و اخباري از جديدترين تحولات اين كشور بر روي شبكه هاي فارسي زبان بيگانه به نمايش در مي آمد.

در شرايطي كه مقامات افغاني اعلام نتايج انتخابات را تا روز سه‌شنبه هفته جاري بيان كرده اند، عبدالله عبدالله ديگر نامزد رياست جمهوري نيز از پيروزي قطعي خود سخن به ميان آورده و گفته است كه از كرزاي پيش است.

سيد آقا حسين فاضل سنچاركي سخنگوي ستاد انتخابات اين نامزد رياست جمهوري گفت: آنچه را كه دفتر كرزاي گفته اشتباه است. نتايج نشان مي‌دهد كه عبدالله عبدالله پيشتاز است. عبدالله عبدالله 62 درصد و كرزاي 31 درصد آرا را كسب كرده‌اند.

مؤسسه بین‌المللی جمهوری که با هزینه آمریکا تأسیس شده است و از ناظران بین‌المللی انتخابات افغانستان بود، در واکنش به برخی شایعه‌سازی‌ها در مورد تقلب در انتخابات که بیشتر از سوی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی انگلستان دامن زده می‌شد، روز جمعه اعلام کرد: انتخابات «معتبر» بوده است.

در تحولات اخير افغانستان که 2 رویداد سیاسی مهم یعنی انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای ولایتی را پشت سر گذاشت، دست کم 13 نفر کشته شدند که 2 نظامی انگلیسی و 11 کارمند افغان حوزه‌های انتخاباتی، کشته‌شدگان روز پنج‌شنبه افغانستان هستند.

در حالي كه عبدالله عبدالله رقيب جدي حامد كرزاي، در سخنراني‌هايي اعلام كرده بود كه از كرزاي پيش است، در موضع‌گيري ديگري بحث در خصوص تقلب گسترده در انتخابات را به ميان آورد، وقوع تقلب را در برخی مناطق مانند قندهار و جنوب افغانستان قطعی دانست و از اینکه پس از 8 سال مقامات دولتی اینگونه در فرآیندهای انتخاباتی دخالت می کنند، اظهار تأسف کرد و گفت حتما این تخلفات را پیگیری می کند.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:22 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
دستورات جالب صانعي به مأموران گشت ثارالله در دهه 60
اگر جوابتان را ندادند، بازداشتشان كنيد و به دادسرا بفرستيد

يوسف صانعي در حالي نظام اسلامي را به جنايتكاري در برخورد با اغتشاشاگران متهم كرده است، دستورات جالبي در سال 1361 در مقام دادستان كل كشور به مأموران گشت‌هاي ثارالله داشته است.

به گزارش رجانيوز، روزنامه جوان در اين زمينه نوشت: صانعي در سال ۱۳۶۱ در ديدار اعضاى گشت هاى ثارالله مطالبى را مطرح مى كند كه با مواضع كنونى وى صددرصد تناقض دارد و حتى بعضاً نوعى تندروى در اين مواضع قابل مشاهده است.

در اين جلسه از سوى ديدار كنندگان مطرح مى شود كه برخى افراد، زمانى كه اعضاى گشت هاى ثارالله از آنها سؤالاتى مى كنند، جواب نمى دهند. پاسخ آيت الله صانعى در اين باره به شرح ذيل است:

«گفتند در برخوردها بعد از آن كه با اخلاق اسلامى برخورد كرديد، حاضر نشد به شما جواب بدهد و حاضر نشد امنيت مملكت را حفظ كند. شما مى توانيد او را دستگير و به دادسرا بفرستيد، چون اين جرم مشهود است... بعد از اخلاق اسلامى اگر ديديد حاضر به جواب دادن نشد و شما به او مشكوك هستيد، به عنوان احتمال يك حركت ضدانقلابى و جرم مشهود و مبارزه با امنيت مملكت مى توانيد دستگيرش كنيد و او را به دادسراها و مراجع قانونى بفرستيد. اگر كسى اعتراض كرد بگوييد فلانى (صانعى) به عنوان يك دادستان در فلان سخنرانى و صحبتش اين را گفت و من اين را به عنوان يك مسئله قضايى دارم، به شما مى گويم و مسئوليت آن هم به عهده من است. به آنان كه پاسخ شما را نمى دهند، بگوييد در صورت ندادن پاسخ ما شما را به دادسراها جلب مى كنيم و آنها را به عنوان جرم مشهود و حركت ضدانقلاب به دادسراهاى انقلاب بفرستيد، چون احتمال توطئه است. پاسخ دادن او واجب است و فرض است كه جواب شما را بدهد و واجب است كه شما هرچه گفتيد جواب بدهد. آنها نمى توانند بگويند آزاد هستم. خير، تو آزاد نيستى. تو از اين آزادى مى خواهى آزادى را ببرى و از اين آزادى مى خواهى انفجار و ترور بوجود بياورى. براى چه جواب نمى دهى؟ تو كه صبح تا شب اين همه حرف مى زنى از دو كلمه جواب دادن خوددارى مى كنى؟ و شما به او بگوييد كه مى توانيد او را به دادسرا جلب كنيد و اگر باز جواب نداد به عنوان جرم مشهود جلب كنيد و مسئوليت آن هم با بنده به عنوان يك دادستان و حافظ حقوق جامعه است. با اينها قاطعانه برخورد كنيد. بايد اين ها از شما بترسند... ضدانقلاب بايد آن قدر از شما بترسد كه عكس شما را ببيند فرار كند و اگر اين جور شد، مسلمان صد درصد هستيد. »(روزنامه جمهورى اسلامى ۱۱ اسفند ۱۳۶۱(

يا در جاى ديگر قوانين عادى و دادسراى عمومى را براى برخورد با ضدانقلاب كافى ندانسته و بر محاكمه آنان در دادسراهاى انقلاب تاكيد مى كند: «در دادسراهاى انقلاب موازين شرعى و معيارهاى انقلابى حاكم بوده است. در درازمدت (البته) بر مى گردد به همان ضوابط و شرايط دادسراهاى عمومى، ولى نه در كوتاه مدت، زيرا اگر آنها به ضوابط خودشان عمل نكنند نمى توانند ضدانقلاب را مهار كرده و سريع به مجازات برسانند. ضدانقلاب بايد با موازين دادگاه انقلاب مجازات شود و نمى شود ضدانقلاب را با مجازات جرم هاى عادى مجازات كرد.» (روزنامه جمهورى اسلامى ۲۹‎/۱۰‎/۶۱)

وي حتى در برخورد با عناصر غيرسياسى مانند گرانفروشان نيز معتقد به برخوردهاى شديد بوده و گرانفروشى را در حكم مقابله با حكومت اسلامى قلمداد مى كردند. در اين رابطه آيت الله صانعى مى گويد: «كوچكترين گرانفروشى ضربه به نظام و حكومت اسلامى است و مجازات اين چنين اعمال بسيار شديد است. كسى را كه ميليون ها تومان گرانفروشى مى كند نبايد جريمه يا يكى دو ماه حبس كرد. در مورد اين گونه افراد در بعضى موارد حتى مى توان كليه اموال را به استثناى آن مقدار كه براى زندگى عادى احتياج دارد، مصادره نمود. » (روزنامه جمهورى اسلامى 11/12/61)
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:22 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
ناگفته‌های بهشتی از توهم پیروزی موسوی و نقش هاشمی
هاشمی خواست موسوی به نمازجمعه بیاید برخی تماس‌ها موجب شد موسوی 11 شب بگوید برنده شدم

عضو ارشد ستاد انتخاباتی موسوی اذعان کرد هاشمی از موسوی و کروبی خواسته بود در نمازجمعه‌ی به امامت وی حاضر شوند.

به گزارش رجانیوز، علیرضا بهشتی در گفت‌وگو با ضمیمه روزنامه اعتماد ضمن تکرار ادعاهای غیرمستند موسوی و برخی حامیانش مبنی بر تقلب در انتخابات، در پاسخ به اینکه "حضور مهندس موسوي در نماز جمعه چطور رخ داد؟ آيا اين اتفاق با هماهنگي هاشمي بود؟"، تأکید کرد: بله با هماهنگي آقاي هاشمي اين اتفاق رخ داد. آقاي هاشمي خواسته بودند آقاي موسوي و آقاي کروبي در نماز جمعه حضور يابند و چنين شد. البته آقاي موسوي بسيار شک داشتند براي حضور در نماز جمعه.

وی همچنین ضمن تكذيب تلويحي بسياري از ادعاهاي جريان شكست خورده در انتخابات، «برخي تماس‌ها» را دليل توهم پيروزي و اعلام آن از سوي موسوي در ساعت 11 شب روز جمعه 22 خردادماه اعلام كرد.

بهشتي در پاسخ به اين كه "چه شد مهندس موسوي ساعت 11 شب اعلام پيروزي بكنند، چون اين اتفاق مورد انتقاد شديد جريان رقيب قرار گرفت؟" گفت: ما آماري داشتيم و همچنين تماس‌هايي(!) كه خبر از پيروزي موسوي در انتخابات مي‌دادند و بر همين اساس مير حسين موسوي خبر پيروزي خود را اعلام كرد.

وي در عين حال تلويحاً گفت كه اين اقدام موسوي واكنشي به اقدام روزنامه‌هاي حامي دولت بوده است كه مي‌خواسته‌اند در خبر فرداي خود پيروزي احمدي‌نژاد را اعلام كنند اما نكرده‌اند(!)

بهشتي همچنين درباره ادعاي تبريك گفتن لاريجاني به موسوي گفت: "من چنين امري را به‌خاطر ندارم" و درباره تبريك مقامات رسمي كشور نيز گفت: "الآن حضور ذهن ندارم."

وي با اين حال در ادامه صحبت‌هايش با تأكيد بر اين كه «ما قصد براندازي نداشتيم و نداريم» و اين كه «مردم به نظام اعتراضي نداشتند»، به نوعي از آن چه كه در دادگاه‌هاي متهمان آشوب‌ها افشا شد و در روزهاي پس از آشوب به اثبات رسيد، تبري جست و در آخر هم در برابر اين پرسش كه «اگر بخواهند شما را دستگير كنند، آمادگي داريد؟» بر آمادگي خودش براي چنين اتفاقي تأكيد كرد.
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:20 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
حجت الاسلام مهدی كروبی در پی اعتراضات گسترده مردمی درباره ادعای آزار جنسی برخی زندانیان و تهیه خوراك برای رسانه های اجنبی از موضوع عقب نشست و گفت: به علت ناراحتی شدید از این موضوع نامه‌ای را به صورت محرمانه به رییس مجلس خبرگان نوشتم. در همان نامه هم نگفتم كه حتما چنین اتفاقی روی داده است.

A0502743.jpg
به گزارش خبرنگار سرویس فضای مجازی خبرگزاری فارس ،سایت حجت الاسلام مهدی كروبی نوشت؛دبیركل حزب اعتمادملی گفت : "‌طی هفته اخیر حملات تندی نسبت به من وارد شد ، حملاتی كه از تریبون نماز جمعه و یا از سوی برخی از نمایندگان مجلس ، صدا و سیما و مطبوعات و وابستگان به نهادها و برخی از روحانیت مطرح شد كه من در برابر این مباحث گفته بودم كه چنانچه این روند ادامه پیدا كند من ناگفته هایی را بازگو خواهم كرد .
حجت الاسلام كروبی با اشاره به اینكه بارها از طریق نامه و مصاحبه این مطالب را بیان كرده است گفت:‌ " من این مسائل را طی نامه‌ای به ریاست محترم قوه قضائیه، وزیر سابق اطلاعات و دیگر مسئولان یادآور شده و یا در مصاحبه‌ها به صورت مكرر بیان كرده‌ام تا شاید با توجهی كه نسبت به این رفتارها می‌شود مانع از تكرار آن شوند ولی بعد از مدتی اخباری به من درباره آزار جنسی بازداشت شدگان رسید كه به علت ناراحتی شدید از این موضوع نامه‌ای را به صورت محرمانه به رییس مجلس خبرگان نوشتم. در همان نامه هم نگفتم كه حتما چنین اتفاقی روی داده است بلكه گفتم كه شایعه شده كه چنین ماجرایی روی داده و افرادی از آشنایان خودمان نیز این مطلب را گفته‌اند و تاكید كردم كه انشاء الله اخباری دروغ و شایعه باشد ولی باید این اخبار بررسی شود تا اگر شایعه‌ای بیش نیست كه همه از رفتارها و عملكردها با قاطعیت دفاع كنیم ولی اگر هم در مواردی چنین اتفاقی روی داده است بگوییم كه عاملان این قضیه جز نیروهای خودسر بوده‌اند كه باید معرفی و مطابق قانون مجازات شوند تا اینكه ساحت مقدس جمهوری اسلامی ایران را از چنین مباحثی پاك كنیم كه چنین موضوعی در تاریخ ثبت نشود و شاخ و برگ فراوانی به آن داده شود و از سوی دیگر خون بچه‌هایی كه در این راه كشته شده اند تضییع گردد. "
حجت الاسلام كروبی افزود: "‌من در این نامه تاكید كردم كه اگر هم چنین اتفاقی روی نداده است و ثابت شد كه این چنین نبوده از زبان ما كه خودمان به انتخابات معترض بوده‌ایم مطرح شود تا حداقل عده ای باور كنند "
كروبی با اشاره به برخوردهایی كه در واكنش به انتشار چنین نامه ای صورت گرفت گفت: "‌بیش از ده روز منتظر پاسخ نامه‌ام بودم ولی به من خبری نرسید و بنابراین این نامه را علنی كردم و در این میان جمعیت بسیاری از دلسوزان نظام مرا تحسین كردند و برخی هم دوستانه انتقاداتی را مطرح كردند كه من نیز استقبال كردم ولی در همین راستا برخی از تریبون نماز جمعه،‌مجلس، وابستگان به نهادهای نظامی، سایتها و خبرگزاری‌ها، مطبوعات و صدا و سیما به بنده فحاشی كردند. ولی از این میان آنچه بیش از همه تاسف مرا برانگیخت مطالبی بود كه از تریبون نماز جمعه علیه من مطرح شد.
اظهارات قبلی كروبی بازتاب وسیعی در رسانه های بیگانه پیدا كرد ولی این رسانه ها از عقب نشینی كروبی از اظهارات قبلی علیرغم شعار دروغین بی طرفی در انعكاس اخبار هیچ خبری منتشر نكردندلينك ثابت نوشته شده در ساعت 9:38 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
BlueDots1.gif
بازتاب خبر حضور زنان در دولت جدید احمدی نژاد در خبرگزاری های خارجی
تهران - خبرگزاری های خارجی از مبدا "تهران"، روز یکشنبه تصمیم "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری کشورمان به انتصاب دست کم دو وزیر زن در دولت دهم را به عنوان "اولین مورد در نوع خود" در جمهوری اسلامی ایران، بازتاب دادند.
"خبرگزاری فرانسه" در این باره گزارش داد: "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری ایران روز یکشنبه اعلام کرد تصمیم دارد دست کم دو وزیر زن را در دولت جدیدش منصوب کند، اقدامی که در نوع خود در جمهوری اسلامی ، در زمره اولین هاست.
براساس این گزارش، احمدی نژاد در یک مصاحبه زنده تلویزیونی گفت که "فاطمه آجرلو" را برای تصدی وزارت رفاه و تامین اجتماعی و "مرضیه وحید دستجردی" را برای وزارت بهداشت پیشنهاد می کند.
احمدی نژاد با اعلام این مطلب که فهرست (وزرای مورد نظرش) را روز چهارشنبه تقدیم مجلس می کند، افزود: "افراد جوانتر بیشتری و زنانی نیز در این دولت حضور خواهند داشت."
"رویترز" نیز با اعلام این خبر که رئیس جمهوری ایران دست کم سه زن را برای تصدی وزارت در دولت آینده اش پیشنهاد می کند، افزود: این اولین بار است که زنان در جمهوری اسلامی محافظه کار متصدی چنین منصبی می شوند.
"آسوشیتدپرس " نیز با نقل اظهارات احمدی نژاد ، از پیوستن دست کم سه زن در دولت آینده او خبر داد و از این اقدام به عنوان ، اولین در نوع خود پس از انقلاب اسلامی 1357 یاد کردلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:23 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام

اسامی متهمان حاضر در سومین جلسه رسیدگی به پرونده كودتای مخملی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی خرد نیوز به نقل از خبرگزاری فارس اسامی متهمان حاضر در سومین دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده كودتای مخملی كه در حال برگزاری است، به شرح ذیل است: 1- علیرضا اشراقی
2 - پیام ده پناه
3 - میثم قربانی
4 - یقوقیل شائولیان
5 - زیبا عسگری
6 - حسین باستانی نژاد
7 - موسی شاه كرمی
9 - مرداد ورشویی
10 - ایمان سهراب‌پور
11 - ایمان پوررضا
12 - مهدی فتاح بخش
13 - محمدرضا اسماعیل زاده
14 - حسام ترمسی
15 - محمد رسولی
16 - حسین اعظامی
17 - مهرداد اصلانی
18 - كامران جهانبانی
19 - شهرام موسیوند
20 - محمد درمنكی فراهانی
21 - مهدی مقیمی
22 - مجید مقیمی
23 - امیر حجتی
24 - فرتاش فرهاد پور
25 - مسعود شمیرانی
26 - اكبر اجدادی
27 - محسن جعفری
28 - مهدی مرتضی پور

 

قاضی صلواتی: براساس قانون، انصاف و عدالت حكم صادر می‌شود

سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده كودتای مخملی و اغتشاشات اخیر تهران صبح امروز به ریاست قاضی صلواتی در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران آغاز شد كه قاضی صلواتی در ابتدای شروع به كار این جلسه طی سخنانی گفت: امروز مصادف با تاریخ 25 مرداد 88 شروع سومین جلسه محاكمه متهمان دخیل در آشوب‌های اخیر را در شعبه 15 انقلاب اسلامی تهران اعلام می‌كنم. دادگاه مقامی بی طرف بین كیفر خواست صادره از دادسرا و اظهارات و دفاعیات متهمین بوده لذا بر اساس قانون، انصاف و عدالت هم حكم صادر خواهد كرد.
رئیس دادگاه تصریح كرد: به فرموده مقام معظم رهبری ما فوق قاضی فقط خدا و قانون است؛ در جلسه امروز تعدادی از وكلای مدافع متهمان نیز حضور دارند كه كیفر خواست نیز به آنها ابلاغ شده لذا آنها دفاعیات خود را مطرح می‌كنند.
قاضی صلواتی ادامه داد: با توجه به اینكه برای هر یك از متهمین مذكور كیفر خواست انفرادی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران صادره شده به لحاظ ارتباط افراد موثر در این فتنه و همچنین طراحی و سازمان یافتگی این جرائم ابتدا اجازه داده می‌شود كه مطالب عمومی مربوط به این جریان قرائت و دلایل و مدارك آن نیز ارائه شود سپس به ترتیب تعیین نوبت دادگاه در خصوص هر یك از متهمان كیفر خواست اختصاصی آنها در جلسه قرائت خواهد شد. لذا از آقای سپهر معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران درخواست می‌كنم كه ابتدا مقدمه عمومی كیفر خواست را قرائت كند.
وی در پایان خاطر نشان كرد: ضمنا به حاضرین و متهمان در جلسه مفاد تبصره ماده 188 قانون آئین دادرسی كیفری در رابطه با الزام به رعایت نظم دادگاه را تفهیم و ابلاغ می‌كنم
.
 

متن كیفرخواست عمومی گروهی از متهمان اغتشاشات اخیر

 در كیفرخواست عمومی متهمان ایجاد آشوب و اغتشاش پس از انتخابات اخیر آمده است: برخی افراد با ایجاد آشوب ها و تجمع های غیرقانونی در صدد بودند شیرینی حضور حداكثری مردم در انتخابات را در كام ملت ایران تلخ كنند. اقدامات مخرب افراد فرصت طلب كه عواقب سوء آن متوجه كشور شد و ضررهای مادی و معنوی فراوانی را برای كشور در پی داشت از جمله اتهامات افراد حاضر در این جلسه دادگاه است.
برخی گروه های معاند به بهانه اعتراض به نتیجه انتخابات سعی در ایجاد اخلال در كشور نموده اند و در صدد ایجاد فتنه و تشویش اذهان عمومی برآمده اند و با بهره گیری از رسانه های معاند و فرصت طلب و ارسال اخبار و عكس و تصاویر به منظور تهییج افراد آشوبگر، با طراحی توطئه‌ی تخلف در انتخابات سعی در تبدیل كردن انتخابات به حربه‌ای برای براندازی نظام داشتند.
در ادامه متن كیفرخواست عمومی متهمین آشوب‌های اخیر آمده است: برخی از متهمین با ساخت و پرتاب بمب‌ها و نارنجك‌های دست ساز در آشوب‌ها شركت داشتند و اقدام به حمله به نیروهای بسیج كردند، این افراد همچنین اقدام به تخریب اموال عمومی، بانك‌ها، اتوبوس‌های شركت واحد و بسیاری دیگر از اموال دولتی و اموال خصوصی مردم نموده‌اند.
این متهمین به علاوه اقدام به پخش سی دی و اعلامیه‌هایی تحریك آمیز در سطح جامعه می‌كردند و به منظور ایجاد رعب و هراس و برهم زدن نظم عمومی در پایتخت، به همراه خود سلاح‌های گرم نظیر كلت و نارنجك و سلاح های سرد مثل چاقو و قمه حمل می‌كردند و از آن برای برهم زدن نظم و آسیب زدن به نیروهای بسیج و انتظامی استفاده می‌كردند.
در ادامه این كیفرخواست عمومی آمده است: اقرار متهمین حاكی از آن است كه این توطئه از سال‌ها پیش برنامه‌ریزی شده و انتخابات اخیر بستری برای اجرای آن بود.
اظهارات قبل، حین و بعد از انتخابات برخی از نامزدها دال بر اهداف ساختارشكن آنها می‌باشد خصوصا كه یكی از این نامزدها در مصاحبه‌ای با یك رسانه آمریكایی اذعان كرده بود كه «این یك مسیر بی بازگشت می باشد».
در بخش دیگری از متن كیفرخواست عمومی متهمین آشوب های اخیر آمده است: دشمن به دنبال غبارآلود كردن فضا در كشور است تا دستگاه قضایی نتواند عوامل كودتای مخملین را به جزای اعمال خود برساند.
برخی متهمین با گروه های معاند و ضد انقلاب و منافقین در ارتباط بودند و در خصوص ساماندهی آشوب‌ها و تلاش برای بمب گذاری‌ها فعال بودند، آنها در مسیر براندازی نظام حركت می‌كردند و در مسیر منافقین و ضد انقلابیون گام برمی‌داشتند.
در ادامه متن كیفرخواست عمومی متهمین آشوب های اخیر آمده است: متهمین این پرونده ها در خلال اغتشاشات اخیر علاوه بر تخریب اموال عمومی تا جایی پیش رفتند كه اقدام به آتش زدن مسجد لولاگر به عنوان محل عبادت مردم كردند و خواسته یا ناخواسته باعث تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی شدند.
پس از قرائت كیفرخواست عمومی متهمین توسط سپهری نماینده دادستان، تصاویر و عكس هایی مربوط به اغتشاشات و آشوب های پس از انتخابات در جلسه دادگاه پخش شد

 

 پخش كلیپی از اقدامات مخرب آشوبگران در دادگاه

  در جلسه علنی دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان كودتای مخملی با هدف تنویر افكار عمومی كلیپی از اقدامات آشوبگران در اغتشاشات اخیر تهران برای حضار به نمایش درآمد. 
در این كلیپ چگونگی به آتش كشیدن خودروها، حمله به مراكز عمومی، یورش به پایگاه بسیج 117 ناحیه قدس، به آتش كشیدن مسجد لولاگر تهران، ضرب و شتم ماموران انتظامی و بسیجی، خسارت به اموال عمومی به تصویر كشیده شده است. 
نكته قابل تامل در این كلیپ حضور پررنگ طرفداران و حامیان كاندیدای ناكام در انتخابات ریاست جمهوری دهم در این اغتشاشات است.

جعفری: فریب سیاست‌بازان را خورده‌ام

در ادامه سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده كودتای مخملی كیفرخواست یكی از متهمان به نام محسن جعفری فرزند محمد‌حسین متولد 1349 و ساكن تهران قرائت شد. در متن كیفر خواست وی كه توسط معاون دادستان عمومی انقلاب قرائت شد موارد اتهامین به شرح زیر است. اقدام علیه امنیت كشور و بر هم زدن نظم عمومی ، فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شركت در تجمعات غیرقانونی و شعاردهی علیه مسئولین ایجاد شبهه جعل و تقلب در انتخابات و سلب اعتماد عمومی نسبت به حاكمیت و مراجع رسمی كشور ایجاد اختلال از طریق بلوا، آشوب، حركات غیرمتعارف و ایجاد ترس و وحشت در جامعه مشاركت در آتش زدن اعمال دولتی، عمومی و خصوصی، نگهداری تجهیزات دریافت تصاویر ماهواره‌ای تمرد نسبت به مأمورین در حال انجام وظیفه با پرتاب سنگ.
معاون دادستان عمومی انقلاب ادامه داد: متهم در تاریخ 31 خرداد 88 در میدان بهارستان دستگیر شده است. وی براساس گزارش اطلاعات استان قم در اغتشاشات و درگیری با مأمورین شركت داشته است.
همچنین وی به اقرار متهم به حضور در تجمعات و سردادن شعار علیه نظام و پرتاب سنگ به سمت مأمورین و نیز درج تصویر وی در تاریخ 26 خرداد در روزنامه كیهان اشاره كرد.
معاون دادستان عمومی انقلاب اظهار داشت: با توجه به موارد پرونده و قوانین مجازات اسلامی و همچنین قوانین منع نگهداری تجهیزات دریافت ماهواره و با توجه به همسویی و همگرایی با رسانه‌های بیگانه درخواست محاكمه و اشد مجازات را در خصوص این متهم دارد.
در ادامه دادگاه محمد‌حسن جعفری به ایراد دفاعیات خود پرداخت و گفت: عكس بنده كه در روزنامه كیهان به چاپ رسیده است مربوط به بعدازظهر جمعه 23 خرداد است.
جعفری ادامه داد: بنده چهار بازجویی داشتم كه یكی در قم و سه مورد دیگر در زندان اوین بوده‌ است و در این بازجویی‌ها گفته‌ام كه محل كارم در بازار پارك لاله یعنی محل مركز اغتشاشات بوده است و من به ناچار مجبور بودم در آنجا تردد كنم كه در این حین دستگیر شده‌ام.
این متهم با رد آتش‌زدن موتور سیكلت در اغتشاشات گفت: تنها در آتش زدن یك سطل زباله دخیل بوده‌ام و قبول دارم كه دو سنگ نیز به سمت مأمورین نیروی انتظامی پرتاب كرده‌ام كه البته به خاطر دوری راه با انها برخورد نكرد.
وی با بیان اینكه كوچكترین نقشی در تخریب اموال عمومی و دولتی نداشته‌ام اظهار داشت: تنها در دو راهپیمایی آرام دوشنبه 25 خرداد و چهارشنبه 27 خرداد شركت كرده‌ام و زمانی كه رهبر انقلاب در خطبه‌های نمازجمعه فرمودند كه این اعتراضات و اغتشاشات و كنار گذاشته شود بنده در هیچ كجا نبوده‌ام.
جعفری خاطر نشان كرد: بنده روز یكشنبه به همراه خانواده به قم رفته‌ام و در زمان راهپیمایی در میدان بهارستان اصلا در تهران حضور نداشتم.
این متهم با بیان اینكه بنده سابقه حضور در جبهه دارم گفت: اینجانب روزی برای حفظ امنیت این كشور جنگیده‌ام و امروز براثر جو‌سازی، انگ ضد انقلاب به من خورده و همه ما كه در اینجا حضور داریم گول برخی سیاست‌بازی‌های آقایان را خوردیم كه از قبل از انتخابات می‌گفتم صد در صد تقلب صورت خواهد گرفت و از پیشگاه خداوند مردم و دادگاه طلب عفو و بخشش دارم.
در ادامه دادگاه یاور‌زاده وكیل متهم با رد سابقه كیفری موكل خود كه در كیفر خواست به آن اشاره شده بود اظهار داشت: موكل بنده فاقد سابقه كیفری و بازداشت بوده است و تنها اتهامی كه او قبول كرده و عكسی از آن موجود است حضور در یك راهپیمایی بوده كه به گفته خودش سنگی هم به سمت مأمورین پرتاب كرده است.
یاورزاده ادامه داد: محل كار موكل بنده در پارك لاله یعنی كانون اغتشاشات بوده و او مجبور بوده از آنجا رد شود و در این حین تحت تاثیر برخی تحریكات قرار گرفته است.
وی خاطر نشان كرد: موكل من به نفع هیچ گروه مخالف نظام فعالیت نداشته و موجب اختلال آرامش عمومی نشده و اموال عمومی و مردم را نیز آتش نزده است.
یاورزاده گفت: كیفر خواست اولیه طوری مطرح شده است كه گویی موكل من در آتش‌زدن مسجد شركت كرده كه این امر خلاف واقع است.
وی ادامه داد: تنها اتهام موكل بنده پرتاب سنگ بوده است كه دادگاه مخیر است ایشان را به پرداخت جزایی نقدی محكوم كند كه با توجه به اینكه موكل من دو ماه در بازداشت بوده است و دلایلی كه نشان دهد او قصد براندازی یا اقدام علیه نظام داشته باشد وجود ندارد از دادگاه تقاضای ارفاق برای ایشان دارم.
متهم در پایان ضمن ایراد آخرین دفاعیات خود گفت: بنده از رهبر معظم انقلاب و دادگاه طلب عفو و بخشش دارم.
 

اعزامی: درستاد موسوی فرمان تخریب اموال عمومی صادر شد

در ادامه به اتهامات حسین اعزامی مشهور به مهران دست طلا فرزند مهدی كه دارای سابقه محكومیت كیفری است،‌ رسیدگی شد. 
در ابتدا سپهری معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به اتهامات متهم مذكور گفت: اقدام علیه امنیت كشور از طریق اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت عمومی، فعالیت تبلیغی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی از طریق شركت در تجمعات غیرقانونی و ایراد شعارهایی علیه مسئولین و نظام جمهوری اسلامی، ایجاد شبهه جعل و تقلب در انتخابات و سلب اعتماد عمومی نسبت به حاكمیت و مراجع رسمی كشور، اخلال در نظم عمومی از طریق بلوا و آشوب و حركات غیرمتعارف و ایجاد ترس و وحشت در جامعه، مشاركت در تخریب و احتراق اموال دولتی، عمومی و خصوصی از اتهامات وارده به فرد مذكور است. 
معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت: كه حسین اعزامی 24 خردادماه در فلكه اول تهرانپارس از سوی رابطین قضایی و مامورین امنیتی شناسایی و سپس دستگیر شد. 
وی با اشاره به دلایل اتهامات وارده به این متهم اظهار داشت: گزارش مامورین و ضابطین انتظامی و امنیتی، شناسایی و دستگیری متهم به عنوان عوامل اصلی اغتشاشات در ضمن ارتكاب جرم توسط مامورین، اقرار صریح متهم به اخذ دستور برای ایجاد بلوا و آشوب در تهران به طور هدایت شده از سوی احدی از كاندیداهای ریاست جمهوری، اقرار صریح متهم به ایجاد هماهنگی در جهت ایجاد تجمعات غیرقانونی و انتقال شعارها به آنان و جمع نمودن مردم در فلكه اول تهرانپارس،‌ اقرار متهم به اخذ دستور از شخصی به نام مهران جهت برهم زدن نظم عمومی و هركاری كه ایجاد جو می‌كند و سایر قرائن و امارات موجود و سایر اظهارات متهم از جمله دلایل اتهامات وارده به حسین اعزامی است. 
وی دلایل قانونی برای مجازات حسین اعزامی را منطبق بر اصل 500، 610، 618، 677، 687 و نیز 689 قانون مجازات اسلامی و رعایت ماده 42 ، 46، 47 همان قانون عنوان كرد و با توجه به اتهامات وارده به وی همچون همسویی با رسانه‌های بیگانه در راستای اخلال در نظم عمومی محاكمه و اشد مجازات متهم را درخواست كرد. 
قاضی صلواتی رئیس دادگاه اتهامات حسین اعزامی را طبق كیفرخواست وی اقدام علیه امنیت كشور از طریق اجتماع غیرقانونی، فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق شركت در تجمعات، ایراد شعارها علیه نظام به مسئولین و نیز ایجاد ترس و وحشت در جامعه برشمرد. 
پس از قرائت كیفرخواست از سوی معاون دادستان عمومی و انقلاب تهران و نیز قاضی صلواتی، حسین اعزامی متهم با حضور در جایگاه مربوطه به دفاع از اتهامات وارده خود پرداخت. 
وی با اشاره به اتهامات در كیفرخواست خود اظهار داشت: تخریب اموال عمومی را همچنان كه در بازجویی‌هایم نیز گفتم قبول ندارم. 
این متهم اغتشاشات اخیر اتهام فعالیت و تبلیغات علیه نظام را رد كرد و اضافه كرد: من هیچ تبلیغی علیه نظام نكرده‌ام تنها فعالیت من در ستاد آقای موسوی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه قبل از انتخابات بوده است. 
وی همچنین با رد اتهام تشویش اذهان عمومی افزود: در بازجویی‌هایم اعلام كرده‌ام كه در ستاد موسوی بوده‌ام و در روزهای سه شنبه و چهارشنبه قبل از انتخابات از سوی ستاد وی پخش پوستر می‌كردم. 
حسین اعزامی با اشاره به بازداشت خود در فلكه تهرانپارس از سوی مامورین گفت: من اشتباه كردم كه در ستاد موسوی بودم و آنرا نیز قبول دارم. 
در این هنگام رئیس دادگاه از وی درباره متن بازجویی‌هایش در آن در ازای گرفتن مبلغ 700 الی 800 هزار تومان شعار علیه نظام و مسئولین را قبول كرده است اشاره كرد كه این متهم در پاسخ گفت: این‌ها ساخته ذهن من بوده است تا بتوانم خود را تبرئه كنم. 
رئیس دادگاه در ادامه به اعترافات حسین اعزامی مبنی بر اینكه برای ایجاد درگیری و تخریب اموال عمومی در میدان آزادی و نیز دانشگاه امیركبیر مبالغی از سوی فردی به وی پیشنهاد شده است، اشاره كرد كه این متهم در پاسخ گفت: زمانی كه در ستاد موسوی بوده‌ام در آنجا گفته‌اند كه در انتخابات تقلب خواهد شد. 
وی با بیان اینكه پس از این اظهارات دلایل تقلب در انتخابات را از ستاد موسوی جویا شدم گفت: آنها در جواب به من گفتند كه یا رای‌ها جابجا می‌شود و یا در شمارش آن كم و كسری‌هایی را ایجاد می‌كنند. 
این متهم اغتشاشات اخیر تاكید كرد: در ستاد موسوی به من گفتند كه در این ستاد می‌توانید هر كاری را انجام دهید از جمله تخریب اموال عمومی و یا جمع كردن مردم در خیابان‌ها؛ من این كارها را انجام ندادم. 
قاضی صلواتی در پاسخ به دفاعیات این متهم با اشاره به دستگیری فرد متهم مذكور در صحنه اغتشاشات اخیر و داشتن مستندات تصویری اخیر در صحنه اغتشاشات گفت: من در این اغتشاشات بدنبال جلوگیری از بند آمدن خیابان‌ها بودم و هیچ تجمع غیرقانونی را به راه نیانداختم. 
پس از دفاعیات متهم وكیل مدافع وی با حضور در جایگاه خود از برخی از موارد اتهامی وكیل مدافع‌اش دفاع كرد. 
وی با اشاره به حس كنجكاوی موكل خود گفت: برخی اوقات در هنگام تجمعات افرادی به دلیل حس كنجكاوی خود به این تجمعات می‌پیندند كه موكل من نیز همینگونه بود. 
وی با اشاره به اظهارات موكل خود مبنی بر اینكه چند روز قبل از انتخابات در ستاد موسوی بود اظهار داشت: كه دفاعیات وی درخصوص حضور در ستاد موسوی قابل توجیه است. 
وكیل مدافع حسین اعزامی در پایان از ریاست دادگاه به مدت یك هفته برای رسیدگی به پرونده متهم‌اش استهمال كرد كه با تقاضای وی موافقت شد.

 شائولیان: در زندان با من رفتار خوبی صورت گرفت

در ادامه رسیدگی به پرونده اغتشاشات اخیر تهران كیفر خواست یقوقیل شائولیان توسط معاون دادستان قرائت شد. در كیفر خواست وی آمده است: یقوقیل شائولیان فرزند یوسف اهل تهران و متولد 1369 می‌باشد كه با قرار تامین بازداشت موقت بازداشت شده است. 
در این كیفر خواست در خصوص اتهامات این متهم آمده است كه وی متهم به اقدام علیه امنیت كشور از طریق اجتماع و تبانی، اقرار متهم به شكستن گیشه بانك، فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق شركت در تجمعات غیر قانونی و همچنین ایجاد شبهه جعل و تقلب در نتیجه انتخابات، اخلال در نظم عمومی از طریق بلوا و آشوب و همچنین ایجاد ترس و وحشت و انجام حركات غیر متعارف، مشاركت در تخریب و احراق اموال دولتی، عمومی و خصوصی عنوان شده است. 
وی روز 24 خرداد 88 در محل پل كالج تهران بازداشت شده است. 
این كیفر خواست می‌افزاید گزارش ماموران امنیتی در حین ارتكاب جرم به عنوان یكی از عوامل اغتشاشات، اقرار و شكستن شیشه بانك و تخریب آن از جمله عوامل دستگیری وی می‌باشد. 
در پایان این كیفر خواست تاكید شده است: اتهامات نامبرده با توجه به محتویات پرونده شامل مواد قانونی 500، 515 ، 607 ، 610، 618، 677، 667 و 609 قانون مجازات اسلامی می‌شود. از این رو با توجه به مطالب ذكر شده و خسارات وارد به كشور و همچنین همسوی وی با گروه های معاند و مخالف نظام درخواست محاكمه عادلانه و اشد مجازات را از دادگاه دارم. 
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس پس از قرائت كیفر خواست یقوقیل شائولیان كه از اقلیت‌های مذهبی كشورمان می‌باشد در بیان دفاعیات خود گفت: با توجه به اینكه بنده از اقلیت‌های مذهبی كشورمان هستم در زندان با من رفتار و برخورد خوبی صورت گرفت و البته بنده از مردم و مقام معظم رهبری نیز عذر خواهی می‌كنم. 
وی افزود: بنده در خیابان فاطمی تهران دستگیر شدم و در خصوص دستگیری هم باید بگویم كسی نمی‌دانست كه در آن محل اغتشاش و شورش است، دوستان گفتند كه برویم و این از روی كنجكاوی بود. وقتی به محل اغتشاش رفتیم دیدیم كه عده‌ زیادی در حال پرتاب سنگ هستند به قدری این صحنه وحشتناك بود كه ترسیدم وقتی آن عده به سمت ما بیایند زیر دست و پا له شویم لذا به سمت پل كالج فرار كردیم. 
این متهم حوادث اخیر تصریح كرد: وقتی زیر پل كالج رسیدیم بانكی در آنجا وجود داشت كنار بانك نشستیم ولی از ترس نمی دانستیم كه چه كار باید بكنیم، بعد از لحظاتی فضا طوری شد كه احساس كردم دنیا عوض شده همه شورش گران به سمت ما حمله كردند. 
شائولیان ادامه داد: بنده خود می‌دانم كه اقدام بدی انجام داده‌ام در واقع باید بگویم كه جو آن محل ما را هم گرفت. لذا چند سنگ به سمت بانك پرتاب كردیم. 
وی در خصوص این سوال قاضی كه آیا شما در انتخابات شركت كرده بودید یا خیر، اظهار داشت: بنده در انتخابات اصلا شركت نكرده بودم حتی در ستاد میر حسین موسوی هم حضور نداشتم و فقط اقدامی كه انجام دادم تحت تاثیر جو بود و تنها این اقدام از من یك بار سر زد و در روزهای بعد هیچ كار دیگری انجام نداده بودم. 
شائولیان در پایان دفاعیات خود گفت: بنده از مقام معظم رهبری و مردم كشورمان به دلیل این اقدام بد خود كه البته همراه با تحت تاثیر جو قرار گرفتن و حرف ها و صحبت‌های كه زده ‌شده بود عذر خواهی می‌كنم. 
در ادامه رسیدگی به پرونده این متهم، وكیل مدافع وی طی سخنانی در بیان دفاعیات خود از متهم اظهار داشت: به نظر می‌رسد كه كیفر خواست صادره در كلیه موارد مشابه است. لذا درخواست می‌كنم كه برای هر متهم كیفر خواستی جداگانه صادر شود و با عنایت به محتویات پرونده باید بگویم كه این متهم صرفا در برخی از تجمعات حضور داشته و یك مورد هم اقدام به تخریب بانك كرده است. 
وی افزود: موكل بنده ضمن همكاری با كارشناسان به اقدامات خود هم اقرار كرده است. البته در این گونه موارد افراد بدون تصمیم و نقش قبلی مرتكب این قبیل اقدامات می‌شوند كه اقداماتی غیر ارادی هم هست. 
وكیل مدافع این متهم ادامه داد: موكل بنده با صغر سنی مصداق این موضوع بوده كه لذا درخواست برخورد منصفانه و عادلانه را از محضر دادگاه دارم. 
وی خاطر نشان كرد با توجه به نكات فوق، وضعیت موكلم، سن وی و همچنین گزارشات و همكاری‌های این متهم امید است كه موجبات رفع اتهامات وی فراهم شود.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:46 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
اجمالي/ در برنامه زنده تلويزيوني؛
احمدي‌نژاد 6 وزير پيشنهادي خود را معرفي كرد

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور در گفتگوي زنده تلويزيوني محرابيان، حسيني، مصلحي، آجرلو، عباسي و دستجردي را به عنوان وزراي پيشنهادي صنايع، اقتصاد، اطلاعات، رفاه، تعاون و بهداشت معرفي كرد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس محمود احمدي نژاد رئيس جمهور در گفت و گوي زنده تلويزيوني در بخش خبري ساعت 14 علي اكبر محرابيان را براي وزارت صنايع، سيد شمس الدين حسيني را براي وزارت اقتصاد، حجت الاسلام حيدر مصلحي را براي وزارت اطلاعات و محمد عباسي را براي وزارت تعاون به عنوان تعدادي از گزينه هاي خود براي كابينه دهم عنوان كرد.
وي افزود: فاطمه آجرلو را براي وزارت رفاه و مرضيه وحيد‌دستجردي را نيز براي وزارت بهداشت در كابينه دهم معرفي خواهيم كرد.
احمدي نژاد تاكيد كرد: از جوان‌ها و حداقل يك خانم ديگر نيز در كابينه استفاده خواهيم كرد.
ادامه دارد...
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:30 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
سومين جلسه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي- 11
اصلاني: آقاي موسوي اين دادگاه جايگاه شما و دوستان شماست كه ما را فريب داديد

خبرگزاري فارس: يكي از متهمان پرونده كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران در دادگاه خطاب به موسوي گفت: اين دادگاه جايگاه شما و دوستانتان است كه من و امثال من را فريب داده و به خيابان‌ها كشانديد.


گزارش تصويري مرتبط

-------------------------------
به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در ادامه سومين جلسه دادگاه رسيدگي به اتهامات متهمان پرونده كودتاي مخملي و اغتشاشات اخير تهران كيفر خواست يكي از متهمان به نام مهرداد اصلاني فرزند غلامرضا 22 ساله ساكن تهران توسط معاون دادستان عمومي انقلاب قرائت شد.
وي به اقدام عليه امنيت كشور از طريق اجتماعات و تباني به قصد بر هم زدن نظم عمومي ، فعاليت تبليغي عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران از طريق شركت در تجمعات غيرقانوني و شعار‌دهي عليه مسئولين ايجاد شبهه جعل و تقلب در نتيجه انتخابات و سلب اعتماد عمومي نسبت به حاكميت و مراجع رسمي كشور،‌ ايجاد اخلال در نظم عمومي از طريق بلوا و آشوب و حركات غير متعارف و ايجاد ترس و وحشت در جامعه ، مشاركت در تخريب و آتش زدن اموال دولتي ،‌ عمومي متهم شده است.
و ي كه به عضويت در سازمان رأي و ارسال پيام به شبكه بي‌بي‌سي متهم است در تاريخ 31 خرداد 88 در تهران بازداشت شده است.
معاون دادستان عمومي انقلاب دلايل اتهامات وي را شناسايي متهم به عنوان يكي از عوامل اغتشاش توسط مأمورين كه با عضويت در سازمان رأي و ارسال پيام به شبكه بي‌بي‌سي ، قبول شركت در اغتشاشات و اقدامات مجرمانه انتسابي ، اقرار و اعترافات متهم به اعمال انتسابي و ساير موارد كه در پرونده درج شده دانست.
وي ادامه داد: با توجه به مندرجات در اين پرونده و به استناد به مواد 500، 610، 618، 677، 687، 689، قانون مجازات اسلامي و به لحاظ اهميت موضوع و ايجاد خسارت به كشور ، همسويي با بيگانگان و اختلال شديد در امنيت جامعه براي متهم درخواست محاكمه و اشد مجازات را دارم.
در ادامه جلسه مهرداد اصلاني ضمن دفاع از خود با اشاره به برخي توضيحاتي كه در اولين جلسه دادگاه در تاريخ 10 مرداد داده است گفت: من و دوستانم كه در زندان با هم بوديم به اين باور رسيديم كه مورد فريب و آلت دست برخي نخبگان سياسي و احزاب قرار گرفتيم و همين جا ضمن قبول اشتباهات از رهبر معظم انقلاب و مردم عزيز كشورم عذرخواهي مي‌كنم.
اصلاني با تأكيد بر اينكه بنده معتقد به جمهوري اسلامي بوده و افتخار مي‌كنم كه در اين كشور متولد شده‌ام اظهار داشت: من به اين نظام اعتماد دارم اما آيا بايد تمام عقوبت اين اشتباهات موجب من و امثال من شود و نبايد كساني كه ما را فريب داده‌اند و ما تحت تأثير آنها بوديم مجازات شوند.
وي با اشاره به اعترافات محمد‌علي ابطحي مبني بر اينكه تقلب اسم رمز آشوب‌ها بود گفت: برخي قبل از انتخابات شبهه تقلب را وارد كرده‌اند و همان‌ها بودند كه كميته صيانت از آراء را تشكيل داده اند و اينجا من مي‌پرسم كه آيا سهم مديريت آنها بيشتر از ما است يا كمتر.
اين متهم خاطر نشان كرد: موضوع تقلب از سوي برخي شخصيت‌هاي نظام مطرح شد و همين‌ها بودند كه كميته صيانت از آراء را تشكيل داده‌اند و بر همين اساس ما به آنها اعتماد كرده و فريب خورديم.
وي ادامه داد: يكي از سياسيون گفته است: كه ما از نخبگان سياسي هستيم و اينها اغتشاش‌گر هستند من تعجب مي‌كنم كه چطور قبل از انتخابات به ما بها مي‌دادند و امروز اين حرف‌ها را در مورد ما مي‌زنند .
مهرداد اصلاني در ادامه خطاب به موسوي يكي از كانديداهاي دهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري گفت: شما با ادعاي تقلب و با عدم تمكين به قانون و قانون‌شكني اين بدعت را پايه گذاشتيد و اين حوادث را به وجود آورديد و موجب شديد من و امسال من به شما رأي داديم براساس همين حرفها به خيابان‌ها بريزيم و نظم عمومي را مختل كرده و كاري كنيم كه رهبر معظم انقلاب ناراحت شوند وقتي به خود آمديم كه خودمان را در وسط اغتشاشات ديديم.
اين متهم با بيان اينكه به گفته رهبر معظم انقلاب ما جوانان آينده‌ساز اين كشور هستيم گفت: ما امروز در حالي در زندان هستيم كه فكر مي‌كرديم كه موسوي راست مي‌گويد و اكنون از او مي‌پرسيم كه چطور مي‌ خواهد جواب ما و صورت اشك‌بار خانواده ما را بدهد و سوال من اين است كه سهم آقاي موسوي از اين رنجها كه ما متحمل شديم چه است.
وي همچنين خطاب به موسوي گفت: اينجا جايگاه كساني مانند شما و دوستان شما است كه مسبب اين مسائل شديد.
وي همچنين خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامي گفت: ما شما را به عنوان پدر معنوي خود مي‌شناسيم و از شما مي‌خواهيم كه با يك بار اشتباه از فرزندان خود بگذريد همانطور كه در سخنراني 13 رجب فرموديد ما جوانان فرزندان انقلاب و فرزندان شما هستيم.
وي خاطر نشان كرد: اگر برخي نامزدهاي انتخابات نتيجه آن را مي‌پذيرفتند امروز شيريني حضور مردم به كام آنها تلخ نمي‌شد.
وي همچنين از رهبر معظم انقلاب خواست تا با گذشت از آنها بار ديگر اين افراد را به آغوش جامعه برگردانند و همچنين خواستار مجازات عاملان اصلي اين حوادث شد.
مهرداد اصلاني در خصوص عضويت در سازمان رأي كه مورد سوال قاضي بود گفت: در انتخابات سوم شوراها يكي از آشنايان به من گفت تعدادي اسم براي عضو در سازمان رأي به او بدهم و وقتي من در مورد اين سازمان سوال كرده‌ام مي‌خواهيم ليستي تهيه كنيم تا به كانديداهاي اصولگرايان رأي دهم و من پس از آن ديگر هيچ فعاليتي نداشتم چرا كه به خدمت سربازي رفتم.
اين متهم همچنين در خصوص ارسال پيام به شبكه بي‌بي‌سي با قبول اين اتهام گفت: بنده يك بار قبل و دو بار بعد از انتخابات به اين شبكه ايميل زدم كه اگر دادگاه اجازه دهد مضمون اين ايميل‌ها را نگويم هر چند در پرونده درج شده است و قبول دارم كه اين كار اشتباه بوده است چرا كه فكر مي‌كردم اگر چنين ايميل‌هاي اعتراض‌‌آميزي براي آنها بفرستم با من تماس مي‌گيرند و مي‌توانم نظرات خود را بيان كنم.
در ادامه وكيل اين متهم با بيان اينكه موكل بنده هيچ قصدي براي اخلال در امنيت ملي و يا انجام اعمالي در آتش زدن اموال عمومي و شركت در تظاهرات منجر به خشونت نداشته است گفت: موكل من تنها در دو راهپيمايي شركت كرده و طبق گفته خودش پس از سخنان رهبر انقلاب در نمازجمعه در هيچ تظاهرات ديگري شركت نكرده است.
موكل اصلاني با رد ديگر اتهامات مندرج در كيفر خواست گفت: موكل من پشيمان است و ديگر اتهامات كيفر خواست مصداق موكل بنده نيست چرا كه فعاليت‌هاي تبليغي احتياج به آگاهي و سابقه دارد و در حالي كه موكل من فاقد اين پيشينه است.
وي با بيان اينكه پدر موكل خود جانباز و دايي او شهيد است اظهار داشت: با توجه به شواهد شخصيتي و خانوادگي موكل و با بيان اينكه اقتدار نظام بيشتر از آن است كه با دادن يك ايميل متزلزل شود و با توجه به اينكه موكل بنده جوان بوده و فاقد سابقه كيفري و به تعبير خودش اقدام بچگانه‌اي كرده و اكنون پشيمان است و با توجه به اينكه از رهبر انقلاب اسلامي اظهار تمكين نموده و با مأمورين نيز همكاري داشته است از دادگاه طلب ارفاق و بخشش اسلامي دارم.
وي همچنين گفت: موكل من خود به كلانتري رفته و خودش را معرفي كرده و دستگير نشده است وكيل مهرداد اصلاني همچنين براي ارائه لايحه خود از دادگاه مهلت يك هفته‌اي درخواست كلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:29 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
وقتی بی‌بی‌سی هم طاقت نمی‌آورد
گرامی: چرا اول کروبی مستندات ارائه کند؟ بی‌بی‌سی: چون اتهام زده

اظهارات عجیب سخنگوی حزب مهدی کروبی در قبال اتهام‌زنی‌های موهن وی علیه جمهوری اسلامی، تعجب مجری شبکه انگلیسی فارسی را نیز به‌دنبال داشت.

به گزارش رجانیوز، اسماعیل گرامی مقدم در گفت‌وگو با تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی در واکنش به اظهارات رئیس مجلس و تکذیب قاطع ادعاهای کروبی مبنی بر تجاوز جنسی به بازداشت‌شدگان گفت درخصوص اینكه لاریجانی اعلام كرد تجاوز جنسی به زندانیان ادعا و خبری كذب است، ایشان باید مستنداتی ارائه كند.

اما مجری بی‌بی‌سی هم در قبال این اظهارنظر عجیب سخنگوی کروبی طاقت نیاورد و گفت: معمولاً آن كسی كه اتهام می‌زند، باید ثابت كند. كروبی چه مستنداتی داشت كه این ادعا را مطرح كرد؟

گرامی مقدم اما دوباره بر همان اظهارات قبلی خود اصرار کرد و افزود: نخیر، لاریجانی اول باید مستندات خود را اعلام كند، چون هنوز هیچ اتفاقی نیفتاده است. كروبی اعلام كرد هیئتی تشكیل شود و در این هیئت من (كروبی) حاضر هستم كه یكی از اعضای بررسی این موضوع باشم و صادقانه وقوع جرم یا عدم وقوع جرم را به اطلاع مردم برسانم.

وی بدون پاسخ به سؤال مجری مبنی بر اینکه بالاخره مستنداتی دارد یا خیر، به مواضع 2 روز اخیر لاریجانی پرداخت و اضافه کرد: لاریجانی روز گذشته در سخنانی در مجلس خواهان بررسی این موضوع شد و حالا چگونه در عرض یك روز نظر وی تغییر كرد و هم اینك آن را تكذیب می كند. ایشان بفرمایند در یكی، دو روز گذشته چه اتفاقی افتاد كه نظرش تغییر كرد.

سخنگوی کروبی در پایان گفت: اما درباره مستنداتی كه كروبی باید ارائه دهد، خوب وقتی هیئتی تشكیل و بررسی موضوع در فضایی آرام و امن آغاز شود، وی نیز مستندات خود را ارائه می كند.

به‌نظر می‌رسد شکست کروبی در انتخابات علی‌رغم سرمایه‌گذاری‌های ده‌ها میلیاردی برای موفقیت وی، شخصیت او را دچار نوعی بحران کرده و این عدم تعادل در حال انتقال به نزدیکان وی نیز هست، به‌طوری که سخنگوی حزب کروبی، اثبات ادعای کروبی بر مبنای مستندات متقن را برخلاف اصول بیّن فقهی و حقوقی دارای تقدم نمی‌داند و معتقد است اول باید کسی که این ادعاهای ساختگی را رد کرده است، یعنی لاریجانی، اسناد خود را برای مورد آزار قرار نگرفتن زندانیان فاش کندلينك ثابت نوشته شده در ساعت 11:1 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
نامه سرگشاده 10 انجمن اسلامي دانشجويان
كروبي زندان بنياد شهيد و 300 ميليون جزايري را فراموش كرده است؟

انجمن اسلامي دانشجويان 10 دانشگاه كشور با صدور نامه‌‌اي سرگشاده‌ به مهدي كروبي، نسبت به نامه اخير وي به هاشمي‌رفسنجاني واكنش نشان دادند و خطاب به وي نوشتند: چگونه بر اساس تعدادی شایعات که می گویید به گوشتان رسیده به وضعیت بازداشتگاه ها اعتراض می کنید درحالیکه عملکردتان درباره زندان بنیاد شهید در دوران ریاستتان که بر هیچ کس پوشیده نیست، را فراموش کرده اید؟

به گزارش رجانيوز، متن نامه انجمن‌ اسلامي دانشجويان 10 دانشگاه كشور به مهدي كروبي به شرح ذيل است:

آقاي مهدي كروبي

سلام

قريب به 2 ماه از "نه " بزرگ جمهور ايران به مدعيان اصلاحات كه در زير بيرق نظام ليبرال دموكراسي آمريكايي البته با ادعاي خط امام سينه مي‌زدند، مي‌گذرد.

يقيناً تعالي و عظمت اين انتخابات و خرد و عقلانيت سياسي پديدآورندگان آن بر كسي پوشيده نيست. اما در اين بين ابعاد مكشوفه بعد از آن، بازخواني و رونمايي سناريوهاي پشت پرده بر جذابيت و بزرگي اين رخداد بيش از پيش مي‌افزايد.

مشاهده اعترافات اغتشاشگران و افرادي كه شما در نامه خود به آقاي هاشمي از وضعيت آنان نگاشته‌‌ايد -ما كه معتقديم برايتان نگاشته‌اند- و اعلام داشته‌ا‌يد اخبار و شايعاتي كه براي شما ارسال مي‌كنند، موجبات ناراحتي شما را فراهم آورده است، در كارنامه انقلاب اسلامي و در شناساندن ماهيت كساني كه روزي بر سكوهاي قدرت و مديريت اين نظام تكيه زده بودند، مزيت بسيار بزرگي از بلوغ سياسي در اين كهن مرز و بوم به شمار مي‌آيد.

2 ماه از بزرگ رفراندومي كه 40 ميليون ايراني حماسه آفرين آن بودند، مي‌گذرد و جالب اينكه امروز شاهد اين هستيم كه افراد زيادي از اردوگاه جريان رفرميست كه جنابعالي بخشي از آن هستيد به تكاپو افتاده‌اند تا قدري آب رفته را به جوي بازگردانند، در حالي كه غافلند از اينكه مردم ايران به يمن شفاف‌سازي‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ماهيت اصلي و چهره در نقاب كشيده دگرانديشان را شناختند و تكليف خود با مدعيان اصلاحات را براي هميشه مشخص كردند، حتي آناني كه متأسفانه روزي بازي خورده اين مكاران عرصه سياست شده بودند و امروز هشيارانه آنان را محكوم مي كنند.

آقاي كروبي

مطالعه نامه شما به آقاي هاشمي تناقضات و سوالاتي براي ما ايجاد كرد كه ما را وادار نمود تا در نامه‌اي سرگشاده اين ابهامات را به اطلاع جنابعالي برسانيم، باشد كه از در پاسخگويي برآييد.

اول- در مخاطب شما كه آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني بودند؛ فردي كه عليرغم كارنامه‌اي كه از ايشان سراغ داشتيم در نماز جمعه 26 تير ماه به ايراد سخناني دوپهلو پرداختند كه حتي خبرگاني كه شما از ايشان مشورت با آنان را خواستيد در بيانه‌اي مراتب اعتراض خود را به گوش ملت رساندند و خواستار موضع‌گيري صريح آقاي هاشمي شدند.

البته كه نظر ما بر اين است كه انتخاب ايشان مي‌تواند نشان از تعريف يك بازي هماهنگ شده داشته باشد كه قرار است توپ اين ميدان تنها بين مهدي كروبي و اكبر هاشمي پاسكاري شود، تا بلكه مرهمي باشد براي التيام چهره‌هايي كه خود بر آن چنگ انداختيد.

حال سوال ما اينجاست درست قبل از انتخابات، نامه سرگشاده شما به آقاي هاشمي با محتوايي در اعتراض به ايشان مبني بر سانسور شما و جمع شدن آنان بر محور آقاي موسوي و استفاده از امكانات دانشگاه آزاد در راستاي هدايت اهدافشان و رد صلاحيت‌هاي مجلس چهارم با تكيه بر گزارش‌هاي وزارت اطلاعات دولت ايشان و موضع‌گيري‌هاي صدا و سيما در زمان رياست برادرشان و...، چه شد؟ آن نامه را فراموش كرديد؟ نكند گمانه‌هاي ما حول اينكه از سنگر ايمن شما به شخصيت‌هاي نظام تيراندازي مي‌كنند و متأسفانه شما هيچ اطلاعي از آن نداريد، صحت دارد؟ نكند نامه‌هايتان را خودتان نمي‌نويسيد؟ شايد هم تاوان سنگين شكست، اينچنين شما را در تحليل و مديريت رفتارتان دچار بحران كرده است؟

دوم- در بي‌حساب و كتاب خواندن دستگيري‌ها؛ اين بخش كه هنوز شنيدن اعترافات اين قماش از افراد شما را مجاب نكرده است كه حساب و كتابي در دستگيري آنان در كار بوده براي ما هم سوال است و البته به اين هم معترض هستيم كه پس از اعتراف دردانه‌ها و دوستانتان، آقايان ابطحي و عطريانفر در پرده‌برداري از جلسه هم قسم شدن موسوي، خاتمي و آقاي هاشمي، چرا بنا به اين اعترافات آقايان خاتمي و موسوي به عنوان افراد دخيل در پيگيري اغتشاشات به دادگاه جهت ارائه پاسخ به سوالات مطروحه، شفاف‌سازي نقش خود و يا شايد هم فرصتي براي برائت و دفاع از اين ادعاها به صحن دادگاه فرا خوانده نمي‌شوند؟

ديگر سخن در اين خصوص اينكه مگر آناني كه امروز در بازداشتگاه هستند، كساني نبودند كه با هدايت جريانات برون مرز و گروهك‌هاي تروريستي تعدادي از دوستان و هموطنان ما را كشتند و شهيد كردند؟ شما از اينان حمايت مي‌كنيد و نگران وضعيت اينان هستيد؟ به راستي چرا؟ آناني كه امروز از بازداشتگاه به صحن دادگاه مي‌آيند و اعتراف مي‌كنند، خود مي‌گويند اما انگار شما باورتان نمي‌شود كه عامل انگليس و فرانسه بودند. تاجبخش مي‌گويد كه چه كساني كجا بودند، با چه كسي ارتباط داشتند، منابع ماليشان از كجاست، جالب است در اين بين مهدي كروبي تنها كسي است كه باورش نمي‌شود ضمن اينكه نامه هم مي‌زند.

سوم- در برخورد با برخي نماز اولي‌ها در جمعه 26 تيرماه؛ اگر براي نماز آمده بودند چرا چوب و چماق داشتند؟ اگر مي‌خواستند نماز بخوانند چرا كفش‌هايشان را در نياوردند؟ با وضويشان كاري نداريم؛ الله‌اعلم اما چرا در كنار رفيق شفيقشان و البته از جنس مخالف! نماز مي‌گزاردند؟ شايد مقصودتان در نامه از آناني كه با اصول بديهي اسلام آشناييت ندارند همين افراد است، اما انگار منظورتان را به آقاي هاشمي بد رسانديد مگر اينكه مخالف اين نظر را داشته باشيد.
چهارم- مي‌دانيد چرا مهدي كروبي ديگر آن 5 ميليون رأي خود را در اين دوره نداشت؟ مهدي كروبي در سال 84 مردي از جنس چپ سنتي بود و در روحانيت و در ميان مردم پايگاهي به همين سبب داشت، در 88 اطرافيان كروبي چه كساني بودند؟ كرباسچي و خاطره مردم از شهرداري او، مهاجراني و افاضات او در دوران دوم خرداد، سروش و حملات او به مقدسات مردم و بازي گرفتن‌هاي بچه‌هاي انجمن اسلامي و شست و شوي مغزي آنان و حمله به اعتقاداتشان در نشست هاي 40 روزه، ابطحي و خاطرات او از سواحل لبنان، جميله كديور و كنفرانس برلين و...

جناب شيخ مهدي كروبي

چگونه بر اساس تعدادي شايعات كه مي‌گوييد به گوشتان رسيده به وضعيت بازداشتگاه‌ها اعتراض مي‌كنيد و خود را براي بررسي اين وضعيت خيالي داوطلب مي‌كنيد، درحاليكه عملكردتان درباره زندان بنياد شهيد در دوران رياستتان كه بر هيچ كس پوشيده نيست، را فراموش كرده‌ايد؟ آقاي كروبي اميدواريم اين حمايت‌هاي شما از سنخ توجيهاتي كه براي 300 ميليون شهرام جزايري يا چند روز بعد براي وضعيت مسكن خود آورديد، نباشد. اميدواريم امام راحل و نصيحت ها و هشدارهايشان را به ياد آوريد.


اين نامه از سوي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه‌هاي ذيل صادر شده است:

انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه صنعتي شريف
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شيراز
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم‌پزشكي شهيد بهشتي
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه سمنان
انجمن اسلامي دانشجويان مستقل دانشگاه تهران
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه شاهد
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اصفهان
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه اروميه
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي شهركرد
انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه علوم پزشكي بابلينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:57 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
بازخوانی 10 دور انتخابات ریاست جمهوری/ دور سوم حضرت آيت‌الله خامنه‌اي
امام خمینی: آن فاسدها رأی 13 میلیونی رجایی را هم می‌گفتند از 2 میلیون کمتر است

بعد از شهادت حجت الاسلام و المسلمین هاشمی نژاد بود که امام در جمع مردم لب به سخن گشود. او از هاشمی نژاد گفت و بعد در باب انتخابات فرمود:

«مسئله ديگر قضيه انتخابات است كه من در عين حال كه قبلاً هم تذكر دادم، حالا هم تذكر مى‏دهم به همه ملت كه همه اين شرارت‌ها كه در سطح كشور الآن مى‏شود، ممكن است براى اين باشد كه شما را از رفتن به پاى صندوق بترسانند و شما را از خدمت به اسلام و خدمت به مسلمين سست كنند. و بايد همه ما در اين امر توجه داشته باشيم كه اين يك امر حياتى است براى جمهورى اسلامی. شما مى‏بينيد كه در عين حال كه در آراى قبل از اين، براى شهيد رجايى 14 ميليون جمعيت شركت كرد و 13 ميليون رأى آورد شهيد رجايى، مع ذلك، آن فاسدها، آن مصاحبه‏هايى كه اشخاص فاسد شكست خورده در خارج كردند، گفتند بيش از 2 ميليون اينها رأى نداشتند.»

امام به کسانی اشاره کرد که به جای پذیرش شکست و تمکین در مقابل آرای مردم و رای قانون اعتراضات و تشنج های خیابانی را کلید زده بودند. ایشان با اشاره به التهاب آفرینی ها فرمودند:

«از اين ترورها و از اين شرارت‌هايى كه 2 روز قبل در تهران شد و مع الاسف، بچه‏ها و جوان‌ها را كشيدند به توى خيابان‌ها و به شرارت هدايت كردند، بايد بسيار انسان متأسف باشد كه جوانها و كودك‌هاى ما اينطور بازى خوردند از اينها كه مى‏آيند در خيابانها و آتش مى‏زنند چيزهايى [را] كه مال مردم است، مال عموم است؛ مثل شركت واحد و اتومبيل‌هاى شركت واحد كه مال مستضعفين است يا محلى كه اصلاً براى مستضعفين است، به آتش مى‏كشند. اينها فكر نمى‏كنند كه اين مدعى‏هاى مجاهدت براى خلق و براى مستضعفين، آن چيزى را كه وجهه قرار دادند و هدف قرار دادند، ضرر زدن به همين چيزهايى [است‏] كه مال مستضعفين است؛ چيزهايى كه براى مستضعفين جمع شده است، براى معلولين جمع شده، براى جنگ زده‏ها جمع شده است؛ اينها هدفشان اين است كه آنها را آتش بزنند.»

امام در ادامه تأکید کردند:

«شما از اين شكست خورده‏ها هيچ هراس نداشته باشيد كه اينها نفسهاى آخر را مى‏كشند. و ملت ايران و ملت شريف ايران با كمال قدرت، ايستاده است در مقابل آنها، و همين‏طور قواى نظامى و انتظامى و پاسداران و بسيج و ساير قواى مسلّح، كه از خود مردم هستند، هم در جنگ با كفار ايستاده‏اند و هم در مقابله با اين اشخاصى كه همان‏طور هستند و براى آنها خدمت مى‏كنند. و قواى پاسدار ما و همين‏طور قواى انتظامى در اين امر جديت خواهند كرد و همه اينها را به دست خواهند آورد و به جزاى اعمال خودشان در دادگاهها خواهند رسيد. و ان شاء اللَّه، بزودى شما شاهد اين خواهيد شد كه نه از اين تفاله‏ها چيزى باقى مانده است و نه از آن قدرتهاى بزرگ در ايران اثرى خواهد بود.»(1)

ثبت نام کاندیداها

باز هم نوبت انتخاب مردم بود تا با رأی خود یک رجایی دیگر را انتخاب کنند. بعد از شهید باهنر، آیت‌الله خامنه‌ای دبیر کلی حزب جمهوری اسلامی را عهده دار شده بود. آیت‌الله خامنه‌ای از اعضای منتخب امام در شورای انقلاب به شمار می آمد و در شورای عالی دفاع هم حضور فعال داشت. ترور ششم تیر ماه ناکام ماند تا او همچنان داعیه دار خط امام باشد؛ همان خطی که رجایی و باهنر در راه اعتلایش سوختند.

آیت الله مهدوی کنی در خاطرات خود در خصوص کاندیداتوری آیت‌الله خامنه‌ای این گونه می نویسد: «در جریان ریاست جمهوری آیت‌الله خامنه‌ای آنچه به یادم مانده است، این است که پس از شهادت آقای باهنر و آقای رجایی، بحث ریاست جمهوری جداً مطرح بود. روزی ما در راهروی مجلس جلسه ای داشتیم. جلسه غیر رسمی بود. در آن جلسه من، مقام معظم رهبری، جناب آقای هاشمی و جناب آقای موسوی اردبیلی بودیم. ظاهراً حاج احمد آقا هم بودند. دوستان در آن جلسه به آقای خامنه‌ای پیشنهاد دادند که شما نامزد ریاست جمهوری بشوید. ایشان گفتند من به چند جهت نمی‌پذیرم؛ یکی اینکه بیمار هستم. من تازه از بیمارستان آمده ام (به خاطر همان جریان انفجار) و آمادگی ندارم. مسئله دوم اینکه خوب نیست دو تا آخوند ریاست قوه مجریه را داشته باشند. آقای مهدوی کنی که نخست وزیر هستند، من هم رئیس جمهور بشوم؛ دو تا آخوند خوب نیست. مردم می گویند همه چیز را خودشان قبضه کرده اند. جهت سوم اینکه اگر قبول بکنم دلم می خواهد کسی نخست وزیر باشد که بتوانم با او چون و چرا داشته باشم؛ مهدوی برادر بزرگ ماست. ما نمی توانیم از او پاسخ بخواهیم. این تعبیر ایشان در آن وقت بود.»(2)

با وجود مخالفت های آیت الله خامنه ای با بحث کاندیداتوری اصرارها ادامه یافت و این گونه بود که ایشان تصمیم به حضور در عرصه رقابت گرفتند. قرار شد بعد از ریاست جمهوری ایشان آیت الله مهدوی کنی از نخست وزیری استعفا دهند تا آیت الله خامنه ای در انتخاب نخست وزیر آزاد باشند و البته همین طور هم شد یعنی بلافاصله بعد از اعلام نتایج آیت الله مهدوی کنی استعفای خود را اعلام کرد.

چهره های دیگری هم البته داوطلب کاندیداتوری شدند. آیت الله مهدوی کنی در این خصوص می گوید:«قرار شد که بنده و جناب آقای دکتر شیبانی و آقای عسگراولادی به منظور احتیاط نیز نامزد ریاست جمهوری شویم. در آن زمان که ما به حسب ظاهر نامزد انتخابات ریاست جمهوری شدیم، از براداران نهضت آزادی، آقای مهندس بازرگان و آقای صباغبان به دفتر نخست وزیری آمدند و گفتند اگر شما جدا نامزد هستید، ما آماده ایم برای شما تبلیغ کنیم. من گفتم اولا نامزدی من جدی نیست و ثانیا اگر جدی هم بود، من علاقه ای به تبلیغ و تایید شما نداشتم.»(3)

دکتر غفوری فرد دیگر کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری بود. او داستان کاندیداتوریش را این گونه تعریف می کند:«بعد از عزل بنی صدر، شهید رجایی رئیس جمهور شدند؛ ولی حتی بعد از شهادت ایشان مشخص نبود که امام با ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای موافقت کند. مرحوم ربانی املشی زمان ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری با من تماس گرفت. ایشان به من گفت: فردا آخرین روز ثبت نام است. شما هم برو و حتما ثبت نام کن. اول فکر کردم ایشان شوخی می کند. گفتم: به چه مناسبت من کاندیدا شوم؟ ایشان فرمود: اولا جناب آقای خامنه‌ای ترور شده و هنوز معلوم نیست به راحتی سلامتیشان را به دست بیاورند. در ثانی هنوز مشخص نیست امام با یک روحانی موافقت بکند. یعنی حتی بعد از شهادت شهید رجایی در مرحله اول امام مخالف بودند. چون بعدا این پست در شخص آقای خامنه ای منحصر شده بود، ایشان موافقت کردند و ثالثا خوب نیست که فقط یک کاندیدا داشته باشیم. دلیل دیگرش هم این بود که اگر تنها یک نفر کاندیدا باشد، احتمال ترورش زیاد است.»(4)

در آن شرایط با توجه به اینکه انقلاب از نیروهای غیر روحانی ضربه های سنگینی خورده بود و از سوی دیگر هم برخی نیروهای انقلابی هر یک به نوعی به شهادت رسیده بودند، امام با روحانی بودن رییس جمهور موافقت کردند. در واقع ریاست جمهوری آیت الله خامنه ای سرآغاز ورود روحانیون در مناصب اجرایی و خصوصا جایگاه ریاست جمهوری بود.

کاندیداتوری مقام معظم رهبری مورد استقبال احزاب و گروه های مختلفی قرار گرفت. روزنامه جمهوری اسلامی در شماره روز یکم مهر ماه از حمایت های گسترده احزاب و جریان های سیاسی خبر داد. این روزنامه نوشت: «در ائتلاف بزرگ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، روحانیت مبارز، مجاهدین انقلاب اسلامی، حزب جمهوری اسلامی، سازمان فجر اسلام، انجمن اسلامی معلمان، جامعه انجمن های اسلامی بازاریان و دهها گروه و سازمان دیگر حجت الاسلام خامنه ای به طور یکپارچه به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری برگزیده شده است.»(5)

در بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح شده بود که اگر خود شهید رجایی و باهنر هم حاضر بودند، حتماً با کمال آرامش به آیت الله خامنه ای رای می دادند.(6) آیت‌الله سید علی خامنه ای برای همه مردم چهره ای درد آَشنا و محبوب به شمار می آمد. به خصوص بعد از داستان ترور ایشان ابراز احساسات مردم در اوج خود قرار داشت. دهها نفر حتی حاضر به اهداء قلب خود به ایشان شده بودند.

برگزاری انتخابات

آیت الله مهدوی کنی در آستانه انتخابات از کاندیداتوری کناره گیری کرد و در سخنرانی ها نیز از آیت‌الله خامنه‌ای حمایت کرد. در انتخابات سوم، 46 نفر کاندیدا شده بودند که در نهایت شورای نگهبان صلاحیت 4 نفر را تایید کرد. این 4 نفر عبارت بودند از: آیت‌الله سید علی خامنه‌ای (نماينده شوراي انقلاب و معاون وزارت دفاع)، سید رضا زواره‌ای (معاون وزارت کشور)، علی اکبر پرورش(نماینده مجلس شورای اسلامی) و دکتر حسن غفوری فرد.

«امروز انتخابات ریاست جمهوری است و هم در چند شهر من جمله تهران میان دوره ای مجلس شورای اسلامی. ضد انقلاب اعلان کرده که در انتخابات آشوب به راه می اندازند و شرکت در انتخابات را تحریم کرده است، ولی به طوری که اطلاعات می رسد هجوم مردم به مراکز رای گیری خیلی زیاد است و اثری هم از تروریست ها نیست. شهرها خوب حفاظت می شوند.»

22439930 نفر واجد شرايط شركت بودند كه از اين تعداد 16846715 نفر يعني معادل 74.26% در انتخابات شركت کردند. و آیت الله خامنه ای با 95 درصد آرا به ریاست جمهوری رسید.

تنفیذ حکم ریاست جمهوری

و حکم رییس جمهور توسط امام تنفیذ شد:

«ما نَنْسَخْ مِنْ آيَةٍ أَوْ نُنْسِهانَأْتِ بِخَيْرٍ مِنْها أَوْ مِثْلِها گرچه دست جنايتكاران و منافقان، رئيس جمهور متعهد و مؤمنى را از ملت مجاهد ايران گرفت و يكى از خدمتگزاران صديق را به شهادت رساند و ملت عزيز را از خدمت او، و او را از خدمت به ملت محروم كرد و گمان كرد كه با ترور اشخاص، ملت بپاخاسته از تصميم خود عقب مى‏نشيند و در خدمت به اسلام بزرگ سستى مى‏ورزد و در نتيجه راه براى قدرتهاى چپاولگر باز مى‏شود، ولى شركت بى‏سابقه مردم كشور، اميد بدخواهان را مبدل به يأس و طمع آزمندان را براى هميشه بريد... خداوند متعال بر ما منت نهاد كه افكار عمومى را براى انتخاب رئيس جمهورى متعهد و مبارز، در خط مستقيم اسلام و عالِم به دين و سياست هدايت فرمود كه اميد است با حُسن تدبير و كمك قواى سه گانه و پشتيبانى ملت بزرگ، مشكلات يكى پس از ديگرى رفع و احكام مقدس اسلام به‏طور دلخواه در سطح كشور اجرا گردد.»

در ادامه حکم امام آمده بود:

«اينجانب به پيروى از ملت عظيم الشأن و با اطلاع از مقام و مرتبت متفكر و دانشمند محترم جناب حجت الاسلام آقاى سيد على خامنه‏اى- ايّده اللَّه تعالى- رأى ملت را تنفيذ و ايشان را به سمت رياست جمهورى اسلامى ايران منصوب نمودم. و رأى ملت مسلمان متعهد و تنفيذ آن محدود است به اينكه ايشان به همان نحو كه تا كنون خدمتگزار اسلام و ملت و طرفدار قشر مستضعف، و به حكم قرآن كريم اشِدَّاءُ عَلَى الْكُفَّارِ رُحَماءُ بَيْنَهُمْ بوده‏اند از اين پس نيز به همان تعهد باقى باشند و از طريق مستقيم انسانيت و اسلام انحراف ننمايند، كه ان شاء اللَّه نمى‏نمايند.»(9)

استعفاهای مسئله ساز نخست وزیر

بعد از عدم رای اعتماد مجلس شورای اسلامی به دکتر ولایتی به عنوان نخست وزیر، مهندس میرحسین موسوی(9) که از اعضای حزب جمهوری به شمار می آمد، به عنوان نخست وزیر انتخاب شد؛ نخست وزیری که البته اختلاف نظرهای فراوانی با رییس جمهور پیدا کرد تا آنجا که دوبار تصمیم به استعفا گرفت و این در حالي بود كه كشور از يك سو با مشكلات عمده اقتصادي دست و پنجه نرم می کرد و از سوي ديگر از جانب وزير امور خارجه امريكا رسماً تهديد به عمليات پيشگيرانه شده بود. در واقع شرايط داخلي و خارجي كشور ثبات كافي نداشت.

استعفاي اول به سال 62 برمي گردد. هاشمي در ذيل خاطرات روز يك شنبه نهم بهمن ماه مي نويسد:

«شب در دفتر رئيس جمهور، جلسه اي با حضور دكتر ولايتي وزير امور خارجه و آقاي محتشمي سفير ايران در سوريه داشتيم. راجع به سياستمان در لبنان بحث شد. قرار شد شوراي لبنان با اضافه شدن چند نفر، جامع تر و تقويت گردد و فرمانده سپاه در لبنان نيز تقويت شود. آقاي رئيس جمهور گفتند مهندس موسوي{نخست وزير} آمده و به خاطر عدم توافق روي وزير مسكن، پيشنهاد استعفا داده كه آيت الله خامنه اي مخالفت كرده و گفته اند كه وجود اختلاف به هر حال هست و با اين مقدار اختلاف نبايد كنار رفت و قابل حل است. نظر من هم همين است. نمي شود به روزي رسيد كه اختلاف نباشد.»(10)

استعفاي دوم هم در سال 63 مطرح شد. درست با فاصله چند روز از بمباران مناطق مسكوني پيرانشهر كه در آن 17 نفر شهيد و 34 نفر مجروح شده بودند، موسوی تصميم به استعفا گرفت. هاشمي رفسنجاني ذيل خاطرات روز 12 ارديبهشت ماه به اين استعفا اشاره مي كند. اين بار نيز كمي بودجه و عدم هماهنگي با رئيس جمهور وقت يعني حضرت آيت الله خامنه اي بهانه استعفا را فراهم آورد. البته اين بار موسوی به جاي اينكه مستقيماً پيش رئيس‌جمهور يا امام برود، خدمت آقاي هاشمي رسید. هاشمي داستان را اين گونه تعريف مي كند:«با مهندس موسوي نخست وزير ملاقات داشتيم؛ به خاطر عدم هماهنگي با رئيس جمهور و كمي بودجه استعفا و تعويض كابينه را مطرح كرد؛ مخالفت كردم و گفتم بايد تفاهم ايجاد كرد.»(11)

هاشمي همچنين از همدردي خود با موسوی سخن مي گويد و ضمن اشاره به مخالفتش با بحث استعفاء مي نويسد: «ولي اگر مجلس آينده با ايشان خوب نباشد، استعفا را منطقي دانستم؛ البته ظاهراً چنين نخواهد شد. قرار شد براي تكميل كابينه و ايجاد تفاهم اقدام كنيم.»

اختلاف نظر ها عمدتا از دو رویکرد اقتصادی کاملا متفاوت نشات می گرفت. از یک سو نخست وزیر اقتصاد بسته دولتی را مورد توجه قرار می داد و از سوی دیگر رییس جمهور قائل به لزوم حضور بخش غیر دولتی و فعالیت این بخش در اقتصاد بود. آیت الله مهدوی کنی در خصوص رویکردهای اقتصادی مهندس موسوی می گوید:«دولت آقای موسوی با همه خوبی هایی که داشت و امام هم ایشان را تایید می کرد، ولی دولت سالاری را در مسائل اقتصادی عملا ترجیح می داد و این سیاست تنها به خاطر جنگ نبود، بلکه اصلا سبک تفکر ایشان این طور بود. بعضی ها می گفتند که حالا موقع جنگ است و دولت باید همه چیز را قبضه کند و از اینجا بود که کوپن و این چیزها به وجود آمد. بالاخره در جنگ همه می پذیرفتند که اگر ما بخواهیم مواد غذایی به همه برسد، باید دولت دخالت کند. این را همه قبول داشتند؛ اما برداشت ما این بود که آقای موسوی می خواهد کلا دولت در تمام امور اقتصادی حضور داشته باشد و ما این را قبول نداشتیم.»(12)

آیت الله مهدوی کنی همچنین در خصوص نگاه منفی مهندس موسوی به بازار و بازاریان می گوید:«ایشان گفت آقای مهدوی! پدر من بازاری است، چای فروش است، آدم خوبی هم هست؛ ولی اصلا خصلت بازاری ها خصلت زالوصفتی است(یک چنین تعبیری کرد.) و من با آنها مخالفم، اینها زالوصفت هستند، ما باید کاری کنیم که دست این زالوصفت ها از اقتصاد کشور قطع شود.»

در نهایت اختلاف نظرها بین رییس جمهور و نخست وزیر باقی ماند تا آنجا که مقام معظم رهبری تصمیم به عدم معرفی دوباره میرحسین در دولت بعد گرفت.

پي‌نوشت‌ها:

1-7 مهر 1360 - صحيفه امام، ج‏15، ص: 262
2- خاطرات آیت الله مهدوی کنی – صفحه 353-354
3- خاطرات آیت الله مهدوی کنی – صفحه 355
4- خاطرات دکتر حسن غفوری فرد – صفحه 205
5- جمهوری اسلامی 1 خرداد 60
6- جمهوری اسلامی 1 خرداد 60
7- 10 مهر 60- خاطرات هاشمی رفسنجانی – عبور از بحران – ص 255
8- صحيفه امام، ج‏15، ص: 280
9- میرحسین موسوی در سال 1320 ش در قصبه خامنه در نزدیکی تبریز متولد شد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در خامنه و تبریز به پایان رسانید. در سال 1341 ش به تهران آمد و جهت ادامه تحصیل در دانشکده معماری و شهرسازی وارد دانشگاه ملی(شهید بهشتی) شد و در سال 1348 ش موفق به اخذ درجه فوق لیسانس معماری و شهرسازی از آن دانشگاه شد. وی با دوستان خود انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه ملی را تاسیس کرد و پس از اتمام دوره دانشگاه با همان دوستان خود "شرکت سمرقند" را تاسیس کرد که به صورت پایگاهی جهت مبارزه با رژیم سابق درآمد. در سال 1352 ش وی و کلیه اعضای شرکت توسط ساواک دستگیر شدند، ولی به علت عدم وجود مدارک کافی، پس از مدتی همگی به جز حسن آلادپوش و عبدالعلی بازرگان آزاد شدند. میرحسین موسوی در سال 1353 ش در دانشگاه به تدریس پرداخت و در سال 1355 ش با چند تن دیگر جنبش مسلمانان ایران را پایه گذاری نمود. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، مناصب مهندس موسوی قبل از نخست وزیری اش عبارت بودند از: عضویت در شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی ایران، مدیر مسئول و سردبیر روزنامه جمهوری اسلامی و عضویت در شورای انقلاب. مهندس موسوی در هفتم آبان 1360 کابینه خود را تشکیل داد و به مجلس شورای اسلامی معرفی نمود. دومین کابینه ایشان در روز دوم آبان 1364 به مجلس شورای اسلامی معرفی شد. وی در 15 شهریور 1367 از مقام خود استعفا داد که مورد قبول رئیس جمهوری قرار نگرفت و بار دیگر به سمت خود ابقا شد. آخرین جلسه هیئت دولت مهندس موسوی در روز سه شنبه 23 مرداد 1368 تشکیل شد و در روز 24 مرداد 1368 خود و کابینه اش مستعفی شدند و استعفای خود را به مجلس تقدیم نمودند.(دولت های ایران از میرزا نصرالله خان مشیرالدوله تا میرحسین موسوی- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی- تهران 1378- ص477-478)
10- خاطرات حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی - آرامش و چالش - صفحه 348
11- خاطرات حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی - به سوي سرنوشت - صفحه 72
12- خاطرات آیت الله مهدوی کنی – صفحه 326
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:56 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
يك منبع مطلع سياسي:
سفارت فرانسه با سپردن وثيقه خواستار آزادي «ريس» شد

خبرگزاري فارس: يك منبع مطلع سياسي با بيان اينكه سفارت فرانسه در تهران با ارسال يادداشت رسمي ضمن تعهد و سپردن وثيقه خواستار آزادي «كلوتيد ريس» شد، گفت: اين موضوع به قوه قضاييه منعكس شده است.


يك منبع مطلع سياسي در گفتگو با خبرنگار فارس درباره خبر آزادي خانم «كلوتيد ريس» تبعه فرانسه، اظهار داشت: سفارت فرانسه در تهران با ارسال يادداشت رسمي ضمن تعهد و سپردن وثيقه خواستار آزادي خانم كلوتيد ريس شد و اين موضوع به قوه قضاييه منعكس تا برابر مقررات خود عمل كند.
خبرگزاري فرانسه پيش از اين به نقل از سيد مهدي ميرابوطالبي سفير ايران در فرانسه خبر داد: ايران پيشنهاد داده است تا خانم كلوتيد ريس تبعه فرانسوي بازداشت شده در ناآرامي‌هاي اخير ايران تا زمان پايان محاكمه از آزادي مشروط استفاده كند.
ميرابوطالبي افزود: اين به شرطي است كه وي تا پايان زمان محاكمه خود در سفارت فرانسه در تهران باقي بماند.
سفير ايران در پاريس همچنين گفته بود كه دولت فرانسه هنوز به اين پيشنهاد پاسخي نداده است.لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:52 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
صبح روز شنبه صورت مي‌گيرد؛
مراسم توديع و معارفه رؤساي قديم و جديد قوه قضاييه

خبرگزاري فارس: صبح روز شنبه هفته آينده مراسم توديع و معارفه رؤساي قديم و جديد قوه قضاييه برگزاري خواهد شد.


به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس مراسم توديع آيت‌الله سيد‌محمود هاشمي شاهرودي و معارفه آيت‌الله صادق لاريجاني به عنوان رئيس جديد قوه قضاييه صبح روز شنبه هفته آينده در محل حوزه رياست قوه قضائيه برگزار خواهد شد.
اين مراسم با حضور محمود احمدي نژاد رئيس جمهور و علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي برگزار مي‌شود كه حجت الاسلام و المسلمين محمدي گلپايگاني رئيس دفتر رهبر معظم انقلاب نيز در اين جلسه حكم ابلاغ ايشان براي رئيس جديد قوه قضائيه را قرائت خواهد كر
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:52 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
حميدي با اشاره به اظهارات اخير ريگي:
اعدام برادر ريگي لغو نمي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس كل دادگستري استان سيستان و بلوچستان با اشاره به مصاحبه عبدالمالك ريگي تروريست معروف با شبكه خبري العربيه و درخواست وي براي مذاكره با ايران، گفت: اين امكان وجود ندارد كه عبدالحميد ريگي بنا به مصلحت‌هايي اعدام نشود.


حجت الاسلام ابراهيم حميدي رئيس كل دادگستري استان سيستان و بلوچستان در گفتگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس با اشاره به مصاحبه عبدالمالك ريگي تروريست معروف با شبكه خبري العربيه و درخواست وي براي مذاكره با مسئولان نظام، گفت: مذاكره و صحبت زماني صورت مي‌گيرد كه طرف مقابل به رسميت شناخته شده باشد در صورتيكه نظام جمهوري اسلامي ايران براي اين فرد و گروهك تروريستي وي رسميتي قائل نيست.
وي در خصوص اينكه آيا اين امكان وجود دارد كه اعدام برادر عبد المالك ريگي بنا به مصلحت‌هايي لغو شود، تاكيد كرد: چنين امكاني وجود ندارد كه عبد الحميد ريگي بنا به مصلحت‌هايي اعدام نشود.
رئيس كل دادگسترسي استان سيستان و بلوچستان در ادامه خاطر نشان كرد: فكر نمي‌كنم كه ريگي با اين صحبت‌ها قصد نجات برادر خود از مجازات اعدام را داشته باش
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:51 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
آيت‌الله شاهرودي به شوراي نگهبان مي‌رود

خبرگزاري فارس: آيت‌الله سيد محمود هاشمي شاهرودي به شوراي نگهبان مي‌رود.


يك منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي فارس گفت: آيت‌الله سيد محمود هاشمي شاهرودي رئيس‌ قوه قضائيه پس از اتمام دوره مسئوليت خود در اين قوه به شوراي نگهبان مي‌رود.
وي افزود: آيت الله شاهرودي به زودي به عنوان عضو فقهاي شوراي نگهبان و جانشين آيت‌الله صادق لاريجاني منصوب مي‌شود.
مراسم توديع و معارفه آيت‌الله شاهرودي و آيت‌الله لاريجاني شنبه‌ با حضور مسئولان و شخصيت‌هاي نظام برگزار مي‌شو
لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:50 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام
متأسفانه بعضى از نخبگان دچار بى‏بصیرتى هستند

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری در دیدار اعضای دفتر رهبری، سپاه ولى‌‌‌امر و خانواده ایشان كه همه ساله برگزار می گردد، فرمودند: متأسفانه بعضى از نخبگان خودشان هم دچار بى‏بصیرتى‏اند؛ نمی‌فهمند؛ اصلاً ملتفت نیستند. یك حرفى یكهو به نفع جبهه‏اى كه همتش نابودى بناى جمهورى اسلامى است می پرانند.

A0559493.jpg
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه‌ای، مقام معظم رهبری با اعضای دفتر رهبری و سپاه ولى امر دیدار كردند.
متن كامل سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار به شرح زیر است:

بسم اللَّه‏ الرّحمن الرّحیم‏

اولاً تبریك عرض می‌كنیم این اعیاد بزرگ و پیاپى را كه حقیقتاً هر كدامى براى دلهاى شیعیان یك خورشید فروزنده است، یك شعاع خیره كننده است؛ ولادت حضرت اباعبداللَّه‏الحسین (علیه الصّلاة و السّلام)، ولادت حضرت سجاد (علیه الصّلاة و السّلام) و ولادت حضرت ابى‏الفضل‏العباس (علیه الصّلاة و السّلام). ان‏شاءاللَّه كه بر همه‏ى شماها این اعیاد مبارك باشد. مبارك بودن هم به این است كه اولاً دلتان ان‏شاءاللَّه شاد باشد، روحتان برخوردار از آرامش و سكینه‏ى الهى باشد، همه‏ى وجودتان سرشار از اعتماد به خدا و توكل به خداى متعال باشد. اگر اینها شد، عید به طور كامل براى شما مبارك است. سعى كنیم اینها را براى خودمان تدارك ببینیم؛ دلهایمان را شاد كنیم، جانهایمان را از سكینه‏ى الهى برخوردار كنیم، اعتماد به خدا را هم در وجود خودمان روز به روز بیشتر كنیم.
ما به یك قولِ متعارفِ معمولى از سوى آدمى كه كار بدى از او ندیده‏ایم، اعتماد میكنیم؛ قرضى از او می‌خواهیم، كارى دست او داریم، او به ما وعده میكند كه بسیار خوب، من این كار را براى شما انجام میدهم. ما معمولاً اعتماد میكنیم، راه مى‏افتیم مقدمات كار را فراهم میكنیم، در حالى كه او یك انسانى بیش نیست؛ ممكن است پشیمان بشود، ممكن است كسى بیاید رأى او را بزند، ممكن است فراموش كند، ممكن است آن امكانى كه به وسیله‏ى او می‌خواست به ما كمك بكند، از دستش برود؛ ده جور یا ده‏ها جور احتمال تخلف این وعده هست، لیكن ما اعتماد میكنیم. خوب، خداى متعال چقدر وعده كرده است به مؤمنین؛ وعده‏ى نصرت، وعده‏ى هدایت، وعده‏ى تعلیم؛ «و اتّقوا اللَّه و یعلّمكم اللَّه»،(1) وعده‏ى حفظ و صیانت، وعده‏ى كمك در امور دنیا؛ این همه خداى متعال به ما وعده كرده. البته این وعده‏ها مطلق نیست؛ شروطى دارد، شروطش هم خیلى شروط دشوارى نیست، از دست ماها بر مى‏آید. دلیلش هم این است كه جاهائى كه به این شروط عمل كردیم، خداى متعال به ما كمك كرد؛ نمونه‏اش جنگ تحمیلى. شما جوانهائى كه دوران جنگ تحمیلى را درك نكردید، بدانید؛ آن روزى كه جنگ تحمیلى شروع شد، همه‏ى صاحبنظران، همه‏ى تحلیلگران، همه‏ى نخبگان به طور قاطع میگفتند صدام در این جنگ پیروز است و ایران شكست‏خورده است؛ جز یك عده‏ى معدودى، آن كسانى كه به نگاه اسلامى و ایمانى اعتقاد داشتند - نگاه امام به حوادث - آنها نه، آنها در دلشان امیدى بود؛ حالا كم یا زیاد؛ بعضى كورسوى امیدى بود، بعضى نه، دلشان روشن بود.
من این خاطره را بارها نقل كرده‏ام: در روزهاى سوم چهارم جنگ بود، توى اتاق جنگ ستاد مشترك، همه جمع بودیم؛ بنده هم بودم، مسئولین كشور؛ رئیس جمهور، نخست وزیر - آن وقت رئیس جمهور بنى‏صدر بود، نخست وزیر هم مرحوم رجائى بود - چند نفرى از نمایندگان مجلس و غیره، همه آنجا جمع بودیم، داشتیم بحث میكردیم، مشورت میكردیم. نظامى‏ها هم بودند. بعد یكى از نظامى‏ها آمد كنار من، گفت: این دوستان توى اتاق دیگر، یك كار خصوصى با شما دارند. من پا شدم رفتم پیش آنها. مرحوم فكورى بود، مرحوم فلاحى بود - اینهائى كه یادم است - دو سه نفر دیگر هم بودند. نشستیم، گفتیم: كارتان چیست؟ گفتند: ببینید آقا! - یك كاغذى در آوردند. این كاغذ را من عیناً الان دارم توى یادداشتها نگه داشته‏ام كه خط آن برادران عزیز ما بود - هواپیماهاى ما اینهاست؛ مثلاً اف 5، اف 4، نمیدانم سى 130، چى، چى، انواع هواپیماهاى نظامىِ ترابرى و جنگى؛ هفت هشت ده نوع نوشته بودند. بعد نوشته بودند از این نوع هواپیما، مثلاً ما ده تا آماده‏ى به كار داریم كه تا فلان روز آمادگى‏اش تمام میشود. اینها قطعه‏هاى زودْتعویض دارند - در هواپیماها قطعه‏هائى هست كه در هر بار پرواز یا دو بار پرواز باید عوض بشود - میگفتند ما این قطعه‏ها را نداریم. بنابراین مثلاً تا ظرف پنج روز یا ده روز این نوع هواپیما پایان میپذیرد؛ دیگر كأنه نداریم. تا دوازده روز این نوعِ دیگر تمام میشود؛ تا چهارده پانزده روز، این نوع دیگر تمام میشود. بیشترینش سى 130 بود. همین سى 130 هائى كه حالا هم هست كه حدود سى روز یا سى و یك روز گفتند كه براى اینها امكان پرواز وجود دارد. یعنى جمهورى اسلامى بعد از سى و یك روز، مطلقاً وسیله‏ى پرنده‏ى هوائى نظامى - چه نظامى جنگى، چه نظامى پشتیبانى و ترابرى - دیگر نخواهد داشت؛ خلاص! گفتند: آقا! وضع جنگ ما این است؛ شما بروید به امام بگوئید. من هم از شما چه پنهان، توى دلم یك قدرى حقیقتاً خالى شد! گفتیم عجب، واقعاً هواپیما نباشد، چه كار كنیم! او دارد با هواپیماهاى روسى مرتباً مى‏آید. حالا خلبانهایش عرضه‏ى خلبانهاى ما را نداشتند، اما حجم كار زیاد بود. همین طور پشت سر هم مى‏آمدند؛ انواع كلاسهاى گوناگون میگ داشتند.
گفتم خیلى خوب. كاغذ را گرفتم، بردم خدمت امام، جماران؛ گفتم: آقا! این آقایان فرماندهان ما هستند و ما دار و ندار نظامیمان دست اینهاست. اینها اینجورى میگویند؛ میگویند ما هواپیماهاى جنگیمان تا حداكثر مثلاً پانزده شانزده روز دیگر دوام دارد و آخرین هواپیمایمان كه هواپیماى سى 130 است و ترابرى است، تا سى روز و سى و سه روز دیگر بیشتر دوام ندارد. بعدش، دیگر ما مطلقاً هواپیما نداریم. امام نگاهى كردند، گفتند - حالا نقل به مضمون میكنم، عین عبارت ایشان یادم نیست؛ احتمالاً جائى عین عبارات ایشان را نوشته باشم - این حرفها چیست! شما بگوئید بروند بجنگند، خدا میرساند، درست میكند، هیچ طور نمیشود. منطقاً حرف امام براى من قانع كننده نبود؛ چون امام كه متخصص هواپیما نبود؛ اما به حقانیت امام و روشنائى دل او و حمایت خدا از او اعتقاد داشتم، میدانستم كه خداى متعال این مرد را براى یك كار بزرگ برانگیخته و او را وا نخواهد گذاشت. این را عقیده داشتم. لذا دلم قرص شد، آمدم به اینها - حالا همان روز یا فردایش، یادم نیست - گفتم امام فرمودند كه بروید همینها را هرچى میتوانید تعمیر كنید، درست كنید و اقدام كنید.
همان هواپیماهاى اف 5 و اف 4 و اف 14 و اینهائى كه قرار بود بعد از پنج شش روز بكلى از كار بیفتد، هنوز دارد تو نیرو هوائى ما كار میكند! بیست و نُه سال از سال 59 میگذرد، هنوز دارند كار میكنند! البته تعدادى از آنها توى جنگ آسیب دیدند، ساقط شدند، تیر خوردند، بعضیشان از رده خارج شدند، اما از این طرف هم در قبال این ریزش، رویشى وجود داشت؛ مهندسین ما در دستگاه‏هاى ذى‏ربط توانستند قطعات درست كنند، خلأها را پر كنند و بعضى از قطعات را على‏رغم تحریم، به كورى چشم آن تحریم كننده‏ها، از راه‏هائى وارد كنند و هواپیماها را سرپا نگه دارند. علاوه بر اینها، از آنها یاد بگیرند و دو نوع هواپیماى جنگى خودشان بسازند. الان شما میدانید كه در نیروى هوائى ما، دو نوع هواپیماى جنگى - البته عین آن هواپیماهاى قبلىِ خود ما نیست، اما بالاخره از آنها استفاده كردند. مهندس است دیگر، نگاه میكند به كارى، تجربه مى‏اندوزد، خودش طراحى میكند - دو كابینه‏ى براى آموزش و یك كابینه‏ى براى تهاجم نظامى، ساخته شده. علاوه بر اینكه همانهائى هم كه داشتیم، هنوز داریم و توى دستگاه‏هاى ما هست.
این، توكل به خداست؛ این، صدق وعده‏ى خداست. وقتى خداى متعال با تأكید فراوان و چندجانبه میفرماید: «و لینصرنّ اللَّه من ینصره»؛(2) بى‏گمان، بى‏تردید، حتماً و یقیناً خداى متعال نصرت میكند، یارى میكند كسانى را كه او را، یعنى دین او را یارى كنند - وقتى خدا این را میگوید - من و شما هم میدانیم كه داریم از دین خدا حمایت میكنیم، یارىِ دین خدا میكنیم. بنابراین، خاطرجمع باشید كه خدا نصرت خواهد كرد.
بعد از آغاز جنگ تحمیلى هم ده‏ها بار - حالا اگر ریزهایش را بخواهیم حساب كنیم، بیش از این حرفها شاید بشود گفت؛ هزارها بار، اما حالا آن رقمهاى درشت را آدم بخواهد حساب كند - ما نصرت الهى را دیدیم؛ كمك الهى را دیدیم. یكى‏اش همین آمدن اسرا بود. ما حدود پنجاه هزار اسیر پیش عراق داشتیم؛ پنجاه هزار. او هم یك خرده كمتر از این، در همین حدودها، اسیر دست ما داشت. منتها فرقش این بود كه اسیرهائى كه او پیش ما داشت، همه نظامى بودند، اسیرهائى كه ما پیش او داشتیم، خیلى‏شان غیرنظامى بودند. توى همین بیابانها مردم را جمع كرده بودند، برده بودند. من وقتى كه جنگ تمام شد، به نظرم رسید كه پس گرفتن این اسیرها از صدام، احتمالاً سى سال طول میكشد؛ سى سال! چون تبادل اسرا را در جنگ‌هاى معروف دیده بودیم دیگر. در جنگ بین‏الملل، جنگ ژاپن، بعد از گذشت بیست سى سال، هنوز یك طرف مدعى بود كه ما چند تا اسیر پیش شما داریم؛ او میگفت نداریم؛ چك چونه، بنشین برخیز؛ تا بالاخره به یك نتیجه‏اى میرسیدند. باید صد تا كنفرانس گذاشته بشود، نشست و برخاست بشود، تا ثابت كنیم كه بله، فلان تعداد اسیر هنوز باقى‏اند؛ آن هم قطره چكانى. صدام اینجورى بود دیگر؛ آدم بدقلق، بداخلاق، خبیث، موذى، هر وقت احساس قدرت كند، حتماً قدرت‏نمائى‏اى از خودش نشان بدهد؛ اینجور آدمى بود؛ صدام طبیعتش خیلى طبیعت پستِ دنى‏اى بود. آدمهاى پست و دنى هرجا احساس قدرت بكنند، آنچنان منتفخ میشوند كه با آنها اصلاً نمیشود هیچ مبادله كرد؛ هیچ. آن وقتى كه احساس ضعف میكنند، در مقابل یك قویترى قرار میگیرند، از مورچه خاكسارتر میشوند! دیدید دیگر؛ صدام به آمریكائى‏ها التماس میكرد. قبل از اینكه آمریكائى‏ها به عراق حمله كنند - این دفعه‏ى اخیر - التماس میكرد كه بیائید با ما بسازید، همه‏مان علیه جمهورى اسلامى متحد بشویم. منتها شانسش نیامد دیگر كه آمریكائى‏ها از او قبول كنند.
من میگفتم سى سال طول میكشد كه اسرا آزاد بشوند. خداى متعال صحنه‏اى درست كرد و این احمق قضیه‏ى حمله‏اش به كویت پیش آمد، احساس كرد كه اگر بخواهد با كویت بجنگد - البته جنگش با كویت به قصد تصرف كامل كویت بود - احتیاج دارد به اینكه از ایران خاطرش جمع باشد؛ این هم با بودن اسرا امكان‏پذیر نیست. اول نامه نوشت به رئیس جمهور وقت و به نحوى به بنده، چون از این طرف جواب درستى نگرفت، بنا كرد اسرا را خودش آزاد كردن، كه دیگر آنهائى كه یادشان است، یادشان هست. یكهو خبر شدیم كه اسرا از مرز دارند مى‏آیند؛ همین طور پشت سر هم گروه گروه آمدند، تا تمام شد. این كار خدا بود، این نصرت الهى بود. و دیگر همین طور از این قضایا تا امروز.
شماها برادران و خواهران عزیزى هستید. هم آن كسانى كه در حفاظت اینجا یا در تشكیلات ادارى اینجا مشغول خدمتند، هم خانواده‏هایشان؛ خانمهایشان، فرزندانشان؛ پسر و دخترشان. واقعاً دارید خدمت میكنید، جاى حساسى هم خدمت میكنید. اگر من بخواهم یك توصیه به شما بكنم، آن توصیه این خواهد بود كه بصیرت خودتان را زیاد كنید؛ بصیرت. بلاهائى كه بر ملتها وارد میشود، در بسیارى از موارد بر اثر بى‏بصیرتى است. خطاهائى كه بعضى از افراد میكنند - مى‏بینید در جامعه‏ى خودمان هم گاهى بعضى از عامه‏ى مردم و بیشتر از نخبگان، خطاهائى میكنند. نخبگان كه حالا انتظار هست كه كمتر خطا كنند، گاهى خطاهایشان اگر كماً هم بیشتر نباشد، كیفاً بیشتر از خطاهاى عامه‏ى مردم است - بر اثر بى‏بصیرتى است؛ خیلى‏هایش، نمیگوئیم همه‏اش.
بصیرت خودتان را بالا ببرید، آگاهى خودتان را بالا ببرید. من مكرر این جمله‏ى امیرالمؤمنین را به نظرم در جنگ صفین در گفتارها بیان كردم كه فرمود: «الا و لایحمل هذا العلم الّا اهل البصر و الصّبر».(3) میدانید، سختى پرچم امیرالمؤمنین از پرچم پیغمبر، از جهاتى بیشتر بود؛ چون در پرچم پیغمبر دشمن معلوم بود، دوست هم معلوم بود؛ در زیر پرچم امیرالمؤمنین دشمن و دوست آنچنان واضح نبودند. دشمن همان حرفهائى را میزد كه دوست میزند؛ همان نماز جماعت را كه تو اردوگاه امیرالمؤمنین میخواندند، تو اردوگاه طرف مقابل هم - در جنگ جمل و صفین و نهروان - میخواندند. حالا شما باشید، چه كار میكنید؟ به شما میگویند: آقا! این طرفِ مقابل، باطل است. شما میگوئید: اِ، با این نماز، با این عبادت! بعضى‏شان مثل خوارج كه خیلى هم عبادتشان آب و رنگ داشت؛ خیلى. امیرالمؤمنین از تاریكى شب استفاده كرد و از اردوگاه خوارج عبور كرد، دید یكى دارد با صداى خوشى میخواند: «أمّن هو قانت ءاناء اللّیل»(4) - آیه‏ى قرآن را نصفه شب دارد میخواند؛ با صداى خیلى گرم و تكان دهنده‏اى - یك نفر كنار حضرت بود، گفت: یا امیرالمؤمنین! به به! خوش به حال این كسى كه دارد این آیه را به این قشنگى میخواند. اى كاش من یك موئى در بدن او بودم؛ چون او به بهشت میرود؛ حتماً، یقیناً؛ من هم با بركت او به بهشت میروم. این گذشت، جنگ نهروان شروع شد. بعد كه دشمنان كشته شدند و مغلوب شدند، امیرالمؤمنین آمد بالاسر كشته‏هاى دشمن، همین طور عبور میكرد و میگفت بعضى‏ها را كه به رو افتاده بودند، بلندشان كنید؛ بلند میكردند، حضرت با اینها حرف میزد. آنها مرده بودند، اما میخواست اصحاب بشنوند. یكى را گفت بلند كنید، بلند كردند. به همان كسى كه آن شب همراهش بود، حضرت فرمود: این شخص را میشناسى؟ گفت: نه. گفت: این همان كسى است كه تو آرزو كردى یك مو از بدن او باشى، كه آن شب داشت آن قرآن را با آن لحن سوزناك میخواند! اینجا در مقابل قرآن ناطق، امیرالمؤمنین (علیه افضل صلوات المصلّین) میایستد، شمشیر میكشد! چون بصیرت نیست؛ بصیرت نیست، نمیتواند اوضاع را بفهمد.
بنده بارها این جبهه‏هاى سیاسى و صحنه‏هاى سیاسى را مثال میزنم به جبهه‏ى جنگ. اگر شما تو جبهه‏ى جنگ نظامى، هندسه‏ى زمین در اختیارتان نباشد، احتمال خطاهاى بزرگ هست. براى همین هم هست كه شناسائى میروند. یكى از كارهاى مهم در عمل نظامى، شناسائى است؛ شناسائى از نزدیك، كه زمین را بروند ببینند: دشمن كجاست، چه جورى است، مواضعش چگونه است، عوارضش چگونه است، تا بفهمند چه كار باید بكنند. اگر كسى این شناسائى را نداشته باشد، میدان را نشناسد، دشمن را گم بكند، یك وقت مى‏بینید كه دارد خمپاره‏اش را، توپخانه‏اش را آتش میكند به طرفى، كه اتفاقاً این طرف، طرفِ دوست است، نه طرفِ دشمن. نمیداند دیگر. عرصه‏ى سیاسى عیناً همین جور است. اگر بصیرت نداشته باشید، دوست را نشناسید، دشمن را نشناسید، یك وقت مى‏بینید آتش توپخانه‏ى تبلیغات شما و گفت و شنود شما و عمل شما به طرف قسمتى است كه آنجا دوستان مجتمعند، نه دشمنان. آدم دشمن را بشناسد؛ در شناخت دشمن خطا نكنیم. لذا بصیرت لازم است، تبیین لازم است.
یكى از كارهاى مهم نخبگان و خواص، تبیین است؛ حقائق را بدون تعصب روشن كنند؛ بدون حاكمیت تعلقات جناحى و گروهى و بر دل آن گوینده. اینها مضر است. جناح و اینها را باید كنار گذاشت، باید حقیقت را فهمید. در جنگ صفین یكى از كارهاى مهم جناب عمار یاسر تبیین حقیقت بود. چون آن جناح مقابل كه جناح معاویه بود، تبلیغات گوناگونى داشتند. همینى كه حالا امروز به آن جنگ روانى میگویند، این جزو اختراعات جدید نیست، شیوه‏هاش فرق كرده؛ این از اول بوده. خیلى هم ماهر بودند در این جنگ روانى؛ خیلى. آدم نگاه میكند كارهایشان را، مى‏بیند كه در جنگ روانى ماهر بودند. تخریب ذهن هم آسانتر از تعمیر ذهن است. وقتى به شما چیزى بگویند، سوءظنى یك جا پیدا كنید، وارد شدن سوء ظن به ذهن آسان است، پاك كردنش از ذهن سخت است. لذا آنها شبهه‏افكنى میكردند، سوء ظن را وارد میكردند؛ كار آسانى بود. این كسى كه از این طرف، خودش را موظف دانسته بود كه در مقابل این جنگ روانى بایستد و مقاومت كند، جناب عمار یاسر بود، كه در قضایاى جنگ صفین دارد كه با اسب از این طرف جبهه، به آن طرف جبهه و صفوف خودى میرفت و همین طور این گروه‏هائى را كه - به تعبیرِ امروز، گردانها یا تیپهاى جدا جداى از هم - بودند، به هر كدام میرسید، در مقابل آنها مى‏ایستاد و مبالغى براى آنها صحبت میكرد؛ حقائقى را براى آنها روشن میكرد و تأثیر میگذاشت. یك جا میدید اختلاف پیدا شده، یك عده‏اى دچار تردید شدند، بگو مگو توى آنها هست، خودش را بسرعت آنجا میرساند و برایشان حرف میزد، صحبت میكرد، تبیین میكرد؛ این گره‏ها را باز میكرد.
بنابراین، بصیرت مهم است. نقش نخبگان و خواص هم این است كه این بصیرت را نه فقط در خودشان، در دیگران به وجود بیاورند. آدم گاهى مى‏بیند كه متأسفانه بعضى از نخبگان خودشان هم دچار بى‏بصیرتى‏اند؛ نمی‌فهمند؛ اصلاً ملتفت نیستند. یك حرفى یكهو به نفع دشمن میپرانند؛ به نفع جبهه‏اى كه همتش نابودى بناى جمهورى اسلامى است به نحوى. نخبه هم هستند، خواص هم هستند، آدمهاى بدى هم نیستند، نیت بدى هم ندارند؛ اما این است دیگر. بى‏بصیرتى است دیگر. این بى‏بصیرتى را بخصوص شما جوانها با خواندن آثار خوب، با تأمل، با گفتگو با انسانهاى مورد اعتماد و پخته، نه گفتگوى تقلیدى - كه هر چه گفت، شما قبول كنید. نه، این را من نمیخواهم - از بین ببرید. كسانى هستند كه میتوانند با استدلال، آدم را قانع كنند؛ ذهن انسان را قانع كنند. و حتّى حضرت ابى‏عبداللَّه‏الحسین (علیه‏السّلام) هم از این ابزار در شروع نهضت و در ادامه‏ى نهضت استفاده كرد. حالا چون ایام مربوط به امام حسین (علیه‏السّلام) است، این جمله را عرض كرده باشیم:
امام حسین را فقط به جنگِ روز عاشورا نباید شناخت؛ آن یك بخش از جهاد امام حسین است. به تبیین او، امر به معروف او، نهى از منكر او، توضیح مسائل گوناگون در همان منى‏ و عرفات، خطاب به علما، خطاب به نخبگان - حضرت بیانات عجیبى دارد كه تو كتابها ثبت و ضبط است - بعد هم در راه به سمت كربلا، هم در خود عرصه‏ى كربلا و میدان كربلا، باید شناخت. در خود عرصه‏ى كربلا حضرت اهل تبیین بودند، میرفتند، صحبت میكردند. حالا میدان جنگ است، منتظرند خون هم را بریزند، اما از هر فرصتى این بزرگوار استفاده میكردند كه بروند با آنها صحبت بكنند، بلكه بتوانند آنها را بیدار كنند. البته بعضى خواب بودند، بیدار شدند؛ بعضى خودشان را به خواب زده بودند و آخر هم بیدار نشدند. آنهائى كه خودشان را به خواب میزنند، بیدار كردن آنها مشكل است، گاهى اوقات غیر ممكن است.
ان‏شاءاللَّه این عید سعید، این اعیاد سعید بر همه‏ى شما مبارك باشد و دل خوش، روح پرامید، وجودِ پر از سكینه و آرامش و اعتماد و تحرك در راه هدف، توفیقى باشد كه خداى متعال به زن و مرد شما و پیر و جوان شما ان‏شاءاللَّه عنایت كند.
والسّلام علیكم و رحمه‌اللَّه و بركاته‏
1) بقره: 282
2) حج: 40
3) نهج البلاغه، خطبه‏ى 173
4) زمر: 9لينك ثابت نوشته شده در ساعت 8:41 توسط :: حسود شهدا...!!! ::

داغ کن - کلوب دات کام